صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
بلاگ
سوالی دارید؟

خرید و فروش بایننس کوین BNB + قیمت لحظه ای

bnb

بایننس کوین

bnb

104,551,457IRR
2.94 %
210.51USDT
کمترین قیمت103,555,555IRR
بیشترین قیمت108,999,999IRR

پرداخت میکنم

IRR

IRR


دریافت میکنم

بایننس کوین

بایننس کوین


تغییرات قیمت بایننس کوین

 • روزانه

  2.62 %
 • هفتگی

  2.32 %
 • ماهانه

  14.6 %
 • سالانه

  0.31 %

اطلاعات بایننس کوین

قیمت جهانی

$238.5

قیمت در رمزینکس

104,551,457 IRR

حجم جهانی

461.82 M

حجم رمزینکس

1,485,048,973 IRR

تغییر قیمت

2.94 %

دامیننس

3.26 %

ارزش کل بازار

$37,018,847,018.7

مرتبه

4

بازارهای معاملاتی بایننس کوین

نمايش همه بازارها
بازارآخرین قیمتتغييرات (24h)حجم معاملات (24h)
bnb/rial
BNB/IRRبایننس کوین/ریال
104,551,457
2.94 %
1,485,048,973 IRRمعامله
bnb/tether
BNB/USDTبایننس کوین/تتر
210.6
2.39 %
166.07 USDTمعامله

معرفی ارز دیجیتال بایننس کوین BNB

برای آشنایی با ارز BNB، بهتر است ابتدا نگاهی به زنجیره بایننس بیا‌ندازیم. BC بلاک‌چینی توسعه یافته توسط بایننس با هدف ارائه صرافی غیر‌متمرکز برای دارایی‌های کریپتو است. این زنجیره از مکانیسم‌های اجماع BFT و DPoS استفاده می‌کند. 

BNB توکن اصلی این زنجیره بوده و در سال ۲۰۱۷ عرضه گردید. این توکن ERC-20 برای موارد مختلفی در اکو‌سیستم بایننس مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این شبکه نوعی استراتژی بر مبنای کارمزد وجود دارد که طی آن توکن‌های BNB هر سه ماه یک‌بار سوزانده می‌شوند. این فرآیند تا رسیدن سقف عرضه از ۲۰۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون ادامه پیدا می‌کند. 

در‌واقع زنجیره هوشمند بایننس، پلتفرم DApp سریع و کم‌هزینه برای کاربران ارز‌های دیجیتال است. بنا‌براین جای تعجب نیست که تا ۹ فوریه ۲۰۲۱، تعداد کیف‌پول‌های فعال به ۵۰،۰۰۰ و حجم کل تراکنش‌ها در ژانویه ۲۰۲۱، به ۱۵ میلیارد دلار رسیده‌اند.

نکته قابل توجه این است‌ که زنجیره‌های BSC ،Polkadot و Cardano در مقایسه با اتریوم از سرعت بالا‌تر و هزینه‌های کم‌تری برخوردارند و رقیب جدی برای آن محسوب می‌شوند. 

تاریخچه و بنیان گذاران بایننس کوین 

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) مدیر‌عامل و موسس بایننس است که در سال ۲۰۱۷ پس از گذراندن تجربه‌هایی در حوزه بلاک‌چین، این صرافی را ایجاد کرد و از آن زمان تا‌کنون سمت مدیریتی خود را حفظ کرده است. He Yi یکی دیگر از بنیان‌گذاران و مدیر ارشد بازاریابی این مجموعه بوده و در سال ۲۰۱۷ به ژائو و تیمش پیوست.

توکن BNB بخشی از موفقیت‌ها و دستاور‌د‌های این صرافی است که با یک ICO‌ راه‌اندازی گردید و طی آن، توکن‌ها در اختیار سرمایه‌گذاران اولیه قرار گرفتند. در ICO تمامی ۱۰۰ میلیون توکن موجود برای فروش عمومی قرار گرفتند و در آن زمان قیمت بایننس کوین ۱۵ سنت ارزش داشت. بایننس از طریق این  عرضه اولیه، توانست ۱۵ میلیون دلار بیت‌کوین و اتریوم به دست آورد. مبلغ جمع‌آوری شده به صورت زیر عرضه گردید:

