هشدار درباره ریسک‌های معملاتی در بازار ارز دیجیتال - مجله رمزینکس

هشدار توسعه‌دهنده دوج‌کوین درباره ریسک‌های معاملات اهرمی و مشتقات در بازار ارز دیجیتال

یک دوج‌کوین در دستان یک نفر است
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ / تاریخ بروزرسانی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

میشابور، یکی از توسعه‌دهندگان و مشارکت‌کنندگان کلیدی در پروژه دوج‌کوین، با صدور بیانیه‌ای رسمی، جامعه‌ی سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال را نسبت به خطرات بالقوه‌ی ورود به بازار اهرم و مشتقات ارزهای دیجیتال، آگاه ساخت. وی ضمن تاکید بر نوسانات ذاتی و غیرقابل پیش‌بینی بودن بازار فعلی، به سرمایه‌گذاران در مورد احتمال متحمل شدن زیان‌های قابل توجه هشدار داد.

این هشدار در شرایطی منتشر شده است که به دنبال اعلام احتمالی صرافی کوین‌بیس برای راه‌اندازی قراردادهای آتی دوج‌کوین در ماه آوریل، جامعه‌ی دوج‌کوین با انتظارات افزایشی روبرو شده است. میشابور با تکرار موضع خود، بر لزوم اجتناب سرمایه‌گذاران دوج‌کوین از بازار اهرم و مشتقات، به ویژه در هفته‌های آتی تاکید کرد.

ایشان در ادامه‌ی اظهارات خویش، ماهیت ذاتاً پر ریسک معاملات ارز دیجیتال را مورد تاکید قرار داد و سطح بالای ریسک مرتبط با معاملات اهرمی و مشتقات را غیرقابل قبول ارزیابی نمود. به باور میشابور، ورود به چنین بازارهایی شبیه به بازی در قمارخانه است که در آن، معامله‌گران با شانس نامطلوبی روبرو هستند. وی خاطرنشان کرد که معامله‌گران در این فضا، اساساً با صاحبان صرافی‌ها و سازندگان بازار که از مزیت‌هایی مانند دسترسی به نقدینگی بالا برخوردارند، به رقابت می‌پردازند و بدین ترتیب، خود را در معرض ریسک‌های قابل توجهی قرار می‌دهند.

علاوه بر این، میشابور به رویداد هاوینگ آتی بیت‌کوین به عنوان محرک احتمالی برای افزایش نوسانات بازار اشاره کرد و غیرقابل پیش‌بینی بودن و نوسانات ذاتی بازار را به عنوان عواملی ذکر کرد که می‌توانند ریسک‌های موجود را بیش از پیش تشدید نمایند. ورود نقدینگی از بازارهای جدید و تضادهای بالقوه‌ی منافع صرافی‌ها نیز از دیگر پیچیدگی‌هایی عنوان شد که بر پیش‌بینی حرکت‌های آتی بازار تاثیرگذار هستند.

صرافی کوین‌بیس به تازگی برنامه‌های خود را برای لیست کردن قراردادهای آتی دوج‌کوین در ماه آوریل، به عنوان بخشی از استراتژی توسعه‌ی خود برای پاسخگویی به نیازهای شبکه‌ی رو به رشد معامله‌گرانش اعلام کرده است. علاوه بر این، کوین‌بیس قصد خود را برای افزودن پشتیبانی از قراردادهای آتی دائمی پپه (PEPE) اعلام کرد که باعث گسترش بیشتر خدمات مشتقه‌ی ارز دیجیتال آن خواهد شد.

با وجود لیستینگ‌های آتی کوین‌بیس، هشدار میشابور بر اهمیت احتیاط و درک عمیق ریسک‌های مرتبط با معاملات اهرمی و مشتقات در بازار ارز دیجیتال تاکید می‌کند. از سرمایه‌گذاران درخواست می‌شود که با دقت و وسواس به چنین فعالیت‌های معاملاتی نزدیک شوند و عواقب احتمالی ناشی از نوسانات و غیرقابل پیش‌بینی بودن بازار را به طور کامل در نظر بگیرند.

منبع: Bitcoinist

هومن شالچی
درباره هومن شالچی
فارغ‌التحصیل رشته‌ی MBA گرایش مارکتینگ از دانشگاه خوارزمی تهران. بیش از ۷ سال سابقه‌ی کار در زمینه‌ی توسعه‌ی کسب و کار، دیجیتال مارکتینگ و سئو و تولید محتوا. علاقه‌مند و فعال در حوزه کریپتو و دیگر حوزه‌های سرمایه‌گذاری و دنبال‌کننده ترندهای روز بازار رمزارز مانند آلت‌کوین‌ها و میم‌کوین‌ها.
بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر می دهید