بیبل
بیبل(bbl)

خرید و فروش بیبل با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای بیبل BBL

آخرین قیمت به ریال

39,000IRR

آخرین قیمت به تتر

0.06USDT

تغییر قیمت

1.73 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

بیبل

بیبل

بازارهای معاملاتی بیبل

 • بیبل

  بیبل

  (bbl)

  39,000 irr

  1.73 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز بیبل (beoble)

فناوری بلاکچین و سرویس‌های غیر متمرکز امکان ایجاد تغییرات اساسی در بخش‌های مختلف زندگی روزمره ما را دارند و پیام‌رسانی در اینترنت، یکی از این حوزه‌ها محسوب می‌شود. پلتفرم‌های پیام‌رسانی وب ۲ مثل واتس‌اپ و تلگرام باوجود شهرت زیاد، چالش‌هایی از جنس امنیت و حریم خصوصی دارند. پلتفرم بیبل یکی از سرویس‌های غیر متمرکز است که با هدف از بین بردن همین چالش‌ها و مشکلات توسعه پیدا کرد. بیبل حتی چالش‌های مرسوم در سرویس‌های بلاکچینی مثل هزینه بالای گس (Gas) و عدم وجود حریم خصوصی را هم هدف قرار داده است. برنامه‌های بیبل برای توسعه یک پلتفرم پیام‌رسانی غیر متمرکز و ارائه خدمات بهینه به کاربران، تقاضا برای خرید ارز دیجیتال BBL را هم افزایش داد که شاید یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت بیبل باشد. البته بیبل رقبای زیادی در صنعت غیر متمرکز دارد و برای موفق شدن در این رقابت، باید توسعه همه جانبه را مدنظر داشته باشد.

پلتفرم پیام‌رسان بیبل کمی پس از راه‌اندازی به موفقیت‌های زیادی رسید. این سرویس که روی عدم تمرکز ذخیره‌سازی داده‌های کاربران و شفافیت عملکرد تمرکز می‌کند، تنها در دو هفته موفق به جذب ۱۵۰ هزار کاربر فعال ماهانه و ۱۵ هزار کاربران فعال روزانه شد. این پیام‌رسان اولین پیام‌رسان وب ۳ با قابلیت استفاده از استیکرهای NFT و چت‌های با ورودی توکن محسوب می‌شود. همچنین کاربران با داشتن مکالمه‌های فعال در پلتفرم، ارز دیجیتال BBL را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

پیام‌رسان بیبل (Beoble) چیست؟

پلتفرم‌های پیام‌رسان در دنیای اینترنت باوجود کاربردهای متنوع، چالش‌های زیادی دارند که با استفاده از فناوری بلاکچین قابل حل شدن هستند. بیبل با نام لاتین Beoble یک پلتفرم ارتباطی غیر متمرکز است که تجربه پیام‌رسانی در دنیای وب ۳ را با اولویت قرار دادن امنیت و حریم خصوصی به کاربران ارائه می‌کند. کاربران با استفاده از کیف پول ارز دیجیتال خود امکان استفاده از بیبل را پیدا می‌کنند. همچنین در اپلیکیشن‌های متنوع غیر متمرکز می‌توان با استفاده از یک خط کد، بیبل را به سرویس‌ها اضافه کرد.

قابلیت‌های مرسوم پلتفرم‌های پیام‌رسان وب ۲ مثل استیکرها، ارسال و دریافت فایل، ایموجی و گروه‌های کاربری، در بیبل هم در دسترس کاربران قرار دارند. علاوه بر این قابلیت‌ها، کاربران Beoble می‌توانند از استیکرهای NFT در چت‌های خود استفاده کنند. همچنین می‌توان در بیبل چت‌ها را محدود به ارسال توکن یا انجام تراکنش کرد. این نوع از چت‌ها مثلا مخصوص کاربرانی هستند که NFTهای خاصی دارند یا حداقل تعداد تراکنش مشخصی در شبکه داشته‌اند. همچنین مدیران در چت‌ها می‌توانند محدودیت‌های شخصی‌سازی شده‌ای ایجاد کنند تا امنیت گفت‌وگوها در برابر ربات‌ها و کاربران اسپم بیشتر شود.

