بونک (صدتایی)
بونک (صدتایی)(100bonk)

خرید و فروش بونک (صدتایی) با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای بونک (صدتایی) BONK

آخرین قیمت به ریال

1,798IRR

آخرین قیمت به تتر

0.0031USDT

تغییر قیمت

2.92 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

بونک (صدتایی)

بونک (صدتایی)

بازارهای معاملاتی بونک (صدتایی)

 • بونک (صدتایی)

  بونک (صدتایی)

  (100bonk)

  1,798 irr

  2.92 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز بونک (صدتایی) (100bonk)

دنیای میم کوین‌ها هر روز شاهد ظهور ارزهای دیجیتال جدید است که هرکدام با برنامه و مسیر خاصی برای جذب کاربران بیشتر تلاش می‌کنند. بونک یکی از میم کوین‌هایی است که در شبکه سولانا و با تم آشنای سگ خانگی بامزه معرفی شد. اولین میم کوین دنیای ارز دیجیتال یعنی دوج کوین هنوز به‌عنوان پادشاه این بازار شناخته می‌شود و به همین دلیل بسیاری از میم کوین‌ها همان مسیر استفاده از طراحی سگ‌های خانگی را برای به شهرت رسیدن پیش می‌روند. بونک هم با ادامه دادن این مسیر و با تکیه بر کامیونیتی طرفداران دوآتشه اکوسیستم سولانا، موفق به رشد قابل‌توجهی شد و کمی پس از رونمایی، رشد ۱۰۰۰ درصدی را تجربه کرد. از آنجایی که قیمت بونک هنوز بسیار پایین است، در اغلب صرافی‌ها مثل رمزینکس، این ارز دیجیتال در دسته صدتایی خرید و فروش می‌شود. درواقع کاربران به جای خرید یک ارز دیجیتال BONK، دسته صدتایی با عنوان 100BONK را می‌خرند.

ارز بونک (BONK) چیست؟

جذب نقدینگی برای اکوسیستم یک بلاکچین، یکی از اهداف مهم میم کوین‌ها است. ارز بونک با نماد BONK یکی از میم کوین‌های مشهور در بلاکچین سولانا است که به لطف افزایش سریع محبوبیت، مقدار زیادی نقدینگی را به این بلاکچین اضافه کرد. توسعه‌دهنده‌های ارز بونک که مانند اغلب میم کوین‌ها ناشناس هستند، این ارز دیجیتال را «یک ارز از مردم برای مردم» می‌نامند. شعاری که در بسیاری از میم کوین‌های دیگر دیده می‌شود و هدف آن، نشان دادن نقشه راه میم کوین برای جذب حداکثری همه انواع کاربران به اکوسیستم بلاکچین است. بونک به‌صورت یک کتابخانه برنامه سولانا (Solana Program Library) و مخفف SPL توسعه داده شد و از سیستم‌های اجماع Proof of History و Proof of Stake استفاده می‌کند.

تاریخچه ارز دیجیتال BONK شباهت زیادی به رقبایی همچون شیبا دارد. توسعه‌دهنده‌های این ارز ابتدا ناشناس بودند، اما کمی بعد مثل توسعه‌دهنده‌های شیبا، کلیاتی از هویت خود را نشان دادند. افراد دقیق توسعه‌دهنده ارز بونک مشخص نیستند؛ اما می‌توان مسیر توسعه آن را به صرافی غیر متمرکز و لانچپد Dexlabs مرتبط کرد. 

تیم ارز دیجیتال بونک یکی از اهداف توسعه این میم کوین را توزیع شانس برابر بین کاربران متععدد در اکوسیستم سولانا عنوان می‌کند. آن‌ها از تجربه توزیع توکن Alameda ناراضی بوده و همچنین به‌دنبال راهی برای تامین نقدینگی بیشتر برای صرافی‌های غیر متمرکز روی بلاکچین سولانا بودند. تامین نقدینگی تا پیش از معرفی ارز بونک تاحدی به مشکل خورده بود. درواقع بسیاری از کارشناسان تقاضای خرید بونک و هایپ ایجادشده پیرامون آن را نجات‌دهنده اکوسیستم سولانا می‌دانند.

در ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۲، اکوسیستم سولانا چالش‌های زیادی را به خاطر بحران‌های ورشکستگی FTX و Alameda تجربه می‌کرد. دارایی‌های این دو شرکت بیشتر از جنس ارز دیجیتال SOL بودند و به خاطر جریمه‌های سنگین آن‌ها، قیمت ارز دیجیتال SOL سقوط شدیدی را تجربه کرد. پس از این رخدادها، اعتماد بسیاری از سرمایه‌گذاران و کاربران به اکوسیستم از بین رفت. تیم توسعه‌دهنده ارز بونک در همان زمان مشغول طراحی و پیاده‌سازی میم کوینی با تم سگ بامزه بود و زمان رونمایی از میم کوین، با زمان بحران‌های اکوسیستم سولانا یکی شد. همین رونمایی، با جذب کاربران جدید و تامین نقدینگی، بلاکچین سولانا را تا حد خوبی از بحران فراری داد.

نماد ارز بونک و صرافی ارز دیجیتال

عوامل موثر بر شهرت ارز دیجیتال BONK

تمامی میم کوین‌هایی که در بازار به موفقیت می‌رسند، از یک هایپ یا جذابیت لحظه‌ای برای خرید و سرمایه‌گذاری بهره می‌برند. میم کوین بونک هم با افزایش شهرت سریع در روزهای ابتدایی رونمایی، افزایش قیمت بسیار سریع را تجربه کرد که به تامین نقدینگی اکوسیستم سولانا هم کمک زیادی کرد.

تیم توسعه‌دهنده ارز بونک از همان ابتدا تصمیم داشت مسیری متفاوت و منصفانه را برای توسعه و عرضه میم کوین خود پیش ببرد. آن‌ها به‌دنبال حذف مجرمان از اکوسیستم و همچنین توزیع منصفانه ثروت بین کاربران علاقه‌مند بودند. برای این هدف، یکپارچگی ارز بونک با سرویس‌های متنوع در سولانا از همان ابتدا در وایت‌پیپر پروژه نوشته شد. هدف اول این بود که مکانیزم ایردراپ بونک با تمرکز روی توسعه‌دهنده‌ها و کاربران سولانا باشد. درنتیجه نیمی از توزیع اولیه ارز دیجیتال BONK بین کاربران و تریدرهای DeFi و Degen سولانا، هنرمندان NFT و توسعه‌دهنده‌ها پخش شد. ایردراپ عظیمی که بونک انجام داد، نقدینگی بیشتر را برای سولانا به همراه داشت. به‌عنوان مثال، یکی از صرافی‌های غیر متمرکز سولانا به نام Orca گزارش حجم ترید ۲۰ میلیونی را پس از رونمایی از ارز دیجیتال BONK ثبت کرد.

با تامین نقدینگی در استخرهای غیر متمرکز سولانا با ارز دیجیتال BONK، کاربران هم سودهای خوبی کسب کردند. برخی از آن‌ها در صرافی Orca سود سالانه ۹۹۹ درصدی را تا ژانویه ۲۰۲۳ کسب کرده بودند. همین اتفاق‌ها باعث شد کاربران فعالی مثل هنرمندان DeGods و y00ts که از سولانا رفته بودند، از کار خود و از دست دادن فرصت درآمد عظیم ارز بونک پشیمان شوند.

ارز دیجیتال BONK با حداکثر توزیع ۹۳/۵۳ تریلیون توکن طراحی شد که سهم عمده آن اکنون در گردش قرار دارد. البته مقداری از ارزهای توزیع‌شده اولیه توسط تیم توسعه‌دهنده سوزانده شد تا جلوی سقوط شدید قیمت بونک گرفته شود. از آنجایی که بونک در دسته میم کوین‌ها قرار می‌گیرد، بالا بودن میزان توزیع چالشی برای آن ایجاد نمی‌کند و منجر به قیمت پایین و امکان دسترسی بالا برای کاربران می‌شود. ارزش بازار ارز دیجیتال بونک تا پایان سال ۲۰۲۳ به نزدیکی ۲ میلیارد دلار رسید.

لوگوی ارز دیجیتال بونک و صرافی رمزینکس

آینده ارز بونک و مقایسه با رقبا

ارزهای دیجیتال برای ادامه دادن مسیر موفقیت خود اغلب یک نقشه راه تعیین می‌کنند تا استفاده کاربران از آن‌ها ادامه‌دار باشد. اگرچه تیم ارز بونک به هدف اولیه خود یعنی جذب نقدینگی برای اکوسیستم سولانا رسید، برای گسترش فعالیت‌ها و بزرگ‌تر کردن کامیونیتی خود، برنامه‌هایی دارد.

تیم توسعه‌دهنده ناشناس ارز BONK تصمیم دارند این میم کوین را با همان هدف اصلی تبدیل شدن به یک ارز دیجیتال متمرکز بر کامیونیتی، پیش ببرند. آن‌ها به کاربران فعال در جامعه پاداش‌هایی می‌دهند تا هرچه بیشتر تبلیغ کردن درباره ارز بونک یا توسعه دادن قابلیت‌های جدید در آن افزایش پیدا کند. 

