آتم نتورک
آتم نتورک(atem)

خرید و فروش ارز آتم (Atem) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال ATEM

آخرین قیمت به ریال

44,646IRR

آخرین قیمت به تتر

0.08USDT

تغییر قیمت

1.25 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

آتم نتورک

آتم نتورک

بازارهای معاملاتی آتم نتورک

 • آتم نتورک

  آتم نتورک

  (atem)

  44,646 irr

  1.25 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز آتم نتورک (atem network)

در دنیای بلاکچین پروژه‌های متعددی روی حمایت از تولیدکننده‌های محتوا و توزیع درآمد محتوا بین آن‌ها تمرکز می‌کنند. آتم یکی از این پروژه‌ها است که فرایند تولید محتوا و کسب درآمد از آن را برای کاربران آسان می‌کند. هدف آتم نتورک این است که تولیدکننده‌ها مالکیت کامل محتوای خود را در اختیار داشته باشند و درآمد به‌صورت مستقیم به آن‌ها پرداخت شود. ارز دیجیتال ATEM در این شبکه نقشی حیاتی دارد و برای پرداخت‌های بین کاربران استفاده می‌شود. خرید ارز آتم برای افرادی که قصد استفاده از این پلتفرم تولید محتوا را دارند، قدم اصلی محسوب می‌شود. قیمت ارز دیجیتال ATEM بسته به استقبال کاربران از پلتفرم و همچنین شرایط بازار در زمان‌های گوناگون دچار نوسان‌های شدید شده است.

آتم نتورک (Atem Network) چیست؟

مالکیت کامل محتوای تولیدشده در اینترنت و کسب درآمد مستقیم از آن برای تولیدکننده‌های محتوا همیشه جذاب بوده است. آتم با نام لاتین Atem و ارز دیجیتال ATEM یک پروتکل غیر متمرکز تولید محتوا است که امکان توکنیزه کردن محتوا و کسب درآمد از آن را برای تولیدکننده‌ها فراهم می‌کند. این پروتکل با استفاده از فناوری بلاکچین سرویس‌های متنوعی را در اختیار تولیدکننده‌ها و مصرف‌کننده‌های محتوا قرار داده است. همه این سرویس‌ها با تمرکز روی ساختن یک اکوسیستم محتوایی و جذب هرچه بیشتر کاربران از پلتفرم‌های سنتی توسعه یافته‌اند.

سرویس‌های متنوعی با استفاده از پروتکل آتم توسعه یافته‌اند. از بین آن‌ها می‌توان به آتم چت (AtemChat) اشاره کرد که یک پلتفرم شبکه اجتماعی است. تولیدکننده‌های محتوا در این پلتفرم می‌توانند به‌صورت مستقیم با طرفداران خود ارتباط برقرار کنند. نکته مهم اینکه در همه سرویس‌های Atem، فرایندهای مالکیت و طرفداری و دنبال کردن بر اساس NFT پیش می‌رود. درنتیجه دارایی‌های دیجیتال به‌طور کامل در مالکیت تولیدکننده‌ها هستند.

از سرویس‌های دیگر آتم می‌توان به یک پلتفرم اشتراک‌گذاری نقد و بررسی به نام آتم ریویو (AtemReview) هم با پروتکل آتم توسعه یافته است. کاربران در این پلتفرم می‌توانند نقد و بررسی‌های خود درباره مسائل گوناگون را در فضای وب ۳ به اشتراک بگذارند یا بررسی‌های دیگران را مطالعه کنند. تیم آتم در برنامه توسعه‌ای خود ارائه سرویس‌های دیگر متمرکز روی محتوا را به‌عنوان یک هدف اصلی دنبال می‌کند.

در پروتکل آتم و سرویس‌های مرتبط با آن، ارز دیجیتال ATEM و توکن‌های غیر مثلی یا همان NFT نقشی اساسی بازی می‌کنند. ارز دیجیتال برای جابه‌جایی ارزش و پول بین کاربران و توکن‌های غیر مثلی یا همان NFT هم برای اثبات دارایی و مالکیت استفاده می‌شوند. به همین دلیل خرید ارز دیجیتال ATEM بین طرفداران اکوسیستم محتوایی غیر متمرکز طرفداران زیادی دارد. قیمت ارز آتم هم بسته به همین محبوبیت و خصوصا استقبال تولیدکننده‌های محتوا از پلتفرم، احتمالا رشد خوبی را تجربه خواهد کرد.

تاریخچه پروتکل آتم

تیم توسعه‌دهنده آتم پروتکل در دسامبر ۲۰۲۱ و پس از جذب ۳ میلیون دلار سرمایه در دور اول سرمایه‌پذیری، پروتکل را رونمایی کردند. از سرمایه‌گذارهای اولیه پلتفرم می‌توان به GSR Ventures, Mirana Ventures, Foresight Ventures, A&T Capital, INCE Capital, Mask Network, Zonff Partners, Atlas Capital و Michael Zhang اشاره کرد.

اولین مجموعه از NFTهای آتم نتورک شامل ۵ هزار توکن NFT در همان سال اول رونمایی مینت شدند. این مجموعه به نام Atem NFT Passport عرضه و فروخته شد. همه توکن‌ها در عرض یک ساعت مینت شدند و در ۲۴ ساعت اول حجم بسیار زیادی از تراکنش‌های اتریوم به خاطر خرید و فروش آن‌ها رخ داد.

رخداد مهم بعدی در تاریخچه آتم نتورک رونمایی از AtemChat بود که در فصل دوم سال ۲۰۲۲ رخ داد. نسخه بتا پلتفرم در آن سال در دسترس کاربران قرار گرفت و پس از مدتی موفق به جذب ۱۰ هزار کاربر شد. بعد از ۳ ماه تعداد کاربران به بیش از ۳۰ هزار نفر رسید و بیش از ۷ هزار گروه متمرکز بر NFT در آن شکل گرفت. گروه‌ها در آتم‌چت بسته به NFTهایی که کاربران در اختیار دارند، شکل می‌گیرند.

پروتکل آتم چطور کار می‌کند؟

برای ارائه سرویس‌های غیر متمرکز و اهدای مالکیت کامل محتوا به تولیدکننده‌ها و طرفدارها، زیرساخت پیچیده‌ای باید توسعه پیدا کند. پروتکل آتم برای رسیدن به این معماری از چند قابلیت و سرویس استفاده می‌کند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید:

 • زیرساخت غیر متمرکز ذخیره داده: محتوایی که در Atem Protocol منتشر می‌شود، با استفاده از فناوری ARWeave+IPFS به‌صورت غیر متمرکز ذخیره خواهد شد. در اینجا تولیدکننده‌ها بدون نیاز به هیچ پلتفرمی مالکیت کامل محتوای خود را در اختیار می‌گیرند. محتوای آن‌ها همچنین امکان توزیع غیر متمرکز و بدون نیاز به واسطه را در کل فضای وب ۳ خواهد داشت. درنتیجه تولیدکننده‌های محتوا به‌صورت کاملا مستقل می‌توانند آثار خود را با طرفدارانشان به اشتراک بگذارند.
 • مالکیت محتوا: تولیدکننده‌های محتوا برای در اختیار گرفتن کامل مالکیت آثار خود گزینه‌های زیادی در آتم دارند. این گزینه‌ها امکان توکنیزه کردن محتوا یعنی تبدیل کردن آن به دارایی دیجیتال را فراهم می‌‌کنند. گزینه‌ها عبارتند از:
  • دارایی Credential SBT: تولیدکننده‌های محتوا می‌توانند محتوای خود را به‌صورت SBT مینت کنند. تولیدکننده‌ها با استفاده از SBT می‌توانند ادعای مالکیت یا تولید محتوا را ثبت کنند. همچنین می‌توان گزینه‌ها و خصوصیت‌های دیگر بلاکچینی را هم با این قابلیت به محتوا اضافه کرد.
  • توکن محتوا یا Content NFT: تولیدکننده‌های محتوا با استفاده از پلتفرم آتم می‌توانند برای محتوای خود NFT بسازند. این NFTها قابلیت خرید و فروش دارند و مانند هر دارایی دیجیتال دیگر ارزش پیدا می‌کنند. هر تولیدکننده محتوا می‌تواند تعداد مینت NFT از اثر خود و همچنین قیمت پایه‌ای آن را مشخص کند. درنتیجه آن‌ها امکان توکنیزه کردن محتوا و ایجاد یک سیستم اقتصادی متمرکز بر تولیدکننده محتوا بدون نیاز به پلتفرم را پیدا می‌کنند.
  • توکن تولیدکننده یا Creator NFT: تولیدکننده‌های محتوا می‌توانند برای عضویت در گروه طرفداران یا همان کامیونیتی خود هم NFT مینت کنند. طرفداران با خرید توکن‌های تولیدکننده در آتم می‌توانند عضو جامعه طرفداران یک تولیدکننده محتوا شوند. درنتیجه می‌توان در زیرساخت وب ۳ یک کامیونیتی کاملا مستقل داشت.

تولیدکننده‌های محتوا در پروتکل آتم می‌توانند توکن‌های محتوا و تولیدکننده را مینت کنند. تعداد طرفدارها، سطح طرفداری و محبوبیت یک تولیدکننده را می‌توان بر اساس تعداد مشخص و نوع NFTهای مینت شده برای یک تولیدکننده یا محتوای او، در Atem Protocol حدس زد.