 • ۳۵٪ به ارتقای پلتفرم و سیستم تبادل بایننس تعلق گرفت
 • ۵۰٪ صرف برند‌سازی، بازاریابی و آموزش گردید
 • ۱۵٪ برای مواقع ضروری ذخیره گردید

کاربرد ارز بایننس کوین 

رشد قیمت بایننس کوین با رشد زنجیره آن ارتباط مستقیمی دارد. در ابتدا این توکن به عنوان ابزاری به منظور جمع‌آوری سرمایه برای زنجیره مورد استفاده قرار گرفت. در‌واقع پس از راه‌اندازی این توکن در سال ۲۰۱۷، این صرافی برای کاربران جذاب‌تر از پیش گردید و به برندی منحصر به فرد در این حوزه تبدیل گردید.

در طی این سال‌ها، این برند موفق به ایجاد صرافی غیر‌متمرکز، دو بلاک‌چین، شبکه‌ای برای انجام معاملات همتا‌به‌همتا، پلتفرمی برای استقراض ارز دیجیتال و… راه‌اندازی کرد و BNB نیز همراه با آن به رشد خود ادامه داد. علاوه بر آن، کاربرد‌های مختلفی را، از‌جمله موارد زیر، در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 • امکان استفاده از این توکن‌ها برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها در صرافی وجود دارد. نکته قابل توجه این است که توکن BNB همواره به عنوان راهی برای کاهش کارمزد تراکنش‌ها در صرافی Binance در نظر گرفته شده است. 
 • کسب و کار‌ها می‌توانند از این توکن به عنوان نوعی روش پرداخت استفاده کنند و مشتریان نیز گزینه‌های بیشتری برای پرداخت در اختیار داشته باشند.
 • از این توکن می‌توان در بخش‌های مختلف صنعت سرگرمی استفاده کرد.
 • سرمایه‌گذاری در سهام، صندوق‌های مالی بورس و دارایی‌های مختلف، از دیگر موارد استفاده از این توکن محسوب می‌شوند. در برخی از پلتفرم‌ها نیز توکن BNB‌ به عنوان وثیقه برای وام در نظر گرفته می‌شود. 

ویژگی های بایننس کوین 

ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد این ارز دیجیتال، آن را به گزینه‌ای محبوب برای سرمایه‌گذاران و معامله‌‌گران، تبدیل کرده‌ است.

 •  یک‌پارچه سازی با خدمات صرافی: این توکن با بسیاری از خدمات ارائه شده توسط صرافی، از‌جمله آکادمی، خیریه و.. ادغام شده است. آکادمی بایننس دوره‌های رایگان فناوری بلاک‌چین را ارائه می‌دهد و خیریه نیز برای تسهیل کمک‌های ارائه شده، از بلاک‌چین استفاده می‌کند.
 • مکانیسم سوزاندن سکه‌‌ها: با وجود این مکانیسم، عرضه سکه‌ها در طول زمان کاهش پیدا می‌کند. همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، این عمل هر ۳ ماه یک‌بار انجام می‌شود و موجب افزایش قیمت بایننس کوین می‌گردد. 
 • اقتصاد ضد‌تورمی: علاوه بر سوزاندن سکه، روش‌های دیگری برای جلو‌گیری از تورم و افزایش ارزش ارز در طول زمان انجام می‌شوند. 
 • فناوری میان‌زنجیره‌ای: با‌وجود اینکه BNB بر زنجیره اتریوم ساخته شده است، با زنجیره بایننس نیز سازگاری دارد. بدین ترتیب انعطاف پذیری و کارایی بیشتری ایجاد می‌شود و کاربران می‌توانند توکن‌های خود را بین دو شبکه جابه‌جا کنند. 

تعداد توکن های در گردش بایننس کوین 

پیش از این نیز اشاره کردیم که در ابتدا، ۲۰۰ میلیون واحد در گردش قرار داشتند اما پس از انجام شدن فرآیند سوزاندن سکه‌ها، این مقدار کاهش یافت. در ۱۸ جولای ۲۰۲۱، شانزدهمین سری سوزاندن سکه‌ها انجام شد که در آن زمان حدود ۳۹۰ میلیون دلار به  قیمت بایننس کوین هزینه داشت. با این حال گران‌ترین محسوب نمی‌شود؛ چرا ‌که در ۱۶ آوریل ۲۰۲۱، این مقدار به ۶۰۰ میلیون دلار رسید.

