فرد اهرسام؛ بنیان‌گذاران کوین‌بیس (بیوگرافی کامل)

فرد اهرسام (Fred Ehrsam) کیست؟ با هم‌بنیانگذار صرافی کوین بیس آشنا شوید

تصویر چهره فرد اهرسام در پس زمینه تیره
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۴۰۳

فرد اهرسام (Fred Ehrsam) یک چهره برجسته در دنیای ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین است. او به عنوان یکی از بنیانگذاران کوین بیس (Coinbase) نقشی کلیدی در توسعه و پذیرش ارزهای دیجیتال ایفا کرده است. کوین بیس از جمله بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان به شمار می‌رود. پیشینه اهرسام در امور مالی و فناوری، در کنار اشتیاق او برای نوآوری در حوزه بلاک چین، او را به یک رهبر و مغز متفکر در فضای ارز دیجیتال تبدیل کرده است. با ما در این مقاله همراه باشید تا بیشتر با این چهره برجسته آشنا شویم.

زندگی نامه فرد اهرسام

تصویری سیاه و سفید از فرد اهرسام بنیانگذار کوین بیس
فرد اهرسام هم‌بنیان‌گذار صرافی کوین بیس و پلتفرم ارز دیجیتال پارادایم است.

فعالیت اهرسام در دنیای ارزهای دیجیتال با علاقه او به فناوری و امور مالی آغاز شد. مؤسس شرکت Paradigm که در ایالات متحده به دنیا آمد و بزرگ شد، از سنین جوانی استعداد خود را در علوم کامپیوتر و ریاضیات نشان داد. او به تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه دوک ادامه داد و در آنجا مهارت‌های فنی خود را تقویت کرد و درک عمیقی از سیستم‌های پیچیده به دست آورد.

پس از فارغ التحصیلی از دوک، اهرسام شغلی را در امور مالی دنبال کرد و به عنوان تریدر در گلدمن ساکس مشغول به کار شد. در دوران کارش در گلدمن ساکس بود که اهرسام برای اولین بار با بیت کوین روبرو شد، ارز دیجیتال پیشگامی که توسط فرد یا گروهی ناشناس با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. فرد ارسام که شیفته پتانسیل بیت کوین برای متحول کردن صنعت مالی است، عمیق‌تر به دنیای ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین کاوش کرد.

تاسیس کوین بیس

شیفتگی اهرسام به بیت کوین در نهایت باعث شد که او شغل خود را در گلدمن ساکس ترک کند و در سال ۲۰۱۲ کوین بیس را تاسیس کرد. در کنار برایان آرمسترانگ، اهرسام تصمیم گرفت تا یک پلتفرم کاربر پسند برای خرید، فروش و ذخیره ارزهای دیجیتال ایجاد کند. کوین بیس به سرعت به عنوان دروازه‌ای قابل اعتماد و قابل دسترس به دنیای دارایی‌های دیجیتالی مورد توجه قرار گرفت و میلیون‌ها کاربر از سراسر جهان را به خود جذب کرد.

فرد و برایان اولین بار زمانی که فرد با ایده کوین بیس برایان در شبکه ردیت مواجه شد و از طریق ایمیل به یکدیگر متصل شدند، با یکدیگر تماس گرفتند که منجر به ملاقات حضوری آنها در سانفرانسیسکو در سال ۲۰۱۲ شد. از زمان تاسیس کوین بیس (Coinbase)، فرد همچنان به عنوان یکی از بنیانگذاران تا ژانویه ۲۰۱۷ ، مشغول بوده است.

فرد ارسام نقشی محوری در شکل‌دهی چشم‌انداز کوین‌بیس و محصولات آن داشت. تخصص او در فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال به تبدیل کوین بیس عنوان یک بازیگر پیشرو در فضای ارزهای دیجیتال کمک کرد. تحت رهبری او، Coinbase خدمات خود را برای پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، اتریوم و لایت کوین (LTC) گسترش داد.

