زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قیمت بیت کوین (BTC) امروز دوباره به نقطه حمایتی ۷،۸۰۰ دلاری در پنجمین هفته از روند کاهشی خود در پایان امروز رسید. با توجه به افزایش قیمت لحظه ای BTC به بیش از ۸.۲۰۰ دلار، چندین شاخص نشان می دهد که ممکن است معکوس احتمالی نیز اتفاق بیافتد. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد ادامه پیدا کردن روند نزولی بیت کوین یا روند معکوس آن مطلع شوید.

روند نزولی بیت کوین

تحلیل هفتگی بیت کوین

با توجه به روند نزولی بیت کوین در هفته گذشته، حمایت از شاخص BB اندکی کاهش یافته و به ۷۳۳۳ دلار رسیده است، به نظر می رسد که قیمت بیت کوین فعلاً همین روند نزولی را ادامه دهد. BTC / USD هر دو در نمودارهای روزانه و هفتگی، هفته گذشته بارها نقاط حمایتی خود را رد کرده اند. پس از بالا رفتن قیمت بیت کوین در حدود ۸،۴۰۰ دلار در روز دوشنبه، ۱۴ اکتبر، بیت کوین حمایت شاخص (Bollinger Bands (BB را رد کرده و پشتیبانی فعلی آن نقطه ۷،۸۶۰ دلار است. از آنجایی که قیمت بیت کوین طی هفته گذشته در نیمه پایینی Bollinger Bands متغیر بوده است. این موضوع باعث شده که خطوط BB مقاومت در نمودار روزانه BTC / USD کاهش یابد و به ۸،۵۵۰ دلار و همچنین میانگین متحرک برسد.

شاخص هفتگی قدرت نسبی (RSI) در این هفته تحلیل خاص و جدیدی را نشان نمی دهد. با این حال، RSI در نمودار روزانه نشان می دهد که ممکن است بیت کوین بعد از این روند نزولی در تاریخ ۱۹ اکتبر، مجددا سیر صعودی خود را آغاز کند.

یکی دیگر از شاخص هایی که علائم اولیه بهبودی را در نمودار روزانه بیت کوین نشان می دهد، میانگین واگرایی و همگرایی (MACD) است.

سودآوری استخراج بیت کوین در طی هفته های اخیر

چشم انداز معکوس احتمالی بیت کوین می تواند مورد استقبال ماینرهای بیت کوین هم نیز قرار بگیرد. از نظر تئوری، با نزدیک شدن قیمت BTC به قیمت breakeven، این ماینرها انگیزه ای برای فروش سرمایه های خود و کاهش فشار فروش در بازار ندارند.

حتی غول های استخراج مانند Bitmain نیز که از نرخ برق کم صنعتی در حدود ۰.۰۶ سنت در هر کیلووات ساعت بهره مند می شوند، در حال حاضر دچار پیچیدگی می باشند، زیرا ادامه پیدا کردن روند برای بیت کوین می تواند برای ماینرهای چینی بیت کوین که ۶۰ درصد از هش را کنترل می کنند، مشکلات مالی ایجاد کند.

در این راستا Cointelegraph از کارآفرین استخراج بیت کوین در مورد حد روند نزولی بیت کوین و تاثیر آن بر استخراج پرسیده است.

تا چه قیمتی بیت کوین می تواند کاهش قیمت داشته باشد اما استخراج مزارع بیت کوین همچنان سودآور باشد؟

نس مزرعه استخراج بیت کوین A-Block را در ایرکوتسک، سیبری اداره می کند، که تنها ۰.۰۵۵c به ازای هر کیلووات ساعت برای مصرف برق پرداخت می کند.

وی پاسخ داد که حتی با ۰/۰۵۵cc در هر کیلووات ساعت، قیمت بیت کوین برای جلوگیری از خسارت صنعت استخراج باید بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ دلار بماند.

روند نزولی بیت کوین

سناریوی صعودی

برای این که خرس ها خود را از دست ندهند ، بیت کوین باید موقعیت خود را بالاتر از میانگین متحرک روزانه در شاخص بولینگر باند نگه دارد ، که در حال حاضر ۸،۱۲۰ دلار است. بسته شدن بالای MA اهداف بعدی مقاومت را برای تماشای ۸۵۰۵۰ دلار در نظر خواهد گرفت.

سطح مقاومت بعدی از اینجا حدود ۹،۸۴۶ دلار خواهد بود و باید اگر قیمت بیت کوین شکسته شود و این سطح را نگه دارد ، پس بیت کوین تا ۱۲،۱۰۰ دلار آزاد اجرا می کند.

سناریوی خرس

تجمع امروز از ۸۰۰۰ دلار به ۸۱۷۰ دلار خبر بدی برای خرس ها است ، با این حال ، برای نگه داشتن همه چیز در چشم انداز ، قیمت بیت کوین هنوز تنها ۳۰۰ دلار بالاتر از پشتیبانی فعلی روزانه Bollinger Bands است.

اگر بیت کوین زیر ۷،۸۶۰ دلار گسترش یابد ، با سطح حمایت بعدی خود در حدود ۲۰۰ دلار پایین تر روبرو می شوید. در صورت وقوع این اتفاق ، توقف بعدی در حدود ۷۰۰۰ دلار است که نشان دهنده افت ۱۵٪ شدید از قیمت فعلی است. این می تواند باعث فروش گسترده تری شود که BTC را به سطحی سوق دهد که معدنچیان را مجبور به خاموش یا معدن با ضرر کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید