انکر
انکر(ankr)

خرید و فروش ارز دیجیتال انکر (ANKR) - معرفی پروژه و قیمت ارز ANKR

آخرین قیمت به ریال

31,398IRR

آخرین قیمت به تتر

0.05USDT

تغییر قیمت

5.92 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

انکر

انکر

بازارهای معاملاتی انکر

 • انکر

  انکر

  (ankr)

  31,398 irr

  5.92 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز انکر (ankr)

انکر با نام لاتین Ankr و ارز دیجیتال ANKR یک پروژه زیرساختی غیر متمرکز Web3 است که به توسعه‌دهنده‌ها، اپلیکیشن‌های غیر متمرکز و کاربران امکان تعامل و ارتباط آسان با مجموعه‌ای شبکه‌های بلاکچینی را می‌دهد. با استفاده از API و RPC در این زیرساخت می‌توان اپلیکیشن‌های غیر متمرکز یا همان dApp توسعه داد. همچنین با استفاده از سرویس Ankr Earn می‌توانید کسب درآمد کنید و راهکارهای متعدد بلاکچینی برای سازمان‌ها هم در انکر در دسترس قرار دارد. ارز دیجیتال ANKR به‌عنوان ارز اصلی این پروژه، امکانات و قابلیت‌های متعدد از پرداخت هزینه تا کسب درآمد با استیک کردن توکن را ممکن می‌کند.

انکر (Ankr) چیست؟

راهکارها و سرویس‌هایی که ارتباط بین چند بلاکچین را ممکن می‌کنند، همیشه جذاب هستند. انکر یکی از این پروژه‌ها است که با ارائه زیرساخت بلاکچینی به کاربران مختلف امکان دسترسی و استفاده از فرصت‌های چند بلاکچینی و بین بلاکچینی را ممکن می‌کند. راهکارهای Cross-chain و multi-chain در دنیای کریپتو، فرصت استفاده از قابلیت‌های متعدد این صنعت را چندبرابر می‌کنند.

ارتباط بین چند بلاکچین و استفاده از خدمات آن‌ها قبلا مرسوم و آسان نبود. اکنون با توسعه زیرساخت‌های Web3 می‌توان ادعا کرد که این ارتباط آسان‌تر شده است و خصوصا انکر نقش مهمی در آن دارد. انکر و پروژه‌های مشابه به کاربران امکان می‌دهند که با یک رابط کاربری ساده، به چند بلاکچین دسترسی داشته باشند.

انکر (Ankr) در سال ۲۰۱۷ توسط چندلر سانگ و ریان فنگ راه‌اندازی شد. بلاکچین اصلی این پروژه یا همان مین‌نت (Mainnet) در سال ۲۰۱۹ در دسترس کاربران قرار گرفت. انکر مجموعه‌ای از ابزارهای Web3 را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. انواع مختلف کاربران از توسعه‌دهنده‌ها و استیک‌کننده‌ها تا خود اپلیکیشن‌های غیر متمرکز می‌توانند از ابزارهای انکر بهره ببرند. در این پروژه، یک پلتفرم غیر متمرکز واحد در اختیار کاربران قرار می‌گیرد تا با استفاده از آن از انواع بلاکچین‌ها استفاده کنند.

هر کاربری می‌تواند یک نود عملیاتی به انکر اضافه کند و به خاطر مدیریت درخواست‌ها از بلاکچین‌ها، کسب درآمد داشته باشد. درمقابل، توسعه‌دهنده‌ها و پروژه‌هایی که نمی‌خواهند نودهای خودشان را راه‌اندازی کنند، با پرداخت هزینه به زیرساخت غیر متمرکز نودها در انکر دسترسی پیدا می‌کنند. انکر پروتکل (Ankr Protocol) این زیرساخت را در اختیار پروژه‌ها و توسعه‌دهنده‌ها قرار می‌دهد. کاربرانی که قصد سرمایه‌گذاری با استیک کردن در پروژه‌ها و بلاکچین‌های مختلف دارند هم می‌توانند با استفاده از انکر به این فرصت‌ها دست پیدا کنند.

