شیبا(صدتایی)(100shib)

خرید و فروش ارز شیبا اینو Shiba Inu + قیمت لحظه ای

آخرین قیمت به ریال

1,448IRR

آخرین قیمت به تتر

0.00USDT

تغییر قیمت

1.68 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

شیبا(صدتایی)

بازارهای معاملاتی شیبا(صدتایی)

 • شیبا(صدتایی)

  (100shib)

  1,448 irr

  1.68 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز شیبا(صدتایی) (100shiba)

آشنایی با ارز دیجیتال شیبا اینو «Shiba Inu»

شیبا اینو (SHIB) یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در آگوست ۲۰۲۰ توسط یک فرد یا گروه ناشناس به نام "ریوشی" ایجاد شد. این یک توکن ERC-20 است، به این معنی که مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. SHIB عمداً فراوان است و مجموعاً یک کوادریلیون (۱ با ۱۵ صفر) توکن دارد. 

شیبا اینو اغلب به عنوان یک "میم کوین" شناخته می‌شود؛ چرا که از میم محبوب دوج (Doge) الهام گرفته است. با این حال، تیم شیبا اینو پروژه‌هایی را در دست توسعه دارد تا به این توکن کاربرد‌های بیشتری بدهد، مانند یک صرافی غیرمتمرکز به نام Shibaswap و یک انکوباتور هنری NFT. انکوباتور هنری NFT به معنای یک پلتفرم یا بازار است که هنرمندان و خریداران می‌توانند در آن به خلق، نمایش و خرید و فروش آثار هنری دیجیتال با استفاده از تکنولوژی بلاکچین و NFT  بپردازند.

تاریخچه شیبا نشان می‌دهد که قیمت SHIB از زمان راه‌اندازی آن بی‌ثبات بود. در اکتبر ۲۰۲۱ این رمزارز افزایش چشمگیری را تجربه کرد و به ارزش بازار ۴۱ میلیارد دلار رسید. اما پس از این تاریخ، قیمت آن کاهش یافته و تا جولای ۲۰۲۳، ارزش بازار SHIB به حدود ۶ میلیارد دلار رسیده است.

اینکه Shiba Inu یک سرمایه‌گذاری خوب است یا خیر یک موضوع مورد بحث است. برخی از سرمایه‌گذاران معتقدند که محبوبیت توکن و توسعه اکوسیستم شیبا اینو می‌تواند منجر به افزایش بیشتر قیمت شود. برخی دیگر بر این باورند که توکن بیش از حد بی‌ثبات است و فرصت‌های سرمایه‌گذاری بهتری در دسترس هستند.

در نهایت تصمیم در مورد سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری در شیبا اینو به عهده شماست. قبل از انجام هر گونه سرمایه‌گذاری، مهم است که با تحقیق، ریسک‌های موجود را تجزیه و تحلیل کنید.

نماد شیبا اینو در کنار لوگوی صرافی رمزینکس

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال Shiba Inu چه کسانی هستند؟

بنیانگذاران ارز دیجیتال شیبا اینو ناشناس هستند. خالق این ارز دیجیتال که با نام مستعار "ریوشی" شناخته می‌شود، هرگز هویت خود را فاش نکرده است. ریوشی (Ryoshi) در روزهای اولیه SHIB، مجموعه‌ای از پست‌های وبلاگ را در Medium منتشر کرد، اما از آن زمان دیگر انتشار پست به این نام متوقف شده است.

شخص دیگری به نام شیتوشی کوماسا «Shytoshi Kusama» وجود دارد که اغلب به عنوان بنیانگذار شیبا اینو شناخته می‌شود. کوساما نام مستعار یک توسعه‌دهنده است که در انجمن شیبا اینو فعال است. با این حال، مشخص نیست که آیا کوساما در واقع ریوشی است یا اینکه آن‌ها دو فرد متفاوت هستند.

