فچ ای آی(fet)

خرید و فروش ارز یچ ای آی (Fetch.ai) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال FET

آخرین قیمت به ریال

933,483IRR

آخرین قیمت به تتر

1.57USDT

تغییر قیمت

-2.83 %
نمودار و تحلیل فچ ای آی

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

فچ ای آی

بازارهای معاملاتی فچ ای آی

 • فچ ای آی

  (fet)

  933,483 irr

  2.83 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز فچ ای آی (fetch.ai)

ترکیب هوش مصنوعی و بلاکچین می‌تواند شاید مرحله بعدی در انقلاب دنیای فناوری باشد. پلتفرم فچ ای آی هدف بزرگی را در این مسیر دنبال می‌کند که با ترکیب فناوری بلاکچین، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می‌خواهد این فناوری‌ها را در دست همه کاربران در سرتاسر جهان قرار دهد. این پلتفرم یک شبکه غیر متمرکز از ایجنت‌ها (agent) را به هم متصل می‌کند که عوامل کلیدی در آموزش هوش‌‌های مصنوعی است. ارز دیجیتال FET نقشی حیاتی در این شبکه دارد و برای کاربردهای متنوع در آن توسعه یافت. قیمت رمز ارزهای دیجیتال مانند ارز فچ ای آی در ماه‌‌هایی که هایپ اخبار پیرامون سرویس‌های هوش مصنوعی زیاد شد، افزایش شدیدی را تجربه کرد. چرا که بسیاری از سرمایه‌گذاران خرید ارز دیجیتال FET را فرصتی برای بهره‌برداری از رشد فناوری دانستند. 

پلتفرم فچ ای آی (Fetch.ai) چیست؟

در دسترس قرار دادن قابلیت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای افراد بیشتر در جهان، می‌تواند مرحله بعدی در مسیر نوآوری‌های بزرگ در دنیای فناوری باشد. پلتفرم فچ ای آی (Fetch.ai) با ارز دیجیتال FET یک شبکه غیر متمرکز از عوامل یا همان ایجنت‌های مستقل هوش مصنوعی ایجاد کرده است که امکان برقراری ارتباط، همکاری و یادگیری از همدیگر را با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین دارند. این پروژه توسط گروهی از متخصصان هوش مصنوعی، بلاکچین و مهندسی نرم‌افزار در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. ارز دیجیتال FET هم به‌عنوان توکن اصلی شبکه در سال ۲۰۱۹ و پس از یک IEO در سال ۲۰۱۹ به بازار معرفی شد.

چشم‌انداز پروژه Fetch.ai این است که همه کاربران در سرتاسر جهان از مزیت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بهره ببرند. این دسترسی بدون نیاز به دانش فنی یا ارتباط با شرکت‌ها و سازمان‌های واسطه ممکن می‌شود. استفاده از بلاکچین به کاربران امکان می‌دهد که ایجنت‌های دیجیتالی خود را بدون دانش فنی خاص، ساخته، پیاده‌سازی کرده و آموزش دهند. این ایجنت‌ها می‌توانند وظایف و کارهای متنوعی را در موضوعات و صنایع گوناگون به‌صورت هوشمند و خودکار انجام دهند. این ایجنت‌ها همچنین می‌توانند با هم‌دیگر ارتباط برقرار کرده و از منابع داده‌ای استفاده کنند. هوشمندی تجمیعی که با ارتباط این ایجنت‌ها ایجاد می‌شود، خروجی‌های پربازده و باارزشی را به‌همراه خواهد داشت.

به بیان ساده، فچ ای آی به کاربران امکان می‌دهد که قراردادهای هوشمند را با هدف انجام کارهای تکراری و با تکیه بر دانش هوش مصنوعی، توسعه دهند.

نماد ارز دیجیتال Fetch.ai و لوگوی صرافی رمزینکس

کاربردهای پلتفرم فچ ای آی

هوشمندی که با ترکیب بلاکچین ایجاد می‌شود، کاربردهای متنوعی در دنیای فناوری خواهد داشت. پلتفرم فچ ای آی برای فناوری هوش مصنوعی خود کاربردهای بسیار زیادی در نظر دارد. برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • سرویس‌های مالی غیر متمرکز (DeFi): پیاده‌سازی هوش مصنوعی در دیفای به کاربران امکان می‌دهد بهترین فرصت‌های ترید، اجرای تریدها، تامین نقدینگی و فرصت‌های مشابه را بین چندین پروتکل و پلتفرم دیفای پیدا کنند.
 • حمل‌ونقل: با استفاده از هوش مصنوعی و ترکیب آن با سرویس‌های غیر متمرکز کنترل زنجیره تامین، امکانات متعددی به‌همراه دارد. کاربران می‌توانند با پیدا کردن بهترین مسیرهای حمل‌ونقل، جابه‌جایی و مسافرت را بهینه کنند. همچنین بهترین روش‌های حمل‌ونقل، فضاهای پارک و مقاصد بهینه هم با پیاده‌سازی این فناوری‌ها ممکن می‌شود.
 • انرژی: پیشنهادهای هوش مصنوعی باعث می‌شود مصرف انرژی و هزینه‌ها با جابه‌جایی به منابع انرژی سبز کاهش پیدا کند. همچنین می‌توان از پلتفرم‌‌های تهاتر انرژی و موارد مشابه، بهره‌برداری بهینه داشت.

