بایننس کوین
بایننس کوین(bnb)

خرید و فروش و قیمت ارز BNB بایننس کوین به‌همراه معرفی و نمودار تحلیلی

آخرین قیمت به ریال

310,221,000IRR

آخرین قیمت به تتر

534.35USDT

تغییر قیمت

0.71 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

بایننس کوین

بایننس کوین

بازارهای معاملاتی بایننس کوین

 • بایننس کوین

  بایننس کوین

  (bnb)

  310,221,000 irr

  0.71 %
  arrow_drop_up
 • بایننس کوین/تتر

  بایننس کوین/تتر

  (bnb)

  535.4 usdt

  0.11 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز بایننس کوین (bnb)

بایننس کوین (Binance Coin) با نماد BNB ارز دیجیتال رسمی صرافی بایننس است که امروزه علاوه بر ارز یک صرافی غیر متمرکز، کاربردهای بسیار زیادی در دنیای کریپتو دارد. صرافی ارز دیجیتال Binance ابتدا ارز دیجیتال BNB را به‌عنوان یک رمزارز صرافی معرفی کرد که کاربران با داشتن آن، کارمزدهای کمتری در مبادله ارزهای دیجیتال پرداخت می‌کردند. همین کاربرد به تنهایی باعث شده است که همیشه تقاضا برای خرید بی‌ان‌بی بالا باشد.

بایننس کوین (BNB) چیست؟

لوگوی ارز بایننس کوین BNB با پس زمینه نمودارهای قیمتی و لوگوی صرافی دیجیتال رمزینکس

تاریخچه معرفی و عرضه بایننس کوین به تاریخچه صرافی بایننس گره خورده است. این صرافی که امروز به‌عنوان بزرگ‌ترین صرافی متمرکز دنیای ارز دیجیتال شناخته می‌شود، در سال ۲۰۱۷ ارز BNB را با یک ICO به بازار عرضه کرد. بخشی از ارز دیجیتال در فرایند ICO به سرمایه‌گذاران خطرپذیر بایننس و بخشی دیگر به تیم بنیان‌گذاران Binance واریز شد. به طور دقیق، توزیع اولیه BNB اینگونه بود:

 • ۴۰ درصد برابر با ۸۰ میلیون BNB به تیم بنیان‌گذار بایننس واریز شد.
 • ۱۰ درصد برابر با ۲۰ میلیون BNB به سرمایه‌گذارهای خطرپذیر داده شد.
 • ۵۰ درصد برابر با ۱۰۰ میلیون BNB ازطریق فروش عمومی فروخته شد.

در طول ICO بایننس کوین، تمامی ۱۰۰ میلیون توکن BNB با قیمت ۱۵ سنت فروخته شد. در آن زمان، بایننس توانست با عرضه عمومی توکن، ۱۵ میلیون دلار سرمایه جذب کند. این سرمایه به‌صورت بیت کوین و اتریوم به بایننس رسید.

از ۱۵ میلیون سرمایه‌ای که در طول ICO بایننس کوین جذب شد، ۳۵ درصد برای ارتقای پلتفرم بایننس هزینه شد. ۵۰ درصد نیز هزینه مارکتینگ و برندسازی بایننس و ۱۵ درصد نیز برای هزینه‌های اورژانسی و موقعیت‌های اضطراری ذخیره شد.

ارز دیجیتال BNB در ابتدای عرضه به‌صورت یک توکن ERC-20 توسعه داده شد که روی بلاکچین اتریوم قرار داشت. در سال ۲۰۱۹، بلاکچین اختصاصی بایننس به نام Binance Chain یا همان BC راه‌اندازی و BNB به‌عنوان توکن اصلی بلاکچین معرفی شد. همه کاربرها، به ازای همه توکن‌های بی‌ان‌بی روی اتریوم، روی شبکه جدید توکن دریافت کردند.