فرد اهرسام در ۲۰۱۳

در سال ۲۰۱۳، فرد اهرسام در فهرست «۳۰ کارآفرین زیر ۳۰ سال» مجله تایم قرار گرفت. تریدر سابق گلدمن ساکس وال استریت را ترک کرد تا در کنار برایان آرمسترانگ، کوین بیس را تاسیس کند و در سال ۲۰۱۸ یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه‌گذاری کریپتو، پارادایم (Paradigm) شد.

فرد اهرسام در ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۹، پارادایم روی طیف وسیعی از پروتکل‌ها و پروژه‌های زیرساختی در فضای بلاک چین سرمایه‌گذاری کرد، از جمله:

  • tBTC Network؛ پروتکلی برای توکن‌سازی بیت کوین در بلاک چین اتریوم
  • تندرمنیت (Tendermint Inc)؛ تیم توسعه اصلی پروژه بلاک چین کازماس (Cosmos)
  • یونی سواپ (Uniswap)؛ صرافی غیرمتمرکز محبوب اتریوم

تاسیس شرکت پارادایم (Paradigm)

همانطور که گفتیم، در ژوئن ۲۰۱۸، او پارادایم (Paradigm)، یک شرکت سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال را با تمرکز بر پیشبرد مرزهای صنعت ارزهای دیجیتال، تأسیس کرد. در می ۲۰۲۲، زمانی که قیمت سهام شرکت به دلیل درآمد ضعیف آن کاهش یافت، فرد اهرسام سهام ۷۵ میلیون دلاری کوین بیس (COIN) را خریداری کرد.

خریدهای پارادایم در دو مرحله مختلف انجام شد: در ۱۳ می، خرید بیش از ۷۰۶۰۰۰ سهم با میانگین قیمت هر کدام ۷۰ دلار، در مجموع نزدیک به ۵۰ میلیون دلار. سپس، در ۱۷ می، اهرسام ۳۸۵۰۰۰ سهم دیگر را با قیمت میانگین هر کدام حدود ۶۵ دلار خریداری کرد که در مجموع حدود ۲۵ میلیون دلار بود. این خریدها دارایی های پارادایم در کوین بیس را به بیش از ۳.۶ میلیون سهم افزایش داد و گفته می‌شود که مؤسس شرکت Paradigm شخصاً حدود ۱.۱ میلیون سهم را از طریق صندوق تراست در اختیار دارد.

به دنبال این سرمایه‌گذاری که در می ۲۰۲۲ انجام شد، تقریبا یک سال بعد در می ۲۰۲۳، فرد ارسام ۵۰ میلیون دلار دیگر از سهام کوین بیس را در ۹ و ۱۰ می‌ خریداری کرد و سهم خود را به ۸۱۰۰۰۰ واحد افزایش داد.

تصویری از فرد اهرسام با پس زمینه صرافی کوین بیس و شرکت Paradigm
فرد اهرسام در نهایت از مدیریت شرکت پارادایم کناره‌گیری کرد.

کناره‌گیری فرد اهرسام از مدیریت پارادایم

در ۲۴ اکتبر ۲۰۲۳ ، فرد اهرسام در شبکه ایکس اعلام کرد که به عنوان مدیرعامل از شرکت پارادایم کناره‌گیری می‌کند. او اعلام کرد که فعالیتش را به عنوان یک شریک عمومی ادامه خواهد داد و همچنین زمان بیشتری را به «کاوش در زمینه‌های علمی» که به آن علاقه دارد اختصاص خواهد داد.

فرد اظهار داشت:

نقش من در پارادایم از شریک مدیریت به شریک عمومی تغییر خواهد کرد. من به کار با تیم‌های سرمایه‌گذاری و تحقیقاتی خود، کار با شرکت های شخص ثالث و مبارزه برای سیاست‌گذاری صحیح ارزهای دیجیتال ادامه خواهم داد و کمتر بر مدیریت تمرکز می‌کنم. من مشتاقانه منتظر همکاری نزدیک با @matthuang و بقیه تیم پارادایم هستم تا مرزهای کریپتو را جلو ببریم.

