ای آی اوز(aioz)

خرید و فروش ارز ای آی اوز (AIOZ) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال AIOZ

آخرین قیمت به ریال

471,260IRR

آخرین قیمت به تتر

0.83USDT

تغییر قیمت

-5.75 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

ای آی اوز

بازارهای معاملاتی ای آی اوز

  • ای آی اوز

    (aioz)

    471,260 irr

    5.75 %
    arrow_drop_down

معرفی ارز ای آی اوز (aioz network)

ترکیب هوش مصنوعی و بلاکچین می‌تواند انقلاب بعدی را در دنیای فناوری شکل دهد. ای آی اوز یکی از پروژه‌های بلاکچینی است که با تمرکز روی این ترکیب کار می‌کند. ای آی اوز نتورک مجموعه‌ای از خدمات شامل سرویس‌های ذخیره‌سازی غیر متمرکز، پردازش غیر متمرکز برای اهداف مرتبط با هوش مصنوعی و استریم ویدیو را با زیرساخت بلاکچینی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ارز ای آی اوز با نماد AIOZ به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی در شبکه شناخته می‌شود و کاربردهای متنوعی دارد. کاربران با خرید ارز دیجیتال AIOZ می‌توانند سود کسب کرده یا از انواع سرویس‌های پلتفرم هوش مصنوعی استفاده کنند. قیمت ارز ای آی اوز از زمان معرفی به خاطر نوسان‌های بازار و استقبال کاربران از پلتفرم، نوسان‌‌های قابل‌توجهی را تجربه کرده است.

ای آی اوز نتورک (AIOZ Network) چیست؟

توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی در سال‌های اخیر، نیاز به زیرساخت حرفه‌ای و امن را برای این فناوری‌ها بیش از پیش کرده است. ای آی اوز نتورک با نام لاتین AIOZ Network و ارز دیجیتال AIOZ یک سرویس جامع را برای زیرساخت غیر متمرکز ذخیره‌سازی در وب ۳، پردازش‌‌های مرتبط با هوش مصنوعی، استریم زنده و سرویس‌های ویدیویی VOD در دسترس کاربران و توسعه‌دهنده‌ها قرار می‌دهد. زیرساخت غیر متمرکز این شبکه به گونه‌ای طراحی شده است که کاربران مالکان اصلی اکوسیستم هستند و پیشرفت و رشد آن را تضمین می‌کنند.

نیاز به سرویس‌های ذخیره‌سازی سریع و امن روز به روز بیشتر می‌شود. توسعه امکانات تولید و به اشتراک گذاری محتوای ویدیویی، حجم داده‌های در گردش در دنیای فناوری را روز به روز بیشتر می‌کند. در این میان ارائه‌دهنده‌های سنتی فضاهای ذخیره‌سازی احتمالا توان همراهی با نیازهای کاربران را ندارند. همچنین چالش‌های متمرکز بودن این سرویس‌ها، کاربران را به سرویس‌های جایگزین هدایت می‌کند. ای آی اوز با تمرکز روی همین نیاز، زیرساخت غیر متمرکز و مبتنی بر بلاکچین را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

یکی دیگر از نقاط تمرکز ای آی اوز نتورک در حوزه هوش مصنوعی است. سرویس‌های هوش مصنوعی روز به روز به منابع پردازشی و ذخیره‌سازی بیشتری نیاز پیدا می‌کنند. راهکارهای کنونی چالش‌های متعددی همچون نگرانی از حریم خصوصی داده‌ها، امنیت و هزینه‌های بالا دارند. همچنین برای پردازش مدل‌های AI نیاز به منابع پردازشی عظیم است تا سرعت پیشرفت فناوری هوش مصنوعی بیشتر شود. هزینه‌های پردازشی در حال حاضر از توان بسیاری از توسعه‌دهنده‌ها و استارتاپ‌ها بیشتر است و به همین دلیل عدالت کافی در پیشرفت رقبای گوناگون دیده نمی‌شود. زیرساخت غیر متمرکز پردازش هوش مصنوعی در AIOZ این امکان را می‌دهد که منابع با هزینه مناسب و پیکربندی امن در اختیار همه قرار بگیرد.

صنعت استریم هم با پیشرفت سریع خود نیاز به زیرساخت‌های امن و حرفه‌ای را روز به روز بیشتر می‌کند. ای آی اوز نتورک در این بخش هم راهکارهایی برای کاربران دارد. این راهکارها با کاهش هزینه استریم، به پیشرفت صنعتی کمک می‌کنند که تا سال ۲۰۳۲ رقم حدودی ۵۵۴ میلیارد دلار برای ارزش آن تخمین زده شده است.

