دوج کوین

تحلیل دوج کوین / doge

آخرین قیمت به ریال

65,641IRR

آخرین قیمت به تتر

0.11USDT

تغییر قیمت

3.61 %

کمترین قیمت

63,283IRR

بیشترین قیمت

67,000IRR

تحلیل دوج کوین امروز(18 تیر 1403)

در این بخش قصد داریم به تحلیل تکنیکال دوج کوین برای امروز(18 تیر 1403) بپردازیم. از تایم‌فریم‌های چهار ساعته، یک ساعته و 15 دقیقه برای تحلیل دوج کوین استفاده خواهیم کرد. هر روز این بخش از صفحه تحلیل تکنیکال دوج کوین بروزرسانی می‌شود و سناریوهای مختلفی که برای قیمت در روز می‌تواند رخ دهد را بررسی می‌کنیم تا کنار هم بهتر تحلیل و معامله کنیم. این بخش از تحلیل مخصوص معامله‌گران روزانه(DAY TRADER) می‌باشد.


همانطور که در عکس زیر می‌بینید دوج کوین در تایم فریم چهار ساعته در روند نزولی قرار دارد و پس از pullback به کف تریدینگ رنجی که به تازگی شکسته بود و همچنین سطح 61.8 فیبوناچی، حرکت نزولی خود را از سر گرفته است.

در تایم‌فریم یک ساعته، قیمت دوج کوین(Doge) توانسته آخرین LH را به سمت بالا بشکند.بنابراین در تایم‌فریم یک ساعته انتظار داریم دوج کوین در روند صعودی یا تریدینگ رنج قرار بگیرد. اما با توجه به فشار فروش، و نزولی بودن قیمت در تایم‌فریم‌های بالاتر، سناریوهای معامله فروش ریسک کمتر و احتمال پیروزی بالاتری دارند.


سناریو‌های پیش بینی قیمت دوج کوین امروز (18 تیر 1403)

در این قسمت سعی می‌کنیم با تحلیل تکنیکال دوج کوین، سناریوهای مختلف قیمت دوج کوین را به ترتیب احتمال وقوع بررسی کنیم تا بتوانیم معاملات بهتری انجام دهیم و آماده‌ی هر نوع حرکتی از بازار باشیم. لازم به ذکر است که هیچ نوع قطعیتی در تحلیل‌ تکنیکال وجود ندارد، بنابراین در معاملات خود حتما از مدیریت ریسک و سرمایه استفاده می‌کنیم و بدون استراتژی معاملاتی دست به معامله نمی‌زنیم.

سناریو اول

بازگشت قیمت از خط روند 15 دقیقه و ناحیه عرضه، ایجاد LL جدید و حرکت به سمت حمایت 0.9

سناریو دوم

ایجاد لگ دوم صعودی هم‌اندازه در تایم‌فریم یک ساعته

 

تحلیل تکنیکال هفتگی دوج کوین(11 تیر 1403)

در این بخش قصد داریم به تحلیل تکنیکال دوج کوین در کوتاه مدت و میان مدت بپردازیم. تایم‌ فریم‌های روزانه و چهار ساعته، یک ساعته مرجع ما برای تحلیل دوج کوین خواهند بود و همچنین از اندیکاتور RSI و میانگین متحرک نمایی(EMA) نیز استفاده می‌کنیم تا به دقت تحلیل بیافزاییم. این بخش از صفحه تحلیل تکنیکال دوج کوین دوشنبه هر هفته بروزرسانی می‌شود و سناریوهای مختلفی که برای قیمت در هفته پیش رو می‌تواند رخ دهد را بررسی می‌کنیم تا کنار هم بهتر تحلیل و معامله کنیم. این بخش از تحلیل مخصوص معامله‌گران کوتاه مدت و میان مدت(Swing trader) می‌باشد.


سایکل دوج کوین

دوج کوین در تایم‌فریم روزانه، در سایکل تریدینگ رنج قرار دارد. سقف این رنج را ناحیه مقاومتی 0.175-0.17 و کف TR را 0.13-0.12 ساخته است. هم‌اکنون دوج کوین در کف TR قرار دارد


روند دوج کوین در میان مدت و بلند مدت

در عکس بالا می‌بینیم که دوج‌کوین در روند صعودی قرار دارد، همچنین EMA(50) همچنان بالای EMA(100) و EMA(200) حرکت می‌کند و این موضوع نشان می‌دهد که دوج کوین در میان مدت و بلند مدت همچنان در روند صعودی قرار دارد. اما به تازگی قیمت دوج‌ کوین EMA(200) را به سمت پایین شکسته است.


روند دوج کوین در کوتاه مدت

در تایم‌فریم چهار ساعته دوج کوین در یک روند نزولی قرار دارد. همچنین در این تایم فریم قیمت زیر خطوط EMA قرار گرفته است. علاوه بر این EMA(50) و EMA(100) خط EMA(200) را به سمت پایین شکسته اند.  از طرفی در تایم‌فریم چهار ساعته نیز واگرایی RSI بسیار مهمی را داریم که می‌تواند خبر از صعودی شدن قیمت بدهد. علاوه بر این در هفته گذشته دوج‌کوین خط روند صعودی بلندمدت را رسم کرده‌ است که احتمال صعودی شدن قیمت را بالا می‌برد.