او در ادامه می‌گوید:

این تغییر به من اجازه می‌دهد تا زمانی را برای کاوش در زمینه‌های علمی که به آن‌ها علاقه دارم اختصاص دهم.

دیدگاه فرد اهرسام در مورد فضای کریپتو و NFT

در مصاحبه‌ای با بلومبرگ، مؤسس شرکت Paradigm نظر خود را در مورد NFT ها بیان کرد و اظهار داشت که می‌تواند شباهت‌هایی را بین پروژه‌های NFT و رونق دات کام ببیند؛ که هر دو ناشی از هیاهوی تبلیغاتی هستند که در نهایت از بین خواهند رفت. او معتقد است که حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد پروژه‌های NFT طی ۵ سال آینده بی‌ارزش می‌شوند، مشابه وب‌سایت‌های «بی‌فایده‌ای» که در دهه ۱۹۹۰ ایجاد شدند.

وی اظهار داشت:

به نظر من ۹۰ درصد NFT‌های تولید‌شده، احتمالاً تا سه تا پنج سال دیگر ارزش کمی خواهند داشت یا اصلا به صفر خواهند رسید. می‌توانید همین موضوع را در مورد شرکت‌های اینترنتی اولیه در اواخر دهه ۹۰ نیز ببینید.

مردم هر چیزی را امتحان خواهند کرد. مانند میلیون‌ها وب‌سایت و میلیون‌ها ارز دیجیتالی که ایجاد شده است. اما اکثر آنها از بین خواهند رفت.

او معتقد است کریپتو قدرت ایجاد فرصت‌های شغلی مشابه یا حتی بیشتر از اینترنت را دارد. او همچنین مزایای امنیتی کریپتو را برجسته کرد و اظهار داشت که فناوری کریپتو و بلاک چین می‌تواند کلید حل تمام مسائل امنیتی اینترنت باشد که در گذشته به وجود آمده است.

من فکر می‌کنم که کریپتو یک مسئله ظریف است و این امکان وجود دارد که ایالات متحده کریپتو را اشتباه برداشت کند. در عین حال فکر می‌کنم کریپتو فرصت بزرگی (در سطح اینترنت) برای ایالات متحده ایجاد خواهد کرد.

تاثیر فرد ارسام بر صنعت ارزهای دیجیتال

تاثیر فرد اهرسام بر صنعت ارزهای دیجیتال بسیار فراتر از کار او در کوین بیس است. اهرسام به عنوان یکی از حامیان برجسته فناوری بلاک چین، نقش مهمی در پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال داشته است. او پتانسیل تحول‌آفرین فناوری بلاک چین را برجسته کرده و بر مزایای آن برای فراگیری مالی، شفافیت و نوآوری تاکید کرده است.

اهرسام علاوه بر فعالیتش در کوین بیس، به طور فعال در پروژه‌های مختلفی با هدف پیشبرد پذیرش فناوری بلاک چین مشارکت داشته است. او در پروژه‌های بلاک چین و استارت‌آپ‌های متعددی سرمایه‌گذاری کرده است و از رشد اکوسیستم حمایت می‌کند. روحیه کارآفرینی و تعهد اهرسام به پیشبرد پتانسیل فناوری بلاک چین، جایگاه او را به عنوان یک چهره کلیدی در فضای ارزهای دیجیتال مستحکم کرده است.

دستاوردهای فرد اهرسام

در سال ۲۰۱۳، فرد اهرسام مدت کوتاهی پس از اینکه یکی از بنیانگذاران کوین بیس شد، در فهرست “۳۰ under 30″مجله تایم قرار گرفت.

در سال ۲۰۲۰ ، فرد در لیست ۱۰۰ چهره برتر کوین تلگراف و در رتبه ۶۱ این لیست قرار گرفت. این اتفاق مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی پارادایم بود و او به دلیل سرمایه‌گذاری موفق این شرکت در پروژه‌های کریپتو برجسته شد.

