صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
کسب درآمددانلود اپلیکیشنبلاگراهنماکارت هدیه
ورودثبت‌نام
صرافی ارز دیجیتال رمزینکسثبت‌نام

تگ یا ممو چیست؟

 

تگ یا ممو (Memo) یک شناسه منحصربه‌فرد است که توسط برخی ارزهای رمزنگاری شده مانند ریپل (XRP)، استلار (XLM) و ایاس (EOS) مورد استفاده قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که وجوه علاوه بر آدرس دریافت کیف پول دارای شناسه‌ای است که کاربر اطمینان حاصل کند رمزارز موردنظر به حساب مناسب ارسال می‌شود.

کدام ارزهای دیجیتال رمزینکس تگ یا ممو دارند؟

همه ارزهای دیجیتال ممو ندارند، به‌عنوان‌مثال، رمزارزهایی مانند بیت‌کوین، اتریوم و لایت‌کوین تگ و یا قابلیت داشتن آن‌ها را ندارند زیرا حداقل موجودی یک کیف پول برای آنها تعیین نشده است.

•    ایاس

•    استلار

•    ریپل

•    اتم

•    بایننس کوین

به طور کلی، برداشت تمامی رمزارزها در شبکه BEP2 نیاز به وارد کردن تگ یا ممو دارد.

تگ یا ممو به چه شکل است؟

یادداشت‌های رمزنگاری شده فقط اعداد یا حروف نیستند بلکه می‌توانند هر دو یا ترکیبی از این دو باشند. یک تگ یا ممو می‌تواند صرفاً عددی و یک ممو شامل حروف و اعداد باشد. در زیر جدولی وجود دارد که فهرستی از ارزهای دیجیتال با انواع تگ یا ممو و ماهیت مربوط به آنها را نشان می‌دهد.

نام ارز    شکل نوشتاری تگ

استلار    حروف و اعداد

ایاس    اعداد

بایننس کوین    اعداد

ریپل    اعداد

اتم    اعداد

برای اطلاعات بیشتر در خصوص تگ یا ممو به مقاله «راهنمای جامع تگ یا ممو» مراجعه کنید.

تگ یا ممو در صرافی رمزینکس

وارد کردن این تگ یا ممو برای واریز به حساب رمزینکس اجباری بوده و در صورت وارد نکردن آن، رمزارز ارسال می‌شود، اما به حساب مقصد نخواهد رسید.

 

هنگام انتخاب رمزارزهایی که برای واریز به حساب رمزینکس به این برچسب نیاز دارند، کاربر مطابق شکل بالا با یک پیام از سوی رمزینکس مبتنی بر الزام وارد کردن تگ یا ممو در آن شبکه از شرایط پیش رو مطلع می‌شود.

 

استلار یکی از رمزارزهایی است که برای واریز آن به رمزینکس باید حتماً تگ یا ممو را در کیف پول مبدأ وارد کنید. آدرس تگ استلار با فلش زرد رنگ در شکل بالا نشان داده شده است.

 

تیم پشتیبانی ما ۷ روز هفته ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی سوالات شما می‌باشد.