توکن تراست والت (TWT) چیست و چه آینده‌ای خواهد داشت؟ کاربرد، مزایا و معایب

توکن تراست والت (TWT) چیست و چه آینده‌ای خواهد داشت؟ کاربرد، مزایا و معایب

متوسط

20:43

15 دقیقه


توکن تراست والت (TWT) وابسته به کیف پولی به همین نام است. در واقع یک توکن کاربردی و حاکمیتی بومی تراست والت است. وابستگی تراست والت به بایننس باعث شده بسیاری آینده‌ای درخشان پیش روی ارز تراست والت (TWT) متصور شوند. در این مقاله به معرفی و بررسی آینده تراست والت توکن (TWT) خواهیم پرداخت.

توکن تراست والت (TWT) چیست؟

برنامه موبایل تراست والت یک کیف پول دیجیتال چند ارزی است که به کاربران امکان دسترسی به طیف گسترده‌ای از دارایی‌های دیجیتال را می‌دهد و دارای صرافی غیرمتمرکز داخلی (برای کاربران اندروید) است. تراست والت در سال ۲۰۱۸ به اکوسیستم بایننس پیوست و حالا کیف پول دیجیتال رسمی اسمارت چین بایننس است.

در مقاله «راهنمای جامع کیف پول تراست والت (Trust Wallet)» به طور مفصل به معرفی کیف پول تراست والت پرداخته شده است.

توکن تراست والت (TWT) یک توکن کاربردی و حاکمیتی است که بومی تراست والت بوده و در هر دو استاندارد BEP-2 (بایننس چِین) و BEP-20 (اسمارت چین بایننس) موجود است.

ماژول‌های اصلی تراست والت منبع باز بوده و توسعه دهندگان می‌توانند بر روی آن نرم‌افزار طراحی کنند. این برنامه موبایل کیف پول دیجیتال دارای قابلیت استفاده داخلی از ارز فیات است که به کاربران امکان می‌دهد رمز ارزها را با کارت‌های اعتباری خریداری کنند.

تراست والت با سایر صرافی‌های غیرمتمرکز مانند پنکیک سواپ، یونی سواپ، و صرافی غیرمتمرکز بایننس ادغام شده است و کاربران می‌توانند از طریق یک رابط کاربری به خرید، نگهداری، و تبادل دارایی‌های رمز ارزی خود بپردازند. در تراست والت امکان خرید، تبادل و ذخیره ۱۶۰۰۰۰ دارایی رمز ارزی بر روی ۴۰ بلاکچین وجود دارد.

هدف اصلی این پروژه این است که با ساده کردن دسترسی کاربران به خدمات رمزارزی مانند برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapps) به رابط کاربری تمام رمز ارزها تبدیل شود.

تاریخچه توکن تراست والت (TWT)

ویکتور رادچکو پس از شرکت در تعداد زیادی از عرضه اولیه‌های کوین (ICO) به فکر یافتن راهی برای ذخیره و مدیریت کارامد توکن‌های متعدد ای آر سی۲۰ خود شد. او از سپتامبر ۲۰۱۷ کار بر روی ایده تراست والت را آغاز کرد و برنامه اولیه تلفن همراه را که می‌توانست توکن‌های اتریوم و ای آر سی۲۰  را ارسال و دریافت کند در حدود سه هفته ساخت.

تراست والت در نوامبر سال ۲۰۱۷ به بازار معرفی شد و بلافاصله مورد استقبال قابل توجه کاربران قرار گرفت. کاربران اولیه مجذوب ویژگی «توکن‌های خودکار» برنامه شده بودند که به کاربران اجازه می‌داد تمام توکن‌های ای آر سی۲۰ مرتبط با آدرس خود را شناسایی کنند.

تا مارس ۲۰۱۸ رادچنکو و یک تیم کوچک به صورت تمام وقت روی تراست والت کار می‌کردند، ویژگی‌های جدید به آن اضافه می‌کردند و به درخواست‌های پشتیبانی کاربران پاسخ می‌دادند.

