چجوری میتوانیم کمکتان کنیم؟

سوالات متداول

common-questions

قابل توجه کاربران گرامی، تمامی کارمزد های مربوط به واریز و برداشت ریال صرفا توسط بانک مربوطه لحاظ می شود و رمزینکس هیچ نقشی در آن ندارد. کارمزد واریز ریال صفر است. کارمزد برداشت ریال به دلیل هزینه‌های بانکی و درگاه بانکی برای تسویه، به صورت زیر است. برای هر در خواست برداشت، مستقل از مقدار، هم 4500 تومان کارمزد دریافت می شود.

برداشت ریال در رمزینکس بعد از ثبت کد تأیید، توسط رمزینکس بلافاصله وارد فرایند تسویه‌حساب می‌شود. از این رو، کاربر بعد از وارد کردن کد تأیید قادر به لغو درخواست برداشت ریال خود نخواهد بود. بنابراین کاربران تنها در صورتی می‌توانند از طریق قسمت تاریخچه ارز یا ریال اقدام به لغو برداشت ریال کنند که وضعیت ارز یا ریال در حالت «تأیید کد» باشد. در این صورت کاربران می‌توانند با مراجعه به چت پشتیبانی، درخواست لغو برداشت خود را مطرح کنند.

صف‌های خرید و فروش در صرافی‌های ارز دیجیتال معنای متفاوت‌تری دارند و بیشتر از بازارهای معاملاتی کوچک برخی از صرافی‌ها ناشی می‌شوند. در همین رابطه، فرض کنید که شما قصد فروش بیت‌کوین دارید. برای اینکه فروش شما تکمیل شود قطعاً باید خریداری برای آن پیدا شود. بااین‌حال، بعضی از صرافی‌های بازار کوچکی دارند و این خریدار برای شما یا پیدا نمی‌شود یا دیر پیدا می‌شود و به همین خاطر هم سفارش فروش شما در صف قرار می‌گیرد. رمزینکس به‌واسطه بازار معاملاتی بسیار بزرگ خود، فارغ از این مشکلات است و همه تراکنش‌های خرید یا فروش که در رنج قیمتی مناسبی باشند (نه خیلی بالا و نه خیلی پایین) در کمترین زمان ممکن پر خواهند شد. مورد بعدی که باعث قرار گرفتن سفارش خرید یا فروش شما در صف می‌شود، نوسانات زیاد و ناگهانی قیمت است که در دنیای ارزهای دیجیتال زیاد رخ می‌دهد. به این معنی که وقتی شما در یک قیمت خاص سفارش فروشی ثبت کرده‌اید، کاهش ناگهانی و زیاد قیمت و عبور از قیمت سفارش شما، شرایط را به‌گونه‌ای پیش خواهد برد که تراکنش شما تکمیل نخواهد شد و در انتظار رسیدن دوباره قیمت به قیمت موردنظر شما باقی خواهد ماند.

کارمزد معامله با توجه به سطح کاربری و همچنین میکر یا تیکر بودن کاربر در معامله متفاوت هست. در هر صورت، درصد کارمزد در ارزش کل دارایی خریداری شده ضرب و از مقدار آن دارایی کسر خواهد شد. به عنوان مثال در صورتی که کارمزد کاربر ۰/۱۸ درصد باشد و اقدام به خرید ۱۰۰۰ تتر کند. تعداد ۱/۸ تتر به عنوان کارمزد کسر و ۹۹۸/۲ تتر به کیف پول کاربر اضافه خواهد شد. در حالت فروش هم درصد کارمزد در ارزش کل ریالی ضرب و از کاربر کسر خواهد شد. به عنوان مثال اگر کاربر ۱۰۰۰ تتر به قیمت هر عدد ۳۰ هزار تومان با کارمزد ۰/۱۸ درصد به فروش برساند، ۵۴۰۰۰ تومان از کاربر کارمزد گرفته می‌شود و مبلغ ۲۹/۹۴۶/۰۰۰ تومان به موجودی ریالی کیف پول کاربر اضافه خواهد شد.

رمزینکس به عنوان یک صرافی همتا به همتا (P2P) در واقع بسترهایی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند به طور مستقیم با یکدیگر وارد معامله خرید یا فروش شوند. به عبارتی در یک معامله خرید یا فروش هیچ واسطه‌ای وجود ندارد. در یک صرافی همتا به همتا، فروشنده حجم و قیمتی را که می‌خواهد به فروش برساند یا بخرد را مشخص می‌کند. این تصمیم به عنوان «سفارش» شناخته می‌شود و در یک دفتر کل به نام دفتر سفارش (Order Book) قرار می‌گیرد که شامل تمام سفارش‌های باز (تکمیل نشده) همه کاربران است. وقتی که خریدار قیمت دلخواه خود را در دفتر سفارش یافت، آن را پر می‌کند تا تبادل صورت بگیرد. در غیر این صورت «سفارش خرید» خود را به وجود آورده و شرایط معامله را به دلخواهش مشخص می‌کند و منتظر می‌ماند که قیمت به مقدار دلخواه برسد و سفارش به صورت خودکار تکمیل شود. یک صرافی ارز دیجیتال همتا به همتا تلاش می‌کند به عنوان یک واسطه سفارشات خرید و فروش را بر اساس قیمت و حجمشان تطبیق بدهد و تراکنش‌ها را به ثمر برساند.