خرید تتا (THETA)

ارز دیجیتال تتا (Theta) یک شبکه بلاکچین غیرمتمرکز است که به منظور انتقال ویدئو از آن استفاده می‌شود. شبکه تتا بلاکچین اختصاصی خود را دارد. عرضه اولیه تتا (ICO) در ژانویه 2018 به اتمام رسید. تتا با توجه به ویژگی‌ها و کاربردهایی که دارد، می‌تواند آینده روشنی داشته باشد. خرید ارز دیجیتال تتا از طریق رمزینکس در بازار معاملاتی همتا به همتا ممکن است.

خرید تتا

درباره تتا

ارز دیجیتال تتا یک شبکه بلاکچین منحصر به فرد است. تتا بیشتر بر محتوای ویدئویی تمرکز دارد. تتا یک شبکه بلاکچین است که برای پخش ویدئو ساخته شده است.

عرضه اولیه این بلاکچین در ژانویه 2018 به پایان رسید و در مارس 2019 نیز به صورت رسمی راه اندازی شده است. شبکه اصلی تتا به عنوان یک شبکه غیر متمرکز فعالیت می‌کند به این صورت که کاربران پهنای باند و منابع محاسباتی را به صورت همتا به همتا (P2P) به اشتراک می‌گذارند.

تتا دارای ارز دیجیتال بومی خود به نام تتا (THETA) است که کارهای مختلفی درون شبکه انجام می‌دهد. بلاکچین تتا که با دو توکن تتا و فیول شناخته می‌شود، با تمرکز بر محتوای ویدئویی ایجاد شده است. به این معنا که توسعه دهندگان این بلاکچین، از تتا به عنوان یک شبکه ارسال ویدئو (video delivery network) استفاده می‌کنند. به عبارت ساده‌تر شبکه تتا یک شبکه بلاکچین محور و یک پلتفرم برای پخش محتوای ویدئویی با پهنای باند بالا می‌باشد.

وظیفه اصلی تتا، غیر متمرکزکردن ویدئو استریمینگ، تحویل داده و پردازش مرزی (edge computing) برای مقرون به صرفه کردن و کارآمدی بیشتر است.

ذخیره کردن و ارسال ویدئو نیازمند حجم بالایی از فضای ذخیره است، این کار توسط بلاکچین انجام نمی‌پذیرد. شبکه بلاک‌چین تتا با استفاده از الگوریتم و سازوکار اثبات سهام (Proof of stake) و چند روش جدید و خلاقانه؛ برای تأیید تراکنش‌ها، توزیع پاداش‌ها و کنترل محتوا استفاده می‌کند.

در سیستم این شبکه، نودهای (Node) زیادی وجود دارد که به صورت کاملاً مستقیم ویدئو و اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

شبکه همچنین وظیفه دارد مدیریت توکن‌های تتا را انجام دهد و زیر ساخت‌های لازم برای توزیع کردن پاداش را ایجاد و تأمین کند.

در سال 2020، نسخه 2 شبکه اصلی منتشر شده و گره با کد نام گاردین (Guardian) آنلاین شد که باعث غیر متمرکز ترن شدن و ایمن‌تر شدن کل شبکه شد.

آمار و اطلاعات بازار تتا
وکتور پس زمینه
x
IRR
مقدار
0.01
قیمت
IRR
0
قیمت کل
IRR
0

تاریخچه قیمت تتا

قیمت ارز دیجیتال تتا (THETA) در آغاز کار در ژوئن 2018 برابر با 0/15 دلار بود. قیمت این ارز دیجیتال تا آگوست سال 2018 در بازه قیمتی 0/15 تا 0/18 دلار در حال نوسان بود. قیمت تتا از همین ماه دچار نوسان شد در آخر سال 2018 به 0/05 دلار رسید.

قیمت ارز دیجیتال تتا در سال 2019 روند صعودی به خود گرفت و بعد از چند ماه به قیمت‌های بالاتر از 0/1 دلار رسید. قیمت تتا تا آخر سال 2019 پیرامون همین قیمت در حال نوسان بود.

تتا سال 2020 را با قدرت شروع کرد. بعد از چند ماه قیمت آن به 0/35 دلار رسید. افزایش قیمت تتا در سال 2020 ادامه داشت و در آخر همین سال از مرز 2 دلار هم عبور کرد. روند افزایش قیمت ارز دیجیتال تا در سال 2021 نیز ادامه داشت. در آوریل 2021 به قیمت 12 دلار رسید.

راهنمای خرید و فروش تتا در رمزینکس

خرید تتا از صرافی ارز دیجیتال ایرانی روند ساده‌ای دارد. صرافی‌ها اغلب یا فروشگاهی هستند یا بازار معاملاتی دارند. تتا در بازار ارزهای دیجیتال، جایگاه ویژه‌ای برای خود دست و پا کرده است. از تمامی صرافی‌های خارجی و صرافی ارز دیجیتال ایرانی رمزینکس قادر به خرید ارز دیجیتال تتا هستید. مهم رعایت امنیت و احتیاط برای دوری از هر گونه تحریم و کلاهبرداری است.

 • ابتدا باید در سایت ثبت‌نام کنید
 • مدارک هویتی خواسته شده را ارسال کنید
 • با ارسال مدارک سطح برنزی برای شما فعال خواهد شد
 • تکمیل فرایند احراز هویت
 • فعال شدن سطح طلایی برای شما
 • واریز ریال به حساب
 • خرید ارز دیجیتال مورد نظر
 • فروش ارز دیجیتال مورد نظر
 • برداشت ریالی از حساب

به محض ثبت‌نام اولیه و بارگذاری مدارک خواسته شده، می‌توانید در سطح برنزی به خرید ارز دیجیتال تتا مشغول شوید. حین اینکه شما مشغول به خرید تتا هستید، فرایند احراز هویت شما بعد از چند روز تکمیل خواهد شد و قادر به فعالیت در سطح طلایی بدون محدودیت خواهید بود.

خرید تتا

برای خرید تتا در صرافی رمزینکس دو راه پیش رو دارید. روش اول این است که مقدار تتا مورد نظر خود را به طور مستقیم از رمزینکس خریداری کنید. روش دوم هم ورود به رمزینکس تریدر است. رمزینکس تریدر یک بازار معاملاتی همتا به همتا است که شما در آن به طور مستقیم با کاربران وارد معامله خرید و فروش رمز ارز تتا می‌شوید.

در بازار معاملاتی یا همان رمزینکس تریدر سفارش خرید تتا خود را به دو صورت سفارش خرید محدود سفارش خرید سریع ثبت کنید. سفارش‌گذاری با قیمت مدنظر خود در بازار، سفارش محدود و ثبت سفارش بر اساس قیمت تعیین شده توسط فروشندگان، سفارش سریع است.

در خرید سریع تتا سفارش شما در سریع‌ترین زمان ممکن و حتماً صورت خواهد گرفت اما در سفارش محدود خرید تتا تکمیل سفارش به تطابق قیمت سفارش خرید شما با قیمت سفارش فروش دیگر کاربران بستگی دارد.

فروش تتا

فرایند فروش ارز دیجیتال تتا در صرافی رمزینکس به مانند خرید آن، به دو صورت ثبت سفارش فروش محدود و سریع خواهد بود و چگونگی آن دقیقاً مشابه با سفارش‌های خرید است که در بالا توضیح داده شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید و فروش تتا و سایر ارزهای دیجیتال از رمزینکس وارد صفحه ی راهنمای استفاده از رمزینکس شوید.

کارمزد خرید و فروش تتا در صرافی رمزینکس

کارمزد معاملات خرید تتا در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

کارمزد سفارش‌دهنده

 • حجم معاملات ماهیانه کمتر از 50 میلیون تومان با کارمزد 0/3 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 50 تا 200 میلیون تومان با کارمزد 0/2 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 200 تا 500 میلیون تومان با کارمزد 0/15 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 500 میلیون تومان و بیشتر با کارمزد 0/12 درصد

کارمزد سفارش‌پذیر

 • حجم معاملات ماهیانه کمتر از 50 میلیون تومان با کارمزد 0/32 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 50 تا 200 میلیون تومان با کارمزد 0/25 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 200 تا 500 میلیون تومان با کارمزد 0/2 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 500 میلیون تومان و بیشتر با کارمزد 0/18 درصد

کامزد انتقال به کیف پول تتا

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال تتا به کیف پول، 100 تتا می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول درباره ارز دیجیتال تتا

1 ارز دیجیتال تتا چیست؟
2 از کجا تتا بخریم؟
3 آیا برای خرید تتا نیاز به احراز هویت داریم؟
4 آینده ارز دیجیتال تتا چگونه است؟
5 آیا می‌توان تتا را استخراج کرد؟

پاسخ

شبکه‌ی تتا (Theta network) یک شبکه‌ی بلاک‌چین محور و یک پلتفرم پخش محتوا است که با استفاده از فناوری غیرمتمرکز امکان پخش محتوا با پهنای باند زیاد را مهیا می‌سازد.

اینستاگرام 2توییتر 2آپارات 2تلگرام 2