تمامی مزیت‌ها و خدماتی که در بالا ذکر شد باعث می‌شود که خرید ارز ای آی اوز و ورود به اکوسیستم این پروژه برای بسیاری جذاب باشد. همچنین برای استفاده از این سرویس‌ها نیاز به خرید ارز دیجیتال AIOZ است که خود تقاضا برای این توکن را افزایش می‌دهد. در مجموع قیمت ارز ای آی اوز به خاطر فاکتورهای متعدد و از همه مهم‌تر، تقاضا برای خرید، نوسان‌های شدیدی را تجربه می‌کند.

بلاکچین ای آی اوز چطور کار می‌کند؟

بلاکچین ای آی اوز برای ارائه سرویس‌های امن و بهینه به کاربران، ترکیبی از مزیت‌های موجود در بلاکچین‌های قبلی را توسعه داده است. این بلاکچین از قدرت شبکه کازماس (Cosmos) به‌عنوان زیرساخت اصلی و سریع خود استفاده می‌کند. همچنین توسعه اپلیکیشن‌ها و قراردادهای هوشمند هم با پشتیبانی از ماشین مجازی اتریوم (EVM) ممکن است. درنتیجه ای آی اوز نتورک بلاکچینی با سرعت پردازش بالای تراکنش‌ها و مقیاس‌دهی مناسب است که با اکوسیستم اتریوم هم قابلیت تعامل و هماهنگی دارد.

زیرساخت چند بلاکچینی ای آی اوز آن را به گزینه‌ای مناسب برای توسعه‌دهنده‌های مدرن دنیای ارز دیجیتال تبدیل می‌کند. سرویس‌هایی که در این شبکه توسعه پیدا می‌کنند، امکان هماهنگی با بلاکچین‌های EVM مثل اتریوم و بی‌ان‌بی چین را دارند. این ارتباط ازطریق Gravity Bridge ممکن می‌شود. ازسوی دیگر، با استفاده از سیستم  Inter-Blockchain Communication، اپلیکیشن‌ها امکان هماهنگی با بلاکچین‌های مبتنی بر کازماس را هم پیدا می‌کنند.

برای برنامه‌نویسی قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز در ای آی اوز نتورک، کار دشواری پیش روی توسعه‌دهنده‌ها نیست. این شبکه از زبان‌های برنامه‌نویسی معروف برای توسعه قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند. زبان‌های برنامه‌نویسی سالیدیتی (Solidity) و وب اسمبلی (Web Assembly) در ای آی اوز نتورک پشتیبانی می‌شوند که توسعه و انتشار اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را برای جامعه بزرگ برنامه‌نویسان آسان می‌کنند.

آشنایی با سرویس‌های ای آی اوز نتورک

همان‌طور که گفته شد، ای آی اوز پلتفرمی جامع برای ارائه زیرساخت غیر متمرکز به انواع اپلیکیشن‌های هوشمند است. سرویس‌های این شبکه با تمرکز روی ذخیره‌سازی غیر متمرکز، هوش مصنوعی و استریم ویدیو توسعه پیدا کرده‌اند. در ادامه با مهم‌ترین سرویس‌های اکوسیستم AIOZ آشنا می‌شوید.

شبکه تحویل محتوا AIOZ dCDN

ذخیره‌سازی و توزیع فایل‌ها در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز باید برخلاف اپلیکیشن‌های سنتی از زیرساخت غیر متمرکز استفاده کند. ای آی اوز نتورک با ارائه یک CDN یا همان شبکه تحویل محتوای غیر متمرکز، این نیاز توسعه‌دهنده‌ها را برطرف کرده است. سی‌دی‌ان غیر متمرکز ای آی اوز نتورک توسط شبکه نودهای این پلتفرم موسوم به AIOZ Edge Nodes ایجاد شده است که ذخیره‌سازی و توزیع سریع فایل‌ها را ممکن می‌کنند. ارز دیجیتال AIOZ در این ساختار به‌عنوان پاداش به ارائه‌دهنده‌های زیرساخت ذخیره‌سازی پرداخت می‌شود.

سرویس ذخیره‌سازی AIOZ Web3 Storage

زیرساخت ابری ذخیره‌سازی داده‌ها از خدمات دیگری است که ای آی اوز نتورک در اختیار کاربران عادی و توسعه‌دهنده‌ها قرار می‌دهد. این سرویس به نام AIOZ Web3 Storage شبیه به سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری عمل می‌کند و هماهنگی کاملی با استاندارد S3 آمازون دارد. ترکیب فناوری‌های بلاکچین و ذخیره‌سازی آبجکتیو داده‌ها، ای آی اوز را به انتخابی امن و سریع برای توسعه‌دهنده‌ها تبدیل می‌کند.

سیستم اشتراک فایل AIOZ W3IPFS

سیستم ذخیره فایل InterPlanetary File System با نام مخفف IPFS یک استاندارد برای ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری فایل‌ها است. این استاندارد توسط Protocol Labs توسعه پیدا کرد و بسیاری از سرویس‌ها از آن استفاده می‌کنند. البته IPFS هم چالش‌هایی مثل پیچیدگی فنی، دوام داده‌ها، تاخیر در تحویل فایل و موارد دیگر دارد. ای آی اوز نتورک با ارائه راهکار جایگزین W3IPFS بسیاری از این چالش‌ها را برای اپلیکیشن‌‌های غیر متمرکز از بین می‌برد. انواع اپلیکیشن‌ها و کاربران از توسعه‌دهنده‌های بازی تا متاورس یا حتی هنرمندان می‌توانند از این زیرساخت غیر متمرکز بهره ببرند.

سرویس هوش مصنوعی AIOZ W3AI

توسعه فناوری هوش مصنوعی نیاز به منابع پردازشی قوی دارد تا مدل‌ها با داده‌های بسیار کلان تمرین کنند. نیاز به این قدرت پردازشی باعث شد تا AIOZ W3AI توسعه پیدا کند تا زیرساختی عظیم از قدرت پردازشی را برای انجام کارهای مرتبط با هوش مصنوعی در اختیار داشته باشند. نودهای حاضر در شبکه ای آی اوز منابع پردازشی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و در ازای آن ارز دیجیتال AIOZ دریافت می‌کنند.

سرویس استریم AIOZ W3Stream

سرویس‌های استریم کنونی چالش‌های متعددی مثل امن بودن داده‌ها یا توزیع درآمد به تولیدکننده‌های محتوا دارند. ای آی اوز نتورک با پیاده‌سازی فناوری بلاکچین، این چالش را هم تا حد خوبی برطرف کرده است. تمامی ابزارها، فناوری‌ها و پشتیبانی لازم برای انتشار ویدیوهای با کیفیت بالا برای مخاطبان، توسط AIOZ W3Stream در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

ارز دیجیتال AIOZ چیست؟

ارائه سرویس‌های غیر متمرکز به کاربران و توسعه سیستم اقتصادی برای آن، نیازمند یک ارز دیجیتال است. ارز دیجیتال AIOZ به‌عنوان توکن اصلی و کاربردی ای آی اوز نتورک شناخته می‌شود که کاربردهای متنوعی از استیک کردن تا پرداخت هزینه‌های سرویس دارد. این ارز دیجیتال از یک سیستم تورمی مشخص استفاده می‌کند که تاحدی با ارزهای دیجیتال دیگر تفاوت دارد.

از کاربردهای ارز دیجیتال AIOZ در ای آی اوز نتورک می‌توان به استیک کردن و فعالیت به‌عنوان نود عملیاتی اشاره کرد. کاربران برای تبدیل شدن به نود عملیاتی در این بلاکچین باید مقداری ارز ای آی اوز بخرند و استیک کنند. تمایل به مشارکت در سیستم غیر متمرکز نودهای ای آی اوز نتورک به افزایش تقاضا برای خرید ارز دیجیتال AIOZ منجر می‌شود.

کاربرد دیگر ارز دیجیتال AIOZ در پاداش دادن به نودهای فعال در شبکه و همچنین تسهیل تراکنش‌ها است. در مجموع، کاربردهای متنوع باعث افزایش تقاضای خرید ارز ای آی اوز می‌شود، اما سیستم تورم ثابت این ارز، از نوسان‌های شدید و خارج شدن پروژه از مسیر اصلی جلوگیری می‌کند.

از کجا ارز ای آی اوز (AIOZ) بخریم؟

ارز دیجیتال ای آی اوز با نماد AIOZ در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید ازن توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز AIOZ در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال AIOZ با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش ای آی اوز

کارمزد معاملات خرید ای آی اوز در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول ای آی اوز

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال ای آی اوز به کیف پول، 40 ای آی اوز می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

ای آی اوز نتورک یک شبکه بلاکچینی با هدف ارائه خدمات ذخیره‌سازی، پردازش هوش مصنوعی و استریم ویدیو است که با ارز دیجیتال AIOZ کار می‌کند.

ای آی اوز از کازماس به‌‌عنوان بلاکچین زیرساختی استفاده می‌کند، اما با ماشین مجازی اتریوم یا همان EVM هم هماهنگ است.

سرویس هوش مصنوعی AIOZ W3AI به کاربران و توسعه‌دهنده‌ها امکان می‌دهد مدل‌های هوش مصنوعی را در یک زیرساخت غیر متمرکز پردازش کنند و آموزش دهند.

ارز دیجیتال AIOZ به‌عنوان ارز اصلی ای آی اوز نتورک برای استیک کردن و پرداخت پاداش نودها و همچنین پرداخت هزینه سرویس‌ها استفاده می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال AIOZ از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت ای آی اوز

بیشترین قیمت

456,466irr

کمترین قیمت

500,000irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال ای آی اوز

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال ای آی اوز در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال ای آی اوز همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط ای آی اوز برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.