از قابلیت‌های جذاب دیگر در پیام‌رسان بیبل می‌توان به امکان کسب امتیاز و فرصت شرکت در ایردراپ‌ها اشاره کرد. همچنین داده‌ها در منابع غیر متمرکز مثل پروتکل‌های IPFS و Arweave ذخیره می‌شوند. شبکه‌های غیر متمرکز، حفاظت از داده‌ها را بهبود می‌دهند. داده‌های کاربران به‌صورت چند بخشی در منابع متنوع ذخیره می‌شوند و درنتیجه امکان دسترسی به داده‌های کاربران تقریبا از بین می‌رود. همچنین تمامی داده‌ها با رمزنگاری ذخیره می‌شوند که یک لایه جدید به سیستم امنیتی بیبل اضافه می‌کند.

تیم توسعه‌دهنده پیام‌رسان بیبل، پشتیبانی از بلاکچین اتریوم و بلاکچین‌های هماهنگ با EVM مثل پالیگان و بی‌ان‌بی چین را به این سرویس اضافه کرده‌اند. درنتیجه کاربران از هر بلاکچین هماهنگ با EVM می‌توانند با بیبل ارتباط برقرار کنند. به‌علاوه، اضافه کردن بلاکچین‌های لایه جدید دیگر مثل Aptos و Sui هم در برنامه‌های توسعه‌ای قرار دارد.

بیبل چطور کار می‌کند؟

پیاده‌سازی زیرساخت غیر متمرکز برای پیام‌رسانی، نیاز به توسعه سرویس‌های نوآورانه دارد. پیام‌رسان بیل برای ارائه سرویس‌های بهینه ارتباطی، از پروتکل CDG مخفف Communication Delivery Graph استفاده می‌کند. این پروتکل با تمرکز روی امنیت و حریم خصوصی کاربران توسعه پیدا کرده است. بیبل همچنین علاوه بر استفاده از شبکه‌های غیر متمرکز برای ذخیره‌سازی داده، با استفاده از CDG از امن و خصوصی ماندن پیام‌ها اطمینان حاصل می‌کند. رمزنگاری پیام‌ها در بیبل به گونه‌ای انجام می‌شود که فقط فرستنده و دریافت‌کننده پیام‌ها امکان مشاهده محتوای پیام را خواهند داشت. از آنجایی که CDG یک مکانیزم تحویل داده غیر متمرکز محسوب می‌شود، کاربران مالکیت کامل داده‌ها و اطلاعات خود را در کل فرایند در دست خواهند داشت.

سیستم اجماعی که برای تایید تراکنش‌ها و پیام‌رسانی در بیبل پیاده می‌شود، برخلاف اغلب بلاکچین‌های لایه ۱ نیاز به قدرت‌های پردازشی بالا ندارد. درنتیجه سرعت بالایی هم در ردوبدل کردن پیام‌ها در Beoble حس می‌شود. به لطف زیرساخت غیر متمرکز CDG، پلتفرم بیبل امکان مقیاس‌دهی کافی به زیرساخت را هم خواهد داشت.

از قابلیت‌های مهم دیگر بیبل می‌توان به هویت غیر متمرکز برای کاربران اشاره کرد. در این پلتفرم، هویت دیجیتالی کاربران به‌صورت غیر متمرکز ذخیره می‌شود و همچنین کنترل کامل آن هم در دستان خود کاربران خواهد شد. به‌علاوه، برای تایید هویت دیجیتالی هم نیازی به یک سازمان یا شرکت متمرکز نیست. نکته مهم دیگر اینکه به لطف گراف اجتماعی یکپارچه بیبل، کاربران می‌توانند اطلاعات مخاطبان خود را از پلتفرم‌های دیگر مثل Lens Protocol و CyberConnect هم به بیبل اضافه کنند.

آشنایی با قابلیت‌های بیبل

پلتفرم‌های پیام‌رسانی برای ارائه سرویس‌های بهینه به کاربران رقابت جدی دارند. پیام‌رسان بیبل برای پیش رفتن در این رقابت مجموعه‌ای از قابلیت‌ها را به کاربران ارائه می‌کند. چت کردن در بیبل برخلاف برخی از رقبای بلاکچینی، فقط با اتصال کیف پول ارز دیجیتال انجام می‌شود. تمامی پیام‌ها از متن و تصویر و استیکر با اتصال به همان کیف پول پیش می‌رود. همچنین قابلیت وارد کردن استیکر از تلگرام به چت‌ها هم در بیبل وجود دارد.

درآمدزایی از بیبل یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که این پیام‌رسان را برای کاربران جذاب می‌کنند. آن‌ها با مشارکت فعال در پلتفرم می‌توانند پاداش‌هایی از جنس ارز دیجیتال BBL دریافت کنند. به‌عنوان مثال فعال بودن در گروه‌ها و همچنین انجام برخی تسک‌های وفاداری، برای کاربران پاداش BBL خواهد داشت.

