صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
بلاگ
سوالی دارید؟

فروش و خرید پولکادات

polkadot

پولکادات

dot

2,017,439IRR
1.56 %
4.02USDT
کمترین قیمت2,002,750IRR
بیشترین قیمت2,100,462IRR

پرداخت میکنم

IRR

IRR


دریافت میکنم

پولکادات

پولکادات


تغییرات قیمت پولکادات

 • روزانه

  4.68 %
 • هفتگی

  4.31 %
 • ماهانه

  2.61 %
 • سالانه

  24.21 %

اطلاعات دات

قیمت جهانی

$5.22

قیمت در رمزینکس

2,017,439 IRR

حجم جهانی

117.688 M

حجم رمزینکس

743,834,948 IRR

تغییر قیمت

1.56 %

دامیننس

1.23 %

ارزش کل بازار

$6,942,439,772.2

مرتبه

15

بازارهای معاملاتی دات

نمايش همه بازارها
بازارآخرین قیمتتغييرات (24h)حجم معاملات (24h)
polkadot/rial
DOT/IRRپولکادات/ریال
2,017,439
1.56 %
743,834,948 IRRمعامله
polkadot/tether
DOT/USDTپولکادات/تتر
4.01
1 %
75.5 USDTمعامله

درباره پولکادات

شبکه پولکادات (Polkadot) یک پلاتفرم مبتنی بر فناروی بلاکچین است که سعی می‌کند میان دیگر پلتفرم‌های بلاکچین ارتباط برقرار کند. دات (DOT) رمز ارز اختصاصی شبکه پولکادات است و یکی از ارزهای دیجتال برتر در بازار به شما می‌رود. دانش فنی و تخصصی در زمینه رمز ارزها و امنیت وب، صرافی دانش بنیان رمزینکس را قادر ساخته است که بستری امن و ساده را برای خرید و فروش ارز دیجیتال پولکادات (دات) در اختیار کاربران خود قرار دهد.

پولکادات (Polkadot) نسل جدید فناوری بلاکچین است. این شبکه سعی می‌کند بسیاری از مشکلات رایج ارزهای دیجیتال مانند مقیاس پذیری را برطرف کند. ارز دیجیتال پولکادات سعی می‌کند میان بلاکچین‌های مختلف ارتباط برقرار کند.

پولکادات پس از 3 سال توسعه در اردیبهشت 1399 راه اندازی شد و با توجه به پتانسیل‌هایی که ارائه می‌داد به سرعت در میان ارزهای دیجیتال برتر قرار گرفت. ارز دیجیتال پولکادات را بیشتر از هر چیزی دیگری می‌توان شبکه‌ای از بلاکچین‌های مجزا که به طور موازی با یکدیگر در ارتباط هستند دانست.

پولکادات سعی می‌کند بستری امن را برای اجرای پروژه‌های غیر متمرکز با اهداف متفاوت را ایجاد تا بدون نیاز به توسعه بلاک‌چین‌های اختصاصی و مجزا، از مزایایی همچون راه‌اندازی توکن اختصاصی، امنیت اشتراکی در کل شبکه، تعامل‌پذیری و ارتباط میان‌زنجیره‌ای در این شبکه بهره‌مند شوند.

دکتر گوین وود (Gavin Wood)، پیتر چابن (Peter Czaban) و رابرت هابرمایر (Robert Habermeier) سه تن از ایده‌پردازان و بنیان‌گذاران اصلی پولکادات هستند.

ارز دیجیتال به کار در رفته در شبکه پولکادات، دات (Dot) نام دارد. این رمز ارز با اهداف حاکمیت شبکه، سهام گذاری یا استیکینگ و وثیقه گذاری در شبکه پولکادات استفاده می‌شود. از این توکن برای پرداخت تراکنش‌های درون شبکه‌ای استفاده می‌شوند. با توجه به امکانات و ارزشمند بودن پولکادات، قیمت ارز دات (Dot) نیز به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.


تاریخچه قیمت پولکادات

قیمت پولکادات (دات) با توجه به پتانسیل‌هایی که ارائه می‌داد، به سرعت روند صعودی به خود گرفت. قیمت این ارز دیجیتال تنها چند ماه پس از راه اندازی یعنی در آگوست 2020 به 6/30 دلار رسید. بعد از رسیدن به این قیمت مقداری روند کاهشی به خود گرفت و در سپتامبر به قیمت‌های 4 دلار رسید.

از سپتامبر 2020 تا نوامبر 2020 قیمت ارز دیجیتال دات در بازه قیمتی 4 تا 5 دلار به طور پیوسته در حال نوسان بود. از اواسط دسامبر 2020 قیمت ارز دیجیتال دات روند صعودی خود را دوباره شروع کرد. قیمت ارز دیجیتال دات در ابتدای ژانویه 2021 به بیش از 10 دلار رسید. روند افزایش قیمت رمز ارز دات در ماه فوریه هم ادامه داشت. به طوری که قیمت آن در این ماه به نزدیک 40 دلار رسید.


کارمزد پولکادات

کارمزد معاملات خرید پولکادات در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)
کمتر از 100 میلیون تومان% 0.2% 0.25
100 تا 500 میلیون تومان% 0.18% 0.225
500 میلیون تا 1 میلیارد تومان% 0.16% 0.2
1 تا 4 میلیارد تومان% 0.14% 0.18
4 تا 10 میلیارد تومان% 0.125% 0.17
10 تا 20 میلیارد تومان% 0.12% 0.15
20 تا 100 میلیارد تومان% 0.1% 0.135
100 تا 500 میلیارد تومان% 0.075% 0.12
500 میلیون تومان و بیشتر% 0.07% 0.12

کامزد انتقال به کیف پول پولکادات

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال پولکادات به کیف پول، 0.2 پولکادات می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.


نحوه خرید و فروش پولکادات

خرید پولکادات از صرافی ارز دیجیتال ایرانی روند ساده‌ای دارد. صرافی‌ها اغلب یا فروشگاهی هستند یا بازار معاملاتی دارند. پولکادات در بازار ارزهای دیجیتال، جایگاه ویژه‌ای برای خود دست و پا کرده است. از تمامی صرافی‌های خارجی و صرافی ارز دیجیتال ایرانی رمزینکس قادر به خرید ارز دیجیتال پولکادات هستید. مهم رعایت امنیت و احتیاط برای دوری از هر گونه تحریم و کلاهبرداری است.

 • ابتدا باید در سایت ثبت‌نام کنید
 • مدارک هویتی خواسته شده را ارسال کنید
 • با ارسال مدارک سطح برنزی برای شما فعال خواهد شد
 • تکمیل فرایند احراز هویت
 • فعال شدن سطح طلایی برای شما
 • واریز ریال به حساب
 • خرید ارز دیجیتال مورد نظر
 • فروش ارز دیجیتال مورد نظر
 • برداشت ریالی از حساب

به محض ثبت‌نام اولیه و بارگذاری مدارک خواسته شده، می‌توانید در سطح برنزی به خرید ارز دیجیتال پولکادات مشغول شوید. حین اینکه شما مشغول به خرید پولکادات هستید، فرایند احراز هویت شما بعد از چند روز تکمیل خواهد شد و قادر به فعالیت در سطح طلایی بدون محدودیت خواهید بود.

خرید پولکادات

برای خرید پولکادات در صرافی رمزینکس دو راه پیش رو دارید. روش اول این است که مقدار پولکادات مورد نظر خود را به طور مستقیم از رمزینکس خریداری کنید. روش دوم هم ورود به رمزینکس تریدر است. رمزینکس تریدر یک بازار معاملاتی همتا به همتا است که شما در آن به طور مستقیم با کاربران وارد معامله خرید و فروش رمز ارز پولکادات می‌شوید.

در بازار معاملاتی یا همان رمزینکس تریدر سفارش خرید پولکادات خود را به دو صورت سفارش خرید محدود سفارش خرید سریع ثبت کنید. سفارش‌گذاری با قیمت مدنظر خود در بازار، سفارش محدود و ثبت سفارش بر اساس قیمت تعیین شده توسط فروشندگان، سفارش سریع است.

در خرید سریع پولکادات سفارش شما در سریع‌ترین زمان ممکن و حتماً صورت خواهد گرفت اما در سفارش محدود خرید پولکادات تکمیل سفارش به تطابق قیمت سفارش خرید شما با قیمت سفارش فروش دیگر کاربران بستگی دارد.

فروش پولکادات

فرایند فروش ارز دیجیتال پولکادات در صرافی رمزینکس به مانند خرید آن، به دو صورت ثبت سفارش فروش محدود و سریع خواهد بود و چگونگی آن دقیقاً مشابه با سفارش‌های خرید است که در بالا توضیح داده شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید و فروش پولکادات و سایر ارزهای دیجیتال از رمزینکس وارد صفحه ی راهنمای استفاده از رمزینکس شوید.

سوالات متداول

پولکادات را نسل سوم فناوری بلاکچین معرفی کرده‌اند. پولکادات در تلاش است تا پلتفرمی امن برای به هم متصل کردن چند بلاکچین مجزا با اهداف متفاوت را فراهم کند. شبکه پولکادات امکان انتقال داده میان بلاکچین های‌های مختلف و پشتیبانی از چند زنجیره توسط یک شبکه را فراهم می‌کند.

ارز دیجیتال دات (DOT) توکن یا رمز ارز اختصاصی شبکه پولکادات است. از توکن دات به منظور پرداخت هزینه مربوط به خدمات ارائه شده در شبکه پولکادات استفاده می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال دات می‌توانید از طریق صرافی‌های خارجی و صرافی‌های داخلی مانند رمزینکس اقدام کنید. در رمزینکس بلافاصله پس از ثبت‌نام قادر به خرید ارز دیجیتال دات و واریز و برداشت ریالی خواهید بود.

پلتفرم پولکادات یک شبکه بسیار جوان است که از سال 2020 کار خود را شروع کرده است و در مدت کمی خود را به ارزهای دیجیتال بزرگ بازار رساند. همین موضوع پتانسیل بالای این ارز دیجیتال را نشان می‌دهد.

عضو رمزینکس نیستید؟

از طریق دکمه زیر ثبت نام کنید

ثبت نام
become-a-member