ایاس(eos)

خرید و فروش ارز ایاس (EOS) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال EOS

آخرین قیمت به ریال

401,789IRR

آخرین قیمت به تتر

0.67USDT

تغییر قیمت

-0.58 %
نمودار و تحلیل ایاس

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

ایاس

بازارهای معاملاتی ایاس

 • ایاس

  (eos)

  401,789 irr

  0.58 %
  arrow_drop_down
 • ایاس/تتر

  (eos)

  0.719 usdt

  0 %

معرفی ارز ایاس (eos)

در دنیای بلاکچین، مشکلات مقیاس‌پذیری و حفظ سرعت پس از افزایش بار، همیشه منجر به توسعه راهکارهای نوآورانه شده است. بلاکچین ایاس (EOS) یکی از راهکارهایی محسوب می‌شود که با هدف حل چالش مقیاس‌پذیری به دنیای غیر متمرکزها معرفی شد. این بلاکچین لایه ۱ روی بهبود سرعت و همچنین افزایش مقیاس‌پذیری در دنیای بلاکچین تمرکز می‌کند. ایاس یکی از قدیمی‌ترین بلاکچین‌های دنیای کریپتو محسوب می‌شود و در دوران فعالیت خود، نوسان‌های شدید را تجربه کرده است. راهکارهای متعددی در حوزه‌های مختلف مدیریت زنجیره تامین، سرویس‌های مالی غیر متمرکز (DeFi) و بازی‌های بلاکچینی روی ایاس توسعه یافته‌اند. خرید ارز دیجیتال EOS به خاطر همین راهکارهای متعدد و جذابیت شبکه، همیشه گزینه‌ای مناسب برای تریدرها بوده است.

بلاکچین ایاس (EOS) چیست؟

بعد از معرفی و راه‌آندازی بیت‌کوین و اتریوم، بلاکچین‌های متعددی به بازار عرضه شدند که روی بهبود چالش‌های مرسوم در دنیای غیر متمرکز کار می‌کردند. ایاس با نام لاتین EOS و ارز دیجیتال اصلی با نماد EOS یک بلاکچین لایه ۱ محسوب می‌شود که روی بهبود مقیاس‌پذیری و حفظ سرعت بلاکچین در فشارهای کاری بالا تمرکز می‌کند. این بلاکچین در سال ۲۰۱۸ و با استفاده از فناوری متن‌باز یک شرکت فناوری به نام B1 معرفی شد. در روزها و ماه‌های ابتدایی معرفی، این بلاکچین نسبت به رقبا مزیت‌های زیادی داشت و از محبوب‌ترین شبکه‌های غیر متمرکز محسوب می‌شد.

بعد از مدتی که از توسعه و راه‌اندازی شبکه ایاس گذشت، توسعه آن توسط تیم اصلی کند شد. همچنین جذب سرمایه هم به خوبی پیش نرفت و پروژه‌های روی EOS، منابع لازم برای توسعه بیشتر و گسترش بازار را نداشتند. درنتیجه، جامعه نودهای ایاس موسوم به EOS Block Producers تصمیم گرفتند که بنیادی غیر متمرکز برای مدیریت فرایند توسعه در این بلاکچین راه‌اندازی کنند. بنیاد شبکه ایاس (EOS Network Foundation) یا ENF اکنون مدیریت توسعه روی شبکه را برعهده دارد. از زمان راه‌اندازی این بنیاد، ایاس با سیستم حاکمیت غیر متمرکز یا همان DAO مدیریت می‌شود.

جامعه توسعه‌دهنده‌های ایاس در سپتامبر ۲۰۲۱ برای رسیدن به استقلال کامل در کدنویسی، زیرساخت شبکه را از EOSIO 2.0 به Leap 3.1 تغییر دادند که نسخه ++C از پروتکل جدید Antelope بود. امروز با استفاده از همین زیرساخت‌های مدرن، هدف ایاس هنوز روی از بین بردن چالش‌های مقیاس‌پذیری در دنیای بلاکچین متمرکز شده است. این شبکه اکنون با مکانیزم اجماع اثبات سهام از نوع Delegated Proof of Stake یا DPoS کار می‌کند.