بایننس کوین چطور کار می‌کند؟

سکه ارز بایننس کوین BNB همراه با نمودارهای قیمتی و لوگوی صرافی رمزینکس

ارز دیجیتال BNB از لحاظ ساختار و طراحی پایه‌ای تفاوت زیادی با ارزهای دیگر ندارد. قیمت BNB هم بسته به شرایط بازار و تغییرات عرضه و تقاضا تغییر می‌کند. البته عوامل فاندامنتال دیگر مثل اخبار و قوانین حول صرافی بایننس هم روی قیمت این ارز دیجیتال تاثیر می‌گذارند. تقریبا همه کیف پول‌های دیجیتال بازار کریپتو هم از BNB پشتیبانی می‌کنند.

بلاکچین زیرساختی که ارز BNB روی آن ساخته شد، چند تغییر اساسی را در تاریخ خود تجربه کرده است. این بلاکچین امروز به نام BNB Chain شناخته می‌شود. قبلا دو بلاکچین به نام‌های Binance Smart Chain و Binance Chain توسط بایننس توسعه داده شده بود. بلاکچین جدید حاصل ادغام این دو بلاکچین است.

صرافی بایننس در توسعه BNB Chain آن را برای بهترین کارایی با سرعت بالا و مقیاس‌پذیری مناسب طراحی کرد. به خاطر پیاده‌سازی همین ساختار، صرافی غیر متمرکز بایننس یا همان Binance DEX هم روی این بلاکچین پیاده شد. در زیرساخت جدید هم BNB برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها یا همان gas شبکه استفاده می‌شود.

نکته جالب اینکه نماد ارز دیجیتال BNB امروز به‌عنوان مخففی برای عبارت Build and Build معرفی می‌شود. قبلا BNB مخفف Binance Coin بود.

بلاکچین جدید BNB Chain ترکیبی از دو بلاکچین BNB beacon chain و BNB Smart Chain است. شبکه اولی روی سیستم حاکمیتی بلاکچین تمرکز می‌کند. دارنده‌های بی‌ان‌بی در این شبکه می‌توانند با استیک کردن ارزهای دیجیتال خود، روی تصمیم‌گیری‌های مهم شبکه تاثیر بگذارند. استیک کردن BNB امتیاز رای دادن به پیشنهادهای جدید برای توسعه و تغییر در بلاکچین را به کاربران می‌دهد. دومین شبکه به‌عنوان لایه اجماع یا همان Consensus Layer شناخته می‌شود. این شبکه با ماشین مجازی اتریوم یا همان EVM سازگار است و با داشتن هاب‌های بلاکچینی، ساختار چندشبکه‌ای را هم پشتیبانی می‌کند.

اگر به اطلاعات مرتبط بیشتری در این زمینه علاقمند هستید، مطالعه «مقایسه توکن کوکوین (KCS) با بایننس کوین (BNB)» به شما پیشنهاد می‌شود.

سازوکار BNB Burning

صرافی بایننس هر سه ماه یک بار بخشی از درآمد خود را صرف خرید تعدادی بایننس کوین می‌کند و آن‌ها را به طور کامل از بین می‌برد. این فرایند فصلی از سال ۲۰۱۷ به طور مداوم و منظم تکرار شده است.

فرایند سوزاندن BNB در هر فصل، شامل سوزاندن ۵۰ درصد از حداکثر ‌سقف گردش BNB یعنی ۱۰۰ میلیون کوین می‌شود. سوزاندن بایننس کوین باعث کاهش عرضه بایننس کوین و احتمالا افزایش ارزش آن خواهد شد. البته تاثیر BNB Burning روی قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین همیشه هم شدید نبوده است.

بایننس یک برنامه سوزاندن توکن دیگر به نام BNB Pioneer Burn Program هم دارد که در آن خسارت گم شدن BNB برخی از کاربران در برخی از شرایط خاص را پرداخت می‌کند. این مقدار پرداختی در چرخه سوزاندن بعدی از تعداد توکن‌ها کم می‌شود.

ارز دیجیتال BNB چه کاربردهایی دارد؟

نماد ارز دیجیتال BNB با نمودارقیمتی و صرافی رمزینکس

کاربردهای ارز دیجیتال BNB ارتباط بسیار نزدیکی به صرافی بایننس دارد. این صرافی از زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۱۷ رشد قابل توجهی را تجربه کرد و به همین ترتیب، BNB هم افزایش کاربرد و کارایی داشت. این توکن ابتدا ابزاری برای جذب سرمایه صرافی بایننس بود و به‌صورت ICO به بازار عرضه شد. پس از گذشت سال‌ها، BNB امروز به سوخت رشد بایننس و محصولات متنوع آن تبدیل شده است.

