ایجاد بسیاری توکن جدید با احیای مجدد میم‌کوین‌ها - مجله رمزینکس

بیش از ۵۴۰,۰۰۰ توکن جدید در سال ۲۰۲۴ راه‌اندازی شده است!

نمایی تاریک از سکه‌های طلایی
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ / تاریخ بروزرسانی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

بر اساس گزارش کوین‌گکو، تا اوایل آوریل سال جاری، بیش از ۵۴۰,۰۰۰ توکن جدید ایجاد شده است که به طور میانگین روزانه ۵,۳۰۰ توکن جدید را در سال ۲۰۲۴ نشان می‌دهد. این روند پرشتاب، نیمی از رکورد ۸۳۰,۰۰۰ توکن جدید راه‌اندازی شده در سال ۲۰۲۳ را پشت سر گذاشته و حاکی از احتمال ثبت رکوردی جدید در زمینه‌ی راه‌اندازی توکن‌ها است.

در حال حاضر، تعداد کل ارزهای دیجیتال از مرز ۲.۵ میلیون گذشته است که رشدی ۵.۷ برابری را نسبت به ۴۴۰,۰۰۰ توکن موجود در پایان سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد.

برای اولین بار، در سپتامبر ۲۰۲۲، تعداد کل ارزهای دیجیتال از مرز یک میلیون عبور کرد و با ثبت رشدی ۱۵۹ درصدی نسبت به سال قبل، به ۱.۱۵ میلیون عدد در پایان سال رسید. این روند در سال ۲۰۲۳ نیز ادامه یافت و با افزایشی ۷۲.۳ درصدی، این رقم به ۱.۹۸ میلیون رسید. علیرغم این افزایش چشمگیر، تعداد کل ارزهای دیجیتال شامل توکن‌های فان و غیرفعال نیز می‌شود که نشان‌دهنده‌ی حرکت گسترده‌تر به سمت توکنیزه‌کردن دارایی‌ها است.

علاوه بر این، این گزارش بر تأثیر قابل توجه میم‌کوین‌ها بر افزایش قابل توجه راه‌اندازی توکن‌ها تأکید می‌کند. در مارس ۲۰۲۴، با احیای مجدد روند میم‌کوین‌ها، رکوردی معادل ۱۹۵,۷۳۵ توکن جدید در یک ماه ثبت شد. پلتفرم‌هایی مانند Pump.fun فرآیند راه‌اندازی توکن را تسهیل می‌کنند و این امر حاکی از آن است که فصول آینده‌ی میم‌کوین‌ها می‌توانند منجر به جهش‌های بزرگ‌تری شوند.

ثبات بالای تعداد توکن‌های جدید راه‌اندازی‌شده در ماه‌های ژانویه و فوریه‌ی ۲۰۲۴ نیز نشان‌دهنده‌ی افزایش فعالیت‌های سفته‌بازی درون-زنجیره‌ای فراتر از روند میم‌کوین‌ها است.

منبع: Crypto Briefing

هومن شالچی
درباره هومن شالچی
فارغ‌التحصیل رشته‌ی MBA گرایش مارکتینگ از دانشگاه خوارزمی تهران. بیش از ۷ سال سابقه‌ی کار در زمینه‌ی توسعه‌ی کسب و کار، دیجیتال مارکتینگ و سئو و تولید محتوا. علاقه‌مند و فعال در حوزه کریپتو و دیگر حوزه‌های سرمایه‌گذاری و دنبال‌کننده ترندهای روز بازار رمزارز مانند آلت‌کوین‌ها و میم‌کوین‌ها.
بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر می دهید