آیا بایننس کوین (BNB) به ۷۰۰ دلار می‌رسد؟ - مجله رمزینکس

چشم‌انداز صعودی برای بایننس کوین (BNB) با اما و اگرهایی همراه است

لوگوی بایننس کوین در یک مربع تیره
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳

قیمت بایننس کوین (BNB) با وجود کاهش در روزهای اخیر، شاهد افزایش قابل توجهی در حجم قراردادهای باز بوده است. این موضوع نشان‌دهنده‌ی ورود نقدینگی قابل توجه به بازار و تمایل معامله‌گران برای ورود به قراردادهای آتی BNB است.

داده‌های به‌دست‌آمده از Santiment، یک پلتفرم مشهور تحلیل داده‌های بلاکچین، حاکی از آن است که حجم قراردادهای باز بایننس کوین از ۳۳۵ میلیون دلار در تاریخ ۱۰ خرداد به ۴۱۸.۵۴ میلیون دلار در زمان نگارش این مقاله افزایش یافته است.

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال عموما افزایش حجم قراردادهای باز را به عنوان یک سیگنال صعودی برای قیمت یک ارز دیجیتال در نظر می‌گیرند. این افزایش نشان‌دهنده‌ی خوش‌بینی فعالان بازار نسبت به آینده‌ی قیمتی آن دارایی دیجیتال است.

الگوی معاملاتی “شمع خدا” و جهش قیمتی BNB

تحلیلگران AMBCrypto معتقدند که روند صعودی اخیر بایننس کوین با یک الگوی معاملاتی موسوم به “شمع خدا” (God Candle) آغاز شده است. “شمع خدا” در اصطلاح تحلیل تکنیکال، به یک افزایش قیمت ناگهانی و غیرمنتظره در مدت زمان کوتاه گفته می‌شود.

بررسی نمودار قیمتی بایننس کوین نشان می‌دهد که تنها چند ساعت پیش از این جهش قیمتی، ارزش آن در حدود ۵۹۳ دلار بوده است. این افزایش ناگهانی گواه بر افزایش علاقه به BNB و حمایت از روند صعودی آن تلقی می‌شود. آخرین بار که بایننس کوین چنین جهشی را تجربه کرد، قیمت آن به ۶۴۱ دلار رسید.

موانع پیش روی صعود بایننس کوین به ۷۰۰ دلار

اگرچه روند کلی برای BNB صعودی به نظر می‌رسد، اما دستیابی این ارز دیجیتال به قیمت ۷۰۰ دلار با موانعی روبرو است. در صورت غلبه‌ی “خرس‌ها” (فروشندگان) بر روند صعودی، قیمت بایننس کوین ممکن است تا ۵۸۵ دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، مقاومت‌های پیش روی قیمت BNB نیز می‌توانند مانع از دستیابی آن به سطح ۷۰۰ دلار شوند. با این حال، در صورتیکه “گاوها” (خریداران) بتوانند این مقاومت‌ها را بشکنند، همانطور که AMBCrypto پیش‌بینی کرده است، ارزش بایننس کوین می‌تواند به سمت ۶۸۶ دلار حرکت کند.

احساسات منفی و تاثیر آن بر قیمت BNB

با وجود افزایش قیمت، به نظر می‌رسد احساسات منفی پیرامون BNB همچنان وجود دارد. بر اساس داده‌ها، وزن احساسات در مورد BNB در زمان نگارش این مقاله منفی ۱.۱۵۶ است که نشان می‌دهد اکثر تحلیلگران و فعالان بازار نسبت به آینده‌ی این ارز دیجیتال دیدگاه منفی دارند.

با این حال، افزایش بیشتر قیمت BNB می‌تواند این برداشت را تغییر دهد و با افزایش تقاضا، پیش‌بینی‌های صعودی را تایید کند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) و مومنتوم صعودی بایننس کوین

یکی دیگر از شاخص‌های مورد بررسی، “شاخص قدرت نسبی” (RSI) است. این شاخص، میزان حرکت (مومنتوم) یک ارز دیجیتال را اندازه‌گیری می‌کند. عدد کمتر از ۳۰ نشان‌دهنده‌ی فروش بیش از حد و بالاتر از ۷۰ نشان‌دهنده‌ی خرید بیش از حد است.

در حال حاضر، RSI چهار ساعته‌ی بایننس کوین روی عدد ۶۲.۴۹ قرار دارد که نشان‌دهنده‌ی افزایش قدرت خرید در بازار است. اگر این مومنتوم همچنان صعودی باقی بماند، قیمت BNB نیز می‌تواند به دنبال آن بالا رود.

با این حال، در صورت کاهش مومنتوم، ممکن است ارزش BNB به ۷۰۰ دلار نزدیک نشود و حتی به زیر ۶۰۰ دلار سقوط کند.

نتیجه‌گیری

در حالی که افزایش حجم قراردادهای باز و الگوی “شمع خدا” نشان‌دهنده‌ی خوش‌بینی بازار نسبت به BNB هستند، دستیابی این ارز دیجیتال به قیمت ۷۰۰ دلار با اما و اگرهایی همراه است. عوامل دیگری همچون احساسات کلی بازار و قدرت فروشندگان می‌توانند بر روند قیمتی بایننس کوین تاثیرگذار باشند.

منبع: AMBCrypto

5/5 - (1 امتیاز)
هومن شالچی
درباره هومن شالچی
فارغ‌التحصیل رشته‌ی MBA گرایش مارکتینگ از دانشگاه خوارزمی تهران. بیش از ۷ سال سابقه‌ی کار در زمینه‌ی توسعه‌ی کسب و کار، دیجیتال مارکتینگ و سئو و تولید محتوا. علاقه‌مند و فعال در حوزه کریپتو و دیگر حوزه‌های سرمایه‌گذاری و دنبال‌کننده ترندهای روز بازار رمزارز مانند آلت‌کوین‌ها و میم‌کوین‌ها.
درباره هومن شالچی بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر می دهید