آیا دنبال راهی جدید برای تولید محتوا و کسب درآمد از آن هستید؟ ارز آتم نتورک (ATEM NETWORK) یک راهکار جدید و سودآور مخصوص تولیدکنندگان محتوا ارائه داده است. در این مقاله از رمزینکس، به‌طور کامل با ارز دیجیتال آتم نتورک، پلتفرم‌ها و مزایای استفاده از این پروتکل آشنا خواهید شد.

ارز آتم نتورک چیست؟

ارز ATEM یک پروتکل غیرمتمرکز برای تولید محتوا است که به سازندگان محتوا کمک می‌کند تا محتوای خود را به توکن تبدیل کنند و با استفاده از NFTها، جوامع web3 بومی بسازند. هدف ارز دیجیتال ATEM NETWORK این است که قدرت را به دست خالقان محتوا برگردانده و به آن‌ها امکان دهد از طریق تولید محتوا برای طرفداران خود به‌طور مستقیم درآمد کسب کنند.

طراحی قرمز لوگو ارز آتم
ارز آتم به شما کمک می‌کند تا از طریق تولید محتوا کسب درآمد داشته باشید.

عناصر کلیدی در ارز دیجیتال آتم نتورک چیست؟

پروتکل آتم شالوده اصلی این اکوسیستم است که امکان توکن‌سازی محتوا را فراهم می‌کند. تیم سازنده آتم با استفاده از این پروتکل، دو پلتفرم ساخته است:

۱- AtemChat

یک پلتفرم شبکه اجتماعی web3 است که در آن سازندگان محتوا با طرفداران خود بر اساس NFTهای عضویت مشترک، ارتباط برقرار می‌کنند. AtemChat بیش از ۳۰ هزار کاربر جذب کرده و بیش از ۷۰۰۰ گروه NFT ایجاد کرده است.

۲- AtemReview

یک پلتفرم اشتراک‌گذاری نقد و بررسی web3 است که کاربران می‌توانند نظرات خود را درباره پروژه‌های web3 به اشتراک بگذارند و ازطریق NFTهای محتوا و NFTهای سازنده، ارتباطات بومی web3 با سازندگان محتوا برقرار کنند. AtemReview بیش از ۴۰۰ هزار محتوا در Arweave ایجاد کرده است. همچنین بیش از ۲.۵ میلیون تراکنش انجام داده و بالای ۱۰ هزار کاربر فعال روزانه دارد.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال مون اپ چیست؟ همه چیز درباره ارز Moon App

کاربرد توکن آتم (ATEM) چیست؟

هدف شبکه آتم حل مشکلات سازندگان محتواست. آن‌ها با ساخت یک پروتکل غیرمتمرکز به سازندگان کمک می‌کنند تا محتوای خود را به توکن تبدیل کنند. آتم در آینده قصد دارد برنامه‌های web3 بیشتری براساس ارتباط بین تولیدکنندگان محتوا و طرفداران ایجاد کند که روی پروتکل‌های غیرمتمرکز ذخیره می‌شوند. از مهم‌ترین کاربردهای ارز آتم نتورک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حکمرانی

برای رای دادن و مشارکت در تصمیم‌گیری‌های مهم شبکه از طریق سازمان غیرمتمرکز (DAO) آتم استفاده می‌شود. دارندگان توکن ATEM می‌توانند میزان کارمزدهای جمع‌آوری شده توسط پروتکل را کنترل کنند. از جمله کارمزد صدور NFT، کارمزد پرداخت و مدیریت صندوق‌های موجود در خزانه جامعه آتم.

ارز کاربردی در شبکه آتم

توکن ATEM به عنوان ارز کاربردی در شبکه آتم استفاده می‌شود. با خرید ارز دیجیتال ATEM می‌توانید از آن برای خرید NFTهای سازنده و محتوا، کاهش کارمزد تراکنش در AtemChat و موارد دیگر استفاده کنید.

سوزاندن توکن در سیستم تشویقی اجتماعی

توکن ATEM به عنوان توکن سوزانده شده در سیستم تشویقی اجتماعی استفاده می‌شود. به بیان ساده‌تر، برای رشد این پروتکل و افزایش کاربران، برای تشویق کاربران به تعامل با پروتکل، یک سیستم تشویقی جمعی ایجاد شده است. در این سیستم تشویقی، توکن‌های ATEM برای ارتقای پاداش و باز کردن قفل ویژگی‌ها سوزانده می‌شوند.