عدم شفافیت در مورد بنیانگذاران شیبا اینو، منجر به گمانه‌زنی‌هایی در مورد مشروعیت این پروژه شده است. با این حال، این ارز دیجیتال در جذب طرفداران زیادی موفق بوده است و اکنون یکی از محبوب‌ترین میم کوین‌ها در جهان محسوب می‌شود.

موارد زیر تنها اطلاعاتی است که در مورد ریوشی می‌دانیم:

 • این فرد یا افراد، ژاپنی هستند.
 • برای ایجاد شیبا اینو توسط میم دوج الهام گرفتند.
 • به قدرت تمرکز زدایی اعتقاد دارند.
 • متعهد به ایجاد یک جامعه قوی در اطراف شیبا اینو هستند.

این احتمال وجود دارد که هویت ریوشی در آینده افشا شود، اما در حال حاضر آن‌ها ناشناس هستند.

قوانین ریوشی

قوانین ریوشی مجموعه‌ای از اصول است که توسط ریوشی، در یک پست وبلاگ در Medium بیان شده است. این قوانین برای هدایت توسعه اکوسیستم شیبا اینو و اطمینان از غیرمتمرکز ماندن و جامعه‌محور بودن آن در نظر گرفته شده است.

قوانین ریوشی شامل موارد زیر است:

 • هیچ پولی پرداخت نکنید: ریوشی معتقد است که ارزش شیبا اینو را باید بازار تعیین کند نه تیم. در نتیجه، آنها از دادن هرگونه توکن به اینفلوئنسرها یا صرافی‌ها خودداری کرده‌اند.
 • بدون پیش استخراج: همه توکن‌های SHIB به طور هم‌زمان ایجاد شدند و هیچ پیش استخراج (pre-mine) برای تیم یا هیچ نهاد دیگری وجود نداشت. استخراج ابری شیبا تضمین می‌کند که همه فرصت‌های برابر برای مشارکت در پروژه دارند.
 • بدون تیم: هیچ تیم متمرکزی برای شیبا اینو وجود ندارد. این پروژه توسط جامعه‌ای از داوطلبان اجرا می‌شود که متعهد به ساختن یک ارز غیرمتمرکز هستند.
 • بدون مسترنود: در اکوسیستم شیبا اینو هیچ اصلی وجود ندارد. این بدان معناست که هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد که بتواند شبکه را کنترل کند.
 • بدون هاردفورک: هیچ هاردفورکی در اکوسیستم شیبا اینو وجود نخواهد داشت. این اصل تضمین می‌کند که پروژه پایدار و قابل پیش‌بینی باقی می‌ماند.

سکه شیبا همراه با لوگوی صرافی رمزینکس

عرضه شیبا

نیمی از توکن‌های SHIB در صرافی یونی سوآپ (Uniswap) قفل شدند؛ در حالی که ۵۰ درصد دیگر به «ویتالیک بوترین»، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم منتقل شد که ٪۹۰ از توکن‌ها را به کیف پول سوخته فرستاد. این بدان معناست که در حال حاضر حدود ۵۸۹ تریلیون توکن SHIB در گردش است.

تیم Shiba Inu اعلام کرده است که به سوزاندن توکن‌های SHIB برای کاهش عرضه ادامه خواهد داد. این کار به طور بالقوه می‌تواند منجر به افزایش قیمت توکن‌های SHIB شود.

در نهایت، عرضه توکن‌های SHIB، موضوع بحث‌های جدی و داغی است. برخی بر این باورند که عرضه زیاد، ارزش توکن‌های شیبا را کاهش می‌دهد. برخی دیگر نیز فکر می‌کنند که «مکانیسم رایت» در نهایت به کمبود توکن‌های SHIB می‌انجامد که می‌تواند قیمت را افزایش دهد.