نماد ارز دیجیتال ایاس یا پس زمینه نمودار و لوگوی صرافی رمزینکس

ارز دیجیتال EOS چیست؟

بلاکچین ایاس از همان ابتدای معرفی روی توسعه حول یک ارز دیجیتال توسعه پیدا کرد. ارز دیجیتال ایاس با نماد EOS ارز اصلی شبکه ایاس محسوب می‌شود که به‌عنوان یک توکن کاربردی (Utility Token) امکانات متعددی را در اختیار اعضای شبکه قرار می‌دهد. این ارز دیجیتال روی بلاکچین اختصاصی ایاس توسعه پیدا کرد و از همان ابتدای معرفی، یکی از گزینه‌های جذاب سرمایه‌گذاری برای تریدرها بود. البته در سال‌های بعد و با معرفی رقبای جدید، ارز دیجیتال ایاس تا حد زیادی از لحاظ محبوبیت و بازدهی سرمایه‌گذاری افت کرد.

ارز دیجیتال EOS تقریبا برای همه فرایندهای موجود روی شبکه کاربرد دارد. کاربران با استفاده از این توکن می‌توانند منابع سیستمی در بلاکچین را خرید و فروش کنند. درواقع برای انجام هر فرایند خرید و فروش روی شبکه ایاس به ارز دیجیتال EOS نیاز دارید. اپلیکیشن‌هایی که روی این بلاکچین توسعه می‌یابند هم از توکن EOS به‌عنوان ابزار اصلی خرید و فروش استفاده می‌کنند.

همان‌طور که گفته شد، بلاکچین ایاس اکنون با سیستم حاکمیت غیر متمرکز یا DAO اداره می‌شود. در این سیستم، همه فعالان و اعضای کامیونیتی می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های مهم شبکه نقش داشته باشند. کاربران با هولد کردن ارز ایاس، حق رای برای تغییر و توسعه پلتفرم را پیدا می‌کنند. آن‌ها می‌توانند به پیشنهادهای تغییر و توسعه پلتفرم ایاس رای موافق یا مخالف بدهند. تصمیم‌گیری‌ها درباره توسعه هم می‌تواند از موارد ساده مثل تغییرات ظاهری پلتفرم تا تغییر در نرخ کارمزد تراکنش‌ها یا توسعه قابلیت‌های جدید باشد. برای ارائه پیشنهاد یا پروپوزال‌ جدید با هدف توسعه بلاکچین هم باید ارز EOS داشته باشید.

از کاربردهای دیگر ارز دیجیتال EOS می‌توان به استیک کردن و کسب درآمد اشاره کرد. هولدرهای EOS می‌توانند این ارز دیجیتال را در قراردادهای هوشمند اختصاصی استیک کرده و درصدی از کارمزدهای پرداختی در شبکه را به‌عنوان پاداش دریافت کنند.

لوگوی ارز دیجیتال ایاس و صرافی ارز دیجیتال رمزینکس

بلاکچین ایاس چطور کار می‌کند؟

بلاکچین‌ها برای ارائه راهکار در دنیای واقعی باید سرعت بالا و مقیاس‌پذیری را به کاربران ارائه کنند. ایاس با پیاده‌سازی ساختار DPoS تا حد خوبی این قابلیت را دارد. سرعت پردازش تراکنش‌ها در این بلاکچین بالا است و قابلیت توسعه قراردادهای هوشمند، آن را به گزینه‌ای مناسب برای ساخت اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApp) تبدیل می‌کند.

هسته بلاکچین EOS از موتوری برای پردازش تراکنش‌ها استفاده می‌کند که سرعت آن‌ها را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد. موتور سریع و کارآمد WebAssembly در هسته این بلاکچین استفاده شد که اجرای کدها در قراردادهای هوشمند را با کارایی بالا انجام می‌دهد.

استفاده از مکانیزم DPoS برای اجماع و تایید تراکنش‌ها در بلاکچین ایاس، آن را به گزینه‌ای سریع و امن تبدیل کرده است. در این مکانیزم، نیازی به تایید تراکنش در همه نودها نیست و پردازش تراکنش‌ها با سرعت بالایی صورت می‌گیرد.

از مزیت‌های دیگر بلاکچین ایاس می‌توان به هماهنگی با موتور مجازی اتریوم یا همان EVM اشاره کرد. موتور مجازی ایاس موسوم به EOS EVM به توسعه‌دهنده‌های سالیدیتی (Solidity) امکان می‌دهد که اپلیکیشن‌های خود را روی این بلاکچین هم توسعه بدهند. آن‌ها با استفاده از زیرساخت برنامه‌نویسی ایاس می‌توانند اپلیکیشن‌هایی سریع‌تر و با هزینه‌های نگهداری و مدیریت پایین‌تر توسعه بدهند. کارمزد تراکنش‌ها در ایاس از اتریوم بسیار کمتر است و همین مزیت، توسعه‌دهنده‌ها را به مهاجرت به بلاکچین EOS تشویق می‌کند. کتابخانه‌های برنامه‌نویسی متن‌باز هم در دسترس آن‌ها قرار دارد که سرعت آماده‌سازی اپلیکیشن‌ها را بیشتر می‌کند.

در ساختار مجوزها و اکانت‌های در بلاکچین ایاس هم نوآوری جذابی دیده می‌شود. کاربران می‌توانند از زیرساخت انعطاف‌پذیر شبکه برای ارائه مجوز به اپلیکیشن‌های دیگر استفاده کنند. یک کاربر می‌تواند با یک حساب کاربری مادر، چندین قرارداد هوشمند را مدیریت کرده و مجوز آن‌ها را به اپلیکیشن‌های متنوع بدهد.

اپلیکیشن‌هایی که روی EOS توسعه می‌یابند، امکان ارتقاء و ایجاد تغییرات را به آسانی دارند. توسعه‌دهنده‌های قرارداد هوشمند می‌توانند قراردادها را به گونه‌ای تنظیم کنند که قابلیت ارتقاء و تغییر داشته باشند. البته آن‌ها آزادی عمل در محدود کردن تغییرات در قرارداد را هم دارند.

از قابلیت‌های دیگر بلاکچین EOS برای توسعه‌دهنده‌ها می‌توان به قراردادهای هوشمند سیستمی اشاره کرد. توسعه‌دهنده‌ها با این قراردادهای هوشمند می‌توانند مدل‌های اقتصادی شخصی‌سازی شده را برای اپلیکیشن‌های خود پیاده کنند. همچنین سیستم حاکمیت روی اپلیکیشن‌ها هم قابل شخصی سازی است. این مکانیزم آن‌چین (On-Chain) باعث می‌شود برای تغییرات در سیستم حاکمیت اپلیکیشن‌ها، نیازی به تغییر کدهای پایه بلاکچین نباشد.

نماد ارز دیجیتال ایاس EOS و لوگوی صرافی رمزینکس

مزیت‌های ایاس نسبت به رقبا

همان‌طور که گفته شد، ایاس از قدیمی‌ترین بلاکچین‌های دنیای کریپتو محسوب می‌شود. اگرچه امروز رقبای جدی مثل سولانا، فانتوم و غیره سهم خوبی از بازار کسب کرده‌اند، بلاکچین ایاس هنوز گزینه‌ای مناسب برای توسعه‌دهنده‌ها و کاربران محسوب می‌شود. این بلاکچین مزیت‌هایی دارد که با جذب کاربران جدید، به رشد ارز دیجیتال EOS هم کمک می‌کند.

از مزیت‌های جذاب بلاکچین EOS می‌توان به امکان ساخت حساب‌های کاربری با نام‌های معنی‌دار اشاره کرد. کاربران در ایاس می‌توانند اکانت‌هایی شبیه به ایمیل داشته باشند که نسبت به حساب‌های کاربری مرسوم در بلاکچین‌های دیگر (شامل اعداد و حروف بلند) قابلیت حفظ شدن و انتقال آسان‌تری دارند.

