کاردانو

تحلیل کاردانو / ada

آخرین قیمت به ریال

250,917IRR

آخرین قیمت به تتر

0.43USDT

تغییر قیمت

1.08 %

کمترین قیمت

243,000IRR

بیشترین قیمت

257,834IRR

تحلیل کاردانو امروز(18 تیر 1403)

در این بخش قصد داریم به تحلیل تکنیکال کاردانو برای امروز(18 تیر 1403) بپردازیم. از تایم‌فریم‌های چهار ساعته، یک ساعته و 15 دقیقه برای تحلیل کاردانو استفاده خواهیم کرد. هر روز این بخش از صفحه تحلیل تکنیکال کاردانو بروزرسانی می‌شود و سناریوهای مختلفی که برای قیمت در روز می‌تواند رخ دهد را بررسی می‌کنیم تا کنار هم بهتر تحلیل و معامله کنیم. این بخش از تحلیل مخصوص معامله‌گران روزانه(DAY TRADER) می‌باشد.

همانطور که در عکس زیر می‌بینید بیت کوین در تایم فریم چهار ساعته در روند نزولی قرار دارد. حرکت صعودی کاردانو نیز بعد از رسیدن به سطح 50 درصد فیبوناچی ریتریسمنت و عدد رند 0.37 پابان یافته و قیمت به سمت پایین بازگشته است.

در تایم‌فریم یک ساعته، قیمت کاردانو(ADA) نتوانسته ساختار بازار را به صعودی تغییر دهد و همچنان در روند نزولی قرار دارد. بنابراین انتظار داریم کندل روزانه امروز نزولی بسته شود و برای معاملات روزانه‌مان، سناریوهای نزولی احتمال موفقیت بالاتری خواهند داشت.


سناریو‌های پیش بینی قیمت کاردانو امروز (18 تیر 1403)

در این قسمت سعی می‌کنیم با تحلیل تکنیکال کاردانو، سناریوهای مختلف قیمت کاردانو را به ترتیب احتمال وقوع بررسی کنیم تا بتوانیم معاملات بهتری انجام دهیم و آماده‌ی هر نوع حرکتی از بازار باشیم. لازم به ذکر است که هیچ نوع قطعیتی در تحلیل‌ تکنیکال وجود ندارد، بنابراین در معاملات خود حتما از مدیریت ریسک و سرمایه استفاده می‌کنیم و بدون استراتژی معاملاتی دست به معامله نمی‌زنیم.

سناریو اول

حرکت به سمت حمایت رند 0.3 و ساخت LL جدید

سناریو دوم

قرار گرفتن قیمت در TR

شز

 

تحلیل تکنیکال هفتگی کاردانو(18 تیر 1403)

در این بخش قصد داریم به تحلیل تکنیکال کاردانو در کوتاه مدت و میان مدت بپردازیم. تایم‌ فریم‌های روزانه و چهار ساعته، یک ساعته مرجع ما برای تحلیل کاردانو خواهند بود و همچنین از اندیکاتور RSI و میانگین متحرک نمایی(EMA) نیز استفاده می‌کنیم تا به دقت تحلیل بیافزاییم. این بخش از صفحه تحلیل تکنیکال کاردانو دوشنبه هر هفته بروزرسانی می‌شود و سناریوهای مختلفی که برای قیمت در هفته پیش رو می‌تواند رخ دهد را بررسی می‌کنیم تا کنار هم بهتر تحلیل و معامله کنیم. این بخش از تحلیل مخصوص معامله‌گران کوتاه مدت و میان مدت(Swing trader) می‌باشد.


روند کاردانو در میان مدت و کوتاه مدت

در عکس زیر می‌بینیم کاردانو بعد از شکسته شدن کانال صعودی وارد یک روند نزولی شده است. قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه زیر خطوط EMA  قرار دارد. علاوه بر این خط EMA(50)  زیر EMA(100)  و EMA(200) حرکت می‌کند و به تازگی EMA(100)  نیز خط  EMA(200) را به سمت پایین شکسته است. بنابراین کاردانو در روند کوتاه مدت و میان مدت در روند نزولی قرار دارد. هم‌اکنون کاردانو در روند نزولی قرار دارد و خط روند به عنوان مقاومت داینامیک آن کار می‌کند.

 همانطور که در تصویر زیر می‌بینید کاردانو در هفته گذشته توانست حمایت مهم 0.3575 را از پیش رو بردارد، اما با رسیدن به حمایت 0.32 قیمت به خوبی توسط خریداران حمایت شده است و شاهد کندل پین بار و یک کندل صعودی قوی هستیم که خود می‌تواند ستاپ خرید و علامت بازگشت قیمت باشد. از طرفی در تایم فریم روزانه واگرایی RSI داریم که نشان‌گر افزایش قدرت خریداران است.

اگر در هفته پیش رو قیمت کاردانو بتواند کانال نزولی و خط CHOCH روزانه را بشکند روند کاردانو صعودی خواهد شد و انتظار داریم قیمت در این ماه تا مقاومت 0.5 پیش روی کند. در غیر این صورت انتظار می‌رود کاردانو وارد TR شود یا به سمت حمایت رند 0.3 حرکت کند.


سناریوهای پیش بینی قیمت کاردانو(18 تیر – 24 تیر)

در این قسمت سعی می‌کنیم با تحلیل تکنیکال کاردانو، سناریوهای مختلف قیمت کاردانو را در هفته پیش رو بررسی کنیم تا بتوانیم معاملات بهتری انجام دهیم و آماده‌ی هر نوع حرکتی از بازار باشیم. لازم به ذکر است که هیچ نوع قطعیتی در تحلیل‌ تکنیکال وجود ندارد، بنابراین در معاملات خود حتما از مدیریت ریسک و سرمایه استفاده می‌کنیم و بدون استراتژی معاملاتی دست به معامله نمی‌زنیم.

