زمان مطالعه : ۲ دقیقه

برای نگهداری ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده ، انواع کیف پول ارز دیجیتال وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارت هستند از : کیف پول سخت افزاری ، کیف پول نرم افزاری و کیف پول کاغذی . با وجود این که کیف پول‌های سخت افزاری سطح امنیت بالایی دارند، اما بالا بودن قیمتشان منجر به این می‌شود که بسیاری از کاربران ارز مجازی از آن استفاده نکنند. از طرف دیگر، امکان هک کیف پول‌های موبایلی و دسکتاپ باعث می‌شود که کاربران به سراغ سایر انواع کیف دیجیتال باشند.

کیف پول کاغذی چیست؟

کیف پول کاغذی نوعی از کیف پول آفلاین است که از آن می‌توان برای نگهداری انواع ارزهای دیجیتال مانند بیتکوین و اتریوم استفاده کرد. این کیف پول دیجیتال به شکل یک تکه سند کاغذی یا پلاستیکی و به همراه یک رمز عبور به فروش می‌رسد. برای استفاده از این کیف پول باید کد QR موجود روی کارت را اسکن کرده و سپس تراکنش مالیتان را انجام دهید. بنابراین تا زمانی که این کیف پول ارز دیجیتال در جایی امن نگهداشته شود، خطری سرمایه شما را تهدید نمی‌کند.

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

چه زمانی باید از کیف پول کاغذی استفاده کرد؟

به دلیل پایین بودن قیمت این نوع کیف دیجیتال به نسبت سایر انواع کیف پولی که وجود دارد و همچنین راحتی استفاده از آن، ما به افرادی که به تازگی وارد دنیای ارز رمزنگاری شده‌اند، توصیه می‌کنیم که از این نوع کیف پول استفاده کنند. چرا که معمولاً انتخاب بهترین کیف پول نرم افزاری با توجه به این که روز به روز به تعداد سایت‌های فیشینگ اضافه می‌شود، کار سختی است.

بنابراین اگر می‌خواهید ارز رمزنگاری شده‌تان را برای مدت طولانی نگهداری کنید و از آن استفاده نکنید، کیف پول کاغذی بهترین انتخاب است. به شرط آنکه از آن در مقابل بلایای طبیعی مانند آب، آتش و … محافظت کنید.

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

مهم‌ترین نکاتی که هنگام استفاده از کیف پول کاغذی باید بدانید

با وجود این که امنیت این کیف پول نسبتاً تضمین شده است، اما هنوز هم خطرات زیادی شما و سرمایه‌تان را تهدید می‌کند. برخی از مهم‌ترین نکاتی که هنگم استفاده از این کیف دیجیتال باید مد نظر داشته باشید، عبارت است از :

  • حواستان را باید خیلی جمع کنید، چرا اشتباهات انسانی همیشه وجود دارند. ممکن است که شما این کیف پول ارز دیجیتال را با یک کاغذ معمولی اشتباه گرفته و آن را دور بیندازید.
  • فراموش نکنید که جوهر چاپ شده روی این نوع کیف دیجیتال به مرور زمان از بین می‌رود. بنابراین کیف پولی را انتخاب کنید که با استفاده از تجهیزات لیزری ساخته شده است.
  • اگر این کیف پول دزدیده شود، با استفاده از رمزی که همراه با آن وجود دارد، احتمال دزدیده شدن ارز شما وجود دارد.

همراهان عزیز، آیا شما تجربه استفاده از کیف پول کاغذی را دارید؟

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید