صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
بازارهاکسب درآمددانلود اپلیکیشنبلاگراهنما
ورودثبت‌نام
صرافی ارز دیجیتال رمزینکسثبت‌نام

امنیت در رمزینکس، اولویت اول و آخر

رمزینکس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی همتا به همتای ارز دیجیتال به زبان فارسی، امنیت را از تمامی جنبه در اولویت اول قرار داده است. تمامی رابط‌های کاربری متعدد منتشر شده ی رمزینکس اعم از سایت و اپلیکیشن بر اساس آخرین استانداردهای امنیتی روز دنیا و با بهره‌بردن از تجربه و تخصص کارشناسان حوزه امنیت سایبری پایه‌ریزی شده‌اند.

امنیت انتقال داده‌ها

داده‌هایی که میان کاربران و رمزینکس در حال ردوبدل شدن است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. نظر به این مهم در صرافی رمزینکس تمامی داده‌های کاربران با بهره‌گیری از آخرین استانداردهای امنیتی محافظت می‌شوند. برای اطمینان بیشتر از امنیت تبادل داده‌ها، با استفاده از ویژگی‌های نوین مرورگرها مانند HSTS تمامی تدابیر ضروری برای جلوگیری از نفوذ در سطح پروتکل انتقال انجام شده است. به‌علاوه با آشنایی با روش‌های نفوذ شناخته شده و پیاده‌سازی پیشگیری‌های لازم کاربران رمزینکس از بسیاری از حملات از جمله POODLE و Heartbleed و WeakDH حفاظت شده‌اند.

امنیت دارایی کاربران

دارایی‌های کاربران به‌صورت ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس به روش »سرد« نگهداری می‌شود. نگهداری به روش سرد به اتصال اینترنت نیاز ندارد و ازاین‌رو امنیت دارایی‌ها دوچندان می‌شود و امکان هرگونه هک و سرقت از بین می‌رود. از طرفی هم سرورهای رمزینکس که شامل اطلاعات کاربران و به‌خصوص شامل اطلاعات مالی و محرمانه دارایی‌های دیجیتال کاربران است، در مرکز داده های داخل کشور میزبانی شده‌اند. به این صورت، خطرات مرتبط با بلوکه شدن دارایی‌های کاربران یا ایجاد سایر مشکلات مشابه به‌خاطر تحریم‌های مالی علیه ساکنان ایران، از بین می‌رود.

امنیت رمز عبور

برای دسترسی به خدمات رمزینکس باید اطلاعات امنیتی از جمله نام کاربری و رمز عبور شخصی خودتان را ایجاد کنید. شما باید بااحتیاط کامل از دستگاه الکترونیکی که از طریق آن به خدمات رمزینکس دسترسی پیدا می‌کنید محافظت کنید و درعین‌حال مسئولیت کامل مراقبت از اطلاعات امنیتی که برای دسترسی به خدمات رمزینکس استفاده می‌کنید بر عهده شماست. برای این منظور باید تمام اقدامات منطقی لازم برای جلوگیری از به سرقت رفتن یا سوءاستفاده از دستگاه‌های الکترونیکی را انجام دهید و مطمئن شوید که از دستگاه‌هایتان با تعیین رمز عبور محافظت می‌کنید. هرگونه از دست‌ دادن یا به خطر افتادن دستگاه الکترونیکی یا اطلاعات امنیتی شما ممکن است منجر به دسترسی غیرمجاز یک شخص ثالث به‌ حساب رمزینکس شما و از بین‌ رفتن یا به سرقت رفتن تمام سرمایه و رمز ارزهایتان شود. برای جلوگیری از چنین اتفاقات ناگواری باید همیشه اطلاعات امنیتی خود را ایمن نگه دارید. به‌عنوان‌مثال، نباید چنین اطلاعاتی را یادداشت کنید و آن را در معرض دید یا دسترسی دیگران قرار دهید.