سناریو اول

شکست خط روند نزولی و خط CHOH روزانه، تشکیل کندل هفتگی صعودی

سناریو دوم

قرار گرفتن قیمت در تریدینگ رنج بین مقاومت 0.42 و همایت 0.32

تحلیل تکنیکال ماهانه کاردانو(11 تیر 1403)

در این بخش قصد داریم به تحلیل تکنیکال کاردانو در بلند مدت  بپردازیم. تایم‌ فریم‌های ماهانه، هفتگی و روزانه مرجع ما برای تحلیل  کاردانو خواهند بود و همچنین از اندیکاتور RSI و میانگین متحرک نمایی(EMA) نیز استفاده می‌کنیم تا به دقت تحلیل بیافزاییم. این بخش از صفحه تحلیل تکنیکال کاردانو اول هر ماه میلادی بروزرسانی می‌شود و سناریوهای مختلفی را که برای قیمت در ماه‌ پیش‌ رو می‌تواند رخ دهد بررسی می‌کنیم تا کنار هم بهتر تحلیل و معامله کنیم. این قسمت از صفحه تحلیل تکنیکال کاردانو مخصوص معامله‌گران بلندمدت و سرمایه گذاران(Positional traders & Investors) می‌باشد.


تایم فریم ماهیانه

همانطور که در تصویر زیر می‌بینیم کاردانو یک حرکت صعودی 6 ماهه را از اکتبر 2023 آغاز کرد و در این مدت قیمت کاردانو 238 درصد رشد داشت و قیمتش از 0.24 به 0.8 رسید. در حال حاضر کاردانو در تایم‌فرم ماهیانه قرار دارد و و در 4 ماه گذشته قیمتش از 0.8 به 0.3575، حدود 55 درصد کاهش پیدا کرده است.


تایم فریم هفتگی

در تصویر زیر می‌بینیم که پولبک کاردانو در سطح 78.6 درصد فیبوناچی  و برخورد به حمایت کلاسیک مشخص شده در تصویر متوقف شده است. همچنین در حاضر کاردانو در یک ناحیه تقاضا بسیار قدرتمند قرار دارد و انتظار داریم این ناحیه باعث آغاز لگ دوم صعودی کاردانو شود. اگر خریداران در این ناحیه نتوانند کاردانو را حمایت کنند، حمایت‌های بعدی کاردانو 0.3150 و 0.28 خواهد بود.

همانطور که در عکس زیر می‌بینید، کاردانو در حال حاضر زیر خطوط EMA(20,50,100,200) قرار دارد و با همه خطور فاصله گرفته است که نشان دهنده‌ی قدرت زیاد فروشندگان است. همچنین اگر به عکس دقت کنید متوجه همگرایی سه خط EMA(20,50,200) در ناحیه 0.4660-0.46 می‌شویم. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت این محدوده یک محدوده‌ عرضه قوی برای کاردانو خواهد بود و خریدان کار راحتی برای عبور از این مقاومت در پیش نخواهند داشت. از آنجایی که EMA(50) هنوز EMA(200) را به سمت پایین قطع نکرده است. اگر این اتفاق بیفتد باید احتمال ریزش بیشتر را برای کاردانو در نظر بگیریم.


تایم فریم روزانه

همانطور که در تصویر می‌بینم، کاردانو بعد از شکستن کانال صعودی، وارد یک TR بزرگ شده است. با توجه به ناحیه تقاضای قوی و همچنین واگرایی RSI که نشانگر قدرت گرفتن خریدران است، ممکن است کاردانو در کف TR قرار گرفته باشد و از همین ناحیه صعودش را آغاز کند اما تا زمانی که آخرین LH تایم‌فریم روزانه(مقاومت 0.5225) را به سمت بالا نشکند، نمی‌توان از صعودی شدن کاردانو مطمئن بود. از طرفی قیمت کاردانو زیر خطور EMA قرار دارد و EMA(20,50,100) توانسته‌اند EMA(200) را به سمت پایین بشکنند. بنابراین در تایم‌فریم روزانه کاردانو در یک روند نزولی قرار دارد و ممکن است ریزش آن به پایان نرسیده باشد. اگر این حمایت از دست برود حمایت‌های قدرتمند بعدی در این تایم‌فریم، حمایت 0.33 و 0.3 خواهند بود.


پیش بینی قیمت کاردانو(July 2024)

در این قسمت سعی می‌کنیم با تحلیل تکنیکال کاردانو، سناریوهای مختلف قیمت ADA را  بر اساس احتمال وقوع در ماه پیش رو(11 تیر – 11 مرداد) بررسی کنیم تا بتوانیم معاملات بهتری انجام دهیم و آماده‌ی هر نوع حرکتی از بازار باشیم. لازم به ذکر است که هیچ نوع قطعیتی در تحلیل‌ تکنیکال و بازارهای مالی من جمله بازار ارز دیجیتال وجود ندارد، بنابراین در معاملات خود حتما از مدیریت ریسک و سرمایه استفاده می‌کنیم و بدون استراتژی معاملاتی دست به معامله نمی‌زنیم.

سناریو اول

حرکت به سمت CHoch روزانه برای تغییر روند به صعودی

سناریو دوم

حرکت به سمت نقدینگی‌ها سمت فروشندگان و سپس آغاز حرکت صعودی

سناریو سوم

حرکت به سمت Breakeven و سپس ریزش مجدد کاردانو برای ساختن LH جدید