بیشتر بخوانید: مزایا و چالش‌های استفاده از ارز دیجیتال Curve DAO

نگاهی بر نقشه راه آتم نتورک (ATEM)

آتم نتورک برای توسعه پلتفرم خود یک نقشه راه مشخص کرده است. در این نقشه، اهداف و مراحل توسعه در هر سه ماهه مشخص شده است. در اینجا خلاصه‌ای از این نقشه راه را برای شما آوردیم:

سه ماهه اول سال ۲۰۲۲

 • راه‌اندازی AtemChat: پلتفرم شبکه اجتماعی برای ارتباط سازندگان و طرفداران.
 • راه‌اندازی NFT: توکن غیر قابل تعویض (NFT) برای کاربران اولیه آتم.
 • ۵۰۰ کاربر اولیه: هدف‌گذاری برای جذب ۵۰۰ کاربر اولیه در سه ماهه اول.

سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲

 • ۱۰,۰۰۰ کاربر: افزایش تعداد کاربران به ۱۰,۰۰۰ نفر.
 • نسخه ۱.۰ AtemChat: اضافه شدن ویژگی‌های جوامع با دسترسی توکن-محور و تراکنش‌های P2P NFT.

سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲

 • تغییر نام تجاری: تغییر نام تجاری به «آتم: پروتکل غیرمتمرکز تولید محتوا».
 • نسخه ۱.۰ AtemReview: پلتفرمی برای ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا.
 • نسخه ۲.۰ AtemChat: اضافه شدن ویژگی‌های چت خصوصی، لیست کردن NFT و تحلیل فعالیت‌های درون شبکه.
 • راه‌اندازی NFT قلم: تشویقی برای جلب نظر شخصیت‌های کلیدی و سازندگان محتوا.

سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲

 • نسخه ۲.۰ AtemReview: اضافه شدن ویژگی‌های پست‌های با دسترسی توکن-محور و فید عمومی.
 • نسخه ۳.۰ AtemChat: نسخه موبایلی پلتفرم AtemChat.

سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

 • نسخه ۳.۰ AtemReview: اضافه شدن بازار برای خرید و فروش محتوا و NFTهای سازنده باتوجه به قیمت آتم نتورک.

این نقشه راه نشان می‌دهد که آتم نتورک به‌طور مداوم در حال توسعه و اضافه کردن ویژگی‌های جدید است. با دنبال کردن این نقشه راه، می‌توانید از آخرین پیشرفت‌های این پلتفرم و قیمت آتم نتورک مطلع شوید.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال کیک چیست؟

لوگو سه بعدی ارز دیجیتال ATEM
با استفاده از ارز آتم نتورک می‌توانید محتوای خود را به توکن تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید: تحلیل ارز آتم نتورک و پیش‌بینی قیمت تا سال ۲۰۳۰

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی ویژگی‌ها و کاربرد ارز دیجیتال ATEM NETWORK پرداختیم. پروتکل ATEM مجموعه‌ای از عملکردهای کلیدی را ارائه می‌دهد که به خالقان محتوا، کاربران و توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا از مزایای web3 بهره ببرند. این پروتکل به‌طور خاص برای حل چالش‌هایی مانند مالکیت محتوا، ایجاد جامعه، حاکمیت و مقیاس‌پذیری طراحی شده است. ATEM پتانسیل تبدیل شدن به یک پلتفرم کلیدی برای web3 را دارد.

سوالات رایج

پیش بینی قیمت توکن ATEM چیست؟

برای اینکه خرید توکن ATEM یک سرمایه گذاری خوب باشد، عوامل مختلفی دخیل هستند، از جمله اصول پروژه، تقاضای بازار توکن، وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال و اهداف سرمایه گذاری شخصی شما و تحمل ریسک. به همین دلیل باید قبل از خرید به اندازه کافی تحقیق کنید.

کاربردهای اصلی توکن ATEM در اکوسیستم خود چیست؟

۱. کارمزد تراکنش: برای پرداخت هزینه تراکنش در شبکه استفاده می‌شود.
۲. حاکمیت: به دارندگان توکن اجازه می‌دهد، در مورد تصمیمات و تغییرات پروژه رای دهند.
۳. Staking: کاربران می‌توانند توکن‌های خود را برای مشارکت در امنیت شبکه و کسب سود به اشتراک بگذارند.

منابع: coincarp | atem