بیت کوین
بیت کوین(btc)

خرید و فروش بیت کوین با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای بیت کوین

آخرین قیمت به ریال

39,188,136,145IRR

آخرین قیمت به تتر

67,747.50USDT

تغییر قیمت

1.74 %
نمودار و تحلیل بیت کوین

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

بیت کوین

بیت کوین

بازارهای معاملاتی بیت کوین

 • بیت کوین

  بیت کوین

  (btc)

  39,188,136,145 irr

  1.74 %
  arrow_drop_up
 • بیت کوین/تتر

  بیت کوین/تتر

  (btc)

  67,437.19 usdt

  1.2 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز بیت کوین (bitcoin)

خرید بیت کوین (Bitcoin به اختصار BTC و با نماد ₿) طی دهه گذشته به یکی از روش‌های جذاب سرمایه‌گذاری و معامله‌گری تبدیل شده است. خرید و فروش این ارز دیجیتال غیر‌متمرکز با استفاده از شبکه بیت کوین و به صورت Peer-to-peer یا همان همتا ب همتا انجام می‌شود. در ادامه شما را با روش‌های خرید آسان بیت کوین برای سرمایه‌گذاری یا ترید آشنا می‌کنیم. همچنین اطلاعاتی در مورد قیمت بیت کوین در اختیار شما قرار می‌دهیم.

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در سال ۲۰۰۹ توسط فرد یا گروهی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو معرفی شد. این ارز دیجیتال بر پایه فناوری بلاکچین کار می‌کند که یک دفتر کل توزیع‌شده شفاف و امن، برای ثبت و تایید تراکنش‌های بیت کوین است.

تراکنش‌های بیت کوین توسط شبکه‌ای از رایانه‌ها و از طریق فرآیندی به نام «ماینینگ» تایید می‌شوند؛ جایی که کاربران مسائل پیچیده ریاضی را برای اعتبارسنجی و افزودن تراکنش‌ها به زنجیره بلوکی حل می‌کنند. تراکنش بیت کوین نیمه‌ناشناس است، به این معنی که جزئیات معامله مثل آدرس کیف پول گیرنده و فرستنده عمومی است، اما هویت شخصی آنها پنهان می‌ماند.

بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال امکان تراکنش بین دو یا چند نفر را بدون نیاز به واسطه‌هایی مانند بانک، فراهم می‌کند و می‌توان برای خرید آنلاین، انتقال وجه، حواله بین‌المللی یا ابزار سرمایه‌گذاری از آن استفاده کرد. 

به باور بسیاری از کارشناسان قیمت بیت کوین در بلندمدت روندی صعودی را در پیش دارد و میلیون‌ها نفر با خرید و نگهداری آن در پی کسب سود هستند. تاثیر این ارز دیجیتال بر بازارهای مالی قابل توجه بوده و سیستم‌های مالی سنتی را به چالش کشیده است. 

ارزش بیت کوین با توجه به محدودیت موجودی و پویایی عرضه و تقاضای بازار، در برابر تورم بسیار مقاوم است. همچنین ظهور آن باعث توسعه اکوسیستم گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین شده که پتانسیل ایجاد انقلابی در صنایع مختلف مانند امور مالی، مدیریت زنجیره تامین و تایید هویت دیجیتال را دارد. با این حال، نوسانات و سیاست‌های محدودکننده دولت‌ها و نهادهای نظارتی چالش‌هایی را بر سر راه توسعه بیشتر آن ایجاد کرده است.

سکه بیت کوین در کنار صرافی رمزینکس

پدیدآورندگان بیت کوین چه کسانی هستند؟

هویت خالق یا خالقان بیت کوین که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می‌شود، هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. ساتوشی ناکاموتو در اکتبر ۲۰۰۸ مقاله‌ای را منتشر کرد که مفهوم سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا را تشریح کرد. در ژانویه ۲۰۰۹، ناکاموتو اولین بلاک بیت کوین را استخراج کرد، که به عنوان «بلاک پیدایش» شناخته می‌شود.

او در توسعه اولیه بیت کوین مشارکت فعالی داشت؛ اما در سال ۲۰۱۰ به یک‌باره از دید عموم ناپدید شد و پروژه بیت کوین را به دست جامعه جهانی توسعه‌دهندگان سپرد.