بر‌اساس سایت کوین مارکت کپ، در حال حاضر (ژوئن ۲۰۱۷) این ارز دیجیتال دارای رتبه چهارم بوده و ۱۵۵،۸۵۵،۳۳۳ توکن در گردش قرار دارند. 

خرید و فروش ارز بایننس کوین در صرافی رمزینکس 

پس از آشنا شدن با ماهیت این ارز دیجیتال و ویژگی‌هایش، نوبت به چگونگی خرید بایننس کوین و فروش آن در صرافی رمزینکس می‌رسد. این صرافی راه‌های مختلفی برای انجام معاملات پیش روی افراد قرار داده است. اما برای استفاده از آن‌ها، نیاز است که مراحل ثبت نام و احراز هویت در سایت تکمیل گردند. 

 • سفارش بازار: در صورت استفاده از این روش، کاربران می‌توانند سفارش خود را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهند. قیمت مورد معامله در این روش، درو‌اقع  قیمت بایننس کوین در همان لحظه است.
 • حد زیان: از آنجایی‌که کاربران می‌توانند قیمت فعال‌سازی مورد نظر خود را تعیین کنند، بابت انجام شدن سفارش در آن قیمت نیز مطمئن می‌شوند.
 • سفارش محدود: تکمیل سفارش در این روش خرید بایننس کوین، زمانی انجام می‌شود که قیمت‌های سفارش‌های خرید و فروش با یکدیگر تطابق داشته باشند.
 • روش OCO: در معامله به روش OCO، امکان ثبت همزمان دو نوع سفارش محدود و حد زیان وجود دارد. با انجام شدن یکی از آن‌ها، دیگری به طور خودکار لغو می‌گردد.

لازم به ذکر است که روش‌های فروش ارز دیجیتال در این صرافی، مشابه روش‌های خرید است که پیش از این توضیح دادیم. همچنین کاربران برای آگاهی از بهترین قیمت بایننس کوین، می‌توانند به بخش قیمت لحظه‌ای ارز‌های دیجیتال در سایت رمزینکس مراجعه کنند. 

کیف پول هایی که بایننس کوین را پشتیبانی می‌کنند 

کیف‌پول‌های بایننس، امکان دسترسی به وجوه و تعامل با برنامه‌های غیر‌متمرکز را به افراد می‌دهند و کاربران می‌توانند با‌توجه به نیاز خود، کیف‌پول سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری مناسب را انتخاب کنند. در این بخش چند نمونه از رایج‌ترین کیف‌پول‌هایی که از این توکن پشتیبانی می‌کنند را نام می‌بریم.

 • Trust Wallet
 • Coin98
 • MetaMask
 • MathWallet
 • Ledger
 • Trezor
 • MyEtherWallet

کارمزد بایننس کوین

کارمزد معاملات خرید بایننس کوین در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)
کمتر از 100 میلیون تومان% 0.2% 0.25
100 تا 500 میلیون تومان% 0.18% 0.225
500 میلیون تا 1 میلیارد تومان% 0.16% 0.2
1 تا 4 میلیارد تومان% 0.14% 0.18
4 تا 10 میلیارد تومان% 0.125% 0.17
10 تا 20 میلیارد تومان% 0.12% 0.15
20 تا 100 میلیارد تومان% 0.1% 0.135
100 تا 500 میلیارد تومان% 0.075% 0.12
500 میلیون تومان و بیشتر% 0.07% 0.12

کامزد انتقال به کیف پول بایننس کوین

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال بایننس کوین به کیف پول، 0.001 بایننس کوین می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

بله کاربران می‌توانند پس از تکمیل مرحله احراز هویت، به انجام معاملات خود با استفاده از ارز ریال بپردازند.

تا اینجا این ارز دیجیتال عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است و برخی کارشناسان، قیمت بایننس کوین در پایان سال ۲۰۳۰ را تا مرز ۱۰۰۰ دلار پیش‌بینی کرده‌اند. با این حال در بازار پر‌نوسان ارز‌های دیجیتال نمی‌توان به طور قطع در رابطه با آینده یک ارز نظر داد.

عضو رمزینکس نیستید؟

از طریق دکمه زیر ثبت نام کنید

ثبت نام
become-a-member