Security

هنگام ورود به ‌حساب رمزینکس هرگز نباید اجازه دسترسی از راه دور به کامپیوترتان را به هیچ کسی بدهید یا صفحه ‌نمایش کامپیوترتان را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید. رمزینکس تحت هیچ شرایطی از شما درخواست اطلاعات شناسایی، رمز عبور یا رمز یکبار مصرف یا اشتراک‌گذاری صفحه ‌نمایشگرتان را نمی‌کند. برای دسترسی از راه دور به حسابتان نباید اطلاعات حسابتان را در اختیار شخص ثالث قرار دهید، مگر اینکه چنین موردی در قوانین رمزینکس قید شده باشد. در صورت هرگونه تردید در مورد صحت تماس‌ها یا هشدارها از سوی رمزینکس همیشه از طریق سایت به‌ حساب رمزینکس خود وارد شوید و تراکنش‌ها یا اقدامات لازم را بررسی کنید و اکیدا توصیه می شود از افشای شماره تماس یا ایمیل خود که با آن در رمزینکس حساب کاربری ساخته اید، نزد دیگران جلوگیری کنید. رمزینکس هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال خساراتی که ممکن است به دلیل افشای اطلاعات ورود به ‌حساب از سوی شخص کاربر یا عدم رعایت الزامات مندرج در قوانین سایت توسط یا عدم توجه به هشدارهای ارسالی از سوی رمزینکس به کاربر به او تحمیل شود ندارد.

اعتبارسنجی و تأیید هویت

برای دسترسی به خدمات رمزینکس باید اطلاعات امنیتی از جمله نام کاربری و رمز عبور شخصی خودتان را ایجاد کنید. شما باید بااحتیاط کامل از دستگاه الکترونیکی که از طریق آن به خدمات رمزینکس دسترسی پیدا می‌کنید محافظت کنید و درعین‌حال مسئولیت کامل مراقبت از اطلاعات امنیتی که برای دسترسی به خدمات رمزینکس استفاده می‌کنید بر عهده شماست. برای این منظور باید تمام اقدامات منطقی لازم برای جلوگیری از به سرقت رفتن یا سوءاستفاده از دستگاه‌های الکترونیکی را انجام دهید و مطمئن شوید که از دستگاه‌هایتان با تعیین رمز عبور محافظت می‌کنید. هرگونه ازدست‌دادن یا به خطر افتادن دستگاه الکترونیکی یا اطلاعات امنیتی شما ممکن است منجر به دسترسی غیرمجاز یک شخص ثالث به ‌حساب رمزینکس شما و از بین‌ رفتن یا به سرقت رفتن تمام سرمایه و رمز ارزهایتان شود. برای جلوگیری از چنین اتفاقات ناگواری باید همیشه اطلاعات امنیتی خود را ایمن نگه دارید. به ‌عنوان ‌مثال، نباید چنین اطلاعاتی را یادداشت کنید و آن را در معرض دید یا دسترسی دیگران قرار دهید.

نقض امنیت

اگر شک کردید که حساب رمزینکس‌تان یا هریک از اطلاعات امنیتی مربوط به آن به خطر افتاده است یا از هرگونه کلاهبرداری یا اقدام به کلاهبرداری یا هر حادثه امنیتی دیگری (از جمله حمله امنیت سایبری) که ممکن است شما یا رمزینکس را تحت تأثیر قرار دهد آگاه هستید باید:

  • در اسرع وقت از طریق شماره ‌تلفن 91076606(021) و چت آنلاین با بخش پشتیبانی رمزینکس تماس بگیرید.
  • در طول مدت نقض امنیت با مسئولان رمزینکس همکاری کرده و اطلاعات دقیق و به روز را به آنها ارائه دهید.
  • باید هر اقدامی را که برای کاهش، مدیریت یا گزارش هرگونه نقض امنیت لازم است انجام دهید.

عدم اطلاع‌رسانی سریع در مورد هرگونه نقض امنیت ممکن است در تصمیم‌گیری تیم رمزینکس در مورد نحوه حل و فصل مناسب موضوع لحاظ شود.

امنیت کامپیوتر و دستگاه‌های کاربر

رمزینکس در قبال خسارت یا تداخل‌های ناشی از ویروس‌های کامپیوتری یا سایر کدهای مخرب که ممکن است روی کامپیوتر یا تجهیزات دیگر شما تأثیر بگذارد، یا هرگونه حمله فیشینگ، کلاهبرداری یا حملات سایبری دیگر مسئولیتی ندارد. به شما توصیه می‌کنیم از نرم‌افزارهای امنیتی و آنتی‌ویروس معتبر و در دسترس استفاده کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که پیامک و ایمیل ممکن است هدف حملات کلاهبرداری و فیشینگ قرار بگیرند و باید در بررسی پیام‌هایی که ادعا می‌شود از سوی رمزینکس برایتان ارسال می‌شود دقت کنید.

تیم پشتیبانی ما ۷ روز هفته ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی سوالات شما می‌باشد.