خرید استلار (XLM)

استلار یک پلتفرم متن باز است و با رمز ارز اختصاصی خود یعنی لومن (XML) یکی از ارزهای دیجیتال برتر حال حاضر بازار به شمار می‌رود. استلار کارکردی شبیه به ریپل دارد اما اهداف مختلفی را دنبال می‌کند. صرافی رمزینکس به عنوان یک صرافی دانش‌بنیان و معتبر ایرانی امکان خرید و فروش ارز دیجیتال استلار لومن در یک بستر ساده، سریع و امن را فراهم کرده است

خرید استلار

درباره استلار

ارز دیجیتال استلار (Stellar) در سال 2014 خلق شد. استلار توسط جِد مک کالب که یکی از بنیانگذاران ارشد ریپل بود، پایه ریزی شد. جِد پس از اختلاف با ریپل از این شرکت جدا و روی پروژه اختصاصی خود یعنی استلار شروع به کار کرد. از این رو استلار شباهت‌های زیادی با ریپل در هدف و نحوه کارکرد دارد.

رمز ارز اختصاصی شبکه استلار، لومن (XML) نام دارد. لومن (XLM) در واقع واحد ارز استفاده شده در شبکه استلار است و ۱۰۰ میلیارد از آن ایجاد شده است. رمز ارز لومن رفته رفته و به صورت خودکار به بازار عرضه می‌شود. هر تراکنش در شبکه استلار فقط ۰/۰۰۰۱ کارمزد دارد و کمتر از ۶ ثانیه انجام می‌شود.

استلار در وب سایت رسمی خود را یک پلتفرم پرداخت متن باز و توزیع شده معرفی کرده است. پروژ استلار غیرمتمرکز شوده اما بر خلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر مبتنی بر فناوری بلاکچین نیست. از طرفی هم ارز شبکه استلار یا همان لومن قابل استخراج نیست و توسط شرکت مقدار مشخصی ایجاد شده است.

استلار کارکردی مشابه با پلتفرم‌های پرداخت غیرمتمرکز دارد. استلار متشکل از شبکه ای از سرورهای غیر متمرکز با دفتر کل توزیع شده است که در هر 2 تا 5 ثانیه در میان گره‌های به روزرسانی می‌شود. ویژگی برجسته‌ای که استلار را از بیت کوین متمایز می‌کند پروتکل اجماع است. این ویژگی در استلار به این گونه است که پروتکل آن جهت تأیید تراکنش‌ها متکی به ماینر شبکه نیست. به همین دلیل پردازش معاملات با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد.

از ۱۰۰ میلیارد استلار تولید شده، ۲۵ درصد آن به سایر افراد بنیاد تعلق گرفت. در آگوست سال ۲۰۱۴، مرکادو بیت کوین، نخستین صرافی بیت کوین برزیلی اعلام کرد که از شبکه استلار استفاده می‌کند. پس از مدتی کمی در ژانویه سال ۲۰۱۵، استلار ۳ میلیون حساب کاربری ثبت شده در پلتفرم خود را تجربه کرد و ارزش بازار آن به ۱۵ میلیون دلار رسید.

آمار و اطلاعات بازار استلار
وکتور پس زمینه
x
IRR
مقدار
0.01
قیمت
IRR
0
قیمت کل
IRR
0

تاریخچه قیمت استلار

ارز دیجیتال استلار لومن در تاریخ 17 سپتامبر 2014 با قیمت 0/0031 دلار کار خود را شروع کرد و بعد از گذشت چند روز قیمت آن به 0/004 رسید. بعد از ثبت این قیمت در تاریخ 22 سپتامبر 2014 روند کاهشی به خود گرفت که تا 18 نوامبر ادامه داشت و قیمت ارز دیجیتال لومن (XML) به 0/0014 دلار رسید. بعد از آن، قیمت استلار روند صعودی به خود گرفت و در اواخر سال 2014 به قیمت 0/0062 دلار رسید.

قیمت استلار لومن در سال 2015 به روند کاهشی شروع شد که تا 18 می همان سال قیمت آن را به 0/0025 دلار رساند. بعد از آن استلار دوباره با روند صعودی بعد از چند روز به قیمت 0/0036 دلار رسید. قیمت استلار تا 23 آوریل در همین بازه قیمتی نوسان می‌کرد. از اواخر آوریل 2017 قیت استلار روند صعودی به خود گرفت و در اواخر همان سال به قیمت 0/71 دلار رسید. بعد از با روند کاهشی مواجه شد. این روند کاهشی با دوران افول رمز ارزها مواجه شد و تا مارس 2020 ادامه داشت. از ماه مارس قیمت استلار مقداری روند صعودی به خود گرفت. قیمت استلار از نوامبر 2020 با شیب تند تری رو به افزایش نهاد و در 7 فوریه 2021 به 0/5 دلار رسید.