شبکه انکر (Ankr) در حال حاضر استیک کردن در چندین بلاکچین را پشتیبانی می‌کند. بلاکچین‌های پالیگان، اتریوم، بی‌ان‌بی چین، آوالانچ، پولکادات و کوساما در این پلتفرم پشتیبانی می‌شوند. همچنین کاربران با پرداخت هزینه‌های ماهانه می‌توانند نودهای Ethereum 2.0 را هم با انکر راه‌اندازی کنند.

انکر (Ankr) چطور کار می‌کند؟

انکر یک بلاکچین نیست و با شبکه‌های بلاکچینی تفاوت دارد. این پروژه مجموعه‌ای ابزارها را برای توسعه‌دهنده‌ها، سازمان‌ها و کاربران استیک کننده ارز دیجیتال فراهم می‌کند. از قابلیت‌های مهم Ankr می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرویس‌های زیرساخت غیر متمرکز نود

زیرساخت غیر متمرکز نود در انواع پروژه‌ها از پلتفرم‌های دیفای و پروژه‌های NFT تا بازی‌های بلاکچینی و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز کارایی دارد. این اپلیکیشن‌ها با استفاده از انکر در تمامی نقاط جهان نودهای بسیار زیاد با کارایی بالا دارند که درخواست‌های آن‌ها را مدیریت می‌کنند. آن‌ها با استفاده از زیرساخت غیر متمرکز می‌توانند درخواست‌ها را سریع‌تر، با مقیاس‌پذیری بالاتر و با دسترسی سریع‌تر مدیریت کنند. به بیان ساده، Ankr دسترسی اپلیکیشن‌ها به بلاکچین‌ها را آسان‌تر می‌کند.

برای پیاده‌سازی یک نود بلاکچینی به دانش فنی، زمان و تلاش زیادی نیاز دارید. اگر شما به یک نود اختصاصی نیاز داشته باشید، انکر این کار را برای‌تان انجام می‌دهد. دسترسی از راه دور به نود هم با استفاده از همین پلتفرم ممکن می‌شود. پروتکل انکر (Ankr Protocol) شامل مجموعه‌ای نودهای مستقل و غیر متمرکز در سرتاسر جهان می‌شود که می‌توانید داده‌های خود را در هر زمان از آن‌ها درخواست کرده یا به آن‌ها ارسال کنید.

ابزارهای API و RPC حرفه‌ای برای توسعه‌دهنده‌ها

توسعه‌دهنده‌هایی که با استفاده از قراردادهای هوشمند، اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را در بلاکچین‌ها توسعه می‌دهند، به روابط کاربری برنامه‌نویسی یا همان API اختصاصی نیاز دارند. این نیاز به‌صورت معمول شامل اجرای یک نود اختصاصی و ساعت‌ها زمان خواهد بود که تا نود را با وضعیت فعلی بلاکچین هماهنگ یا همان سینک (Sync) کنید. پروتکل انکر نیاز به راه‌اندازی و مدیریت نود اختصاصی را از بین می‌برد. این پروتکل به شما API و RPC لازم برای دسترسی به شبکه غیر متمرکز نودها را ارائه می‌کند.

شما با استفاده از API و RPC (مخفف Remote Procedure Calls) اختصاصی می‌توانید بدون نیاز به اشتراک ترافیک با کاربران دیگر در یک سرور، اپلیکیشن خود را مدیریت کنید. با استفاده از API می‌توانید بدون نیاز به راه‌اندازی یک نود، به تمام اطلاعات یک بلاکچین دسترسی پیدا کنید. این API تمامی اطلاعات مورد نیاز dApp را در اختیار آن قرار می‌دهد و تجربه کاربری بهتری ایجاد می‌کند.

استیک کردن نقدینگی یا لیکویید استیکینگ

یکی از چالش‌های معمول در دنیای دیفای و خصوصا زمان استیک کردن، از دست رفتن نقدینگی است. انکر علاوه بر ارائه فرصت برای تامین نقدینگی در بلاکچین‌های مختلف، توکن‌هایی را هم به‌عنوان نماد استیک کردن دارایی‌ها به کاربران می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از این توکن‌های استیک، در سرویس‌های مالی دیگر فعالیت کنید. فعالیتی که می‌تواند به‌صورت روش‌های درآمدی دیگر مثل ییلد فارمینگ و لیکوییدی ماینینگ اجرا شود. با استفاده از این قابلیت می‌توانید از ارزش دارایی‌های استیک شده برای کسب فرصت‌های مالی دیگر استفاده کنید.

برای استیک کردن نقدینگی باید ابتدا یک کیف پول تحت پشتیبانی را به پلتفرم وصل کنید. این پلتفرم از انواع کیف پول‌ها پشتیبانی می‌کند و می‌توانید چندین ارز دیجیتال را در آن استیک کنید. به‌عنوان مثال با استیک کردن ETH در پلتفرم انکر شما توکن‌های aETHb یا aETHc دریافت می‌کنید که هرکدام در پروژه‌های DeFi دیگر کاربردهای خاص خود را دارند.

کاربردهای سازمانی

انکر برای کسب‌وکارهایی که به راهکارهای انعطاف‌پذیر و اختصاصی نیاز دارند، سرویس زیرساخت ارائه می‌دهد. این نوع از سرویس موسوم به Web3 Infrastructure-as-a-service ارائه می‌شود و به‌نوعی ورود به دنیای Web3 را برای سازمان‌ها آسان می‌کند. سازمان‌هایی که در فرایندهای غیر متمرکز خود با شبکه‌های بلاکچینی مختلف کار می‌کنند، با استفاده از API و RPC در انکر می‌توانند به انواع شبکه‌ها دسترسی پیدا کرده و از آن‌ها استفاده کنند. سرویس‌های سازمانی یا همان اینترپرایز در انکر، کارایی و قدرت بیشتری نسبت به سرویس‌های شخصی و کوچک‌تر دارند.

ارز دیجیتال انکر (ANKR) چیست؟

ارز دیجیتال انکر با نماد ANKR توکن اصلی کاربردی در پلتفرم انکر محسوب می‌شود. این توکن تحت استانداردهای ERC20 و BEP20 در دسترس قرار دارد و درنتیجه از هر دو شبکه اتریوم و BNB Chain پشتیبانی می‌کند. توکن انکر سقف تولید و توزیع ۱۰ میلیارد توکن دارد و در زیرساخت غیر متمرکز این پلتفرم قابلیت‌های متعددی را ارائه می‌کند. برخی از قابلیت‌های عبارتند از:

 • کاربران پروتکل انکر برای پرداخت سرویس‌های ویژه یا همان پرمیون باید ANKR بپردازند. پس خرید ANKR و انتقال آن به پلتفرم، اولین قدم برای استفاده از قابلیت‌های ویژه است.
 • ارائه‌دهنده‌های نودهای مستقل با استیک کردن ارز دیجیتال ANKR و ارائه ترافیک، سهمی از پاداش‌های شبکه را دریافت می‌کنند.
 • هولدرهای ارز دیجیتال ANKR هم با استیک کردن توکن‌های خود در پاداش شریک می‌شوند.
 • توسعه‌دهنده‌ها برای دسترسی به نودهای انکر از راه دور خود باید توکن ANKR پرداخت کنند.
 • در ساختار حاکمیت غیر متمرکز انکر، ارز دیجیتال ANKR نقش حیاتی دارد. داشتن این ارز دیجیتال یعنی می‌توانید در پیشنهادها و پروپوزال‌های جدید برای تغییرات در شبکه رای بدهید.

با توجه به کاربردهای بالا می‌توان گفت که ANKR یک توکن حاکمیتی و کاربردی در شبکه انکر است. ارز دیجیتال ANKR ابزار اصلی پرداخت‌ها در شبکه و همچنین یک بخش مهم از پروتکل انکر برای کاربرانی است که می‌خواهند از سرویس‌ها استفاده کنند. درنتیجه می‌توان ادعا کرد که ANKR بیش از شبیه بودن به ارزهای دیجیتال مقل بیت کوین و اتر، بیشتر به توکن‌هایی مثل CAKE در پنکیک سواپ شباهت دارد.

