تعداد دارندگان بلندمدت لایت‌کوین رکورد تاریخی زد! - مجله رمزینکس

تعداد دارندگان بلندمدت لایت‌کوین به بالاترین میزان خود رسید

لایت‌کوین نقره‌ای روی سطح بنفش
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ / تاریخ بروزرسانی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

بر اساس داده‌های درون-زنجیره‌ای، لایت‌کوین (LTC) به یک نقطه عطف قابل توجه دست یافته است، زیرا تعداد دارندگان بلندمدت آن (LTH) به رکورد تازه‌ای رسیده و اکنون ۶۲.۵ درصد از کل سرمایه‌گذاران لایت‌کوین را تشکیل می‌دهد.

شبکه‌ی لایت‌کوین به تازگی از مرز پنج میلیون آدرس LTH عبور کرده است که این امر، دستاوردی مهم در زمینه احساسات و تعهد سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود. دارندگان بلندمدت (LTH) به عنوان سرمایه‌گذارانی تعریف می‌شوند که برای بیش از یک سال، بدون هیچ‌گونه جابه‌جایی یا فروش، سکه‌های خود را نگهداری کرده‌اند.

به طور معمول، دارندگان بلندمدت با عزم راسخ خود شناخته می‌شوند، زیرا احتمال فروش آن‌ها، صرف‌نظر از شرایط بازار، کمتر است. رفتار آن‌ها در مقایسه با دارندگان کوتاه‌مدت (STH) که در دوره‌های نوسان بالا مستعد فروش هستند، کاملاً متفاوت است.

بررسی تعداد آدرس‌هایی که واجد شرایط LTH محسوب می‌شوند، بینشی از رفتار آن‌ها در طول زمان را در اختیار ما قرار می‌دهد. داده‌ها نشان‌دهنده‌ی افزایش مداوم آدرس‌های LTH لایت‌کوین از ابتدای سال است که به رقم قابل توجه پنج میلیون رسیده است.

این نقطه عطف حاکی از آن است که بخش قابل توجهی از دارندگان LTC تصمیم به نگهداری بلندمدت (HODL) سکه‌های خود گرفته‌اند و به پویایی مثبت عرضه و تقاضا کمک می‌کنند. با این حال، لازم به ذکر است که افزایش تعداد آدرس‌های LTH لزوماً به معنای فعالیت خرید فعلی نیست. بلکه نشان‌دهنده‌ی سرمایه‌گذارانی است که حداقل یک سال پیش LTC خریداری کرده‌اند و اکنون به گروه LTH راه یافته‌اند.

این معیار با تاخیر یک ساله عمل می‌کند، به این معنی که انباشت سکه از دوره‌های قبل، تنها پس از یک سال در شمارش LTH منعکس می‌شود. در مقابل، فعالیت فروش، در صورت انتقال سکه‌ها در شبکه، بلافاصله سرمایه‌گذاران را از گروه LTH خارج می‌کند.

به طور کلی، افزایش تعداد دارندگان بلندمدت LTC، بر وجود اطمینان قوی بین سرمایه‌گذاران و چشم‌انداز مثبتی برای عملکرد آتی لایت‌کوین در آینده تاکید می‌کند.

منبع: Bitcoinist

هومن شالچی
درباره هومن شالچی
فارغ‌التحصیل رشته‌ی MBA گرایش مارکتینگ از دانشگاه خوارزمی تهران. بیش از ۷ سال سابقه‌ی کار در زمینه‌ی توسعه‌ی کسب و کار، دیجیتال مارکتینگ و سئو و تولید محتوا. علاقه‌مند و فعال در حوزه کریپتو و دیگر حوزه‌های سرمایه‌گذاری و دنبال‌کننده ترندهای روز بازار رمزارز مانند آلت‌کوین‌ها و میم‌کوین‌ها.
بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر می دهید