از برنامه‌های مهم تیم بونک برای افزایش شهرت و محبوبیت، می‌توان به اضافه شدن این ارز دیجیتال در صرافی‌های معتبر متعدد اشاره کرد. اکنون بونک در بسیاری از صرافی‌ها مبادله می‌شود که خود، یکی از دلایل افزایش تقاضا برای خرید ارز دیجیتال BONK است. همچنین در معرفی ارز بونک این تیم اعلام کرده است که می‌خواهد یک سیستم حاکمیت غیر متمرکز یا همان DAO برای این ارز دیجیتال توسعه دهد تا تصمیم‌گیری درباره آینده توکن و برنامه‌های پیش رو توسط خود کاربران انجام شود.

از رقبای اصلی ارز بونک در بازار می‌توان به دوج کوین و شیبا اشاره کرد که هر دو، از همان تم آشنای سگ خانگی استفاده می‌کنند. داج کوین روی یک بلاکچین هاردفورک شده از لایت‌کوین راه‌اندازی شد و شیبا هم از اتریوم به‌عنوان بلاکچین زیرساختی استفاده می‌کند. دراین‌میان ارز بونک با تکیه بر بلاکچین سولانا، برتری کارمزد پایین و سرعت بالا در تراکنش را دارد.

دوج کوین و شیبا در سال‌های گذشته نوسان‌های شدیدی را در چارت قیمتی تجربه کرده‌اند. هر دوی این ارزها امروز به‌عنوان ارزهای با پتانسیل محسوب می‌شوند و به نوعی برای سرمایه‌گذاری و نوسان‌گیری مناسب هستند. البته دوج کوین و شیبا هنوز هم نوسان‌های شدیدی دارند و سرمایه‌گذاران در ترید کردن آن‌ها باید با احتیاط و مطالعه بیشتری عمل کنند. ارز بونک در مقایسه با رقبای مشابه خود، عمر کمتری دارد، اما رشد بسیار سریعی را تجربه کرد. پشتیبانی اکوسیستم سولانا و همچنین نقش ارز دیجیتال BONK در احیای نقدینگی در این بلاکچین، ترکیبی عالی را برای یک میم کوین ایجاد کرده است. با مراجعه به لیست قیمت رمز ارز در صرافی ارز دیجیتال رمزینکس می‌توانید قیمت این رمز‌‌ارز را مشاهده کنید.

در مجموع با توجه به تحلیل ارز بونک می‌توان آن را یک گزینه مناسب برای علاقه‌مندان به میم کوین‌ها دانست. ارزش بازار این ارز دیجیتال به مقدار قابل توجهی رسیده است و اگرچه سودهای بسیار زیاد شاید در آن ممکن نباشد، اما خرید ارز بونک و نوسان‌گیری از آن هنوز برای بسیاری از تریدرها سودآور است. درنهایت برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت‌تر هم حتما باید احتیاط نسبت به میم کوین‌ها را مدنظر داشته باشید.

لوگوی رمز ارز بونک و صرافی ارز دیجیتال رمزینکس

چطور ارز بونک BONK بخریم؟

ارز بونک به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال BONK می‌توانید به از صرافی‌های بین‌المللی معتبر استفاده کنید. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند.

برای خرید ارز BONK در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز بونک بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال BONK خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال BONK، خرید شیبا اینو، دوج کوین و دیگر رمز‌ارزها در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید ارز دیجیتال BONK یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

کارمزد خرید و فروش بونک (صدتایی)

کارمزد معاملات خرید بونک (صدتایی) در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول بونک (صدتایی)

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال بونک (صدتایی) به کیف پول، 40 بونک (صدتایی) می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

ارز بونک با نماد BONK یک میم کوین روی بلاکچین سولانا است که از طراحی آشنای سگ خانگی بامزه استفاده می‌کند.

ارز بونک زمانی معرفی شد که اعتمادها به سولانا کم شده بود و این میم کوین توانست تزریق نقدینگی به بلاکچین را مجددا افزایش دهد.

ارز دیجیتال BONK روی بلاکچین سولانا کار می‌کند، درحالیکه ارز دیجیتال SHIBA روی اتریوم توسعه داده شده است. هر دوی این ارزها میم کوین هستند.

ارز بونک از زمان عرضه رشدهای چند هزار درصدی را تجربه کرد، اما به مرور به روند ثابتی رسید. البته نوسان‌گیری از این میم کوین هنوز سودده است.

برای خرید ارز دیجیتال BONK از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را به آسانی در این صرافی خرید و فروش کنید.