تنها زمان نشان می‌دهد که تأثیر بلندمدت عرضه شیبا چه خواهد بود. با این حال واضح است که تیم پشت Shiba Inu متعهد به کاهش عرضه و افزایش ارزش توکن است.

ارتباط ویتالیک بوترین با شیبا

ویتالیک بوترین، رابطه پیچیده‌ای با شیبا اینو (SHIB) دارد. در می ۲۰۲۱، بوترین ۵۰۰ تریلیون توکن SHIB دریافت کرد که در آن زمان حدود ۱.۲ میلیارد دلار ارزش داشت. او به سرعت ۱۰۰ تریلیون شیبا را به صندوق COVID-19 هند اهدا کرد و بعداً ۴۰۰ تریلیون SHIB باقی مانده را سوزاند. این عمل خیریه مورد تحسین بسیاری قرار گرفت، اما انتقاداتی را نیز به دنبال داشت. برخی استدلال می‌کردند که بوترین باید توکن‌های SHIB را نگه می‌داشت و از آنها برای ترویج توسعه اکوسیستم شیبا اینو استفاده می‌کرد.

بوترین همچنین از روش عرضه SHIB به بازار عرضه انتقاد کرد. او معتقد است میم کوین برای "سرمایه‌گذاری روی حرص و طمع و ترس سرمایه‌گذاران خرد" استفاده می‌شود. او همچنین هشدار داده است که SHIB یک "دارایی بسیار ناپایدار" است و سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در آن مراقب باشند.

علی‌رغم انتقادات، بوترین گفته است که معتقد است که شیبا پتانسیل این را دارد که یک "ابزار مفید" برای جامعه اتریوم باشد. او می‌گوید که آماده همکاری با تیم Shiba Inu برای توسعه راه‌هایی برای استفاده از شیبا برای پشتیبانی از اکوسیستم اتریوم است.

 

نقشه راه شیبا اینو 

نقشه راه SHIB هنوز در مراحل اولیه است، اما واضح است که تیم شیبا اینو جاه‌طلب است. پروژه‌هایی که روی آن‌ها کار می‌شود این پتانسیل را دارند که Shiba Inu را به یک توکن مفیدتر و ارزشمندتر تبدیل کنند. در ادامه نکات مهم این نقشه راه را بر می‌شماریم.

 • Shibarium: یک راه‌حل مقیاس‌بندی لایه ۲ برای بلاکچین اتریوم که برای کاهش هزینه و بهبود سرعت تراکنش‌ها در شبکه Shiba Inu طراحی شده است.
 • ShibaSwap: یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) که به کاربران امکان می‌دهد SHIB و سایر توکن‌ها را مبادله کنند. Shibswap همچنین ویژگی‌های مانند Staking و Farming هم دارد.
 • SHIBOSHIS: ان‌اف‌‌تی‌هایی (NFT) هستند که توسط تیم Shiba Inu ایجاد شده‌اند. از SHIBOSHIS می‌توان برای بازی، دسترسی به محتوای انحصاری و رای دادن به پیشنهادات برای آینده اکوسیستم شیبا اینو استفاده کرد.
 • SHIB Metaverse: یک جهان مجازی که توسط تیم Shiba Inu در حال توسعه است. SHIB Metaverse به کاربران امکان خرید، فروش و تجارت زمین و همچنین تعامل با سایر کاربران و شرکت در بازی‌ها و رویدادها را می‌دهد.

