صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
بلاگ
سوالی دارید؟

فروش و خرید ooki

ooki

ooki

ooki

828IRR
3.83 %
0.00USDT
کمترین قیمت828IRR
بیشترین قیمت861IRR

پرداخت میکنم

IRR

IRR


دریافت میکنم

OOKI

OOKI


بازارهای معاملاتی ooki

نمايش همه بازارها
بازارآخرین قیمتتغييرات (24h)حجم معاملات (24h)
ooki/rial
OOKI/IRROOKI/ریال
828
3.83 %
226,909,924 IRRمعامله

درباره ooki

با ظهور بلاک چین اتریوم، به واسطه قابلیت‌های بسیار جامع و کاربردی که در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌داد، امکان نو آوری‌های بسیاری در دنیای ارز‌های دیجیتال به وجود آمد؛ به نحوی که پلتفرم‌های گوناگون با ارائه خدمات خود سعی در توسعه و بسط اقتصادی مبتنی بر ارز‌های دیجیتال دارند؛ یکی از این پلتفرم‌‌ها و ارزهای دیجیتال اووکی است که در ادامه با آن بیشتر آشنا می‌شویم.

اووکی در واقع نام یک سازمان خود گردان غیر متمرکز (DAO) است که در حوزه امور مالی غیر متمرکز یا همان دیفای (DeFi) فعالیت داشته و سعی در ارائه خدمات وام دهی دارد. اووکی ذاتاً روی بلاک چین اتریوم فعالیت می‌کند و آنچه قابلیت وام دهی را به پلتفرم اووکی می‌دهد، قرار دادهای هوشمندی است که توسط اتریوم عرضه می‌شود. در کشورهای پیشرفته در هنگام گرفتن وام آنچه بیش از همه اهمیت دارد، سابقه مالیاتی و اثبات توانایی جهت پس دادن وام به بانک است؛ اما اووکی با برداشتن این سدها و دادن وام بدون نیاز به دادن اطلاعات شخصی و بدون چک و در نظر گرفتن سابقه وام گیرندگان، از استخرهای نقدینگی خود مقداری وام به متقاضیان ارائه می‌کند. در مقابل، مقدار سودی که به ازای وام از افراد دریافت می‌کند، بیشتر از نرخ بهره بانکی است تا برای تأمین کنندگان نقدینگی جذاب‌تر باشد. البته مقدار بهره وام‌‌ها بسته به شرایط کم و زیاد می‌شود تا استخر‌های نقدینگی همیشه پر باقی بمانند و عملکرد شبکه مختل نشود. در صورتی که میزان نقدینگی افزایش یابد سود وام‌‌ها کاهش و در صورتی استخر‌های نقدینگی خالی شوند سود وام‌‌ها افزایش می‌یابد. توکن بومی این پلتفرم نیز اووکی نام دارد که در واقع بر پایه اتریوم طراحی شده و از استاندارد ERC-20 استفاده می‌کند. اووکی در واقع یک توکن حاکمیتی محسوب می‌شود و دارندگان آن بسته به مقدار اووکی که داشته باشند می‌توانند در روند حرکت پلتفرم و تصمیمات اتخاذ شده نقش پررنگی داشته باشند. این باعث می‌شود که مدیریت این سازمان به صورت کاملاً غیر متمرکز انجام شده و اعضای آن نیز بتوانند در تعیین سرنوشت اووکی نقش داشته باشند. علاوه بر سیستم وام دهی و وام گیری، اووکی برای علاقه‌مندان به استیک کردن نیز استخر‌های استیکینگ در نظر گرفته و به گفته شرکت، 50 درصد از کل سود مجموعه که از جمع آوری هزینه تراکنش‌‌ها و سایر فعالیت‌های آن به دست می‌آید، به استیک کنندگان پرداخت شده و 50 درصد مابقی جهت تضمین عملکرد شبکه و پیشگیری از مشکلاتی مانند کمبود نقدینگی به خزانه اووکی واریز می‌شود.

تاریخچه قیمت ooki

ارز دیجیتال اووکی برای اولین بار در اواخر سال 2021 (24 دسامبر) با قیمت 0/028 دلار عرضه شد و فردای همان روز قیمت آن تقریباً 2 برابر شد و به 0/056 دلار رسید که بیشترین قیمت اووکی از زمان عرضه تا به امروز محسوب می‌شود. پس از این رکورد قیمتی، اووکی جست و خیز کنان وارد یک کانال نزولی شد و نتوانست دوباره به قیمت اولیه خود دست یابد. در 24 ژانویه 2022 و دقیقه یک ماه پس از عرضه، قیمت هر واحد توکن اووکی به 0/0097 دلار رسید که پایین‌ترین قیمت این ارز دیجیتال از زمان عرضه تا به امروز محسوب می‌شود. امروزه در زمان نگارش این مطلب مصادف با 23 آوریل 2022 (3 اردیبهشت 1401) هر واحد توکن اووکی قیمتی معادل 0/012 دلار دارد.

