ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، در جریان بازدید اخیر خود از کارخانه‌ی گیگا برلین، امکان خرید خودروهای این شرکت با استفاده از رمز ارز دوج‌کوین را در آینده‌ای نزدیک پیش‌بینی کرد. در حال حاضر، تسلا امکان خرید محصولات جانبی خود را با دوج‌کوین فراهم کرده است.

«چه زمانی می‌توانید با دوج‌کوین، تسلا بخرید؟ فکر می‌کنم در ‌آینده‌ای نزدیک باید این امکان را فراهم کنیم. در حال حاضر می‌توانید با دوج‌کوین، محصولات جانبی تسلا را خریداری کنید، که عالی است. پس دوج‌کوین به ماه می‌رسد.»

ایلان ماسک

علاقه‌ی ایلان ماسک به این رمز ارز با تم سگ، در گذشته و به دفعات، به طور علنی ابراز شده است.

با وجود حمایت جدید وی از دوج‌کوین، اظهارات قبلی ماسک حاکی از کاهش احتمالی علاقه‌ی او به حوزه‌ی ارزهای دیجیتال به طور کلی است. او سال گذشته اعلام کرد که دیگر زمان زیادی را صرف فکر کردن درباره‌ی ارزهای دیجیتال نمی‌کند. مدیرعامل تسلا همچنین در پلتفرم X که پیش‌تر با نام توییتر شناخته می‌شد، اعلام کرد که این پلتفرم اجتماعی هرگز توکن رمزنگاری خاص خود را عرضه نخواهد کرد.

اظهارات ماسک به طور سنتی بر ارزش دوج‌کوین تأثیرگذار بوده است.

قابل ذکر است که بر اساس اطلاعات وب‌سایت The Block، قیمت دوج‌کوین پس از اظهارات ماسک، با افزایش ۶.۹ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته به ۰.۱۸۵ دلار رسید. ارزش این رمز ارز در سال جاری تقریبا ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

منبع: The Block