بیکری(bake)

خرید و فروش ارز بیکری (Bakery Swap) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال BAKE

آخرین قیمت به ریال

166,272IRR

آخرین قیمت به تتر

0.29USDT

تغییر قیمت

3.71 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

بیکری

بازارهای معاملاتی بیکری

  • بیکری

    (bake)

    166,272 irr

    3.71 %
    arrow_drop_up

معرفی ارز بیکری (bakerytoken)

صرافی‌های غیر متمرکز ارز دیجیتال در بلاکچین‌های بزرگ مثل بی‌ان‌بی چین و اتریوم، رقابت شدیدی با هم دارند. بیکری سواپ یا بیکری (Bakery Swap) یکی از صرافی‌های غیر متمرکز روی شبکه بایننس اسمارت چین (با اسم جدید بی‌ان‌بی چین) محسوب می‌شود که با قابلیت‌های متنوع خود کاربران زیادی را جذب کرده است. این صرافی غیر متمرکز (DEX) امکانات متنوعی برای ترید یا همان سواپ کردن توکن‌ها، درآمد ثابت و خرید و فروش NFT در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ارز دیجیتال BAKE به‌‌عنوان توکن اصلی این صرافی غیر متمرکز برای کاربردهای متنوع از استیک کردن تا خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. خرید ارز بیکری برای کاربرانی که قصد استفاده از این پلتفرم را دارند به‌نوعی قدم اول است.

بیکری سواپ (Bakery Swap) چیست؟

دنیای صرافی‌های غیر متمرکز با انواع خدمات و قابلیت‌هایی که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، دنیای جذابی است. پلتفرم‌های متعدد در بلاکچین‌های معروف برای کسب سهم بیشتر از این بازار رقابت شدیدی دارند. بیکری سواپ با نام لاتین Bakery Swap و ارز دیجیتال BAKE یکی از صرافی‌های غیر متمرکز روی بی‌ان‌بی چین است که امکانات بازارسازی خودکار (Automated Marker Maker) را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد. 

امکان توسعه قراردادهای هوشمند روی بلاکچین بایننس باعث شد که بیکری سواپ و بسیاری صرافی‌های دیگر به سرعت در آن رونمایی شده و رشد کنند. بیکری سواپ علاوه بر امکانات یک صرافی غیر متمرکز، امکان استیک کردن توکن‌ها را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

همان‌طور که گفته شد، بیکری سواپ تنها یک صرافی غیر متمرکز نیست. این پلتفرم قابلیت‌های متعددی را به کاربران می‌دهد که آن‌ها را در مسیر فعالیت‌های مالی رمزارزی هدایت و کمک می‌کند. یکی از قابلیت‌های مهم، امکان مینت کردن و ترید کردن NFT است. بیکری سواپ دو سرویس به نام‌های BakerSwap NFT Marketplace و Bakery Gallery دارد که شبیه بازارچه‌های دیگر خرید و فروش NFT، امکان ارائه، مرور، پیدا کردن و خرید توکن‌های غیر مثلی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

اکوسیستم بیکری سواپ از زمان راه‌اندازی رشد قابل‌توجهی را تجربه کرد. این پلتفرم که با بزرگانی مثل یونی سواپ و پنکیک سواپ رقابت می‌کند، با امکانات خاص و رابط کاربری جذاب خود موفق به رشد قابل‌توجهی شد. در این میان قیمت ارز دیجیتال BAKE هم به خاطر افزایش تقاضا برای خرید و همچنین شرایط بازار، رشد‌های سریعی را تجربه کرد. البته خرید ارز بیکری تنها فاکتور موثر بر قیمت نیست و این ارز دیجیتال هم در نوسان‌های کلی بازار ارزهای دیجیتال سقوط‌هایی را در چارت قیمتی خود دید.

بیکری سواپ چطور کار می‌کند؟

صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال برای مدیریت سفارش کاربران یک دفتر سفارش یا Order Book دارند. در صرافی‌های غیر متمرکز که تبادل توکن‌ها مستقیما بین کاربران انجام می‌شود، چنین دفتری وجود ندارد. اگرچه دفتر سفارش‌ها در صرافی‌های متمرکز مزیت‌هایی مثل افزایش نقدینگی بازار دارد، اما چالش‌هایی هم با آن به چشم می‌خورد. به هر حال صرافی‌‌های غیر متمرکز برای حل این چالش از راهکار بازارسازی خودکار یا AMM استفاده می‌کنند. البته برخی از آن‌ها دفتر سفارش هم دارند. صرافی غیر متمرکز بیکری سواپ هم ساختار جالب‌توجی برای AMM خود دارد.

