سیفمون
سیفمون(safemoon)

خرید و فروش ارز سیف مون (SFM) + قیمت لحظه ای

آخرین قیمت به ریال

18IRR

آخرین قیمت به تتر

0.00USDT

تغییر قیمت

20 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

سیفمون

سیفمون

بازارهای معاملاتی سیفمون

 • سیفمون

  سیفمون

  (safemoon)

  18 irr

  20 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز سیفمون (safemoon)

معرفی رمز ارز سیف مون SafeMoon 

سیف مون از جمله ارز‌های دیجیتال جدیدی است که در سال ۲۰۲۱ وارد بازار شد و مدیر فعلی آن جان کارونی نام دارد. این پروژه به دنبال رسیدن به جایگاه‌ بالا در فضای امور مالی غیر‌متمرکز است و مانند بیت‌کوین، دوج‌کوین و اتریوم بر شبکه بلاک‌چین اجرا می‌شود. 

پروتکل این شبکه ترکیبی از توکنومیک RFI و پروتکل نقدینگی خودکار است. بر‌اساس مقالات موجود، Safe‌Moon قصد ایجاد نوعی صرافی NFT، توسعه پروژه‌های خیریه و برنامه‌های آموزشی کریپتو را دارد. 

ساختار این شبکه به گونه‌ای است که کاربران بر‌اساس مقدار سکه‌هایی که در اختیار دارند، می‌توانند توکن‌های Safe‌Moon بیشتری دریافت کنند؛ مقدار درصد بازده سالانه آن (APY) تا ۸۰٪ می‌رسد که در مقایسه با سیستم‌های سنتی بسیار چشمگیر‌تر است. به طور کلی ساختار این شبکه به صورتی است که کاربران را به سرمایه گذاری بلند مدت ترغیب می‌کند. 

جالب است بدانیم که با وجود استراتژی توکن‌سوزی، ارزش آن در طول زمان افزایش پیدا خواهد کرد و به نوعی توکن ضد‌تورمی تبدیل خواهد شد. این پلتفرم در حال توسعه بوده و قصد ایجاد فضایی را دارد که کاربران بتوانند در آنجا سکه‌های خود را ایجاد کنند. 

ویژگی های سیف مون 

SafeMoon با ارائه پاداش به سرمایه گذاران، آن‌ها را به نگهداری بلند‌مدت ارز تشویق کرده و از این طریق در برابر نوسانات مقاومت می‌کند. این شبکه سه نوع عملکرد اصلی دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم. 

پاداش‌های استاتیک Reflection 

شبکه در تلاش است که با استفاده از Reflection، مسائل مربوط به پاداش استخراج را حل کند و این کار را از راه‌های مختلف انجام می‌دهد؛ به عنوان مثال مقدار پاداش ارائه شده به حجمی که مورد معامله قرار گرفته بستگی دارد؛ با این کار، فشار ناشی از فروشی که دارندگان اولیه سکه ممکن است ایجاد کنند، کاهش می‌یابد. در‌واقع یکی از تفاوت‌های این شبکه با سایر ارزهای دیجیتال، در نوع سیستم پاداش‌دهی است. 

توکن سوزی دستی Manual Burn 

عموم ارزهای دیجیتال فرآیندی به نام سوزاندن سکه‌ها را دارند که از این طریق به طور مداوم سکه‌ها از گردش خارج می‌شوند. این فرآیند برای ایجاد کمبود و افزایش ارزش ارز صورت می‌گیرد؛ به طور‌یکه برخی پروژه‌ها توکن‌سوزی را از همان ابتدا انجام می‌دهند. 

این شبکه به جای توکن سوزی دائمی از توکن سوزی دستی استفاده می‌کند؛ این استراتژی برای سرمایه گذاران بلند مدت می‌تواند مفید واقع شود. همچنین توکن‌ سوزی‌ها به صورت عمومی اعلام می‌شوند که این کار شفافیت شبکه را نشان می دهد. 

جمع آوری نقدینگی LP Acquisition 

شبکه Safe‌Moon با ایجاد استخر نقدینگی خودکار توانست برخی مشکلاتی که پیش از این در زمینه نقدینگی وجود داشتند را حل کند. در این روش، کف قیمت ثابتی برای خریداران و فروشندگان ایجاد می‌شود؛ به این صورت که با افزایش نقدینگی، قیمت‌ها حفظ می‌شوند. حال روش کار این سیستم چگونه است؟ 

به ازای انجام هر تراکنش، شبکه ۱۰٪ کارمزد دریافت می‌کند؛ ۵٪ این کارمزد بین دارندگان توکن‌ها تقسیم می‌شود و به این ترتیب سرمایه گذاران به نگه داشتن دارایی خود ترغیب می‌شوند. با‌توجه به وایت پیپر،‌ زمانی که نهنگ‌ها به طور ناگهانی اقدام به فروش کنند، از افت قیمت جلوگیری شده و نوسانات کنترل می‌شوند. 