تراست والت در تاریخ ۳۱ ژوئن ۲۰۱۸ به عنوان اولین خرید توسط بایننس خریداری شد تا یک کیف پول موبایل امن و درون زنجیره‌ای به لیست خدمات بایننس اضافه شود. ویکتور رادچنکو پس از انتقال تراست والت به بایننس همچنان در راس کار ماند و به عنوان بخشی از قرارداد با حفظ استقلال خود از بایننس به رهبری کردن پروژه کیف پول ادامه داد.

در سال ۲۰۲۰ تراست والت توانست رتبه ششم را در میان ۱۰ برنامه پردانلود رمز ارزی کسب کند.

تراست والت چند تفاوت اساسی با سایر رقبا دارد:

پوشش گسترده انواع مختلف دارایی‌های رمز ارزی، ادغام بلاکچین‌های متنوع، و تأکید آن بر ساده‌سازی ادغام در هر دو طرف کیف پول (در سمت کاربر به عنوان یک لایه انتزاعی، یا یک رابط کاربری و در سمت توسعه دهنده به عنوان یک کد منبع باز برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز).

نقشه راه توکن تراست والت (TWT)

 • راه‌اندازی کیف پول موبایل: سپتامبر ۲۰۱۷
 • خریداری توسط بایننس: جولای ۲۰۱۸
 • ادغام اسمارت چین بایننس: اکتبر ۲۰۲۰
 • لیست شدن در منطقه نوآوری بایننس: ژانویه ۲۰۲۱

اقتصاد توکنی توکن تراست والت (TWT)

کاربرد ارز TWT

بایننس توکن تراست والت را در منطقه نوآوری لیست کرد. منطقه نوآوری یک منطقه معاملاتی اختصاصی است که در آن کاربران می‌توانند توکن‌های جدید و نوآورانه را که احتمالاً پرنوسان‌تر و پرخطرتر از توکن‌های دیگر هستند معامله کنند.

توکن تراست والت در ابتدا با استاندارد BEP-2 راه‌اندازی شد اما در در اکتبر ۲۰۲۰ به استاندارد BEP-20 منتقل شد. این توکن برای اهداف کاربردی و حاکمیتی طراحی شده است. در دسترس بودن توکن تراست والت در هر دو استاندارد به این معنی است که کاربران می‌توانند از توکن بایننس چین به توکن اسمارت چین بایننس جابجا شوند. توکن تراست والت دو کاربرد اصلی دارد:

 • کاربردی: دارندگان توکن تراست والت از مزایای مختلفی مانند تخفیف در خریدهای درون برنامه‌ای و خدمات صرافی غیرمتمرکز برخوردار هستند.
 • حاکمیتی: دارندگان با این توکن می‌توانند در تصمیم‌گیری در مورد مسائلی مانند افزودن توکن، ویژگی‌ها و پشتیبانی بلاکچین مشارکت کنند.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لونا و پیش بینی قیمت LUNA؛ امروز

بنیانگذار تراست والت یعنی ویکتور رادچنکو در ابتدا توکن بومی این پروژه را به عنوان نسخه آزمایشی یک برنامه پاداش‌دهی ارجاع‌ها طراحی کرد.

در آگوست سال ۲۰۲۰ رادچنکو در مورد پروژه توکن والت تراست یک پیشنهاد انتشار توکن به جامعه بایننس چین ارسال کرد. او هدف خود از این طرح را ارتقا بیشتر فناوری‌های وب ۳ (Web3) و ایجاد دسترسی آسان‌تر به خدمات مالی غیرمتمرکز و در عین حال افزایش مقبولیت رمز ارزها اعلام کرد.

این پیشنهاد پذیرفته شد و توکن تراست والت به یکی از اولین توکن‌هایی تبدیل شد که در اسمارت چین بایننس – پروژه تازه راه‌اندازی شده بایننس – راه‌اندازی می‌شد؛ اسمارت چین به موازای بایننس چین کار می‌کند و کاربرد آن تسهیل ایجاد قراردادهای هوشمند در کنار مکانیسم استیکینگ بایننس کوین است.