سناریوهای هفته پیش رو دوج کوین(11تیر - 17تیر)

در این قسمت سعی می‌کنیم با تحلیل تکنیکال دوج کوین، سناریوهای مختلف قیمت دوج کوین را در هفته پیش رو بر اساس احتمال وقوع بررسی کنیم تا بتوانیم معاملات بهتری انجام دهیم و آماده‌ی هر نوع حرکتی از بازار باشیم. لازم به ذکر است که هیچ نوع قطعیتی در تحلیل‌ تکنیکال وجود ندارد، بنابراین در معاملات خود حتما از مدیریت ریسک و سرمایه استفاده می‌کنیم و بدون استراتژی معاملاتی دست به معامله نمی‌زنیم.

سناریو اول

شکستن رنج به سمت بالا و تلاش برای شکستن choch چهار ساعته

سناریو دوم

ادامه حرکت در TR

 

تحلیل تکنیکال ماهانه دوج کوین(11 تیر 1403)

در این بخش قصد داریم به تحلیل تکنیکال دوج کوین در بلند مدت  بپردازیم. تایم‌ فریم‌های ماهانه، هفتگی و روزانه مرجع ما برای تحلیل  دوج کوین خواهند بود و همچنین از اندیکاتور RSI و میانگین متحرک نمایی(EMA) نیز استفاده می‌کنیم تا به دقت تحلیل بیافزاییم. این بخش از صفحه تحلیل تکنیکال دوج کوین اول هر ماه میلادی بروزرسانی می‌شود و سناریوهای مختلفی را که برای قیمت در ماه‌ پیش‌ رو می‌تواند رخ دهد بررسی می‌کنیم تا کنار هم بهتر تحلیل و معامله کنیم. این قسمت از صفحه تحلیل تکنیکال دوج کوین مخصوص معامله‌گران بلندمدت و سرمایه گذاران(Positional traders & Investors) می‌باشد.

تایم فریم ماهیانه

همانطور که در تصویر زیر می‌بینیم دوج کوین یک حرکت صعودی 6 ماهه را از اکتبر 2023 آغاز کرد و در این مدت قیمت دوج کوین 303 درصد رشد داشت و قیمتش از 0.5678 به 0.2288 رسید. در حال حاضر دوج کوین در تایم‌فرم ماهیانه قرار دارد و و در 3 ماه گذشته قیمتش از 0.2288 به 0.1133، حدود 50 درصد کاهش پیدا کرده است. در تایم‌فریم ماهیانه مقاومت 0.2233 نزدیک‌ترین مقاومت به قیمت حال حاضر دوج‌ کوین می‌باشد.

تایم فریم هفتگی

همانطور که در تصویر زیر می‌بینیم در تایم‌فریم هفتگی EMA(20,50,100) بالای EMA(200) قرار دارند که نشان دهنده روند صعودی دوج کوین در این تایم فریم می‌باشد. همچنین قیمت در دوهفته‌ی گذشته توسط EMA(50) و همچنین سطح 61.8 فیبوناچی ریتریسمنت حمایت شده و در آخرین کندل با برخورد به خط روند هفتگی یک پین بار صعودی تشکیل داده است. اگر کندل این هفته(اول جولای 2024)  بالای پین بار هفته قبل بسته شود می‌توان احتمال داد که پولبک دوج به پایان رسیده است و یک بار دیگر برای شکستن مقاومت 0.2233 تلاش خواهد کرد.  در صورتی که دوج بتواند این مقاومت را از پیش رو بردارد در تایم فریم هفتگی

تا قیمت 0.34 هیچ مقاومتی پیش رویش نیست. اگر دوج به سمت پایین حرکت کند و بتواند زیر کندل پین بار کندل هفتگی را ببندد قیمت می‌تواند تا 0.105 کاهش یابد.

در تصویر زیر می‌بینیم که واگرایی مخفی RSI نیز در نمودار قیمت دوج کوین تشکیل شده است که نشان دهنده‌ی قدرت خریداران ‌می‌باشد. بنابراین ممکن است در این هفته شاهد پایان یافتن پولبک دوج کوین باشیم.

تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه گرچه خطوط  EMA(50,100) بالای EMA(200) قرار گرفته‌اند که علامت روند صعودی بلندمدت می‌باشد. اما قیمت همه‌ی خطوط EMA را به سمت پایین شکسته و در حال حاضر زیر  EMA(200) قرار گرفته است و EMA(200) به به خوبی ابفای نقش می‌کند. اگر به دنبال صعودی شدن دوج کوین باشیم، بسته شدن کندل روزانه بالای EMA(200) نیز می‌تواند علامت مهمی از قدرت کافی خریداران برای ادامه روند صعودی باشد.

پیش بینی قیمت دوج کوین(July 2024)

در این قسمت سعی می‌کنیم با تحلیل تکنیکال دوج کوین، سناریوهای مختلف قیمت Doge را  بر اساس احتمال وقوع در ماه پیش رو(11 تیر – 11 مرداد) بررسی کنیم تا بتوانیم معاملات بهتری انجام دهیم و آماده‌ی هر نوع حرکتی از بازار باشیم. لازم به ذکر است که هیچ نوع قطعیتی در تحلیل‌ تکنیکال و بازارهای مالی من جمله بازار ارز دیجیتال وجود ندارد، بنابراین در معاملات خود حتما از مدیریت ریسک و سرمایه استفاده می‌کنیم و بدون استراتژی معاملاتی دست به معامله نمی‌زنیم.

سناریو اول

پایان پولبک و ادامه حرکت صعودی

سناریو دوم

حرکت به سمت FVG روزانه برای جمع‌آوری نقدینگی و سفارشات

سناریو سوم

ریزش قیمت به سمت FTR روزانه و هفتگی