محدودیت جدید صرافی بینگ ایکس برای کاربران ایرانی - مجله رمزینکس

ایرانیان در صرافی بینگ ایکس با محدودیت‌های جدید روبرو شدند

لوگوی صرافی بینگ ایکس پرچم ایران
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ / تاریخ بروزرسانی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

اخبار نگران‌کننده‌ای برای کاربران ایرانی فعال در حوزه رمزارز منتشر شده است. صرافی بینگ ایکس، یکی از معدود صرافی‌های خارجی که پیش‌تر بدون نیاز به احراز هویت در اختیار کاربران ایرانی قرار داشت، محدودیت‌های جدیدی را اعمال کرده است. بر اساس این تغییرات، دیگر امکان استفاده از تمامی خدمات صرافی بینگ ایکس با IP ایران و احراز هویت جدید با مدارک ایرانی وجود ندارد.

این محدودیت‌ها تنها گریبانگیر صرافی بینگ ایکس نیست. پیش از این نیز منابع موثقی از احتمال الزام احراز هویت در صرافی مکسی، یکی دیگر از پلتفرم‌های محبوب کاربران ایرانی، خبر داده بودند. این موضوع نگرانی‌هایی جدی را در خصوص آینده‌ی فعالیت کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی به وجود آورده است.

گزارش‌های اخیر وب‌سایت کوین‌تلگراف حاکی از آن بود که کاربران ایرانی بدون هیچ مشکلی می‌توانستند در صرافی بینگ ایکس فعالیت کرده و حتی با مدارک شناسایی ایرانی احراز هویت شوند. اما به نظر می‌رسد انتشار این گزارش و همزمانی آن با افزایش تنش‌های منطقه‌ای، باعث تغییر رویه‌ی صرافی بینگ ایکس شده است.

اکنون کاربران ایرانی برای استفاده از خدمات این صرافی، ملزم به استفاده از IP غیر از ایران هستند. علاوه بر این، پشتیبانی از زبان فارسی نیز تنها از طریق IP‌های مجاز در دسترس خواهد بود. صرافی بینگ ایکس، هرچند اعلام کرده است به کاربران فرصت کافی برای برداشت موجودی حساب‌هایشان می‌دهد، اما این محدودیت‌ها می‌تواند فعالیت کاربران ایرانی در این صرافی را با چالش‌های جدی روبرو کند.

با این حال، کاربران پیش‌تر احراز هویت شده در صرافی بینگ ایکس همچنان می‌توانند با تغییر IP و استفاده از IP‌های مجاز، به فعالیت در این پلتفرم ادامه دهند. این محدودیت‌ها بار دیگر بر لزوم یافتن راهکارهای جایگزین برای کاربران ایرانی در دنیای تحریم‌های حوزه‌ی رمزارز تأکید می‌کند.

هومن شالچی
درباره هومن شالچی
فارغ‌التحصیل رشته‌ی MBA گرایش مارکتینگ از دانشگاه خوارزمی تهران. بیش از ۷ سال سابقه‌ی کار در زمینه‌ی توسعه‌ی کسب و کار، دیجیتال مارکتینگ و سئو و تولید محتوا. علاقه‌مند و فعال در حوزه کریپتو و دیگر حوزه‌های سرمایه‌گذاری و دنبال‌کننده ترندهای روز بازار رمزارز مانند آلت‌کوین‌ها و میم‌کوین‌ها.
بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران

  1. جلیل خراسانی
    ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ در ۰۹:۲۷

    من بیشاز هشت ماهه کاربر بینگ ایکس هستم چندین روز قبل خواستم ورود کنم رمز درست رو زدم گفت غلطه رفتم بازیابی کد ایمیل رو قبول نکرد خلاصه کاری کردند که که اخرشم گفت اکانت قفله بدون دلیل صذبار چت کردم به نتیجه نرسیدم من یک دبیر بازنشسته ۱۲۰۰ دلار اونجا نگهداشتند نمیدونم چرا واقعا حتی بایننس خواست تحریم کنه فرصت داد مردم پولشونو بردارند واقعا نمیدونم چکار کنم این دیگه خیلی نامردیه من کلی کارمزد واسپرد و..دادم به اینا چندین هزار دلار تراکنش داشتم البته پولم خیلی نبود ولی تعداد تراکنش زیاده اگر میتونید راهنمایی کنید