سرویس بازارسازی خودکار یا AMM در بیکری سواپ رویکردی شبیه به یونی سواپ و صرافی‌های غیر متمرکز دیگر دارد. پروتکل AMM برای رسیدن به قیمت مشخص برای ارزهای دیجیتال، مقایسه قیمتی بین سفارش‌ها و قیمت بازار را با پروتکل Constant Product Formula انجام می‌دهد. در مجموع این سیستم باعث می‌شود تا با تکیه بر استخرهای نقدینگی، نیاز به شرکت یا موسسه واسطه‌ای برای تعیین قیمت یا خرید و فروش نباشد.

استخرهای نقدینگی در بیکری سواپ، قراردادهای هوشمندی هستند که کاربران ارزهای دیجیتال خود را به آن‌ها واریز کرده و به‌نوعی تامین‌کننده نقدینگی (Liquidity Provider) می‌شوند. آن‌ها ارزهای مورد نیاز برای ترید کاربران دیگر را تامین می‌کنند و به این خاطر پاداش‌هایی دریافت می‌کنند. در اغلب استخرها، کاربر باید سهم مساوی از دو ارز دیجیتال (مثلا BAKE و BNB) را تامین کند. همین پاداش‌ها انگیزه لازم برای فعالیت بیشتر در بیکری سواپ و افزایش قیمت ارز دیجیتال BAKE را به‌همراه دارد.

هر سواپ ارز دیجیتال در بیکری سواپ شامل کارمزد می‌شود. بخش عمده این کارمزد به تامین‌کننده‌های نقدینگی پرداخت می‌شود تا انگیزه لازم برای تامین بیشتر را داشته باشند. بخشی دیگر هم به ارز دیجیتال BAKE تبدیل می‌شود. این ارزهای جدید به‌عنوان پاداش به هولدرهای ارز بیکری پرداخت می‌شود.

آشنایی با سرویس‌ها و امکانات بیکری سواپ

صرافی غیر متمرکز بیکری سواپ امکانات متعددی را در کنار ترید کردن ارزهای دیجیتال به کاربران می‌دهد. در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا می‌شوید:

خرید و فروش NFT در BakerySwap NFT Marketplace

بازارچه خرید و فروش NFT در بیکری سواپ از سرویس‌های جذاب این پلتفرم محسوب می‌شود. کاربرانی که به دنیای توکن‌های NFT علاقه دارند، در این سرویس می‌توانند توکن‌های خود را خرید و فروش کرده و حتی مینت کنند. بیکری سواپ اولین پلتفرم غیر متمرکز در بی‌ان‌بی چین بود که امکانات AMM و NFT را در کنار هم به کاربران ارائه کرد. این بازارچه هم شبیه بازارچه‌های دیگر NFT امکاناتی مثل تعیین قیمت مزایده، پیشنهاد قیمتی و موارد مشابه را دارد.

دسترسی به پروژه‌های جدید با BakerySwap Launchpad

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های جدید در بلاکچین‌ها همیشه طرفداران خاص خود را داشته است. بیکری سواپ با راه‌اندازی لانچپد اختصاصی خود به پروژه‌های جوان امکان رونمایی و تبلیغ سرویس‌ها را می‌دهد. سرمایه‌گذارها هم می‌توانند از فهرست پروژه‌ها، جذاب‌ترین‌ها را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند. فرایند IDO پروژه‌ها ازطریق همین سرویس انجام می‌شود و امکان سرمایه‌گذاری اولیه در توکن‌های جدید در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

خرید NFTهای خاص در Bakery Gallery

خرید و فروش NFT در مارکت‌پلیس‌های معروف گزینه‌های متعددی دارد. برخی از آن‌ها میزبان طراحان و افراد خلاق خاصی هستند که برای عرضه توکن‌های خود نیاز به فضای اختصاصی دارند. گالری بیکری رویکردی شبیه به بازارچه NFT در بیکری سواپ دارد. ازطرفی پلتفرم با هدف رقابت با سرویس‌های بزرگ و معروف اتریوم، رویکردی ویژه در این بازارچه دارد. هنرمندان ویژه و پروژه‌های بزرگ در پیش رو، در Bakery Gallery معرفی و مینت می‌شوند. 

ارز دیجیتال BAKE چیست؟

همه صرافی‌های غیر متمرکز ارز دیجیتال برای مدیریت فرایندهای مالی متعدد خود نیاز به یک توکن اصلی دارند. ارز دیجیتال BAKE یک ارز دیجیتال مبتنی بر استاندارد BEP-20 است که کاربردهای متعددی در صرافی بیکری سواپ دارد. استاندارد BEP-20 شبیه استاندارد ERC-20 اتریوم است، منتهی برای توکن‌های بی‌ان‌بی چین استفاده می‌شود.

امروزه توکن‌هایی که روی شبکه بی‌ان‌بی چین عرضه می‌شوند، امکان رقابت جدی با توکن‌های اتریوم را دارند. انواع صرافی‌های غیر متمرکز از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند و بستگی به کاربرد یا اخبار ویژه پیرامون پلتفرم، رشد‌های قابل‌توجهی را تجربه می‌کنند. ارز دیجیتال BAKE ابتدا با کاربرد مشارکت در حاکمیت غیر متمرکز توسعه پیدا کرد. هولدرهای ارز بیکری می‌توانند در رای‌گیری‌های مرتبط با توسعه پلتفرم و بهبود سرویس‌های آن مشارکت داشته باشند. آن‌ها امکان رای دادن در انتخاب‌هایی مثل تعیین کارمزد تراکنش‌ها، طراحی‌های جدید یا مشارکت با پروژه‌های دیگر را دارند.

انگیزه‌های مالی و درآمد ثابت هم از مواردی هستند که به‌عنوان کاربرد ارز بیکری و فاکتورهای موثر روی قیمت ارز دیجیتال BAKE شناخته می‌شوند. کاربران می‌توانند با تامین نقدینگی در استخرهای صرافی بیکری سواپ، ارز دیجیتال BAKE دریافت کنند. البته خرید ارز بیکری و سرمایه‌گذاری آن در استخرها یا فارم‌ها هم راه دیگر درآمدزایی از این ارز دیجیتال است.

فارم کردن ارز بیکری یکی از قابلیت‌هایی است که انگیزه‌های مالی برای خرید و نگهداری این توکن را افزایش می‌دهد. کاربران ابتدا با تامین نقدینگی برای استخرها (با ارائه دو توکن)، توکن‌های LP را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند. مثلا با تامین ETH و BNB در یک استخر، توکن ETH-BNB LP دریافت می‌کنید. سپس با استیک کردن توکن BLP جدید می‌توانید ارز دیجیتال BAKE را به‌عنوان پاداش دریافت کنید. به طور کلی فارم کردن ارز بیکری در استخرهای بسیار متعددی امکان دارد. همچنین کاربران می‌توانند ارز دیجیتال BAKE را استیک کرده و ارز دیجیتال دلخواه دیگری را به ‌‌عنوان پاداش دریافت کنند.

از کجا ارز بیکری (BAKE) بخریم؟

ارز دیجیتال بیکری با نماد BAKE در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز BAKE در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال BAKE با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش بیکری

کارمزد معاملات خرید بیکری در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول بیکری

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال بیکری به کیف پول، 40 بیکری می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

پلتفرم بیکری سواپ یک صرافی غیر متمرکز روی بی‌ان‌بی چین است که امکان خرید و فروش NFT را هم به کاربران می‌دهد.

بیکری سواپ علاوه بر ترید ارزهای دیجیتال، امکان خرید و فروش و مینت NFT و همچنین سرمایه‌گذاری در پروژه‌های جدید را هم به کاربران می‌دهد.

با تامین نقدینگی در استخرهای نقدینگی متنوع بیکری سواپ، توکن‌های LP را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنید. با استیک کردن ارز BAKE هم می‌توان درآمد ثابت کسب کرد.

ارز دیجیتال BAKE به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی و حاکمیتی بیکری سواپ شناخته می‌شود که امکانات استیک کردن و مشارکت در حاکمیت غیر متمرکز را به کاربران می‌دهد.

برای خرید ارز دیجیتال BAKE از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را می‌توان در این صرافی با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد.

تغییرات قیمت بیکری

بیشترین قیمت

160,328irr

کمترین قیمت

173,402irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال بیکری

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال بیکری در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال بیکری همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط بیکری برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.