راهنمای خرید و فروش استلار در رمزینکس

خرید استلار از صرافی ارز دیجیتال ایرانی روند ساده‌ای دارد. صرافی‌ها اغلب یا فروشگاهی هستند یا بازار معاملاتی دارند. استلار در بازار ارزهای دیجیتال، جایگاه ویژه‌ای برای خود دست و پا کرده است. از تمامی صرافی‌های خارجی و صرافی ارز دیجیتال ایرانی رمزینکس قادر به خرید ارز دیجیتال استلار هستید. مهم رعایت امنیت و احتیاط برای دوری از هر گونه تحریم و کلاهبرداری است.

 • ابتدا باید در سایت ثبت‌نام کنید
 • مدارک هویتی خواسته شده را ارسال کنید
 • با ارسال مدارک سطح برنزی برای شما فعال خواهد شد
 • تکمیل فرایند احراز هویت
 • فعال شدن سطح طلایی برای شما
 • واریز ریال به حساب
 • خرید ارز دیجیتال مورد نظر
 • فروش ارز دیجیتال مورد نظر
 • برداشت ریالی از حساب

به محض ثبت‌نام اولیه و بارگذاری مدارک خواسته شده، می‌توانید در سطح برنزی به خرید ارز دیجیتال استلار مشغول شوید. حین اینکه شما مشغول به خرید استلار هستید، فرایند احراز هویت شما بعد از چند روز تکمیل خواهد شد و قادر به فعالیت در سطح طلایی بدون محدودیت خواهید بود.

خرید استلار

برای خرید استلار در صرافی رمزینکس دو راه پیش رو دارید. روش اول این است که مقدار استلار مورد نظر خود را به طور مستقیم از رمزینکس خریداری کنید. روش دوم هم ورود به رمزینکس تریدر است. رمزینکس تریدر یک بازار معاملاتی همتا به همتا است که شما در آن به طور مستقیم با کاربران وارد معامله خرید و فروش رمز ارز استلار می‌شوید.

در بازار معاملاتی یا همان رمزینکس تریدر سفارش خرید استلار خود را به دو صورت سفارش خرید محدود سفارش خرید سریع ثبت کنید. سفارش‌گذاری با قیمت مدنظر خود در بازار، سفارش محدود و ثبت سفارش بر اساس قیمت تعیین شده توسط فروشندگان، سفارش سریع است.

در خرید سریع استلار سفارش شما در سریع‌ترین زمان ممکن و حتماً صورت خواهد گرفت اما در سفارش محدود خرید استلار تکمیل سفارش به تطابق قیمت سفارش خرید شما با قیمت سفارش فروش دیگر کاربران بستگی دارد.

فروش استلار

فرایند فروش ارز دیجیتال استلار در صرافی رمزینکس به مانند خرید آن، به دو صورت ثبت سفارش فروش محدود و سریع خواهد بود و چگونگی آن دقیقاً مشابه با سفارش‌های خرید است که در بالا توضیح داده شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید و فروش استلار و سایر ارزهای دیجیتال از رمزینکس وارد صفحه ی راهنمای استفاده از رمزینکس شوید.

کارمزد خرید و فروش استلار در صرافی رمزینکس

کارمزد معاملات خرید استلار در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

کارمزد سفارش‌دهنده

 • حجم معاملات ماهیانه کمتر از 50 میلیون تومان با کارمزد 0/3 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 50 تا 200 میلیون تومان با کارمزد 0/2 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 200 تا 500 میلیون تومان با کارمزد 0/15 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 500 میلیون تومان و بیشتر با کارمزد 0/12 درصد

کارمزد سفارش‌پذیر

 • حجم معاملات ماهیانه کمتر از 50 میلیون تومان با کارمزد 0/32 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 50 تا 200 میلیون تومان با کارمزد 0/25 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 200 تا 500 میلیون تومان با کارمزد 0/2 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 500 میلیون تومان و بیشتر با کارمزد 0/18 درصد

کامزد انتقال به کیف پول استلار

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال استلار به کیف پول، 0.25 استلار می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول درباره ارز دیجیتال استلار

1 استلار چیست؟
2 ارز دیجیتال لومن (XML) چیست؟
3 تفاوت استلار لومن با ریپل چیست؟
4 چگونه استلار لومن بخریم؟

پاسخ

استلار شبکه ای غیرمتمرکز برای انجام عملیات پرداخت است که با استفاده از دفتر کل توزیع شده روی تکنولوژی بلاک چین به افراد امکان معاملات برون مرزی را می‌دهد. استلار در سال ۲۰۱۴ و با ماهیتی تقریباً مشابه ریپل به وجود آمد. در واقع استلار را می‌توان فورک از ریپل در نظر گرفت.

اینستاگرام 2توییتر 2آپارات 2تلگرام 2