کارمزد ooki

کارمزد معاملات خرید ooki در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)
کمتر از 100 میلیون تومان% 0.2% 0.25
100 تا 500 میلیون تومان% 0.18% 0.225
500 میلیون تا 1 میلیارد تومان% 0.16% 0.2
1 تا 4 میلیارد تومان% 0.14% 0.18
4 تا 10 میلیارد تومان% 0.125% 0.17
10 تا 20 میلیارد تومان% 0.12% 0.15
20 تا 100 میلیارد تومان% 0.1% 0.135
100 تا 500 میلیارد تومان% 0.075% 0.12
500 میلیون تومان و بیشتر% 0.07% 0.12

کامزد انتقال به کیف پول ooki

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال ooki به کیف پول، 10000000 ooki می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.


نحوه خرید و فروش ooki

خرید ooki از صرافی ارز دیجیتال ایرانی روند ساده‌ای دارد. صرافی‌ها اغلب یا فروشگاهی هستند یا بازار معاملاتی دارند. ooki در بازار ارزهای دیجیتال، جایگاه ویژه‌ای برای خود دست و پا کرده است. از تمامی صرافی‌های خارجی و صرافی ارز دیجیتال ایرانی رمزینکس قادر به خرید ارز دیجیتال ooki هستید. مهم رعایت امنیت و احتیاط برای دوری از هر گونه تحریم و کلاهبرداری است.

  • ابتدا باید در سایت ثبت‌نام کنید
  • مدارک هویتی خواسته شده را ارسال کنید
  • با ارسال مدارک سطح برنزی برای شما فعال خواهد شد
  • تکمیل فرایند احراز هویت
  • فعال شدن سطح طلایی برای شما
  • واریز ریال به حساب
  • خرید ارز دیجیتال مورد نظر
  • فروش ارز دیجیتال مورد نظر
  • برداشت ریالی از حساب

به محض ثبت‌نام اولیه و بارگذاری مدارک خواسته شده، می‌توانید در سطح برنزی به خرید ارز دیجیتال ooki مشغول شوید. حین اینکه شما مشغول به خرید ooki هستید، فرایند احراز هویت شما بعد از چند روز تکمیل خواهد شد و قادر به فعالیت در سطح طلایی بدون محدودیت خواهید بود.

خرید ooki

برای خرید ooki در صرافی رمزینکس دو راه پیش رو دارید. روش اول این است که مقدار ooki مورد نظر خود را به طور مستقیم از رمزینکس خریداری کنید. روش دوم هم ورود به رمزینکس تریدر است. رمزینکس تریدر یک بازار معاملاتی همتا به همتا است که شما در آن به طور مستقیم با کاربران وارد معامله خرید و فروش رمز ارز ooki می‌شوید.

در بازار معاملاتی یا همان رمزینکس تریدر سفارش خرید ooki خود را به دو صورت سفارش خرید محدود سفارش خرید سریع ثبت کنید. سفارش‌گذاری با قیمت مدنظر خود در بازار، سفارش محدود و ثبت سفارش بر اساس قیمت تعیین شده توسط فروشندگان، سفارش سریع است.

در خرید سریع ooki سفارش شما در سریع‌ترین زمان ممکن و حتماً صورت خواهد گرفت اما در سفارش محدود خرید ooki تکمیل سفارش به تطابق قیمت سفارش خرید شما با قیمت سفارش فروش دیگر کاربران بستگی دارد.

فروش ooki

فرایند فروش ارز دیجیتال ooki در صرافی رمزینکس به مانند خرید آن، به دو صورت ثبت سفارش فروش محدود و سریع خواهد بود و چگونگی آن دقیقاً مشابه با سفارش‌های خرید است که در بالا توضیح داده شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید و فروش ooki و سایر ارزهای دیجیتال از رمزینکس وارد صفحه ی راهنمای استفاده از رمزینکس شوید.

سوالات متداول

اووکی (Ooki) در واقع یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که توکن بومی خود را با همین نام با استاندارد ERC-20 داشته و با ارائه سیستمی برای ارائه و اخذ وام، توانسته فرآیند وام گیری را برای بسیاری از متقاضیان راحت‌تر کند؛ از طرفی نیز با تنظیم نرخ بهره بسته به مقدار نقدینگی موجود در استخرها، توانسته توازن بسیار خوبی را میان ارائه دهندگان و گیرندگان وام برقرار کند. از طرفی نیز با داشتن قابلیت استیک کردن، علاقه‌مندان به استیک می‌توانند در ازای بلوکه کردن مقداری از دارایی خود سود خوبی از استیک کردن توکن اووکی به دست بیاورند.

صرافی رمزینکس امکان خرید و یا فروش ارز دیجیتال ooki را به پلتفرم معاملاتی همتا به همتای خود اضافه کرده است. در صرافی رمزینکس می‌توانید با حضور در بازار معاملاتی همتا به همتا به خرید و فروش ارز دیجیتال ooki بپردازید

اخیراً در صرافی رمزینکس این امکان اضافه شده است که کاربران به‌محض ثبت‌نام می‌توانند ارز ooki بخرند و بدون محدودیت واریز ریالی داشته باشند. بعد از مدتی فرایند احراز هویت کامل و قادر به فعالیت در سطح طلایی خواهند بود

عضو رمزینکس نیستید؟

از طریق دکمه زیر ثبت نام کنید

ثبت نام
become-a-member