کیف پول مناسب برای شیبا اینو

کیف پول‌های زیادی وجود دارند که از Shiba Inu (SHIB) پشتیبانی می‌کنند. برخی از محبوب‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • MetaMask: یک کیف پول گرم محبوب است که به عنوان افزونه مرورگر یا برنامه تلفن هوشمند در دسترس است. استفاده از آن آسان بوده و از طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال از جمله SHIB پشتیبانی می‌کند.
 • Trust Wallet:‌ تراست ولت یکی دیگر از کیف پول‌های گرم محبوب است که به عنوان یک برنامه گوشی در دسترس است. این کیف پول هم از ارزهای دیجیتال از جمله SHIB پشتیبانی می‌کند.
 • Ledger Nano S: یک کیف پول سخت‌افزاری است و روش امن‌تری برای ذخیره‌سازی SHIB است. این دستگاه فیزیکی کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین ذخیره می‌کند.
 • Trezor: این هم یک کیف پول سخت‌افزاری است که راه امن‌تری برای نگه‌داری شیبا به حساب می‌آید. 
 • Coinbase Wallet: کیف پول کوین بیس یک کیف پول گرم است که به عنوان یک اپلیکیشن موبایل در دسترس کاربران قرار دارد. 
 • Binance Wallet: این مورد هم یک کیف پول داغ در قالب یک اپلیکیشن موبایل در دسترس است. 

میم کوین شیبا اینو با لوگوی صرافی رمزینکس

ویژگی‌های مهم شیبا

در این بخش برخی از ویژگی‌های مهم SHIB یا (Shiba Inu) را فهرست کرده‌ایم:

 • غیرمتمرکز بودن: شیبا اینو یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است، به این معنی که توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی‌شود که خود به خود باعث امن‌تر و شفاف‌تر شدن آن می‌شود.
 • مکانیسم سوزاندن: تیم شیبا اینو مکانیزم سوزاندن را پیاده‌سازی کرده است؛ یعنی توکن‌های SHIB به صورت دوره‌ای از بین می‌روند. این کار باعث کاهش عرضه SHIB می‌شود که به طور بالقوه می‌تواند منجر به افزایش قیمت شود.
 • اکوسیستم: تیم Shiba Inu در حال توسعه تعدادی پروژه برای حمایت از اکوسیستم SHIB است، مانند ShibaSwap که یک صرافی غیرمتمرکز بوده و SHIBOSHIS که مجموعه‌ای از NFT هاست. این پروژه‌ها می‌توانند به افزایش سودمندی SHIB و تبدیل آن به ارز ارزشمندتر کمک کنند.
 • جامعه شیبا: SHIB یک جامعه قوی از حامیان دارد که به افزایش قیمت آن و ارتقای پروژه کمک کرده است. این انجمن در شبکه‌های اجتماعی و انجمن‌های آنلاین فعال است و به طور مداوم در حال رشد است.

 

قیمت ارزان برای هر توکن

قیمت پایین رمزارز شیبا باعث می‌شود که گستره زیادی از سرمایه‌گذاران خرد جذب آن و ویژگی‌هایی که تیم شیبا در حال توسعه آن‌ها هستند، شود. البته همچنین می‌توان آن را نشانه کم‌ارزش شدن توکن دانست. اگر توکنی با قیمتی بسیار پایین‌تر از ارزش ذاتی آن معامله شود، یک توکن کم‌ارزش‌شده در نظر گرفته می‌شود. این موضوع می‌تواند به معنای آن باشد که پتانسیل افزایش قیمت توکن در آینده وجود دارد.

با این حال، قیمت ارزان SHIB نیز یک ریسک نیز هست و می‌تواند به این معنی باشد که توکن به مقداری که برخی سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند، ارزشمند نیست.

شیبا اینو (SHIB) یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند. قراردادهای هوشمند، قراردادهایی هستند که خود اجرا می شوند و روی یک بلاکچین ذخیره می‌شوند. این بدان معناست که آنها تحت کنترل هیچ مقام مرکزی نیستند.

شما می‌توانید قیمت لحظه‌ای شیبا و لیست قیمت ارزهای دیجیتال دیگر را در صرافی رمزینکس مشاهده کنید.