هزینه تراکنش‌ها در بلاکچین‌ها یکی از مواردی است که رقابت بین آن‌ها را زیاد می‌کند. هزینه تراکنش در بلاکچین EOS تقریبا رایگان است. درنتیجه توسعه‌دهنده‌ها می‌توانند اپلیکیشن‌هایی با صرفه اقتصادی بهتر و عملکرد سریع‌تر را در اختیار کاربران قرار دهند. همچنین سرعت پردازش تراکنش‌ها هم نسبت به بلاکچین‌های دیگر بسیار بیشتر است.

بلاکچین ایاس با هدف حفظ امنیت و پایداری خود یک پورتال امنیت سایبری به نام +Recover دارد که از پروژه‌های دیفای در مقابل بحران‌های امنیتی حفاظت می‌کند. این پورتال برنامه‌های شکار باگ و انگیزه‌دهی به هکرهای کلاه سفید را هم برای حفظ بیشتر امنیت پیاده می‌کند.

بنیاد ایاس از سال ۲۰۲۱ که شروع به کار کرد، برنامه‌های متعددی برای توسعه بیشتر و سریع‌تر بلاکچین در نظر گرفت. این بنیاد با حمایت از اکوسیستم کاربران و توسعه‌دهنده‌ها در ایاس، آن را به گزینه‌ای جذاب تبدیل کرده است. همچنین برنامه‌های آموزشی هم توسط ENF پیاده می‌شود که در کنار جذب سرمایه و تزریق آن به تیم‌های توسعه، آن‌ها را به فعالیت بیشتر در اکوسیستم تشویق می‌کند.

چطور ارز دیجیتال ایاس EOS بخریم؟

ارز دیجیتال ایاس به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید EOS می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی مثل بایننس، اچ‌تی‌اکس، بای‌بیت، گیت و بسیاری از صرافی‌های دیگر استفاده کنید. این صرافی‌ها، امکان ترید EOS را با ارزهای معروف مثل BTC, USDT, EUR, ETH و ارزهای مشابه را به شما می‌دهند.

برای خرید ارز EOS در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز ایاس بخرید. همچنین می‌توانید ارز EOS خود را بفروشید و ریال دریافت کنید. برای مشاهده آخرین قیمت ارزهای دیجیتال به لیست رمز‌ارزهای رمزینکس مراجعه کنید. این لیست اطلاعات کاملی و دقیقی در مورد قیمت کاردانو، ایاس، ارز ترون و... را در اختیار شما قرار می‌دهد.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال مانند ارز ترون با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس با ریال یا رمز ارزهای دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید EOS در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید EOS یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

کارمزد خرید و فروش ایاس

کارمزد معاملات خرید ایاس در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول ایاس

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال ایاس به کیف پول، 0.1 ایاس می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

بلاکچین ایاس یک بلاکچین لایه ۱ و از اولین بلاکچین‌های دنیای کریپتو است که با ساختار DPoS و امکان توسعه قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز فعالیت می‌کند.

مکانیزم اجماع بلاکچین ایاس EOS از نوع اثبات سهام و DPoS است که هزینه پایین‌تر و سرعت بالاتر را در پردازش تراکنش‌ها ممکن می‌کند.

بنیاد EOS موسوم به ENF با هدف غیر متمرکز کردن ساختار حاکمیت ایاس شکل گرفت و امکان مشارکت در حاکمیت و تصمیم‌گیری‌های اصلی شبکه را به اعضا می‌دهد.

ارز دیجیتال ایاس با نماد EOS به‌عنوان توکن اصلی کاربردی و حاکمیتی بلاکچین ایاس کاربردهای متنوعی در پرداخت هزینه‌ها و مشارکت در سیستم حاکمیتی شبکه دارد.

برای خرید ارز دیجیتال EOS از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را می‌توانید با کارمزد پایین و احراز هویت سریع در رمزینکس خرید و فروش کنید.