این توکن هم نقش یک ابزار آموزشی را دارد و هم به عنوان بهانه‌ای برای جذب طرفداران عمل می‌کند. بنیان‌گذار توکن تراست والت معتقد بود یکی از بهترین راه‌ها برای آشنایی با دارایی‌های دیجیتال داشتن یکی از این دارایی‌ها است؛ بنابراین او تصمیم گرفت توکنی ایجاد کند که فقط در اکوسیستم تراست والت ارزش داشته باشد.

از آن زمان تا به امروز انجمن‌های فعالی از طرفداران تشکیل شده که در آنها آموزش‌های کاملی در مورد نحوه تبادل، معامله، و ایجاد ارزش با توکن تراست والت به کاربران داده می‌شود.

توکن‌های پروتکل‌های ادغام شده معمولاً از طریق ایردراپ‌ها و سایر روش‌ها در میان دارندگان توزیع می‌شوند و به دارندگان توکن تراست والت فرصت به دست آوردن سایر دارایی‌های دیجیتال را می‌دهند. برای مثال، ۳۰۰۰۰ توکن ای‌گلد در میان دارندگان توکن تراست والت توزیع شد تا بدین صورت ادغام پروتکل الراند اعلام شود.

در مقاله «ایردراپ چیست؟ چرا و چگونه کار می کند؟» به مفهوم ایردراپ و معرفی ایردراپ جدید پرداخته شده است.

معرفی و توزیع اولیه توکن توکن تراست والت

در زمان شروع به کار در تاریخ ۲۹ فوریه ۲۰۲۰ تعداد ۹۰ میلیارد توکن تراست والت ایجاد شد و به رغم توزیع‌های مکرر کمتر از یک درصد از عرضه کل وارد جریان شد.

در نتیجه تیم تراست والت تصمیم گرفت با سوزاندن ۸۹ میلیارد توکن عرضه کل را یک میلیارد توکن تراست والت کاهش دهد. تا آگوست ۲۰۲۰ بیش از ۲۵۰ میلیون توکن به عنوان پاداش در میان دارندگان اولیه توزیع شد. این به این معنی است که در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از عرضه کل وارد گردش شده است.

در بخشی از فرایند انتقال به اسمارت چین بایننس ۹۹ درصد از عرضه اصلی توکن تراست والت سوزانده شده و حالا عرضه کل به یک میلیارد توکن رسیده است که اندکی بیش از ۲۵ درصد آن وارد گردش شده است.

برای آشنایی بیشتر با ماهیت فرایند توکن سوزی به مقاله «توکن سوزی چیست؟ از کجا لیست توکن سوزی جدید پیدا کنیم؟» مراجعه کنید.

عرضه در گردش توکن تراست والت به تدریج افزایش پیدا خواهد کرد زیرا دارندگان این توکن در ازای وظایف مختلفی مانند مشارکت در کمپین‌های ارجاع‌دهی، پاسخ دادن به سوالات و انجام برخی کارها در محیط نرم‌افزار پاداش (به صورت توکن) دریافت می‌کنند.

بنابر اطلاعات رسمی ۴۰ درصد از عرضه توکن تراست والت صرف جذب کاربران شده، ۱۵ درصد در میان جامعه طرفداران تراست والت توزیع شده، ۳۰ درصد به صورت ذخیره باقی می‌ماند و ۱۵ درصد به توسعه دهندگان اختصاص می‌یابد.

عرضه کل توکن تراست والت به شرح جدول زیر توزیع شده است.

هدف

تعداد توکن

درصد

کیف پول ذخیره

۳۰۰ میلیون

۳۰

جذب کاربران جدید

۸۳ میلیون

۸/۳

توسعه دهندگان

۱۵۰ میلیون

۱۵

پاداش‌دهی به کاربران فعلی

۱۲۰ میلیون

۱۲

در گردش

۳۴۷ میلیون

۳۴/۷

فناوری توکن تراست والت (TWT)

تراست والت که برای سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس طراحی شده است، با فراهم کردن امکان دسترسی کاربران به توکن‌هایشان و مدیریت کردن سبد ارزهای دیجیتال خود از طریق یک رابط کاربری موبایل دسترسی به دارایی‌های دیجیتال را به صورت غیرمتمرکز درآورده است.

تراست از خرید و ذخیره چندین رمز ارز از جمله بیت کوین، اتریوم و بیشتر توکن‌های بومی لایه یک (مانند دوج کوین) و نیز توکن‌های استاندارهای ERC-20، BEP-20، BEP-2 و ERC-721 پشتیبانی می‌کند.

کاربران می‌توانند با استفاده از رابط برنامه موبایلی، توکن تراست والت را به کیف پول دیگری که از اسمارت چین بایننس پشتیبانی می‌کند انتقال دهند و توکن خود را با دارایی‌های دیگر مبادله کنند یا از آن به عنوان ابزار پرداخت خدمات استفاده کنند.

با توجه به چشم انداز این پروژه برای تبدیل شدن به یک کیف پول رمز ارز چند منظوره، کیف پول تراست والت نقشی اساسی در توسعه و اجرای بسیاری از موارد استفاده فرا زنجیره‌ای در محل تلاقی و بایننس چین و اسمارت چین بایننس به ویژه بایننس بریج (Binance Bridge) (آوردن کاربران اسمارت چین بایننس بیشتر به بایننس) دارد.

  بیت تورنت (BTT) چیست؟ چه آینده‌ای دارد؟ تاریخچه، مزایا و ...

اپلیکیشن تراست والت دارای امکاناتی از قبیل خرید رمز ارز با کارت (درگاه پرداخت آسان ارز فیات)، استیک کردن، ادغام صرافی غیرمتمرکز و برنامه‌های غیرمتمرکز و یک مرورگر داخلی وب ۳ (Web3) است.

تراست والت راه‌حلی برای ذخیره‌سازی چندین کیف پول رمز ارز فراهم کرده و کیف پول جهانی (چند کوینی) امکان بک آپ گیری یکجا از تمام دارایی‌ها را فراهم می‌کند، در نتیجه مدیریت کیف پول را ساده می‌کند.

تراست والت با یونی سواپ، صرافی غیرمتمرکز بایننس، و پنکیک سواپ ارتباط برقرار می‌کند و کاربران را از طریق یک مرورگر برنامه‌های غیرمتمرکز داخلی مبتنی بر وب ۳ (Web3) به نام «مرورگر برنامه‌های غیرمتمرکز تراست» متصل می‌کند.

این ویژگی‌ها به کاربران امکان می‌دهد تا توکن‌ها را به صورت یکپارچه با یکدیگر مبادله کرده و عملکردهایی مانند استیک کردن را در برنامه‌های غیرمتمرکز از یک رابط واحد انجام دهند.

مرورگر برنامه‌های غیرمتمرکز تراست به دلیل عدم رعایت شرایط اپ استور از نسخه آی او اس برنامه تراست والت حذف شد. بنابراین فقط کاربران اندروید می‌توانند به این مرورگر دسترسی داشته باشند.

پروژه تراست والت، به جز اپلیکیشن موبایل آن، منبع باز است. تیم توسعه تراست والت توسعه دهندگان را تشویق می‌کند تا برنامه‌های غیرمتمرکز را با استفاده از ماژول‌های اصلی تراست والت ساخته یا با ادغام کردن توکن‌ها و پروژه‌های بلاکچین خود به توسعه کد تراست والت کمک کنند.