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال سیف مون 

عرضه اولیه SFM‌ در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ انجام شد و تا ژانویه ۲۰۲۲، تعداد دارندگان این ارز به ۲/۹ میلیون رسید. 

به طور کلی توسعه دهندگان SafeMoon قصد ایجاد شبکه‌ای ایمن را داشتند؛ با این حال نوسان در بازار ارزهای دیجیتال امری اجتناب ناپذیر است. 

در ۲۰ مارچ، SFM با قیمت ۰/۰۰۰۰۰۰۰۷۳ دلار معامله شد و در عرض یک ماه به بالاترین قیمت خود، یعنی ۰/۰۰۰۰۱۴ دلار رسید. رشد ۱۹،۰۷۸ درصدی این ارز، بسیاری از افراد را شگفت زده کرد. به طوریکه اگر در اواسط مارچ کاربران ۷،۳۰۰ دلار در این ارز سرمایه گذاری کرده بودند، با این رشد ارزش سرمایه‌شان به ۱/۴ میلیون دلار می‌رسید. 

با این حال این رشد ناگهانی پایدار نماند اما بسیاری از افراد معتقدند که سیف مون نیز مانند دوج‌کوین، مجددا رشد سرسام آوری را تجربه خواهد کرد.

خرید و فروش ارز سیف مون در صرافی رمزینکس 

خرید ارز سیف مون و سایر ارزهای دیجیتال در صرافی رمزینکس به روش‌های مختلفی امکان پذیر است؛‌ اما پیش از هرچیز نیاز به ثبت نام و احراز هویت در سایت وجود دارد. زمانی که احراز هویت تکمیل شود، کاربران می‌توانند به طور نامحدود فعالیت کنند و با استفاده از ریال به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف بپردازند. 

خرید و فروش به روش OCO از جمله راه‌های محبوب برای خرید است؛ چراکه کاربران می‌توانند دو نوع سفارش با عنوان‌های محدود و حد زیان ثبت کنند. با انجام شدن یکی از این دو سفارش،‌ دیگری به طور خودکار لغو می‌گردد. 

کاربرانی که تمایل به تکمیل شدن سریع سفارش خود دارند، می‌توانند به روش سفارش بازار خرید خود را انجام دهند؛‌ چرا‌که در این روش، تکمیل سفارش در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد. از طرف دیگر در خرید به روش سفارش محدود، زمانی که قیمت سفارش خرید کاربر با قیمت سفارش فروش کاربران دیگر تطابق داشته باشد، تکمیل سفارش انجام می‌شود. 

کاربرانی که می‌خواهند بابت انجام شدن سفارش‌شان در قیمت مد نظر اطمینان پیدا کنند، می‌توانند برای خرید از روش حد زیان استفاده کنند؛ چرا‌که در این روش علاوه بر فیلد قیمت و مقدار، امکان درج قیمت فعال‌سازی نیز وجود دارد. برای فروش رمز ارز سیف مون راه‌های مختلفی پیش روی کاربر قرار دارد و مراحل آن مشابه روش‌های خرید است که پیش از این توضیح دادیم. 

آینده رمز ارز سیف مون 

توسعه دهندگان این شبکه اهداف بلند پروازانه‌ای برای آن در نظر گرفته‌اند و در آینده‌ای نزدیک می‌تواند جایگاه بسیار خوبی در بهترین صرافی‌ها پیدا کند. به خصوص سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری به صورت بلند مدت را دارند، می‌توانند این ارز را به عنوان گزینه‌ای مناسب در نظر بگیرند. 

با این حال SFM نسبتا جدید بوده و نمی‌توان آینده آن را به طور قطع پیش‌بینی کرد. به همین خاطر توصیه می‌شود که پیش از سرمایه گذاری، تحلیل‌های لازم صورت بگیرد و اخبار پیرامون آن بررسی شوند.

کارمزد خرید و فروش سیفمون

کارمزد معاملات خرید سیفمون در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول سیفمون

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال سیفمون به کیف پول، 1000000 سیفمون می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

مقدار عرضه کلی این ارز برابر با ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ بوده و در حال حاضر (۲ آذر ۱۴۰۲) مقدار ۵۶۲،۰۰۶،۷۱۸،۳۶۳،۶۴۶ توکن در گردش قرار دارد.

به طور کلی زمانی که مرحله احراز هویت انجام شود، کاربران می‌توانند به طور نامحدود به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازند.

تغییرات قیمت سیفمون

بیشترین قیمت

14irr

کمترین قیمت

20irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال سیفمون

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال سیفمون در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال سیفمون همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط سیفمون برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.