جریان ورودی خالص به ۱۰ صندوق قابل معامله‌ی بیت‌کوین (ETF) در روز چهارشنبه به پایین‌ترین میزان در دو هفته گذشته رسید. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده از وب‌سایت‌های ناشران، این صندوق‌ها تنها توانستند حدود ۵۰۰ بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۲۵.۵ میلیون دلار جذب کنند.

این رقم کمترین میزان ورودی از تاریخ ۱۷ بهمن به شمار می‌رود که شاهد خروج حدود ۱۰۰ میلیون دلاری بودیم. همچنین، این عدد نشان‌دهنده‌ی کاهش قابل توجهی نسبت به ورودی‌های اخیر است. برای مثال، در پنج روز منتهی به ۲۷ بهمن، میانگین ورودی روزانه حدود ۷۰۰۰ بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۳۵۰ میلیون دلار بود.

معاملات روز چهارشنبه تحت سلطه‌ی خروج قابل توجه از صندوق Bitcoin Trust (GBTC) متعلق به Grayscale قرار داشت که حدود ۲۶۵۲ بیت‌کوین از آن خارج شد. در همین حال، صندوق‌های iShares Bitcoin Fund (IBIT) متعلق به BlackRock و Wise Origin (FBTC) متعلق به Fidelity که همچنان بازیگران اصلی این حوزه هستند، مجموعاً کمتر از ۳۰۰۰ بیت‌کوین به دارایی‌های خود اضافه کردند.

پنج صندوق دیگر، از جمله Bitcoin ETF (BITB) متعلق به Bitwise و Bitcoin Trust (HODL) متعلق به VanEck، هیچ‌گونه تغییر خالصی را تجربه نکردند.

علاقه‌ی سرمایه‌گذاران به صندوق‌های ETF بیت‌کوین در هفته‌های اخیر نوسان زیادی داشته است. خروج‌ها تا سقف ۶۹۰۰ بیت‌کوین در ۴ بهمن مشاهده شده و در مقابل، ورودی‌هایی به میزان ۱۲۴۰۰ بیت‌کوین در ۲۴ بهمن نیز ثبت شده است.

این کاهش در ورودی خالص می‌تواند نشان‌دهنده‌ی احتیاط بیشتر سرمایه‌گذاران نسبت به چشم‌انداز کوتاه‌مدت بیت‌کوین باشد، با توجه به نوسانات اخیر قیمت و عدم قطعیت در بازارهای کلان.

منبع: CoinDesk