 

استفاده از قراردادهای هوشمند 

استفاده از قراردادهای هوشمند در SHIB پیشرفت قابل توجهی است که می‌تواند ارز دیجیتال را ایمن‌تر، شفاف‌تر و کارآمدتر کند. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که قراردادهای هوشمند هنوز یک فناوری نسبتاً جدید هستند و برخی از خطرات مرتبط با آنها وجود دارد. این نوع قرارداد‌ها، ویژگی‌های زیر را به شیبا اضافه می‌کنند:

 • تمرکز زدایی: قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز هستند و باعث‌ امن‌تر و شفاف‌تر شدن شیبا می‌شوند.
 • امنیت: قراردادهای هوشمند به واسطه ذخیره شدن در یک بلاکچین، امنیت دارند. به عبارت دیگر آن‌ها ضد دستکاری و هک شدن هستند.
 • شفافیت: قراردادهای هوشمند چون در یک بلاکچین ذخیره می‌شوند، شفاف هستند و هر کسی می‌تواند کد قرارداد را مشاهده کرده و ببیند که چگونه کار می‌کند.
 • کارایی: قراردادهای هوشمند کارآمد هستند چون می‌توانند تراکنش‌ها را خودکار کنند و این امر در کاهش زمان و هزینه کاربران موثر است.

 

چگونگی تامین امنیت شبکه شیبا اینو 

شبکه Shiba Inu نسبتاً جدید است، بنابراین هنوز خیلی زود است که بگوییم در درازمدت چقدر امن خواهد بود. با این حال، اقدامات امنیتی موجود امیدوارکننده بودند و رویکرد جامعه‌محور هم راه خوبی برای اطمینان از ایمن بودن شبکه است. تیم شبکه Shiba Inu نیز تمام سازوکارهای لازم را برای جلوگیری از آسیب به آن انجام داده است.

استفاده از مواردی که در ادامه فهرست می‌شوند، توانسته‌اند تا به امروز امنیت SHIB را تضمین کنند. 

 • استفاده از بلاکچین غیرمتمرکز
 • استفاده از قراردادهای هوشمند
 • استفاده از مکانیزم سوختگی
 • استفاده از رویکرد جامعه‌محور

با وجود این اقدامات امنیتی، توجه به این نکته مهم است که هیچ ارز دیجیتالی کاملا امن نیست. همیشه خطر هک وجود دارد، بنابراین مهم است که اقدامات احتیاطی را برای محافظت از دارایی‌های خود انجام دهید.

نظر متخصصان در مورد شیبا اینو

به طور کلی، نظرات کارشناسان در مورد شیبا اینو متفاوت است. برخی از کارشناسان معتقدند که این یک سرمایه‌گذاری پرخطر است؛ در حالی که برخی دیگر معتقدند که شیبا اینو می‌تواند یک سرمایه‌گذاری سودآور باشد. در ادامه نظرات برخی کارشناسان را می‌‌بینید:

 • متی گرینسپن، مدیرعامل کوانتوم اکونومیکس: "شیبا اینو یک میم کوین است و مشخص نیست ارزش پیشنهادی بلندمدت آن چیست. با این حال، در ماه‌های اخیر بسیار محبوب بوده و می‌تواند راه خود را ادامه دهد و یک سرمایه‌گذاری محبوب برای برخی افراد باشد."
 • ویل کلمنته، تحلیلگر ارشد در Blockware Solutions: "شیبا اینو یک سرمایه‌گذاری بسیار مخاطره‌آمیز است. این یک میم کوین است و قیمت آن بسیار نوسان دارد. این امکان وجود دارد که قیمت همچنان به افزایش خود ادامه دهد، اما امکان سقوط آن نیز وجود دارد. من فقط زمانی در SHIB سرمایه‌گذاری می‌کنم که شما آماده باشید همه پول خود را از دست بدهید."
 • نایجل گرین، مدیرعامل گروه deVere: "شیبا اینو یک سرمایه‌گذاری پرخطر است، اما می‌تواند سودآور باشد. میم کوین قبلا نشان داده است که قیمت آن می‌تواند با تبلیغات و ادامه آن، به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که قیمت SHIB نیز بسیار پرنوسان است؛ بنابراین این خطر وجود دارد که در صورت سرمایه‌گذاری، پول خود را از دست بدهید."