این موجب مقیاس‌پذیر شدن تراست والت شده و امکان پشتیبانی از صدها بلاکچین مختلف را فراهم کرده است. منابع زیر از مهم‌ترین جوانب تراست والت است:

والت کور (Wallet Core)

یک کتابخانه بین پلتفرمی و دارای دسترسی از طریق موبایل که شامل پیاده‌سازی‌های استاندارد تراست والت برای بیش از ۵۰ بلاکچین مختلف است. هر شرکت یا پروژه‌ای می‌تواند بلاکچین خود را به این کتابخانه اضافه کرده سپس از آن در قسمت تراست والت استفاده کند.

والت کانکت (WalletConnect)

یک کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) سویفت است که پروتکل ۱.۰.۰ مبتنی بر وب سوکت را اجرا می‌کند و شامل ابزارهایی برای تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر دسکتاپ است. رمزگذاری انتها به انتها و اعلان‌های لحظه‌ای برای تأیید یا رد درخواست‌های تراکنش از طرف تلفن همراه از ویژگی‌های این منبع است.

بلاک اتلس (Block Atlas)

یک ای پی آی اکسپلورر فرا زنجیره‌ای که داده‌های تاریخچه تراکنش و حساب را به فرمت JSON ثبت می‌کند. این فرمت دارای کاربرد آسان باعث می شود مشاهده تراکنش‌ها، توکن‌های پشتیبانی شده، استیکینگ، اعتبارسنج‌ها و موارد دیگر امکان‌پذیر شود.

دارایی‌ها

مخزن توکن تراست والت  (TCR) شامل اطلاعاتی در مورد هزاران توکن است که در نتیجه تلاش مداوم جامعه طرفداران جمع‌آوری و نگهداری می‌شود. هر کسی مجاز به ثبت دارایی جدید است و کاربران با ایجاد یک درخواست پول (Pull Request) می‌توانند به مشارکت خود ادامه دهند.

این مخزن شامل مجموعه‌هایی با اطلاعات توصیفی در مورد توکن‌ها، توکن‌های بلاکچین‌های مختلف، اطلاعات اعتبارسنج‌ها، تصاویر برنامه‌های غیرمتمرکز بوده و تنزل/ ارتقا قراردادهای هوشمند را ثبت می‌کند.

توکن تراست والت بر روی اسمارت چین بایننس ساخته شده و این به این معنی است که این توکن و کیف پول توسط مکانیسم قوی اجماع اثبات سهام محافظت شده و توسط برنامه پاداش شناسایی باگ بایننس (اعطای تا ۱۰۰۰۰ توکن بی ان بی به کاربرانی که هرگونه نقطه ضعف در معماری قراردادهای هوشمند شناسایی کنند) پشتیبانی می‌شود. علاوه بر این، در امنیت داخلی تراست والت از رمز عبور و یک عبارت بازیابی ۱۲ کلمه‌ای استفاده شده است.

حاکمیت توکن تراست والت (TWT)

پروژه‌ها و بلاکچین‌ها ملزم به ارائه پیشنهادی هستند که دارندگان توکن تراست والت می‌توانند در مورد آن رأی دهند. اگر یک پیشنهاد حداقل تعداد رای لازم را کسب کند در هسته تراست والت ادغام می‌شود.

رأی گیری از طریق اسنپ‌شات (Snapshot) انجام می‌شود. قدرت رأی دهی هر دارنده به تعداد توکن‌های تراست والتی که در کیف پولش نگه می‌دارند بستگی دارد (هر یک توکن تراست والت برابر با یک رأی) و رای دادن شامل کارمزد نیست.

اپلیکیشن یک اسنپ‌شات از آدرس اسمارت چین کیف پول کاربر در هنگام رای دادن او ثبت می‌کند؛ این بدان معنی است که اگر کاربر توکن تراست والت خود را قبل از پایان دوره رأی گیری از حسابش منتقل کند، قدرت رأی دادن او تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

پیشنهادها باید ارزش خود را به جامعه تراست والت ثابت کنند و بهتر است با در نظر گرفتن پاداش برای دارنده‌های توکن تراست والت آنها را تشویق به رای دادن کنند. این پاداش می‌تواند به صورت پیشنهادات ویژه، ایردراپ یا بخشیدن توکن باشد.

در نهایت تیم تراست والت تصمیم می‌گیرد که کدام پیشنهادات جامعه به عنوان پیشنهادهای حاکمیتی به دور رأی گیری راه پیدا کنند. این تیم هیچ پیشنهادی را که به منطبق بر الگوی پروژه نبوده یا فاکتورهای زیر را نداشته باشد در نظر نمی‌گیرد:

 • میزان کل آرا معادل حداقل ۴ درصد از کل توکن تراست والت BEP-20 در گردش باشد.
 • ۵۱ درصد یا بیشتر به آن رأی مثبت بدهند.
 • دوره رأی گیری باید حداقل ۵ روز باشد.

دلیل منحصر به فرد بودن توکن تراست والت

توکن تراست والت یک توکن کاربردی است که به منظور ارزش آفرینی بیشتر برای کاربران اپلیکیشن موبایل تواست والت طراحی شده است و در خارج از از اکوسیستم تراست والت هیچ کاربرد دیگری ندارد.

  استلار چیست و چگونه کار می‌کند؟ کاربرد، اهداف، مزایا و معایب

با این وجود، توکن تراست والت به عنوان یک دارایی BEP-20 را می‌توان به هر کیف پولی که از دارایی‌های اسمارت چین بایننس پشتیبانی کند منتقل کرد و آن را با دارایی‌های دیگر مبادله کرد یا از آن به عنوان ابزار پرداخت استفاده کرد.

توکن تراست والت به دلیل داشتن حق رای و حاکمیت بر توسعه تراست والت این قابلیت را دارد که برای دریافت تخفیف در معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز و خریدهای درون برنامه‌ای مورد استفاده قرار بگیرد و همین باعث ارزش پیدا کردن آن شده است.

توکن تراست والت همچنین یکی از اولین توکن‌هایی بود که در اسمارت چین بایننس  راه‌اندازی شد؛ اسمارت چین بایننس یک بلاکچین با کارایی بالا است که برای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز طراحی شده است. در نتیجه، توکن تراست والت را می‌توان با کارمزد بسیار کم و زمان تأیید تراکنش تقریباً فوری انتقال داد.

موارد استفاده از توکن تراست والت

موارد استفاده از توکن تراست والت به شرح زیر است:

 1. حاکمیت

توکن تراست والت تنها ابزار حاکمیت تراست والت است. دارندگان این توکن می‌توانند در تصمیم‌گیری در مورد موضوعات زیر شرکت کند:

 • اضافه شدن پشتیبانی از یک بلاکچین جدید در کیف پول،
 • افزودن توکن‌های جدید به کیف پول،
 • افزودن ویژگی‌های جدید به کیف پول.
 1. تخفیف

دارندگان توکن تراست والت می‌توانند از تخفیف‌های خدمات صرافی‌های غیرمتمرکز و خرید رمز ارز در داخل برنامه بهره‌مند شوند. با این حال، دستورالعمل‌های استفاده از این تخفیف‌ها موجود نیست.

 1. استیک کردن

توکن تراست والت را می‌توان در بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز استیک (سهام‌گذاری) کرده و درآمد کسب کرد.

 1. استخر نقدینگی

توکن تراست والت را می‌توان در استخرهای نقدینگی صرافی‌های غیرمتمرکز نگهداری کرد.

محدودیت‌های توکن تراست والت

در زیر با برخی از محدودیت‌های احتمالی توکن تراست والت آشنا می‌شوید:

 • این توکن موارد استفاده محدودی دارد،
 • اکوسیستم تراست والت مدل درآمدزایی ندارد. بنابراین نگهداری این توکن هیچ منفعت مستقیمی ندارد مگر افزایش ارزش توکن.
 • تیم توسعه هنوز نقشه راه این پروژه را ارائه منتشر نکرده است.