رهبری فکری فرد اهرسام

فرد اهرسام
با وجود کناره‌گیری فرد ارسام از سمت خود در کوین بیس در سال ۲۰۱۷، همچنان در جامعه ارزهای دیجیتال فعالیت دارد.

تخصص فرد اهرسام در فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال باعث شده تا او به عنوان یک رهبر فکری در صنعت کریپتو شهرت داشته باشد. او دانش و بینش خود را از طریق گفتگو، مصاحبه و نوشتن به اشتراک گذاشته است و به آموزش و الهام بخشیدن به دیگران در جامعه ارزهای دیجیتال کمک می‌کند. مشارکت‌های Ehrsam به توسعه فناوری بلاک چین و پذیرش جریان اصلی ارزهای دیجیتال کمک کرده است.

با وجود کناره‌گیری از سمت خود در کوین بیس در سال ۲۰۱۷، اهرسام همچنان فعالانه در جامعه ارزهای دیجیتال مشارکت دارد. او همچنان یک چهره قابل احترام در صنعت است و از پذیرش گسترده فناوری بلاک چین و ترویج نوآوری در فضا حمایت می‌کند. چشم انداز، رهبری و تعهد Ehrsam به نوآوری بلاک چین تاثیری ماندگار بر این صنعت گذاشته است و دیگران را ترغیب می‌کند تا پتانسیل ارزهای دیجیتال و فناوری‌های غیرمتمرکز را کشف کنند.

جمع‌بندی

در این مقاله به این پرسش پاسخ دادیم که فرد اهرسام کیست؟ اهرسام یک پیشگام در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین است. تاسیس کوین بیس و مشارکت او در توسعه و پذیرش ارزهای دیجیتال، جایگاه او را به عنوان یک چهره کلیدی در فضای ارزهای دیجیتال مستحکم کرده است. چشم‌انداز، رهبری و تعهد اهرسام به پیشرفت پتانسیل فناوری بلاک چین به شکل دادن چشم انداز مالی دیجیتال کمک کرده است و به دیگران برای پذیرش قدرت دگرگون‌کننده ارزهای دیجیتال الهام می‌بخشد. در حالی که فناوری بلاک چین همچنان در حال تکامل است و سیستم‌های مالی سنتی را مختل می‌کند، تاثیر فرد اهرسام بر صنعت ارزهای دیجیتال تا سال‌های آینده همچنان محسوس خواهد بود.

سوالات متداول در مورد فرد اهرسام

پیشینه فرد اهرسام چیست؟

فرد اهرسام در دانشگاه دوک در رشته علوم کامپیوتر تحصیل کرد و کار خود را در امور مالی به عنوان تریدر در گلدمن ساکس آغاز کرد. علاقه او به بیت کوین و فناوری بلاک چین باعث شد تا کوین بیس را در سال ۲۰۱۲ تأسیس کند.

تاثیر فرد اهرسام بر صنعت ارزهای دیجیتال چیست؟

تخصص فرد اهرسام در فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال به پذیرش جریان اصلی ارزهای دیجیتال کمک کرده است. او با تاسیس کوین بیس و حمایتش از نوآوری بلاک چین، نقشی کلیدی در توسعه و پذیرش ارزهای دیجیتال داشته است.

فعالیت فعلی فرد اهرسام در جامعه ارزهای دیجیتال چیست؟

در حالی که فرد اهرسام در سال ۲۰۱۷ از کوین بیس کناره‌گیری کرد، همچنان فعالانه در جامعه ارزهای دیجیتال مشارکت دارد. او به سرمایه گذاری در پروژه‌ها و استارتاپ های بلاک چین، حمایت از پذیرش گسترده فناوری بلاک چین و ترویج نوآوری در فضا ادامه می‌دهد.

منبع: cointelegraph |  iq.wiki | gncrypto

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر می دهید