صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
کسب درآمددانلود اپلیکیشنبلاگراهنماکارت هدیه
ورودثبت‌نام
صرافی ارز دیجیتال رمزینکسثبت‌نام

بیانیه ریسک چیست و چه کاربردی دارد؟

بیانیه ریسک چیست و چه کاربردی دارد؟

معامله ارزهای دیجیتال و در کل همه بازارهای مالی همیشه با ریسک‌های خود همراه است. ازاین‌رو لازم است که کاربر قبل از ورود به بازارهای معامله‌ای پرریسک حتماً از شرایط حاکم بر آن آگاه شود. ازاین‌رو کاربر ملزم است که با مطالعه بیانیه ریسک، تمامی ریسک‌های مرتبط با معامله رمزارزهای پرریسک را بپذیرد.

نحوه موافقت با بیانیه پذیرش ریسک معاملات

این بیانیه در مورد رمزارزهایی مطرح شده است که به دلایلی همچون بازار کوچک و شرایط خاصی که دارند. کاربر به محض ورود به بازار معامله این‌گونه از رمزارزها مانند سیفمون و فِگ، باید نسبت به مطالعه کامل این بیانیه و پذیرش آن اقدام کند.

برای نمونه بیانیه ریسک در مورد رمزارز فِگ به‌صورت زیر است.

با توجه به قوانین ارز فگ (یک میلیون تایی) از مجموعه ارزهای تورم منفی یا ضد تورمی (Deflationary tokens) کارمزد انتقال معادل درصدی از مقدار انتقال است. این کارمزد در حال حاضر معادل 2 درصد است. ازاین‌رو هر واریز کاربر پس از کسر 2 درصد در کیف پول رمزینکس او شارژ می‌شود و هزینه برداشت نیز برابر 4 درصد خواهد بود. به‌عنوان‌مثال اگر قصد انتقال 100 میلیون فگ (یک میلیون تایی) را به رمزینکس داشته باشید، 98 میلیون واحد توسط ما دریافت خواهد شد که باتوجه‌به هزینه‌های تخلیه آدرس‌ها برای رمزینکس ما مجبور به کسر 2 درصد و ثبت 96 میلیون واحد در کیف پول شما خواهیم بود. همچنین اگر بخواهید هنگام برداشت 100 میلیون واحد فگ (یک میلیون تایی) دریافت کنید می‌بایست در رمزینکس یک برداشت حدود 104 میلیون واحدی ثبت کنید.

پاسخگویی به سؤالات درج شده در این قسمت برای ادامه فرایند معاملاتی شما در بازارهای پرنوسان و پرریسک الزامی است. (همه موارد باید به‌درستی پاسخ داده شود.)

در بازار این رمزارز، چه میزان زیان از اصل سرمایه را می‌توانم تحمل کنم؟

  • 50 درصد یا بیشتر
  • کمتر از 50 درصد

مسئولیت زیان من در بازار معاملاتی این رمزارز با کیست؟

 

  • خودم، زیرا با آگاهی کامل و تحقیقات شخصی، انتخاب به سرمایه‌گذاری و معامله در بازار این رمزارز کرده‌ام.
  • رمزینکس

کارمزد واریز و برداشت ارزهای تورم منفی چگونه است؟

  • ثابت
  • درصدی از مقدار و متغیر

همان‌طور که در بیانیه ریسک مربوط به رمزارز فِگ پیداست، در ابتدا سعی شده است که خلاصه از استانداردها و قوانین حاکم بر شبکه رمزارز و نحوه خرید و فروش و واریز و برداشت آن شرح داده شود. در ادامه نیز برای اطمینان از آگاهی کاربر، پرسش‌هایی در همین خصوص از او پرسیده شده است و بازار صرفاً در صورت پاسخ صحیح به این سوالات برای کاربر در دسترس خواهد بود.

اهمیت پذیرش بیاینه ریسک چیست؟

از مهم‌ترین اصول لازم برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال، آگاهی بالا و مناسب است. بیانیه ریسک اقدامی در همین مسیر است. با تکیه بر این بیانه سعی می شود تا کلیلاتی در خصوص معامله رمزارز مورد نظر به کاربر ارائه شود تا کاربر با سطح آگاهی بیشتری اقدام به ورود به بازار کند.

تیم پشتیبانی ما ۷ روز هفته ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی سوالات شما می‌باشد.