آیا سرمایه‌گذاری روی توکن تراست والت خوب است؟

با افزایش استقبال از ارزهای دیجیتال و بیش از ۱۰ میلیون دانلود (در فروشگاه گوگل پلی)، قرار گرفتن در رتبه ۱۱ بهترین اپلیکیشن‌های امور مالی (در اپ استور)، تراست والت بیش از پیش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در حال حاضر (مرداد ۱۴۰۰) استفاده از توکن کاربردی تراست والت کم است اما این شرایط می‌تواند به مرور زمان تغییر کند. یکی از دلایل امکان رشد ارزش توکن‌های چنین کیف پول‌هایی این است که آنها محدود به ذخیره دارایی های دیجیتال نیستند بلکه به تنهایی یک اکوسیستم بازار رمز ارزها محسوب می‌شوند.

داشتن ویژگی‌هایی مانند استیکینگ، مبادله، صرافی رمز ارزها، و عمل کردن به عنوان اعتبارسنج برای سایر پروژه‌ها موجب ارزشمند شدن این کیف پول‌ها در اکوسیستم ارزهای دیجیتال می‌شود.

حتی قابلیت ترند گوگل حاکی از افزایش چشمگیر محبوبیت تراست والت است. نبود نقشه راه موجب تردید علاقمندان در مورد برنامه‌های تیم موسس برای آینده این پلتفرم و توکن تراست والت می‌شود. ویکتور رادچنکو، بنیان‌گذار پروژه، با بیان این که هدف «توکن تراست والت بیشتر آموزشی است» این تردیدها را بیشتر کرده است.

همه چیز در مورد کیف پول تراست والت خوب به نظر می‌رسد اما ما نمی‌توان از رقابت شدید حاکم بر بازار کیف پول‌های دیجیتال چشم‌پوشی کرد. با این حال، با توجه به این که تراست والت (و در نتیجه توکن تراست والت) بخشی از اکوسیستم بایننس است و حجم مناسبی از آن توزیع شده است می‌توان گفت این توکن آینده درخشانی دارد.

قبل از سرمایه‌گذاری بر روی توکن تراست والت بهتر است در تلگرام با تیم توسعه این پروژه ارتباط برقرار کرده و در مورد نقشه راه و جریان درآمد تراست والت اطلاعات کافی کسب کنید.

چگونه ارز تراست والت (TWT) بخریم؟

خرید ارز دیجیتال تراست والت (TWT) از طریق صرافی رمزینکس شامل چند مرحله ساده است که می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد:

 • ثبت نام در صرافی
 • ارسال مدارک احراز هویت
 • ثبت کارت بانکی
 • تایید کارت بانکی
 • فعال شدن سطح برنزی
 • فعال شدن واریز ریال و خرید و فروش رمزارز
 • فعال شدن سطح طلایی
 • فعال شدن امکان برداشت ریال و رمزارز

برای شروع به خرید تراست والت (TWT) در صرافی ارز دیجیتال رمزینکس لازم نیست تا تکمیل شدن فرایند احراز هویت صبر کنید و صرفاً بعد از تأیید کارت بانکی می‌توانید بلافاصله اقدام به خرید و فروش تراست والت توکن کنید.

از طرفی هم تمامی مراحل از آغاز ثبت‌نام تا خرید و فروش، واریز و برداشت را می‌توانید در اپلیکیشن اختصاصی رمزینکس انجام دهید.

رمزینکس در حال حاضر از بیش از ۵۰ رمزارز در پلتفرم همتا به همتای خود پشتیبانی می‌کند و بزرگ‌ترین بازار معاملاتی کشور است. در بازار معاملاتی همتا به همتا واسطه‌ها کنار گذاشته شده‌اند و شما به دیگر کاربران به طور مستقیم وارد معامله خرید و فروش می‌شود.

در نتیجه قیمت‌ها بر اساس عرضه و تقاضا و قاعدتاً متاثر از قیمت‌های بازار جهانی تعیین خواهد شد و خود صرافی هیچ نقشی در تعیین قیمت‌ها ندارد.