بایننس امروز دیگر تنها یک صرافی متمرکز برای خرید و فروش ارز دیجیتال نیست. در حال حاضر می‌توان آن را یک اکوسیستم از انواع محصولات و خدمات مبتنی بر بلاکچین دانست که همگی زیر چتری به نام Binance فعالیت می‌کنند. از سال ۲۰۱۷ تا امروز، برند بایننس علاوه بر صرافی متمرکز اصلی، یک صرافی غیر متمرکز یا DEX، دو بلاکچین، یک سیستم ترید فرد به فرد (P2P) ارز دیجیتال، ابزارهای وام‌دهی کریپتو و بسیاری محصولات دیگر را توسعه داده است. ارز دیجیتال BNB هم در این مسیر رشد قابل‌توجهی را تجربه کرد و در تمامی محصولات برند بایننس نقش حیاتی دارد.

یکی از کاربردهای اصلی BNB، کاهش هزینه کارمزد تراکنش‌ها در ترید صرافی بایننس است. کاربران اگر کارمزد ترید را با BNB پرداخت کنند، از ۲۵ درصد تخفیف برخوردار می‌شوند. این تخفیف در تریدهای اسپات و مارجین لحاظ می‌شود. در تریدهای فیوچر هم با پرداخت BNB، از ۱۰ درصد تخفیف کارمزد بهره‌مند می‌شوید. برای این کار، ابتدا باید ارز دیجیتال BNB بخرید و آن را در کیف پول صرافی بایننس نگهداری کنید. با تنظیم پرداخت کارمزد با BNB، صرف‌نظر از ارزهایی که ترید می‌کنید، هزینه کارمزد با بایننس کوین پرداخت می‌شود. همین رویکرد و کاربرد BNB در هزینه کارمزد صرافی بایننس باعث شد که بعدا، صرافی‌های متمرکز زیادی تصمیم به توسعه و عرضه ارز دیجیتال اختصاصی بکنند.

محصولات و سرویس‌های غیر متمرکز متنوعی که روی بلاکچین بایننس راه‌اندازی شده‌اند هم از BNB به‌عنوان ارز اصلی استفاده می‌کنند. مثلا صرافی‌‌های غیر متمرکز مثل پنکیک سواپ، بایننس کوین را به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی به کار می‌گیرند. آن‌ها استخرهای نقدینگی متنوعی را با BNB به کاربران ارائه می‌کنند و برای پرداخت هزینه کارمزدها هم از این توکن استفاده می‌کنند.

بلاکچین بایننس چین امکان توسعه بازی‌های غیر متمرکز را هم به توسعه‌دهنده‌ها می‌دهد. در اغلب این بازی‌ها هم بایننس کوین به‌عنوان رمزارز اصلی برای خرید و فروش آیتم‌های بازی یا حتی ورود به دنیای بازی استفاده می‌شود. به همین ترتیب، در بازارچه‌های NFT که روی این بلاکچین راه‌اندازی می‌شوند، برای خرید و فروش توکن‌ها باید ارز دیجیتال BNB داشته باشید.

برخی از سرویس‌های غیر متمرکز مالی یا همان DeFi که روی BNB Chain توسعه داده می‌شوند، امکان دریافت و پرداخت وام ارز دیجیتال را به کاربران می‌دهند. در این سرویس‌ها هم می‌توان ارز دیجیتال BNB را به‌عنوان وثیقه پرداخت کرد.

بایننس یک سرویس به نام Binance Pay هم دارد که برای پرداخت بین‌المللی با استفاده از ارز دیجیتال طراحی شده است. این سرویس هم از BNB به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی پشتیبانی می‌کند. کاربران با استفاده از بایننس پی می‌توانند انواع خریدهای فیزیکی و دیجیتالی را از فروشگاه‌های طرف قرارداد با پرداخت کریپتو انجام دهند.