تاکنون اسامی مختلفی به عنوان هویت احتمالی ناکاموتو مطرح شده اما هیچ‌یک به طور قطعی ثابت نشد‌ه‌اند. از چهره‌های قابل توجه باید به «نیک سابو» متخصص علوم کامپیوتر، «هال فینی» کارشناس رمزنگاری، «دوریان ناکاموتو» کارآفرین و «کریگ رایت» از نخستین توسعه‌دهندگان بیت کوین اشاره کرد. با این حال این افراد یا ادعاها را انکار کرده‌اند یا شواهد کافی در این رابطه وجود ندارد. در نهایت هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو همچنان یک راز باقی مانده است.

چه کسانی قیمت بیت کوین را کنترل می‌کنند؟

بیت کوین یک دارایی است و مثل دارایی‌های دیگر ارزش آن بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. هیچ نهاد یا سازمان خاصی در تعیین قیمت بیت کوین نقش ندارد؛ اما عوامل زیر می‌تواند در این زمینه اثرگذار باشد. 

 • اگر سرمایه‌گذاران به واسطه شرایط بازار، نقدینگی بالا یا حمایت نهادهای ناظر نسبت به آینده خوش‌بین باشند، قیمت بیت کوین افزایش پیدا می‌کند. 
 • در مقابل ایجاد محدودیت از سوی دولت‌ها، هک صرافی‌ها، رویدادهای ژئوپلتیک و مسائلی از این دست می‌تواند نمودار و چارت قیمت بیت کوین را رو به پایین کند. 
 • هر چند فروش یا خرید بیت کوین در حجم بسیار بالا توسط سرمایه‌گذاران عمده یا همان نهنگ‌ها، تأثیرات کوتاه‌مدتی بر قیمت و نمودار ارز دیجیتال بیت کوین دارد اما در نهایت تصمیمات جمعی سرمایه‌گذاران جهت قیمت آن را مشخص می‌کند.

ویژگی‌های منحصر به فرد بیت کوین چیست؟

بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتالی مزایا و ویژگی‌های ممتازی دارد که تا چند سال پیش حتی تصورش هم ممکن نبود. 

 • ارزی که بانک‌ها کنترلی روی آن ندارند.
 • دولت نمی‌تواند ارزش آن را دستکاری کند.
 • امکان انتقال وجه با کارمزد ناچیز و بدون نیاز به احراز هویت را به شما می‌دهد.

در ادامه به بررسی بهتر ویژگی‌ها این رمز ارز می‌پردازیم.

سکه بیت کوین با پس زمینه نمودار و صرافی رمزینکس

ارز دیجیتال غیرمتمرکز

بیت کوین در شبکه‌ای همتا به همتا (Peer-To-Peer) و متشکل از تعدادی کامپیوتر است که در یک شبکه توزیع شده، به وسیله اینترنت به یکدیگر متصل شده‌اند و بدون نیاز به یک مرجع مرکزی، مانند یک دولت یا موسسه مالی عمل می‌کند. به لطف این ماهیت غیرمتمرکز، هیچ نهاد خاصی بر تراکنش‌های بیت کوین کنترل ندارد و نمی‌تواند آن را دستکاری کرده یا ارزش آن را به خاطر منافع شخصی کم و زیاد کند.

تعداد محدود بیت کوین

بیت کوین طوری برنامه‌نویسی شده که حداکثر ۲۱ میلیون واحد از آن عرضه خواهد شد. برآوردها نشان می‌دهد ۳ تا ۴ میلیون بیت‌کوین برای همیشه گم شده؛ بنابراین در نهایت حداکثر ۱۸ میلیون واحد خواهیم داشت. این کمبود موجودی به حفظ ارزش پس از خرید بیت کوین کمک کرده و آن را مثل طلا به دارایی ضد تورمی تبدیل می‌کند.

نیمه‌ناشناس بودن هویت تراکنش

اطلاعاتی که از هر تراکنش بیت کوین در بلاکچین عمومی ثبت می‌شود شامل آدرس کیف پول بیت کوین و تعداد رمزارز است اما هویت شخصی فرستنده و گیرنده، محرمانه باقی می‌ماند. با این حال می‌توان با بررسی دفتر کل، رد کیف پول‌ها را گرفت و به همین خاطر این تراکنش‌ها را نیمه‌ناشناس می‌دانند.