آینده و ارزش سرمایه‌گذاری در ANKR

همان‌طور که دیدید پروتکل انکر انواع سرویس‌ها را برای انواع کاربران و فعالان دنیای دیفای فراهم می‌کند. درنتیجه می‌توان ادعا کرد که هر کاربری با هر سطح از نیاز به سرویس‌های دیفای می‌تواند از انکر استفاده کند. همین گسترده بودن سرویس‌های انکر باعث می‌شود که خرید ارز دیجیتال ANKR و استفاده از آن برای کاربران علاقه‌مند به دیفای جذاب باشد. همچنین این ارز دیجیتال به‌عنوان ابزار اصلی پرداخت‌ها و تراکنش‌ها در Ankr Protocol کاربرد دارد که تقاضا برای خرید آن را بیشتر می‌کند.

انکر یکی از پروژه‌هایی بوده که سرعت رشد بالایی را در بین پروژه‌های زیرساخت غیر متمرکز دیفای ثبت کرده است. اگر مسیر توسعه سرویس‌ها به همین صورت پیش برود و شرکت‌ها و بلاکچین‌های بیشتری با انکر همکاری کنند، می‌توان آینده آن را روشن و سودده دانست. البته سرمایه‌گذاری و خرید ANKR مانند هر ارز دیجیتال دیگر نیاز به بررسی دقیق بازار و مطالعه ریسک‌ها و فرصت‌ها دارد.

خرید ارز دیجیتال ANKR

خرید ارز دیجیتال انکر (ANKR) از صرافی‌های متعدد امکان‌پذیر است. این ارز دیجیتال در صرافی‌های بین‌المللی متعددی برای ترید در دسترس قرار دارد. بایننس، کوکوین، اچ‌تی‌اکس و کوین‌بیس برخی از صرافی‌های بین‌المللی هستند که از انکر با نماد ANKR پشتیبانی می‌کنند.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال ANKR در ایران می‌توانید از صرافی معتبر رمزینکس استفاده کنید. خرید و فروش و معامله انکر در این صرافی به آسانی و با ثبت‌نام و احراز هویت امکان‌پذیر است.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس با سرعت بالایی انجام می‌شود. صف خرید و فروش ارزهای دیجیتال در این صرافی همیشه خریدار یا فروشنده مناسب را برای ارز دیجیتال خود پیدا می‌کند.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک ایمیل یا شماره همراه نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام و تایید ایمیل یا شماره همراه، قبل از شروع خرید و فروش یا همان ترید، باید احراز هویت کنید.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. فقط باید اطلاعات هویتی و مدارک مرتبط را بارگذاری کنید. بعد از احراز هویت می‌توانید ارز دیجیتال ANKR را با ریال بخرید. برای خرید با ریال هم ابتدا باید کیف پول خود را با کارت‌های بانکی عضو شتاب شارژ کنید.

در مرحله بعد می‌توانید مقدار مورد نیاز از ارز انکر را با قیمت مورد نظر یا با قیمت بازار بخرید. با مشخص کردن قیمت مورد نظر، تا وقتی که قیمت ANKR به قیمت مورد نظر شما نرسد، معامله انجام نمی‌شود. با فروش به قیمت بازار، ارز ANKR را با قیمت میانگین خرید و فروش بازار خریداری می‌کنید.

کارمزد خرید و فروش انکر

کارمزد معاملات خرید انکر در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول انکر

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال انکر به کیف پول، 1 انکر می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

پروتکل انکر با نام لاتین Ankr Protocol تمامی سرویس‌های مورد نیاز برای دسترسی به زیرساخت غیر متمرکز از نودها را در اختیار کاربران شخصی و سازمانی قرار می‌دهد. توسعه اپلیکیشن غیر متمرکز و دسترسی به نودهای بلاکچینی با انکر ممکن می‌شود.

ارز دیجیتال انکر با نماد ANKR به‌عنوان توکن کاربردی و حاکمیتی اصلی در شبکه انکر شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال برای انواع کاربردها از پرداخت هزینه‌ها تا استیک کردن و کسب پاداش کاربرد دارد.

برای خرید انکر ANKR می‌توانید از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی با ثبت‌نام و احراز هویت سریع می‌توانید صدها ارز دیجیتال را با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت انکر

بیشترین قیمت

28,800irr

کمترین قیمت

31,185irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال انکر

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال انکر در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال انکر همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط انکر برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.