از کاربردهای دیگر بایننس کوین می‌توان به خرید توکن‌هایی اشاره کرد که در Binance Launchpad عرضه می‌شوند. این پلتفرم برای جذب سرمایه پروژه‌ها و توکن‌های جدید دنیای ارز دیجیتال طراحی شد. سرمایه‌گذاران در آن می‌توانند با پرداخت BNB به نوعی روی پروژه‌های جدید سرمایه‌گذاری کنند.

چطور بایننس کوین BNB بخریم؟

ارز دیجیتال بی‌ان‌بی یکی از مشهورترین ارزهای دنیای کریپتو است. این رمزارز توسط اغلب صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز بازار پشتیبانی می‌شود. البته برای خرید BNB در صرافی‌های خارجی باید محدودیت‌های تحریم و دسترسی به آن‌ها را در نظر داشته باشید. برای خرید BNB در ایران صرافی رمزینکس بهترین گزینه است. در این صرافی ليست ارزهاي ديجيتال با قیمت لحظه‌ای آن‌ها در دسترس شما قرار می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به کرونوس، ارز هوبی توکن و ارز OKB اشاره کرد.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به سرعت و با کمترین کارمزد امکان‌پذیر است. صرافی ارز دیجیتال رمزینکس از صدها ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند که می‌توانید با پرداخت ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر آن‌ها را مبادله کنید.

برای خرید BNB در صرافی رمزینکس ابتدا باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. ثبت‌نام در رمزینکس به سرعت و فقط با یک آدرس ایمیل یا شماره موبایل امکان‌پذیر است. پس از ثبت‌نام و تایید شماره موبایل یا ایمیل، می‌توانید وارد حساب کاربری شوید و هویت خود را تایید کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس وارد پروفایل کاربری می‌شوید و با بارگذاری مدارک هویتی، اطلاعات شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. پس از انجام این مراحل می‌توانید به راحتی ارز دیجیتال BNB و صدها ارز دیگر را خرید و فروش کنید.

برای خرید BNB با ریال فقط باید کیف پول ریالی خود را با کارت‌های عضو شبکه شتاب شارژ کنید. سپس می‌توانید ارز دیجیتال را با قیمت بازار (در خرید و فروش عادی) یا قیمت مورد نظر خودتان (در خرید و فروش حرفه‌ای) مبادله کنید. همین مراحل هم برای فروش BNB انجام می‌شود و فقط باید ارز دیجیتال را به کیف پول خود در رمزینکس واریز کنید. سپس وارد صفحه خرید و فروش BNB شوید و با قیمت مورد نظر، بایننس کوین را بفروشید.

 

کارمزد خرید و فروش بایننس کوین

کارمزد معاملات خرید بایننس کوین در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول بایننس کوین

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال بایننس کوین به کیف پول، 0.001 بایننس کوین می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

بله کاربران می‌توانند پس از تکمیل مرحله احراز هویت، به انجام معاملات خود با استفاده از ارز ریال بپردازند.

تا اینجا این ارز دیجیتال عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است و برخی کارشناسان، قیمت بایننس کوین در پایان سال ۲۰۳۰ را تا مرز ۱۰۰۰ دلار پیش‌بینی کرده‌اند. با این حال در بازار پر‌نوسان ارز‌های دیجیتال نمی‌توان به طور قطع در رابطه با آینده یک ارز نظر داد.

ارز دیجیتال BNB ارز دیجیتال اصلی اکوسیستم بایننس است که علاوه بر صرافی Binance در بسیاری از محصولات این اکوسیستم مثل صرافی غیر متمرکز، بلاکچین‌های بایننس و محصولات دیگر کاربرد دارد.

در ایران می‌توانید با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس بایننس کوین یا همان BNB را با کمترین کارمزد بخرید.

بایننس کوین BNB در صرافی بایننس برای تخفیف گرفتن در کارمزد تراکنش‌ها طراحی شد اما امروز کاربردهای بسیار زیادی از پرداخت هزینه تراکنش تا استیک کردن و حتی خرید کالاهای فیزیکی و دیجیتالی دارد.