برگشت‌ناپذیری تراکنش‌ها

زمانی که تراکنش بیت کوین تایید و به بلاکچین اضافه شد، معکوس کردن یا تغییر آن تقریبا ناممکن است. این ویژگی امنیت تمام و کمالی را در خرید بیت کوین فراهم کرده و از کلاهبرداری یا ابطال معامله جلوگیری می‌کند. هرچند برگشت‌ناپذیری تراکنش بیت‌کوین منتقدانی هم دارد اما تعداد حامیان آن به مراتب بیشتر است.

امنیت بالا

امنیت تراکنش‌های بیت کوین با تکیه بر تکنیک‌های رمزنگاری پیشرفته تامین می‌شود. فناوری بلاکچین یکپارچگی تاریخچه تراکنش‌ها را تضمین می‌کند و دستکاری آن به توان محاسباتی عظیمی نیاز دارد که در دسترس هیچ گروه یا سازمانی نیست. علاوه بر این، استفاده از کیف پول سخت‌افزاری برای ذخیره دارایی‌ها امنیت بیت کوین را دو چندان می‌کند.

سرعت بالای تراکنش

تراکنش بیت کوین در مقایسه با سیستم بانکی سنتی به ویژه در نقل و انتقالات بین‌المللی سریع‌تر است. هرچند سرعت واقعی تراکنش بر اساس ازدحام شبکه و کارمزد تراکنش متغیر است، اما در پرداخت‌های داخلی و خارجی نسبت به بانک، کفه ترازو به سمت بیت کوین سنگینی می‌کند.

فقدان سیستم مالیاتی

مقررات مالیاتی ارزهای دیجیتال از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. در ایران برای استخراج‌کنندگان عمده ارز دیجیتال در مراکز ثبت شده، مالیات در نظر گرفته شده است. مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت ۱۴۰۲ مصوباتی را برای اخذ مالیات از انتقال ارز دیجیتال داشته اما آیین‌نامه اجرایی آن هنوز تهیه نشده است.

جابه‌جایی و انتقال آسان

به لطف ماهیت دیجیتال بیت کوین، می‌توان آن را در کیف پول‌های نرم‌افزاری یا گوشی و کامپیوتر ذخیره کرد. بنابراین در هر نقطه از دنیا، تنها با اتصال به اینترنت می‌توانید از طریق انبوهی از نرم‌افزارها به خرید و فروش بیت کوین یا انتقال آن بپردازید.

سکه بیت کوین که در قسمت پایین آن نوشته شده است: صرافی رمزینکس

در حال حاضر چه مقدار بیت کوین در گردش است؟

از مجموع ۲۱ میلیون واحد تاکنون ۱۹۶۴۰۰۰۰ بیت کوین عرضه شده و هر ۱۰ دقیقه، یک بلاک جدید استخراج می‌شود. این بلاک جدید پس از محاسبات پیچیده به زنجیره اضافه می‌شود و حاوی ۶.۲۵ بیت کوین است. 

تخمین زده می‌شود که ۳ تا ۴ میلیون بیت کوین برای همیشه گم شده و بنابراین تعداد واحدهای در گردش بیت کوین حدود ۱۶ میلیون است. آمار بیت کوین تا آوریل ۲۰۲۴ را به‌طور تقریبی در جدول زیر می‌بینید.

وضعیت بیت کوین آمار بیت کوین
کل بیت کوین‌های استخراج‌شده  ۱۹ میلیون و ۶۴۰ هزار واحد
واحدهای باقی‌مانده برای استخراج دو میلیون و ۳۶۰ هزار واحد
درصد بیت کوین‌های عرضه‌شده ۹۳.۷۶ درصد
تعداد بیت کوین‌های جدید در هر روز ۹۰۰ واحد
بلاک‌های استخراج‌شده ۸۳۲ هزار و ۸۸ عدد

آیا امکان کم شدن ارزش بیت کوین وجود دارد؟

قیمت بیت کوین مثل هر دارایی دیگری تابع عوامل خارجی است و امکان کاهش ارزش آن وجود دارد؛ اما به باور اکثر کارشناسان، آینده بیت کوین امیدوارکننده است و احتمالا قیمت آن طی سال‌های آینده چندین برابر می‌شود.

اهداف پیش روی بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود ۵۶ هزار دلار است و کارشناسان انتظار دارند تا پایان ماه مارس ۲۰۲۴ در خوش‌بینانه‌ترین حالت به ۸۸ هزار دلار برسد. انتظار می‌رود که حداقل و حداکثر قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵ به ترتیب حدود ۷۹ هزار و ۹۵ هزار دلار باشد.

اگر این تحلیل‌ها درست از آب درآید، شما با خرید بیت کوین طی ۲ سال آینده ۳ برابر از افزایش قیمت بیت کوین سود می‌کنید. در عین حال از افزایش نرخ دلار هم بهره‌مند خواهید شد که سود ترکیبی شما را به مراتب بالاتر خواهد برد.

خرید و فروش بیت کوین در صرافی رمزینکس

صرافی رمزینکس معتبرترین مرکز خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران است که با همکاری جمعی از دانش‌آموختگان دانشگاه‌های معتبر ایران تاسیس شده است. شما در این صرافی به ابزارهای متعدد و کارآمدی برای خرید و فروش و ترید آسان بیت کوین و ۲۰۰ ارز دیجیتال دیگر دسترسی خواهید داشت. همچنین می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را بررسی کنید.

بازار معاملاتی بسیار بزرگ رمزینکس با شمار بالای معامله‌گران، باعث شده خبری از صف‌های خرید یا فروش نباشد و در هر ساعت از شبانه‌روز تراکنش‌های بیت کوین به سرعت انجام شود. 

صرافی رمزینکس برای تضمین امنیت دارایی‌های کاربران معیارهای امنیتی متعددی را پیاده‌سازی کرده که شامل نگهداری دارایی‌ها به روش سرد، اعتبارسنجی و تأیید هویت، شناسایی دو مرحله‌ای با گوگل آتنتیکیتور (Google Authenticator) و قابلیت فعال‌سازی رمز دو عاملی با ارسال پیامک یا ایمیل می‌شود.

نحوه خرید بیت کوین

خرید رمز ارز  بیت کوین از رمزینکس به آسانی با چند کلیک قابل اجراست. کافی است در سایت ثبت‌نام و احراز هویت کنید و پس از تایید حساب کاربری با کارت‌های بانکی ایرانی امکان خرید و فروش بیت کوین را دارید. برای خرید بیت کوین دو روش «سفارش محدود» و «سفارش بازار» پیش روی شماست.

 1. سفارش محدود: قیمت به صورت دلخواه توسط شما تعیین می‌شود. ممکن است قیمت لحظه‌ای بیت کوین به سطح مورد نظر شما نرسیده و سفارش انجام نشود.
 2. سفارش بازار: در این روش قیمت لحظه‌ای بیت کوین بر اساس نرخ بازار مبنای تراکنش است و سفارش خرید همان لحظه صورت می‌گیرد.

در صرافی معتبر رمزینکس علاوه‌بر بیت‌کوین می‌توانید برای خرید اتریوم، سولانا (SOL)، کاردانو و ۱۷۰ رمز‌ارز دیگر اقدام کنید.

ثبت‌نام و احراز هویت

برای استفاده از خدمات رمزینکس باید در صرافی رمزینکس یک حساب کاربری ایجاد کنید. در این حساب ابزارهای بسیاری برای و خرید و فروش آسان، سریع و ایمن ارز دیجیتال در اختیارتان قرار می‌گیرد. مراحل ثبت نام شامل این پنج مرحله است:

 1. وارد کردن مشخصات شامل ایمیل یا شماره همراه و رمز
 2. موافقت با قوانین و مقررات سایت
 3. تکمیل اطلاعات فردی (نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره موبایل، شماره تلفن ثابت، آدرس محل سکونت)
 4. بارگذاری مدارک احراز هویت (عکس سلفی، کارت ملی)
 5. تکمیل اطلاعات بانکی (ثبت شماره حساب و شماره شبا)

تایید حساب کاربری

هدف از احراز هویت کاربران تضمین امنیت سرمایه شما در صرافی رمزینکس است. از آنجا که احراز هویت معمولا زمان‌بر است، رمزینکس برای سرعت بخشیدن به این فرایند دو سطح کاربری را در نظر گرفته است:

در سطح برنزی پس از ارسال مدارک شخصی و بانکی از سوی شما، حساب کاربری به صورت آنی تایید شده و امکان خرید و فروش بیت‌کوین و واریز و برداشت ریالی (نه به دلار) را دارید.

در سطح طلای، ۷۲ ساعت پس از اولین واریز، حساب شما فعال شده و امکان برداشت رمزارز بدون سقف را هم به شما می‌دهد. برای رسیدن به این سطح نیاز به مدارک اضافه نیست و دسترسی کامل به این امکانات را به شما می‌دهد:

 • واریز ریال بدون محدودیت
 • برداشت ریال بدون محدودیت
 • واریز رمزارزها بدون محدودیت
 • خرید و فروش در بازار بدون محدودیت

شارژ ریالی یا رمزارز قابل تبدیل

در هر دو سطح طلایی و برنزی کاربری رمزینکس، می‌توانید بدون محدودیت حساب کاربری خود را با ریال یا رمزارز شارژ کنید. 

 1. پس از ورود به حساب کاربری، می‌توانید با هر یک از کارت‌های بانکی ایران حساب خود را تا سقف دلخواه شارژ کنید. (نکته: کارمزد واریز ریال و رمزارز به حساب کاربری رمزینکس صفر است و هیچ مبلغی از شما دریافت نمی‌شود.)
 2. برای واریز رمزارز باید پس از انتخاب نوع ارز دیجیتال، از آدرس شبکه با کمترین کارمزد استفاده کرده و به یکسان بودن آدرس و شبکه مبدا و مقصد دقت کنید. برای مثال در صورت انتخاب تتر به عنوان ارز واریزی، شبکه ترون (TRC20) را انتخاب می‌کنیم که کارمزد بسیار پایینی دارد. 
 3. پس ارسال رمزارز از سمت مبدا، بسته به نوع ارز دیجیتال و شلوغی شبکه، پس از مدتی حساب شما شارژ خواهد شد.

نحوه فروش بیت کوین در صرافی رمزینکس

فروش بیت کوین در رمزینکس بسیار سریع و بر اساس قیمت امروز بیت کوین صورت می‌گیرد. برای فروش بیت کوین هم دو روش پیش روی شماست که اولی سفارش محدود و دیگری سفارش بازار است.

 1. فروش بیت کوین با سفارش محدود: در این روش قیمت توسط شما تعیین می‌شود. بسته به حجم و قیمت سفارش ممکن است تمام یا بخشی از آن به خاطر فاصله قیمت شما با نرخ بازار انجام نشود. در این روش باید سعی کنید نرخ فروش با قیمت روز فاصله زیادی نداشته باشد.
 2. سفارش بازار: فروش بیت کوین بر اساس قیمت لحظه‌ای آن به صورت آنی انجام شده و مبلغ آن به حساب شما می‌نشیند.

عوامل موثر بر قیمت بیت کوین چیست؟

مهمترین عامل موثر بر قیمت بیت کوین، میزان تقاضا برای خرید این ارز دیجیتال است. عواملی مثل تصویب سیاست‌های حمایت‌گرایانه از سوی دولت‌ها، رویدادهای نظیر هاوینگ، رشد استفاده از بیت کوین در صنایع مختلف، افزایش تورم و اخبار مثبت در مورد فناوری بلاکچین استقبال سرمایه‌گذاران از خرید بیت کوین و در نتیجه رشد قیمت آن را به دنبال خواهد داشت.

از سوی دیگر عوامل متعددی می‌تواند به کاهش قیمت بیت کوین منجر شود. جو منفی بازار، عدم اطمینان و تردید سرمایه‌گذاران، ظهور ارز دیجیتال بهتر و ایجاد فورک‌های متعدد به کاهش تقاضا و متعاقب آن افت قیمت بیت کوین منجر می‌شود. اقدامات نظارتی، مانند تحمیل مقررات سخت‌گیرانه‌تر یا رخنه امنیتی و هک صرافی‌ها یا کیف پول‌ها اعتماد به این ارز دیجیتالی را از بین برده و ارزش آن را کاهش می‌دهد.

بررسی قوانین مربوط به بیت کوین در ایران

خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیجیتال در ایران به طور رسمی قانونی نیست؛ اما جرم هم نیست و در حال حاضر صرافی رمزینکس بر اساس «ماده ۲ قانون مجازات عمومی» فعالیت می‌کند. مجلس به تازگی طرح‌هایی را برای دریافت مالیات از عایدی حاصل از ارز دیجیتال تصویب کرده اما هنوز آیین نامه اجرایی آن تهیه و ابلاغ نشده است.

استخراج بیت کوین و فعالیت‌های مربوط به آن از جمله واردات، تولید، فروش و تعمیر تجهیزات ماینینگ هم در ایران قانونی است؛ اما باید برای انجام آن از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت شود. 

دولت حتی برای تشویق به سرمایه‌گذاری در این زمینه امکان استفاده از بیت کوین برای واردات خودرو را فراهم کرده است. همچنین مراکزی که رمزارز خود را صادر و ارز حاصل از آن را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند، مشمول مزایای مالیاتی خواهند شد.

در مجموع سرمایه‌گذاری، خرید و فروش و نگهداری بیت کوین و ارزهای دیجیتال در ایران برای افراد از نظر قانونی هیچ منعی ندارد.

فرق بیت کوین کش (BCH) با بیت کوین (BTC)

مهم‌ترین تفاوت بیت کوین و بیت کوین کش را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • میزان سختی استخراج شبکه
 • ظرفیت بلوک‌های شبکه
 • پشتیبانی از برنامه‌های غیر متمرکز و قراردادهای هوشمند

نظر متخصصین ارزهای دیجیتال در مورد بیت کوین

اکثر کارشناسان بیت کوین را یک نوآوری پیشگام می‌دانند که پتانسیل ایجاد انقلابی در امور مالی و تحول سیستم‌های سنتی را دارد. آنها با اشاره به ماهیت غیرمتمرکز، عرضه محدود و شفافیت فناوری بلاکچین بر این باورند که بیت کوین می‌تواند به عنوان سپری در برابر تورم عمل کرده و سرمایه‌گذاری مطمئنی در بلندمدت باشد. 

از سوی دیگر گروهی از کارشناسان نسبت به نوسانات  و قیمت بیت کوین، چالش‌های نظارتی و استفاده بالقوه از آن در فعالیت‌های غیرقانونی ابراز نگرانی می‌کنند. این دسته با وجود تایید مزایا و ارزش‌های بیت کوین، در مورد ثبات آن در طولانی مدت تردید دارند.

کارمزد خرید و فروش بیت کوین

کارمزد معاملات خرید بیت کوین در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول بیت کوین

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال بیت کوین به کیف پول، 0.0005 بیت کوین می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

آسان‌ترین، سریع‌ترین و ایمن‌ترین روش خرید بیت کوین استفاده از صرافی رمزینکس است که امکان خرید آنی ارز دیجیتال به میزان دلخواه را با کارت‌های بانکی ایران فراهم کرده است.

در صرافی رمزینکس به میزان دلخواه می‌توانید بیت کوین بخرید و هیچ محدودیتی در سقف سفارش وجود ندارد.

بله. صرافی رمزینکس امکان تبدیل بیت کوین به ریال و برداشت از حساب را به صورت آنی ارائه می‌کند.

خرید و فروش بیت کوین در برابر دیگر ارزهای دیجیتال، نیازی به احراز هویت ندارد؛ اما واریز ریالی مستلزم احراز هویت است و هدف از آن تضمین امنیت کاربران و دارایی آنهاست.

پس از ثبت‌نام در سایت رمزینکس و احراز هویت، می‌توانید با خرید ارز دیجیتال دارایی تومان خود را به بیت کوین تبدیل کنید.

بله. خرید و فروش بیت کوین در ایران جرم‌انگاری نشده و صرافی‌های ارز دیجیتال بر اساس ماده ۲ قانون مجازات عمومی فعالیت می‌کنند.

حداقل میزان خرید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در صرافی رمزینکس، ۱۰۰ هزار تومان است.

در صرافی رمزینکس به واسطه بازار معاملاتی بسیار بزرگ و شمار بالای کاربران، خرید و فروش بیت کوین در لحظه و به صورت آنی انجام خواهد شد.