 

آینده شیبا چگونه است؟

آینده شیبا اینو (SHIB) نامشخص است. این رمزارز نسبتاً جدید است و هنوز خیلی زود است که بگوییم پیشنهاد ارزش بلندمدت آن چیست. چند عامل زیر وجود دارد که به طور بالقوه می‌تواند قیمت SHIB را در آینده افزایش دهد:

 • تداوم محبوبیت میم کوین‌ها
 • توسعه اکوسیستم شیبا اینو
 • ادامه پذیرش SHIB توسط فعالان کریپتو

اما در عین حال، عوامل دیگری نیز هستند که می‌تواند به طور بالقوه فشار نزولی بر قیمت SHIB وارد کند. مثل:

 • نوسانات بازار کریپتوکارنسی
 • عدم ارزش ذاتی
 • رقابت سایر میم کوین‌ها

برای بررسی قیمت شیبا اینو و دیگر رمز‌ارزهای دیگر مانند دوج‌کوین، بیبی دوج کوین و همچنین فعالیت‌هایی مثل تبدیل اتریوم می‌توانید از خدمات صرافی رمزینکس استفاده کنید.

کارمزد خرید و فروش شیبا(صدتایی)

کارمزد معاملات خرید شیبا(صدتایی) در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول شیبا(صدتایی)

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال شیبا(صدتایی) به کیف پول، 1.9 شیبا(صدتایی) می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

رمزارز شیبا در بسیاری از صرافی‌های لیست شده است. بهترین و آسان‌ترین راه برای خرید شیبا، رمزینکس است. در رمزینکس به راحتی شیبا را در لحظه و با کارت‌های بانکی بخرید.

کیف پول‌هایی مانند متاماسک و تراست ولت که در این مقاله معرفی شدند، گزینه‌های بسیار خوبی هستند. می‌توانید برای امنیت بالاتر از لجرنانو و ترزر هم که در واقع کیف‌ پول‌های سخت‌افزاری هستند، استفاده کنید.

این کارمزد در رمزینکس متغیر است که بر اساس حجم معاملات کاربر در یک ماه اخیر محاسبه شده و به شکل درصد، از هر دو سمت سفارش‌دهنده (ثبت‌کننده سفارش) و سفارش‌پذیر (تکمیل‌کننده سفارش) دریافت می‌شود.

هر رمزارز باید در صف فروش قرار گیرد تا خریداری برای آن پیدا شود. خرید و فروش شیبا بستگی به بزرگی بازار صرافی دارد. رمزینکس هم از جمله‌ صرافی‌هایی‌ است که بازار بزرگی دارد و خرید و فروش شیبا در آن در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

امکان خرید و فروش طیف گسترده‌ای از رمز ارزها (از بیت‌کوین گرفته تا میم‌‌کوین‌ها) در رمزینکس وجود دارد. می‌توانید در صفحه لیست ارزها تمامی این رمز ارزها را مشاهده کنید.

شما می‌توانید از طریق بخش برداشت در حساب کاربری رمزینکسِ خود، میزان برداشت، شبکه انتقال و مقصد انتقال را مشخص کرده و معادل ریالی رمزارز شیبا را در حساب خود داشته باشید.

حداقل مقدار قابل خرید شیبا، واحد ۱۰۰ تایی از این رمز ارز است و حداقل سرمایه مورد نیاز نیز، بر اساس قیمت شیبا، متغیر است.

تغییرات قیمت شیبا(صدتایی)

بیشترین قیمت

1,421irr

کمترین قیمت

1,474irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال شیبا(صدتایی)

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال شیبا(صدتایی) در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال شیبا(صدتایی) همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط شیبا(صدتایی) برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.