کاربران و طرفداران تولیدکننده‌ها در پروتکل آتم انگیزه‌های متعددی برای خرید NFT محتوا یا تولیدکننده دارند. آن‌ها با داشتن تعداد مشخصی توکن می‌توانند نقش‌های متنوعی از مدیر و مشارکت‌کننده تا نقش‌های دیگر پیدا کنند که توسط یک تولیدکننده محتوا تعیین شده است.

ارز دیجیتال ATEM چیست؟

هدف اصلی آتم نتورک برای ساختن شبکه‌ای غیر متمرکز و با محوریت محتوا، نیاز به عرضه یک ارز دیجیتال را مشخص می‌کند. ارز دیجیتال ATEM عضوی حیاتی در اکوسیستم آتم نتورک محسوب می‌شود که نقش‌های مهمی از توکن حاکمیتی تا انگیزه مالی برای مشارکت در پلتفرم و ابزار اصلی پرداخت را برعهده دارد. حداکثر تعداد ۲۰۰ میلیون توکن آتم عرضه خواهد شد که در طول ۶ سال، همه آن به چرخه وارد می‌شود. این توزیع بین کامیونیتی آتم، توسعه اکوسیستم، تیم توسعه‌دهنده، سرمایه‌گذارهای پروژه و فروش عمومی تقسیم می‌شود.

نقش حاکمیتی ارز دیجیتال ATEM در ساختار حاکمیت غیر متمرکز آتم نتورک دیده می‌شود. هولدرهای ارز آتم امکان مشارکت در DAO این پلتفرم را دارند. آن‌ها می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های متنوع از نرخ کارمزد شبکه تا مدیریت سرمایه‌های در اختیار خزانه آتم مشارکت کنند.

کاربرد دیگر ارز دیجیتال ATEM به زیرساخت اقتصادی آتم نتورک برمی‌گردد. این ارز به‌عنوان یک توکن کاربردی در اکوسیستم آتم می‌تواند به‌عنوان توکن پرداخت هزینه به تولیدکننده‌های محتوا، استفاده شود. همچنین برای خرید NFT تولیدکننده یا محتوا هم باید ارز آتم پرداخت کنید. به‌علاوه با داشتن این ارز، در کارمزد تراکنش‌ها خصوصا در AtemChat تخفیف دریافت می‌کنید.

تیم توسعه آتم نتورک در آینده کاربردهای بیشتری برای ارز آتم در نظر می‌گیرد. به‌عنوان مثال اپلیکیشن‌های غیر متمرکزی که روی این پلتفرم اجرا می‌شوند، امکان استفاده از ارز دیجیتال ATEM به‌عنوان توکن کاربردی را دارند. به همین دلیل خرید ارز دیجیتال ATEM به اولین قدم ورود به اکوسیستم آتم نتورک تبدیل می‌شود. قیمت ارز آتم هم بسته به همین کاربردها و البته فاکتورهای دیگر مثل استقبال از پروژه و شرایط بازار، امکان رشد پیدا خواهد کرد.

از کجا ارز دیجیتال آتم (ATEM) بخریم؟

ارز دیجیتال آتم با نماد ATEM در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید ازن توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ATEM در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ATEM با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش آتم نتورک

کارمزد معاملات خرید آتم نتورک در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول آتم نتورک

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال آتم نتورک به کیف پول، 40 آتم نتورک می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

آتم نتورک یک پروتکل غیر متمرکز تولید و انتشار محتوا است که مالکیت کامل محتوا را به‌صورت NFT به تولیدکننده می‌دهد و امکان کسب درآمد را فراهم می‌کند.

تولیدکننده‌های محتوا در آتم می‌توانند برای آثار خود NFT مینت کرده و همچنین مالکیت کامل یک اثر را در پلتفرم‌های مختلف ثابت کنند.

توکن تولیدکننده محتوا یا Creator NFT در آتم نتورک در اختیار طرفداران یک تولیدکننده محتوا قرار می‌گیرد تا در جامعه طرفداران یک تولیدکننده عضو شوند.

ارز دیجیتال ATEM توکن کاربردی و حاکمیتی آتم نتورک است که برای مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز و همچنین پرداخت هزینه‌ها در پلتفرم کاربرد دارد.

برای خرید ارز دیجیتال ATEM از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی می‌توانید صدها ارز دیجیتال را با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت آتم نتورک

بیشترین قیمت

43,240irr

کمترین قیمت

47,000irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال آتم نتورک

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال آتم نتورک در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال آتم نتورک همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط آتم نتورک برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

عضو رمزینکس نیستید؟

از طریق دکمه زیر ثبت نام کنید

ثبت‌نام
Become Member