از قابلیت‌های کاربردی دیگر در بیبل می‌توان به فالو کردن کاربران، پیشنهادهای هوشمند بسته به فعالیت و علاقه‌ها و امکان جست‌وجو و پیدا کردن گروه‌ها و کاربران اشاره کرد. در مجموع بیبل کاربران را تشویق می‌کند که فعالیت بیشتری در پلتفرم داشته باشند و با ارائه سرویس‌های غیر متمرکز متنوع، امکان فعالیت بیشتر را به آن‌ها می‌دهد.

ارز دیجیتال BBL چیست؟

پیاده‌سازی زیرساخت اقتصادی برای یک پلتفرم غیر متمرکز، فقط با ارائه یک ارز دیجیتال ممکن می‌شود. ارز دیجیتال BBL ارز دیجیتال اصلی پلتفرم بیبل است که قابلیت‌های متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این ارز دیجیتال ابتدا به نام CAT معرفی شد و بعدا با رونمایی رسمی از پیام‌رسان، به BBL تغییر نام داد. تیم توسعه‌دهنده بیبل حداکثر میزان توزیع ارز دیجیتال BBL را یک میلیارد توکن در نظر گرفته است.

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های پیام‌رسان غیر متمرکز برای بسیاری از کاربران دنیای بلاکچین جذاب است. این سرویس‌ها با امید از بین بردن چالش‌های موجود در پیام‌رسان‌های وب ۲ به بازار عرضه می‌شوند و امکان جذب کاربران را دارند. البته هنوز راه زیادی تا مهاجرت کامل کاربران از پیام‌رسان‌های سنتی مثل تلگرام و واتس‌اپ به بیبل و رقبا وجود دارد.

پیام‌رسان‌های سنتی با ذخیره اطلاعات کاربران در سرویس‌های متمرکز، برای آن‌هایی که به دنبال لایه‌های امنیتی قوی‌تر در ارتباط‌های خود هستند، انتخاب‌های مناسبی به نظر نمی‌رسند. درمقابل پیام‌رسان بیبل و سرویس‌های مشابه بلاکچینی، با توزیع ذخیره داده در منابع گوناگون و استفاده از بلاکچین برای حفظ امنیت ارتباط‌ها، گزینه‌های بهتری به نظر می‌رسند.

 به خاطر همین امیدها و برنامه‌های آتی، خرید بیبل برای بسیاری از سرمایه‌گذارها جذاب به نظر می‌رسد. جذابیت و افزایش تقاضا برای خرید ارز دیجیتال BBL می‌تواند یکی از عوامل موثر بر قیمت باشد. البته برای پیش‌‌بینی قیمت بیبل فقط افزایش یا کاهش تقاضا کافی نیست. شرایط متعدد دیگر مثل رقابت ازسوی سرویس‌های مشابه یا شرایط کلی بازار هم می‌تواند منجر به افزایش یا کاهش قیمت ارز دیجیتال BBL شود.

چطور ارز بیبل BBL بخریم؟

ارز بیبل به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال BBL می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی معتبر استفاده کنید. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند.

برای خرید ارز BBL در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز بیبل بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال BBL خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید BBL در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید ارز دیجیتال BBL یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

کارمزد خرید و فروش بیبل

کارمزد معاملات خرید بیبل در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول بیبل

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال بیبل به کیف پول، 40 بیبل می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

بیبل یک پلتفرم پیام‌رسان غیر متمرکز است که امکان برقراری ارتباط بدون نیاز به شرکت‌ها و سرورهای متمرکز را به کاربران می‌دهد.

همه قابلیت‌ها مثل چت، گروه‌های کاربری، ارسال و دریافت متن، تصویر و ایموجی که در پیام‌رسان‌های مرسوم می‌بینیم، در بیبل هم در دسترس قرار دارند.

بیبل روی اتریوم توسعه پیدا کرده است، اما از همه شبکه‌های هماهنگ با EVM مثل پالیگان و بی‌ان‌بی چین پشتیبانی می‌کند.

ارز دیجیتال BBL ارز دیجیتال اصلی پلتفرم پیام‌رسان بیبل است که برای پرداخت پاداش به کاربران فعال استفاده می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال BBL از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این صرافی با کارمزد بسیار پایین خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت بیبل

بیشترین قیمت

36,000irr

کمترین قیمت

45,000irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال بیبل

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال بیبل در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال بیبل همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط بیبل برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.