زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اول از همه قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در ریپل (XRP) یا هر ارز دیجیتالی دیگر در مورد آن موضوع خوب تحقیق کنید و سپس تصمیم بگیرید؛ چرا که همانطور که می دانید بازار ارزهای دیجیتالی، بی ثبات است. ریپل به دنبال راه حل هایی برای ساده تر کردن مبادلات بین المللی است. بازار هدف اصلی ریپل بانک هایی هستند که مقادیر زیادی XRP را در اختیار دارند تا معاملات بین المللی را با سرعت بیشتری انجام دهند. حتی اگر بانک ها هم هدف اصلی ریپل باشند، همه ی افراد قادر به استفاده از ریپل برای حواله برون مرزی خود هستند. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از ریپل ۲۰۰۰ دلار برای شخص دیگری در آن طرف دنیا ارسال کنید و در کمتر از ۵ ثانیه به حساب او منتقل شود و کارمزد شما کمتر از ۱ درصد باشد. اکنون این مبادله را با یک انتقال بانکی SWIFT مقایسه کنید که می تواند از هر جایی در دنیا برای شما از ۲۰ تا ۶۰ دلار هزینه داشته باشد و ۱ تا ۳ روز کاری طول بکشد. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا از مزایای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ریپل مطلع شوید.

مزایای ریپل/ XRP

در ادامه به برخی از مزایای استفاده از ریپل اشاره شده است:

 • زمان انجام معاملات در XRP بسیار سریع است، در حال حاضر یک معامله حدود ۴ ثانیه طول می کشد تا پردازش شود.
 • XRP هزینه های معامله ای ارزان قیمتی دارد که در حال حاضر کمتر از ۱ پنی، معادل ۰.۰۰۴ دلار (کمتر از ۱/۲ درصد) می باشد.
 • ریپل همچنین با بیش از ۱۰۰ بانک همکاری دارد که شامل Bank of America، UBS، Standard Chartered، Barclays، JP Morgan، Santander و American Express می باشد.
 • بلاکچین ریپل با افزودن هر تراکنش به یک دفتر کل عمومی که امکان تغییر یا حذف در آن وجود ندارد، شفافیت و امنیت بیشتری را برای معاملات ایجاد می کند.
 • از آنجا که معاملات XRP به صورت نقطه به نقطه هستند، هیچ نقطه ی مرکزی شکستی وجود ندارد.
 • XRP روی یک شبکه بلاکچین غیرمتمرکز کار می کند. این بدان معناست که سرمایه گذاران می توانند XRP را از طریق سیستم مطمئن شرکت خریداری کنند یا بفروشند.

این بستر روش های مختلفی را برای ساده سازی پرداخت، بصورت آنلاین و آفلاین مورد بررسی قرار می دهد. برخی از این موارد استفاده عبارتند از ردیابی پرداخت، بازده سرمایه و انتقال داده های غنی. همراه با کاهش هزینه های عملیاتی کلی، این راه حل می تواند خیلی زودتر از آنچه مردم پیش بینی می کنند، در مقیاس جهانی تأثیر گذار باشد.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ریپل

آیا سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ریپل رشد فوق العاده ای دارد؟!

در ادامه به دلایل مهم جهت سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ریپل اشاره شده است:

 • ریپل در حال حاضر سومین ارز دیجیتالی ارزشمند در جهان است و در طول سال ۲۰۱۷ ارزش آن به بیش از ۳۵۰۰۰٪ افزایش یافت.
 • رشد XRP در سال گذشته باعث شد تا ارزهای دیجیتالی بیت کوین و اتریوم را هم پشت سر بگذارد، ریپل در حال حاضر با بیش از ۱۰۰ بانک مختلف از جمله Barclays ، JP Morgan و Bank of America کار می کند.
 • هدف ریپل ایجاد و ارسال و دریافت پول از طریق بانک ها در هر نقطه از جهان به سرعت و با حداقل سرعت است، این کار با استفاده از ارز دیجیتالی XRP انجام می شود.
 • ریپل قصد دارد به شرکت ها جهت جذب پرداخت های جهانی کمک کند. این کار مربوط به بانک ها، ارائه دهندگان پرداخت، مبادلات رمزنگاری، دلالان و موارد دیگر است.
 • ریپل از لحاظ هزینه پول زیادی را برای بانک ها ذخیره می کند (در حال حاضر هزینه های معامله XRP کمتر از یک درصد است) و از آنجا که معاملات فقط چند ثانیه طول می کشد این بدان معناست که معاملات بسیار بیشتری می توانند انجام شوند.
 • دفتر کل اصلی ریپل همچنین یک لایه امنیتی اضافی را به معاملات اضافه می کند زیرا این دفتر کل در بلاک زنجیره ای شرکت ریپل ساخته شده است و نمی تواند به هیچ وجه دستکاری شود یا تغییر کند.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ریپل

نتیجه گیری

اگر ریپل بتواند بانک های بیشتری را به فهرست خود اضافه کند و سهولت دسترسی به XRP را افزایش دهد، آینده ی درخشانی خواهد داشت.

این فناوری خوب است و افرادی که در پشت آن هستند نیز بسیار عالی و با پشتکار کار می کنند.

اگر قصد سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ریپل (XRP) را دارید می توانید در صورت زندگی در هر نقطه از اروپا و با استفاده از وجه نقد از BitPanda یا خرید آن از CEX در هر کجای دنیا، اقدام نمایید.

در آخر XRP پتانسیل تبدیل شدن به یک سرمایه اصلی دیجیتالی در صنعت پرداخت جهانی را دارد ، اگرچه برای نتیجه گیری واقعی در این زمینه هنوز خیلی زود است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید