۷۵٪ از دارندگان کاردانو (ADA) در زیان هستند - مجله رمزینکس

تنها ۳۵ درصد از دارندگان آدا سود می‌کنند؛ این یک فرصت است یا هشدار؟

آدا کاردانو در دیگر بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحلیل اخیر توسط شرکت معتبر IntoTheBlock، روند قابل توجهی را در بازار کاردانو (ADA) برجسته کرده است. بر اساس این تحلیل، تنها ۳۵ درصد از دارندگان آدا در حال حاضر سودآوری را از سرمایه‌گذاری‌های خود تجربه می‌کنند. این رقم در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال مطرح، که درصد بسیار بالاتری از دارندگان آن‌ها سودآور هستند، به طور چشمگیری پایین است.

ماهیت پویای احساسات سرمایه‌گذاران و شرایط حاکم بر بازار، دائماً چشم‌انداز ارزهای دیجیتال را شکل می‌دهد. داده‌های مقایسه‌ای نشان می‌دهند که در حال حاضر، بیش از ۸۶ درصد از دارندگان بیت‌کوین (BTC) و بیش از ۸۵ درصد از سرمایه‌گذاران ترون (TRX) از سودآوری برخوردارند. حتی دوج‌کوین (DOGE) و اتریوم (ETH) نیز با دارا بودن به ترتیب ۸۳ درصد و ۸۱ درصد دارندگان “در سود”، از کاردانو پیشی می‌گیرند.

«در سود بودن» به این معناست که قیمت خرید دارایی پایین‌تر از ارزش بازار فعلی آن بوده و در نتیجه برای دارنده سود به همراه دارد. برعکس، «در ضرر بودن» نشان می‌دهد که قیمت خرید بالاتر از قیمت فعلی بوده و منجر به ضررِ تحقق‌نیافته شده است.

پایین بودن قابل توجه درصد کیف‌پول‌های سودآور در بین دارندگان کاردانو، نگرانی‌هایی را در میان تحلیلگران بازار و فعالان حوزه رمزارز ایجاد کرده است. علاوه بر این، این تحلیل نشان می‌دهد که ۶۱.۳ درصد قابل توجهی از دارندگان آدا “در ضرر” هستند که به طور بالقوه نشان‌دهنده‌ی کم‌ارزش‌گذاری احتمالی آدا می‌باشد.

این وضعیت ممکن است منجر به عدم تمایل دارندگان به فروش دارایی‌های خود با ضرر شود و در نتیجه، عرضه موجود در بازار را کاهش دهد. به‌طور تاریخی، قیمت کاردانو در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به اوج خود رسید؛ زمانی که بیش از ۹۲ درصد از دارندگان آدا سودآور بودند. با این حال، سناریوی فعلی که در آن اکثر دارندگان سودآور نیستند، می‌تواند نشان‌دهنده‌ی پویایی متفاوت بازار باشد.

سرمایه‌گذارانی که برای مدت طولانی در موقعیت زیان قرار دارند، ممکن است به دلیل ریسک‌گریزی و ترس از ضررهای مداوم، علاقه خود را از دست بدهند یا از افزایش سرمایه‌گذاری‌های خود در آدا صرف نظر کنند. اگر قیمت کاردانو به نقطه سر به سر برسد، بسیاری از این دارندگان ممکن است تصمیم به فروش دارایی‌های خود بگیرند.

برای نمونه، محدوده قیمتی بین ۰.۵۹ تا ۰.۷۲ دلار شاهد خرید ۶.۷۸ میلیارد آدا توسط بیش از ۳۶۷ هزار کیف‌پول بود. این محدوده قیمتی می‌تواند با تلاش دارندگان برای دستیابی به نقطه سر به سر و جبران سرمایه‌گذاری اولیه، شاهد فعالیت بیشتری باشد.

IntoTheBlock سؤالی چالش‌برانگیز را برای تحلیلگران و فعالان بازار مطرح می‌کند:

«آدا با تنها ۳۵ درصد دارنده در سود، متمایز است. اما آیا این یک فرصت خرید برای سرمایه‌گذاران جسور است یا یک زنگ خطر برای آینده‌ی این ارز دیجیتال؟»

برخی، درصد پایین دارندگان سودآور را نشانه‌ی کم‌ارزش‌گذاری آدا و پتانسیل رشد آن می‌دانند، در حالی که برخی دیگر آن را به عنوان یک هشدار تلقی می‌کنند که نشان‌دهنده‌ی عدم اطمینان به افزایش قیمت آدا در آینده است. بحث در مورد چشم‌انداز آدا همچنان ادامه دارد: «آیا آدا می‌تواند دوباره رونق بگیرد؟»

منبع: BeInCrypto

به این مقاله امتیاز دهید
هومن شالچی
درباره هومن شالچی
فارغ‌التحصیل رشته‌ی MBA گرایش مارکتینگ از دانشگاه خوارزمی تهران. بیش از ۷ سال سابقه‌ی کار در زمینه‌ی توسعه‌ی کسب و کار، دیجیتال مارکتینگ و سئو و تولید محتوا. علاقه‌مند و فعال در حوزه کریپتو و دیگر حوزه‌های سرمایه‌گذاری و دنبال‌کننده ترندهای روز بازار رمزارز مانند آلت‌کوین‌ها و میم‌کوین‌ها.
بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر می دهید

جدیدترین اخبار و آموزش‌های همستر