زمان مطالعه : ۳ دقیقه

از فیشینگ گرفته تا crypto jacking و حملات key-logger، روش های زیادی وجود دارد که هکرها می توانند بخش عمده ای از ارزهای دیجیتالی شما را به سرقت ببرند. متاسفانه برخلاف ارزهای فیات که بدون هیچگونه نگرانی قادر به سپرده آنها در بانک می باشید و وظیفه نگهداری و امنیت آنها بر عهده بانک است. ارزهای دیجیتال کاملا متفاوت است و خود فرد مسئولیت امنیت آنها را برعهده دارد. درست مانند دزدی یک بانک ، یک هکر می تواند به درون بانک شخصی شما (کیف پول رمزنگاری شما) نیز دستبرد بزند.
بدین منظور، درصورتیکه دارایی های کریپتو خود را در کیف پول دیجیتالی ذخیره می کنید، چندین کار وجود دارد که می توانید برای محافظت از آنها انجام دهید. برای اطلاع از نکات جلوگیری از هک شدن کیف پول دیجیتالی خود در ادامه ی این مقاله با رمزینکس همراه باشید.

جلوگیری از هک شدن کیف پول

جلوگیری از هک شدن کیف پول

درصورتیکه نگران ذخیره و امنیت ارزهای دیجیتالی خود می باشید، از روش های ارائه شده در ادامه ی مطلب به منظور جلوگیری از هک شدن کیف پول دیجیتالی خود استفاده کنید:

استفاده از تایید دو عاملی

احراز هویت دو عاملی (۲FA) به این بدان معناست که اگر شخصی به اطلاعات ورود به سیستم تان دسترسی داشته باشد، برای دریافت کد ۲FA به تلفن شما نیز نیاز خواهد داشت. با این حال، توجه داشته باشید که ایمیل ۲FA توصیه نمی شوند زیرا اگر کسی به ایمیل شما دسترسی داشته باشد به راحتی می تواند از این طریق به کیف پول شما دسترسی داشته باشد.

از Wi-Fi عمومی استفاده نکنید

در صورت دسترسی به وای فای مکان های عمومی همچون کتابخانه ها و شوراها گرفته تا هتل ها، کافه ها و فرودگاه ها ،هیچگاه کیف پول دیجیتالی خود را چک نکنید؛ چرا که امکان دسترسی هکرها به دستگاه هایی که به شبکه متصل هستند بسیار زیاد است.

سه روش هک دستگاه در زمان اتصال به وای فای عمومی به نقل از David Maimon، عبارتند از:

Man-in-the-middle attacks
Malware
Wi-Fi sniffing

برای جلوگیری از این مشکل، Wi-Fi خود را روشن نکنید و به جای آن همواره از یک دانگل اینترنت برای ارتباطات خصوصی متصل کنید.

دانلود برنامه

هنگام دانلود برنامه ها حتما به نوع برنامه و مکانی که برای دانلود آن استفاده می کنید، توجه کنید. چرا که امکان وجود بدافزار در این برنامه ها بسیار زیاد است، این کدهای دستوری می توانند به هکرها اجازه دسترسی به حسابهای شما را بدهند.

کلیدهای خصوصی را آفلاین نگه دارید

اگر کیف پول نرم افزاری روی رایانه خود دارید، می توانید کلیدهای خصوصی را به صورت آفلاین یا روی یک هارد اکسترنال ذخیره کنید، تمامی دسترسی های احتمالی به کلید خصوصی خود را محدود سازید.

اقدامات پیشگیرانه و افزایش امنیت کیف پول

 به منظور جلوگیری از هک شدن کیف پول عاقلانه است که از یک کیف پول با اقدامات امنیتی بیشتر نسبت به سایر کیف پول ها استفاده کنید. برخی از کیف پول ها برای محافظت از کلیدهای خصوصی از رمزگذاری استفاده می کنند. شرکت هایی مانند Corion یک بسته کد ایجاد کرده اند که داده های کلیدی را رمزگذاری می کند و آنها را از هک شدن محافظت می کند.

جلوگیری از هک شدن کیف پول

 کاربران بهتر است حداقل دو کیف پول دیجیتالی داشته باشند (یا حتی بیشتر، بستگی به تعداد بودجه رمزنگاری) دارد. یک کیف پول باید برای اهداف تجاری و معامله ای و دیگری برای ذخیره پس انداز استفاده و در یک مکان امن نگهداری می شود. این نوع کیف پول باید یک کیف پول cold یا سخت افزاری باشد. به هر ترتیب، یک نسخه پشتیبان از کلیدهای خصوصی باید با خیال راحت به صورت آفلاین ذخیره شود.

 کلاهبرداری فیشینگ از طریق Google Ads و از طریق ایمیل در دنیای رمزنگاری شایع است. بنابراین مطمئن شوید که ایمیل های دریافت شده از شرکت های کیف پول دامنه را به درستی تشخیص داده اید و هرگز با کلیک روی تبلیغات Google به دنبال آدرس وب آنها نباشید. توجه کنید که اگر کلید خصوصی خود را در وب سایت های فیشینگ ارسال کنید، کوین های شما به سرقت خواهد رفت.

در آخر باید بگوییم که برای همه ی حساب های رمزنگاری خود بهتر است از یک آدرس ایمیل غیر عمومی و به منظور افزایش امنیت آن از یک تأیید هویت دو عاملی استفاده کنید. علاوه بر این سعی کنید، یک رمز عبور قوی برای ایمیل خود بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید