بجر دائو
بجر دائو(badger)

خرید و فروش بجر دائو با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای بجر دائو BADGER

آخرین قیمت به ریال

1,410,005IRR

آخرین قیمت به تتر

2.43USDT

تغییر قیمت

0 %
نمودار و تحلیل بجر دائو

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

بجر دائو

بجر دائو

بازارهای معاملاتی بجر دائو

  • بجر دائو

    بجر دائو

    (badger)

    1,410,005 irr

    0 %

معرفی ارز بجر دائو (badger dao)

بازار سرویس‌های مالی غیر متمرکز یا همان دیفای در بلاکچین‌هایی همچون اتریوم، سولانا، پالیگان و غیره رونق خوبی پیدا کرد، اما بیتکوین در بین بلاکچین‌های میزبان دیفای دیده نمی‌شد. بجر دائو با هدف اضافه کردن بیتکوین به دنیای دیفای متولد شد تا ارزشمندترین ارز دیجیتال بازار هم راهی برای حضور در این بازار بزرگ داشته باشد. بجر دائو امکان استفاده از BTC به‌عنوان وثیقه فعالیت در بازارهای مالی غیر متمرکز را فراهم می‌کند. درنتیجه با ظهور این سرویس، طرفداران بیتکوین هم امکان استفاده بیشتر از فرصت‌های دیفای را پیدا کردند. ارز دیجیتال BADGER به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی اکوسیستم بجر دائو معرفی شد تا کابردهای متعددی همچون مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز را به کاربران بدهد. خرید بجر دائو برای طرفداران این اکوسیستم و افرادی که به‌دنبال سرمایه‌گذاری در یک پروژه دیفای دیگر هستند، گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.

لوگوی Badger DAO و صرافی دیجیتال رمزینکس

بجر دائو (Badger DAO) چیست؟

سرویس‌های با سیستم حاکمیت غیر متمرکز، اغلب از پسوند دائو (DAO)، مخفف decentralized autonomous organization به معنای سازمان خودمختار غیر متمرکز، استفاده می‌کنند. این پسوند یعنی کل ساختار حاکمیتی و تصمیم‌گیری درباره پروژه، توسط کاربران و اعضای جامعه آن پروژه انجام می‌شود. بجر دائو (Badger DAO) یک سازمان حاکمیتی غیر متمرکز است که سرویسی برای استفاده بیتکوین به‌عنوان وثیقه در سرویس‌های مالی غیر متمرکز یا همان دیفای (DeFi) ارائه می‌کند.

در سال‌های گذشته، استفاده از بیتکوین در دیفای محدود به توکن‌های ساختگی یا همان مصنوعی بود. یعنی توکن‌هایی که به‌صورت کپی از ارز اصلی بیتکوین در شبکه خودش، در شبکه‌های دیگر مثل اتریوم ساخته می‌شدند. همین توکن‌های ساختگی هم طرفداران بسیار زیادی پیدا کردند و صدها هزار ارز بیتکوین در سرویس‌های متعدد به‌عنوان وثیقه یا کاربردهای دیگر استفاده شدند. سرویس‌های دیفای که ابتدا در اتریوم به شهرت رسیدند، بعدا در بلاکچین‌های دیگر مثل پولکادات، پالیگان و سولانا هم موفق به جذب کاربران بسیار زیادی شدند. بجر دائو با مشاهده این فرصت و تقاضای بالای کاربران برای استفاده از بیتکوین در دیفای، متولد شد.

تیم توسعه‌دهنده بجر دائو با هدف افزایش فرصت درآمدزایی و استفاده از سرویس‌های دیفای، محصول خود را توسعه داده است. آن‌ها هزاران هولدر بیتکوین را هدف گرفته‌اند که قصد استفاده از BTC در فرصت‌های متعدد دیفای را دارند. اولین محصول بجر دائو به نام Sett Vaults به کاربران امکان می‌دهد که با توکن‌های ساختگی از BTC، درآمد ثابت به‌صورت ییلد فارمینگ (Yield Farming) داشته باشند. محصول دیگر به نام Digg معرفی شده است. این نرم‌افزار مدیریت توکنی به نام DIGG را برعهده دارد که خود، یک ارز دیجیتال با ساختار عرضه ارتجاعی و ارزشی برابر با ارزش دلاری یک بیتکوین است.

برای پیاده‌سازی ساختار مالی بجر دائو و همچنین مدیریت سیستم حاکمیت غیر متمرکز، یک ارز دیجیتال هم نیاز بوده است. ارز دیجیتال بجر با نماد BADGER یک توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که کاربردهای متنوعی از مشارکت در سیستم حاکمیت و همچنین ابزاری برای توزیع پاداش بین کاربران دارد.

تیم توسعه‌دهنده بجر دائو شامل Chris Spadafora, Ameer Rosic, Albert Castellana و Alberto Cevallos در سپتامبر ۲۰۲۰ از پروژه خود رونمایی کردند. برای توسعه ساختار دائو هم با شرکت dOrg همکاری شد که قبلا سابقه‌ای طولانی در توسعه سرویس‌های مبتنی بر دائو داشت. تیم بنیان‌گذاران اولیه پروژه، سابقه‌ای طولانی در دنیای بلاکچین دارند و قبلا محصولات متنوعی را به بازار عرضه کرده‌اند. آن‌ها اکنون به‌عنوان توسعه‌دهنده و مشاور در کنار کامیونیتی بجر دائو فعالیت می‌کنند.

نماد ارز دیجیتال بجر دائو و صرافی رمزینکس

بجر دائو چطور کار می‌کند؟

ساختار اصلی بجر دائو، همان‌طور که از نامش بر می‌آید، روی مشارکت جامعه کاربران و هولدرهای ارز بجر پیش می‌رود. هر کاربری که ارز دیجیتال BADGER داشته باشد، امکان رای دادن درباره پیشنهادهای مطرح شده برای پیشرفت و توسعه پلتفرم را پیدا می‌کندو هرچه مقدار ارز بجر یک کاربر بیشتر باشد، قدرت رای او بیشتر می‌شود. پیشنهادها یا همان پروپوزال‌هایی که برای توسعه پلتفرم مطرح می‌شوند، بعد از دریافت رای کافی به برنامه توسعه نهایی اضافه خواهند شد.

پلتفرم غیر متمرکز بجر دائو محصولات دیفای متعددی را به کاربران ارائه می‌کند. این محصولات، استفاده بیشتر از بیتکوین در سرویس‌های مالی غیر متمرکز را ممکن می‌کنند. سرویس‌هایی که در بلاکچین‌های متعدد در دسترس کابران قرار دارند. تیم توسعه‌دهنده برای بزرگ‌تر کردن سبد محصولات خود، با سرویس‌های دیفای متعددی همچون Yearn, Ren و Curve وارد همکاری شده است.

یکی از مهم‌ترین محصولات بجر دائو به نام Sett Vault شناخته می‌شود. این محصول مجموعه‌ای از استخرهای نقدینگی است که کاربران امکان قفل کردن توکن‌های بیتکوین خود در آن را دارند. قراردادهای هوشمندی که به‌عنوان زیرساخت این استخرها عمل می‌کنند، مدیریت دارایی کاربران و توزیع سود بین آن‌ها را برعهده دارند. به بیان دیگر می‌توان SETT را یک تجمیع‌کننده (aggregator) دیفای برای بجر دائو دانست.

وقتی کاربران توکن‌های خود را در SETT واریز می‌کنند، توکن‌های bToken به حساب آن‌ها واریز می‌شود. به‌عنوان مثال شما با خرید ارز دیجیتال BADGER و واریز کردن آن به این استخرها، ارز دیجیتال bBADGER دریافت می‌کنید. توکن‌های جدید به‌نوعی نمایش دهنده سهم کاربر در توکن‌های موجود در SETT هستند و می‌توان از آن‌ها به‌عنوان وثیقه برای فعالیت در سرویس‌های دیفای دیگر استفاده کرد. هر کاربری که توکن‌های خود را به این استخرها واریز کند، مقداری ارز دیجیتال BADGER و همچنین یک توکن دیگر به‌عنوان پاداش دریافت می‌کند. توکن دیگر بر اساس قوانین و چارچوب‌های هر SETT، متفاوت خواهد بود. کاربران می‌توانند بعدا توکن‌های خود را با توکن اصلی مبادله کنند، البته باید کارمزد سرویس را هم از آن کم کنند.

محصول دیگر به نام DIGG در بجر دائو کار می‌کند که نوعی ارز دیجیتال با عرضه ارتجاعی (elastic-supply) محسوب می‌شود. این ارز دیجیتال، قیمتی برابر با ارزش دلاری یک BTC دارد. نر‌م‌افزار DIGG، توزیع ارز دیجیتال را توسط قراردادهای هوشمند کنترل می‌کند تا در برابر نوسان‌های قیمتی بیتکوین واکنش داشته باشد.

اگر تقاضا برای توکن DIGG افزایش پیدا کند، احتمالا قیمت آن از یک بیتکوین بیشتر می‌شود. درنتیجه قرارداد هوشمند این توکن، به‌صورت خودکار عرضه DIGG را افزایش می‌دهد تا قیمت به میزان صحیح برگردد. با کاهش تقاضا و قیمت هم عرضه کاهش پیدا می‌کند تا همین فرایند صورت بگیرد. این فرایند به نام rebasing شناخته شده و در همه کیف پول‌های هولدر DIGG پیاده می‌شود.

ارز دیجیتال DIGG کاربردهای متنوعی دارد. کاربران می‌توانند از آن در پروتکل‌های دیفای مختلف استفاده کرده یا با واریز کردن آن به SETT، سود ثابت دریافت کنند. نکته مهم اینکه مقدار دارایی کاربران با کم و زیاد شدن عرضه تغییری نمی‌کند. یعنی اگر شما یک درصد از کل توزیع DIGG را در کیف پول خود داشته باشید، بعد از کم و زیاد شدن عرضه، باز هم همین میزان را در اختیار خواهید داشت.

لوگوی رمز ارز BADGER و صرافی رمزینکس

ارز دیجیتال BADGER چیست؟

سیستم حاکمیت غیر متمرکز همیشه به یک ارز دیجیتال حاکمیتی نیاز دارد. ارز دیجیتال BADGER توکن حاکمیتی و کاربردی بجر دائو است که امکان مشارکت در سیستم DAO و همچنین کسب سود از توکن را به هولدرها می‌دهد. کاربران با خرید ارز بجر امکان رای دادن به پیشنهادهای توسعه و تغییرات در پلتفرم را پیدا می‌کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند در استخرهای BADGER-WBTC، پاداش‌هایی دریافت کنند که خود کاربردهای متعددی دارند.

میزان توزیع ارز دیجیتال BADGER برابر با بیتکوین در نظر گرفته شده است. درنتیجه حداکثر میزان توزیع ارز بجر برابر با ۲۱ میلیون توکن خواهد بود. بعد از اینکه همه توکن‌های ارز دیجیتال BADGER وارد چرخه شدند، دیگر توکن جدیدی مینت نمی‌شود.

کاربردهای متنوع و ساختار منحصر به فردی که برای ارز دیجیتال BADGER در نظر گرفته شده است، آن را به یکی از توکن‌های جذاب برای سرمایه‌گذاران تبدیل می‌کند. به همین دلیل خرید بجر و استیک کردن آن یا سود بردن از نوسان‌های بازار، یکی از انتخاب‌های کاربران علاقه‌مند به دیفای محسوب می‌شود. همین تقاضای خرید می‌تواند یکی از عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال BADGER در بازار باشد. البته عوامل دیگر مثل شرایط بازار و رقابت در دنیای دیفای هم روی قیمت لحظه ای رمزارزها تاثیر دارند.

چطور ارز بجر دائو BADGER بخریم؟

ارز بجر دائو به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال BADGER می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی معتبر استفاده کنید. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند.

برای خرید ارز BADGER در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز بجر دائو بخرید. همچنین می‌توانید برای فروش ارز دیجیتال BADGER، فروش یونی سواپ، کامپاند و دیگر رمز‌ارزها اقدام و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید BADGER و سایر ارزهای دیجیتال مانند خرید سوشی سواپ در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید ارز دیجیتال BADGER یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

کارمزد خرید و فروش بجر دائو

کارمزد معاملات خرید بجر دائو در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول بجر دائو

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال بجر دائو به کیف پول، 40 بجر دائو می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

بجر دائو یک سازمان حاکمیتی غیر متمرکز بوده که محصول دیفای با هدف استفاده از بیتکوین در سرویس‌های مالی غیر متمرکز را به بازار عرضه کرده است.

بجر دائو به کاربران امکان می‌دهد از بیتکوین به‌صورت یک توکن در سرویس‌های دیفای استفاده کنند. آن‌ها می‌توانند ارز دیجیتال BTC خود را به‌عنوان وثیقه دیفای استفاده کنند.

ارز دیجیتال BADGER توکن حاکمیتی و کاربردی بجر دائو است که امکان مشارکت در دائو و همچنین کسب سود از استیک کردن توکن‌ها را به کاربران می‌دهد.

ارز دیجیتال DIGG یک ارز دیجیتال با سیستم عرضه ارتجاعی است که قیمتی برابر با ارزش دلاری یک بیتکوین دارد و عرضه آن به بازار وابسته به قیمت بیتکوین است.

برای خرید ارز دیجیتال BADGER از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این صرافی با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.