سلف کی(key)

خرید و فروش ارز سلف کی Selfkey + قیمت لحظه ای

آخرین قیمت به ریال

3,327IRR

آخرین قیمت به تتر

0.0055USDT

تغییر قیمت

-1.71 %
نمودار و تحلیل سلف کی

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

سلف کی

بازارهای معاملاتی سلف کی

 • سلف کی

  (key)

  3,327 irr

  1.71 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز سلف کی (selfkey)

معرفی ارز سلف کی 

سلف کی نوعی پلتفرم مدیریت هویت غیر‌متمرکز مبتنی بر بلاک‌چین است که کاربران می‌توانند توسط آن داده‌های حساس خود را به طور کاملا امن نگه‌داری کنند. همانطور که می‌دانیم و لمس می‌کنیم، رشد فناوری در کنار مزایای مختلفی که دارد، اطلاعات کاربران را در معرض سرقت قرار داده است؛ به طوری‌که این‌گونه فعالیت‌های کلاهبرداری در ایالات متحده رو به افزایش رفته و مسئله سرقت هویت به موضوعی جدی و قابل بحث تبدیل شده است.

 SelfKey نیز با در نظر گرفتن این‌گونه مسائل پا به میدان گذاشته و اکوسیستمی امن و مطمئن برای ذخیره داده‌های شخصی کاربران محسوب می‌شود. همچنین این پلتفرم میزبان بازاری برای ارائه خدمات و محصولات مالی مختلف بوده و کاربران می‌توانند به افتتاح حساب بانکی در این پلتفرم غیر‌متمرکز بپردازند. در‌واقع افراد با استفاده از این پلتفرم، بدون تکیه بر نهاد‌های متمرکز، می‌توانند داده‌های خود را مدیریت کنند. 

ایده شکل‌گیری سلف کی، ساده‌سازی فرآیند «تایید مشتری - Know Your Customer» بوده و این امکان را به کاربران می‌دهد که با یک کلیک، هویت دیجیتالی خود را تایید کنند. اجزای اصلی سلف کی عبارتند از: توکن KEY، کیف پول و بازار سلف کی. یکی از مهم‌ترین اهداف این پلتفرم، حذف نیاز به واسطه‌ها در فرایند احراز هویت است. با این اوصاف حریم خصوصی کاربران و کنترل داده‌ها توسط آن‌ها به بهترین صورت انجام می‌شود. 

اگر بخواهیم این شبکه را از جنبه امنیت مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوییم که بر بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است و پلتفرمی امن و شفاف برای ذخیره و تایید داده‌ها محسوب می‌شود. با این اوصاف SelfKey پروژه‌ای نوآورانه و جاه‌طلبانه بوده که با هدف ارائه پلتفرم مدیریت هویت امن و غیر‌متمرکز ایجاد شده است و با‌توجه به ویژگی‌ها و خدماتی که ارائه می‌دهد، به گزینه‌ای محبوب برای سازمان‌ها و افراد‌ی‌که به دنبال حفظ حریم خصوصی بیشتر هستند، تبدیل شده است.

تاریخچه و بنیان گذاران سلف کی 

نمای گرافیکی از ارز سلف کی KEY و لوگوی صرافی دیجیتال رمزینکس

پلتفرم سلف‌کی در سال ۲۰۱۷ توسط ادموند لاول (Edmund Lowell)، مدیر‌عامل این شرکت، تاسیس شد. لاولی پیش از این در زمینه فناوری و امور مالی فعالیت داشته و در این حوزه، با احساس نیاز به وجود سیستم مدیریت هویت امن و غیر‌متمرکز، سلف کی را ایجاد کرد تا از این طریق کاربران کنترل بیشتری بر اطلاعات هویتی خود داشته باشند. از نظر لاول عموم فرآیند‌های احراز هویت، پر‌هزینه، کند و نا‌کارآمد هستند و بر این باور بود که راهی سریع‌تر، ایمن‌تر و مقرون به صرفه‌تر برای این کار وجود دارد.

لاول برای تحقق ایده خود، تیمی از متخصصان در حوزه بلاک‌چین، رمزنگاری و مدیریت هویت را گرد‌هم آورد تا تجربیات خود در این زمینه را به اشتراک بگذارند. 

یکی دیگر از اعضای مهم شبکه که در سمت مدیریت فنی مشغول به کار است، Joonas Ruotsalainen نام دارد. این مهندس نرم‌افزار فنلاندی، بیش از ۱۲ سال است که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می‌کند. 

پروژه SelfKey از زمان راه‌اندازی تا‌کنون نقطه عطف‌های مختلفی را، از را‌ه‌اندازی کیف‌پول‌ دیجیتال گرفته تا شراکت‌های مختلف، تجربه کرده است. همچنین روز‌به‌روز به نوآوری و بهبود پلتفرم ادامه می‌دهد. حامیان قدرتمند و جامعه رو به رشد این شبکه نیز، آن را سیستم مدیریت هویت غیر‌متمرکز موفقی در آینده می‌بینند. 

ویژگی های ارز سلف کی

 لوگوی ارز سلف کی با پس زمینه نمودار و لوگوی رمزینکس

همانطور که تا اینجا متوجه شدیم پلتفرم سلف کی طیف وسیعی از ویژگی‌های مثبت را ارائه می‌دهد که موجب جذابیت آن برای افرادی شده است که به دنبال پلتفرم مدیریت هویت امن و غیر‌متمرکز هستند. در‌واقع کاربرد و هدف پروژه، آن را منحصر به فرد ساخته است؛ به این صورت که کاربران  برای تایید هویت دیجیتال خود، می‌توانند با اطمینان خاطر به سیستمی امن و غیر‌متمرکز اعتماد کنند. در ادامه به برخی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های این شبکه اشاره می‌کنیم. 

 • کیف پول هویت دیجیتال: پیش از این نیز به این موضوع اشاره کردیم که سلف کی، کیف پولی را ارائه می‌دهد که کاربران می‌توانند اطلاعات خود را به طور ایمن در آن ذخیره کنند. تمامی اطلاعات هویتی کاربر از‌جمله اطلاعات شخصی، اعتبار و سایر داده‌ها در این کیف‌پول ذخیره می‌شوند. کاربران با استفاده از یک کلید خصوصی می‌توانند به کیف‌پول خود دسترسی داشته باشند و این موضوع تضمینی بر ایمن بودن داده‌ها است. 
 • بازار مربوط به خدمات احراز هویت: سلف‌کی بازاری را برای خدمات احراز هویت فراهم کرده است و کاربران می‌توانند با استفاده از توکن KEY از خدمات ارائه شده توسط این بازار استفاده کنند. در این بازار امکان بررسی ارائه دهندگان خدمات مختلف وجود داشته و کیفیت و دقت خدمات نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند.
 • شبکه احراز هویت غیر‌متمرکز: پلتفرم SelfKey با ارائه شبکه احراز هویت غیر‌متمرکز، این امکان را به کاربران می‌دهد که بدون اتکا به موسسات متمرکز، مانند بانک‌ها و موسسات مالی، به احراز هویت بپردازند. اعتبار‌سنج‌ها نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند و درو‌اقع از این طریق، حریم خصوصی بیشتری حفظ می‌شود. 
 • منبع باز و جامعه محور: پلتفرم سلف‌کی منبع باز است؛ به این معنا که عموم افراد به کد‌های آن دسترسی دارند و می‌توانند آن‌ها را مشاهده کنند. این موضوع نشان دهنده شفافیت بالای شبکه بوده و موجب بهبود دائم شبکه می‌شود.

خرید و فروش ارز سلف کی KEY از رمزینکس 

نماد ارز سلف کی KEY و لوگوی صرافی ارز دیجیتال رمزینکس

تا اینجا با ماهیت و ویژگی‌های ارز سلف کی آشنا شدیم، حال بهتر است نگاهی به روش‌های خرید و فروش آن بیاندازیم. استفاده از صرافی‌های معتبر ایرانی مانند رمزینکس، راه مطمئنی برای این کار محسوب می‌شود و راه‌های مختلفی را برای این کار پیش روی کاربران قرار می‌دهد. در ادامه به بررسی راه‌های خرید سلف کی و فروش آن در صرافی رمزینکس می‌پردازیم. اما پیش از خرید هر رمز‌ارزی مانند خرید سلف کی یا خرید کاردانو و سایر ارزهای دیجیتال، کاربران باید به ثبت نام و احراز هویت در سایت بپردازند. پس از تکمیل مرحله احراز هویت می‌توان بدون محدودیت به فعالیت پرداخت.

 • سفارش محدود: در خرید ارز سلف کی به روش سفارش محدود، زمانی که قیمت سفارش خرید کاربر با قیمت سفارش فروش کاربران دیگر تطابق داشته باشد، سفارش تکمیل می‌گردد.
 • حد زیان: در این روش کاربران می‌توانند قیمت فعال‌سازی مد نظرشان را تعیین کنند؛ با این کار بابت انجام شدن سفارش در قیمت مورد نظر، مطمئن می‌شوند.
 • OCO: در خرید سلف کی به روش OCO، می‌توان به طور همزمان دو نوع سفارش محدود و حد زیان ثبت کرد. با انجام شدن یکی از این دو سفارش، دیگری به طور خودکار لغو می‌شود. 
 • سفارش بازار: سفارش بازار یکی دیگر از روش‌های خرید ارز سلف کی است که در آن سفارش کاربر در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

لازم به ذکر است که روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس مشابه یکدیگرند و برای فروش ارز دیجیتال نیز، راه‌های مختلفی پیش روی کاربران قرار گرفته است. همچنین شما می‌توانید در لیست قیمت لحظه ای رمزارزها در رمزینکس نرخ سلف کی،‌ قیمت روز اتریوم، ارز sol و سایر رمز‌ارزها قابل مشاهده است.

کیف پول های سلف کی 

توکن KEY را به عنوان نوعی نوکن ERC-20 می‌توان در کیف‌پول‌های مختلفی ذخیره کرد و انتخاب کیف‌پول، بستگی به هدف کاربران دارد. در ادامه چند نمونه از کیف‌پول‌های رایج برای نگهداری این توکن را نام می‌بریم.

 • MetaMask
 • Ledger
 • imToken
 • Coinbase
 • TokenPocket
 • Freewallet
 • Assure Wallet

کارمزد خرید و فروش سلف کی

کارمزد معاملات خرید سلف کی در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول سلف کی

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال سلف کی به کیف پول، 300 سلف کی می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

بسیاری از تحلیل‌گران بر این باور هستند که توکن KEY به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت، می‌تواند سود خوبی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

حداقل مقدار برداشت این توکن در صرافی رمزینکس و مقدار کارمزد برداشت آن عبارتند از ۳۰۰۰ توکن و ۲۰۰۰ توکن KEY.