زمان مطالعه : ۳ دقیقه

یک معامله گر ارز دیجیتال (trader ) کسی است که  از تغییرات کوتاه مدت در بازار قیمت ارز دیجیتال و آلتکوین، سود میبرد. هدف در اینجا سود بردن از تغییرات قیمت ارز دیجیتال است. به این صورت که معامله گران ارز دیجیتال، زمانی که قیمت ارز دیجیتال کاهش یافته، اقدام به خرید می کنند و زمانی که قیمت ها افزایش پیدا کرد، ارز دیجیتال را می فروشند. این معاملات میتوانند بسیار سود آور باشند و عده بسیاری، از همین خرید و فروش ارز دیجیتال ، ثروت بسیاری به جیب زده اند. در این مقاله ۵ نکته ای که برای یک معامله گر موفق شدن نیاز دارید، بیان میکنیم. با رمزینکس همراه باشید.

بیشتر بخوانید: استخراج یا ترید؟

خرید و فروش ارز دیجیتال

۵ اصل ساده برای یک معامله گر ارز دیجیتال موفق شدن

شما با دانستن این اصول و رعایت آن ها میتوانید تبدیل به یک معامله گر ارز دیجیتال موفق شوید. با ما همراه باشید تا پر سود ترین خرید و فروش ارز دیجیتال را تجربه کنید.

رابطه بین ریسک و پاداش

یک معامله گر ارز دیجیتال موفق باید رابطه بین ریسک و پاداش را درک کند. مدیریت ریسک، نوسانات و احتمال نتایج منفی ناشی از خرید و فروش ارز دیجیتال را می سنجد. با این حال ، یک تریدر موفق هرگز نباید از ریسک فرار کند زیرا ریسک و سود دهی بالقوه به یکدیگر وابسته اند.هر چه بیشتر ریسک کنید، پاداشی که در صورت برد به دست می آورید هم بیشتر خواهد بود.

تجزیه و تحلیل فنی در خرید و فروش ارز دیجیتال

معامله گران ارز دیجیتال برای پیش بینی و مشخص کردن الگوها و روند های تغییر قیمت ارز، به تجزیه و تحلیل های فنی تکیه می کنند. تجزیه و تحلیل های فنی به سرمایه گذاران کمک میکند تا سطح پایداری و حمایت را پیدا کنند. این اطلاعات برای مشخص کردن زمان ورود و خروج به یک معامله، استفاده میشوند. روندها جهت کلی نمودار ارز دیجیتال را توصیف می کنند. روند های رو به رشد، دنباله ای از نقاط مرتفع (نقاط پایداری) و سطوح پایین (سطوح حمایت) هستند.

بیشتر بخوانید :  هاوینگ بعدی بیت کوین چه تاثیری بر قیمت خواهد داشت؟
خرید و فروش ارز دیجیتال

 اخبار و احساسات جامعه

معامله گران ارز دیجیتال باید بحث و تبادل نظر در مورد جامعه و رویدادهای خبری را پیگیری کنند. زیرا این اطلاعات بر قیمت بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد. اخبار و شایعات می توانند اثرات قدرتمندی در بازار داشته باشند و غالباً فرصت های تجاری پرسود ایجاد می کنند. معامله گران موفق با حضور فعال در جامعه بلاک چین و پیگیری اخبار صنعت، از قدرت اطلاعات برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده می کنند.

انواع سفارشات: محدودیت ها و متوقف کردن ضررها

مبادلات دارایی دیجیتال، دارای ابزارهای متنوعی هستند که معامله گران می توانند از آنها برای جلوگیری از اشتباه و جلوگیری از از دست رفتن معاملات، استفاده کنند. این شامل متوقف کردن ضرر و محدود کردن سفارشات میشود. معامله گران ارز دیجیتال باید انواع مختلف سفارش و روش های کاهش ضرر را بدانند.

برخلاف یک سفارش خرید معمولی در بازار، سفارشات محدود شده به شما این امکان را می دهند که حداکثر قیمتی را که مایلید برای یک ارز دیجیتال بپردازید، مشخص کنید. این تکنیک، زمان پر شدن سفارش، اگر قیمت از حد تعیین شده شما بالاتر برود، به کمک شما می آید و اجازه نمی دهد بیشتر از حد تعیین شده خرید کنید. از طرفی دیگر، شما باید جلوی ضرر کردن را بگیرید. اگر قیمت ها تا حد مشخصی پایین آمد، ارز دیجیتال خود را بفروشید تا بیشتر از این ضرر نکنید.

خود داری در خرید و فروش ارز دیجیتال (Self-Control)

یک معامله گر ارز دیجیتال باید احساسات خود، به ویژه ترس و حرص و طمع را به خوبی بشناسد. کنترل عاطفی همان چیزی است که معامله گران ارز دیجیتال موفق را از سایر افراد جدا می کند. ترس و حرص و طمع نیروهای عاطفی قدرتمندی هستند که می توانند قضاوت های یک شخص را تحت تأثیر قرار دهند، و باعث می شوند افراد تصمیمات نادرستی بگیرند. معامله گران موفق یاد می گیرند چگونه احساسات خود را کنترل کنند و به استراتژی معاملاتی خود در خرید و فروش ارز دیجیتال پایبند باشند.

بیشتر بخوانید :  هاردفورک بیت کوین چیست؟

امیدواریم که این لیست اصل اصلی موفقیت برای یک معامله گر ارز دیجیتال شدن را ارائه داده باشد. اما یادآوری این نکته حائز اهمیت است، که هر چقدر هم که در خرید و فروش ارز دیجیتال مهارت پیدا کنید، گاهی اشتباه کرده و پول خود را از دست خواهید داد. در حقیقت معاملات بد قسمتی از بازی است. نکته این جاست که شما یاد بگیرید بیشتر از باخت، برنده شوید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید