امنیت، اولویت اول در رمزینکس

رمزینکس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی همتا به همتای ارز دیجیتال ایرانی، امنیت کاربران را در اولویت اول تمام فعالیت‌های خود قرار داده است. تمامی رابط‌های کاربری منتشر شده‌ی رمزینکس، اعم از سایت و اپلیکیشن بر اساس آخرین استانداردهای امنیتی روز دنیا و با بهره‌بردن از تجربه و تخصص کارشناسان حوزه امنیت سایبری پایه‌ریزی شده‌اند.

امنیت دارایی کاربران

نگهداری به روش سرد

دارایی‌های کاربران به‌صورت ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس به روش »سرد« نگهداری می‌شود. نگهداری به روش سرد به اتصال اینترنت نیاز ندارد و ازاین‌ رو امنیت دارایی‌ها دوچندان می‌شود و امکان هرگونه هک و سرقت از بین می‌رود.

سرورهای رمزینکس

سرورهای رمزینکس که شامل اطلاعات کاربران و به‌خصوص شامل اطلاعات مالی و محرمانه دارایی‌های دیجیتال کاربران است، در مرکز داده های داخل کشور میزبانی شده‌اند. به این صورت، خطرات مرتبط با بلوکه شدن دارایی‌های کاربران یا ایجاد سایر مشکلات مشابه به‌خاطر تحریم‌های مالی علیه ساکنان ایران، از بین می‌رود.

کاربری آگاهانه

مسئولیت کامل مراقبت از اطلاعات امنیتی که برای دسترسی به خدمات رمزینکس استفاده می‌کنید بر عهده شماست. برای این منظور باید تمام اقدامات منطقی لازم برای جلوگیری از به سرقت رفتن یا سوءاستفاده از دستگاه‌های الکترونیکی را انجام دهید و مطمئن شوید که از دستگاه‌هایتان با تعیین رمز عبور محافظت می‌کنید. هرگونه ازدست‌دادن یا به خطر افتادن دستگاه الکترونیکی یا اطلاعات امنیتی شما ممکن است منجر به دسترسی غیرمجاز یک شخص ثالث به ‌حساب رمزینکس شما و از بین‌ رفتن یا به سرقت رفتن تمام سرمایه و رمز ارزهایتان شود. برای جلوگیری از چنین اتفاقات ناگواری باید همیشه اطلاعات امنیتی خود را ایمن نگه دارید. به ‌عنوان ‌مثال، نباید چنین اطلاعاتی را یادداشت کنید و آن را در معرض دید یا دسترسی دیگران قرار دهید.

امنیت حساب کاربری

رمزینکس یکی از امن ترین صرافی ها است که بیش از ده راه حل امنیتی متعدد ارائه می دهد. صرف نظر از ورود، تراکنش و برداشت، طیف کاملی از حفاظت فعال یا غیرفعال را فراهم می کند.

پیامک

گوگل آتنتیکیتور

ورود با اثر انگشت

امنیت ورود

کد پین

ادرس ایمیل

کد ورود یک بار مصرف

رمز ورود

آدرس آی پی

برداشت بدون کد

امنیت کامپیوتر و دستگاه‌های کاربر

رمزینکس در قبال خسارت یا تداخل‌های ناشی از ویروس‌های کامپیوتری یا سایر کدهای مخرب که ممکن است روی کامپیوتر یا تجهیزات دیگر شما تأثیر بگذارد، یا هرگونه حمله فیشینگ، کلاهبرداری یا حملات سایبری دیگر مسئولیتی ندارد. به شما توصیه می‌کنیم از نرم‌افزارهای امنیتی و آنتی‌ویروس معتبر و در دسترس استفاده کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که پیامک و ایمیل ممکن است هدف حملات کلاهبرداری و فیشینگ قرار بگیرند و باید در بررسی پیام‌هایی که ادعا می‌شود از سوی رمزینکس برایتان ارسال می‌شود دقت کنید.

امنیت رمز عبور

هرگونه از دست‌ دادن یا به خطر افتادن دستگاه الکترونیکی یا اطلاعات امنیتی شما ممکن است منجر به دسترسی غیرمجاز یک شخص ثالث به‌ حساب رمزینکس شما و از بین‌ رفتن یا به سرقت رفتن تمام سرمایه و رمز ارزهایتان شود. برای جلوگیری از چنین اتفاقات ناگواری باید همیشه اطلاعات امنیتی خود را ایمن نگه دارید و درعین‌حال مسئولیت کامل مراقبت از اطلاعات امنیتی که برای دسترسی به خدمات رمزینکس استفاده می‌کنید بر عهده شماست. به ‌عنوان‌ مثال:

برای دسترسی از راه دور به حسابتان نباید اطلاعات حسابتان را در اختیار شخص ثالث قرار دهید، مگر اینکه چنین موردی در قوانین رمزینکس قید شده باشد.

در صورت هرگونه تردید در مورد صحت تماس‌ها یا هشدارها از سوی رمزینکس همیشه از طریق سایت به‌ حساب رمزینکس خود وارد شوید و تراکنش‌ها یا اقدامات لازم را بررسی کنید

هرگز نباید صفحه ‌نمایش کامپیوترتان را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید. رمزینکس تحت هیچ شرایطی از شما درخواست اطلاعات شناسایی، رمز عبور یا رمز یکبار مصرف یا اشتراک‌گذاری صفحه ‌نمایشگرتان را نمی‌کند.

هنگام ورود به ‌حساب رمزینکس هرگز نباید اجازه دسترسی از راه دور به کامپیوترتان را به هیچ کسی بدهید

نباید اطلاعات حسابتان را یادداشت کنید و آن را در معرض دید یا دسترسی دیگران قرار دهید.

اکیدا توصیه می شود از افشای شماره تماس یا ایمیل خود که با آن در رمزینکس حساب کاربری ساخته اید، نزد دیگران جلوگیری کنید.

امنیت انتقال داده‌ها

در صرافی رمزینکس تمامی داده‌های کاربران با بهره‌گیری از آخرین استانداردهای امنیتی محافظت می‌شوند. برای اطمینان بیشتر از امنیت تبادل داده‌ها، با استفاده از ویژگی‌های نوین مرورگرها مانند HSTS تمامی تدابیر ضروری برای جلوگیری از نفوذ در سطح پروتکل انتقال انجام شده است. به‌علاوه با آشنایی با روش‌های نفوذ شناخته شده و پیاده‌سازی پیشگیری‌های لازم کاربران رمزینکس از بسیاری از حملات از جمله POODLE و Heartbleed و WeakDH حفاظت شده‌اند.

نقض امنیت

اگر شک کردید که حساب رمزینکس‌تان یا هریک از اطلاعات امنیتی مربوط به آن به خطر افتاده است یا از هرگونه کلاهبرداری یا اقدام به کلاهبرداری یا هر حادثه امنیتی دیگری (از جمله حمله امنیت سایبری) که ممکن است شما یا رمزینکس را تحت تأثیر قرار دهد آگاه هستید باید:

در اسرع وقت از طریق شماره ‌تلفن 62999214(021) و چت آنلاین با بخش پشتیبانی رمزینکس تماس بگیرید.

در طول مدت نقض امنیت با مسئولان رمزینکس همکاری کرده و اطلاعات دقیق و به روز را به آنها ارائه دهید.

باید هر اقدامی را که برای کاهش، مدیریت یا گزارش هرگونه نقض امنیت لازم است انجام دهید.