نقشه راهی که فچ ای آی برای مسیر خود در نظر گرفته است، جنبه‌های متنوعی برای پروژه بیان می‌کند. از برنامه‌های مهم می‌توان به بهینه‌سازی کیف پول ارز دیجیتال Fetch، بهینه‌سازی Fetch Station Explorer، رونمایی از امکان ادغام با پروتکل‌های خارجی و رونمایی از قابلیت‌های جدید برای اکوسیستم اشاره کرد.

یکی دیگر از برنامه‌های آتی فچ ای آی برنامه‌ریزی برای رونمایی از سرویس آکسیم (Axim) است. همچنین رونمایی یک مدل اولیه از پلتفرم یادگیری مبتنی بر همکاری هم در برنامه‌ها دیده می‌شود.

ارز دیجیتال FET که شماره‌هایی رو آن است و لوگوی رمزینکس

فچ ای آی چطور کار می‌کند؟

زیرساخت پلتفرم فچ ای آی بر استفاده از بلاکچین برای ایجاد امکان پیاده‌سازی ایجنت‌های خودکار بنا شده است. این برنامه‌ها با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به کاربران Fetch.ai امکان می‌دهند کاربردهای متنوعی را به‌صورت خودکار داشته باشند. بخش‌های مخلفی در اکوسیستم فچ ای آی فعال هستند که در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا می‌شوید.

ایجنت‌های مستقل اقتصادی (AEA)

فعالیت‌های خودکار و هوشمند اقتصادی از کاربردهای جذاب ایجنت‌های هوش مصنوعی محسوب می‌شود. ایجنت‌های مستقل اقتصادی (Autonomous Economic Agents) با نام اختصاری AEA برنامه‌های نرم‌افزاری هستند که به‌طور مستقل و به جای مالکان و کاربران خود در سرویس‌های اقتصادی فعالیت می‌کنند. این عوامل یا ایجنت‌ها با استفاده از زبان مشترک Agent Communication Language با هم ارتباط برقرار می‌کنند. برای ساخت AEA هم می‌توان از فریمورک مخصوص مبتنی بر زبان پایتون (Python) استفاده کرد که تمامی ابزارها و کتابخانه‌های مورد نیاز برای توسعه AEA را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

فریمورک باز اقتصادی (OEF)

زیرساخت اصلی که ایجنت‌ها را در فچ ای آی به هم متصل می‌کند به نام فریمورک باز اقتصادی (Open Economic Framework) با نام اختصاری OEF شناخته می‌شود. این فریمورک یک بازارچه یا همان مارکت‌پلیس غیر متمرکز ایجاد می‌کند که ایجنت‌ها در آن می‌توانند همدیگر را پیدا، داده‌ها را جابه‌جا کرده و به سرویس‌ها دسترسی پیدا کنند. این فریمورک همچنین یک موتور جست‌وجو دارد که امکان پیدا کردن اطلاعات مرتبط و فرصت‌های مناسب در شبکه را به ایجنت‌ها می‌دهد.

یادگیری تجمیعی

پلتفرم Fetch.ai از یک پروتکل یادگیری ماشین به نام CoLearn استفاده می‌کند. این پروتکل به ایجنت‌های اقتصادی مستقل امکان اشتراک‌گذاری داده‌ها و مدل‌ها را بدون از بین رفتن حریم خصوصی و امنیت می‌دهد. پروتکل CoLearn با استفاده از زبان برنامه‌نویسی قرارداد هوشمند CosmWasm پیاده‌سازی شد که بر اساس WASM توسعه یافته است. همین زبان برنامه‌نویسی در دفتر کل فچ ای آی هم استفاده شده است. پروتکل CoLearn همچنین یک مارکت‌پلیس دارد که کاربران در آن می‌توانند داده‌ها و مدل‌های مخصوص ایجنت‌های خود را خرید و فروش کنند.

قابلیت همکاری

پلتفرم فچ ای آی زیرساختی بین بلاکچینی دارد. این شبکه با استفاده از کیت توسعه نرم‌افزار کازماس (Cosmos) با دیگر بلاکچین‌ها ارتباط دارد. در نتیجه فچ ای آی به ایجنت‌ها امکان می‌دهد که به داده‌ها و سرویس‌های در بلاکچین‌های دیگر همچون اتریوم و بی‌ان‌بی چین دسترسی داشته باشند. به‌علاوه آن‌ها می‌توانند با استفاده از بریج‌هایی (Bridge) مثل Axela، ارز دیجیتال FET را با ارزهای دیجیتال دیگر سواپ کنند.

سکه ارز دیجیتال FET و لوگوی رمزینکس

ارز دیجیتال FET چیست؟

در معرفی ارز دیجیتال فچ اِی آی می‌توان گفت پلتفرم فچ آی آی هم مانند هر پلتفرم غیر متمرکز دیگر برای کاربردهای متنوع به ارز دیجیتال اصلی و کاربردی نیاز دارد. ارز دیجیتال FET توکن اصلی یا همان نیتیو و حاکمیتی در پلتفرم فچ ای آی است که مزیت‌های متنوعی برای هولدرها و استیک کننده‌ها دارد. خرید ارز فچ ای آی برای استفاده از قابلیت‌های این پلتفرم الزامی است. توسعه‌دهنده‌های پلتفرم، با اضافه کردن مزیت‌ها برای هولدرها، جذابیت این توکن را روز به روز بیشتر می‌کنند. افزایش قیمت ارز دیجیتال FET می‌تواند به خاطر همین مزیت‌ها و همچنین استقبال کاربران از پلتفرم‌های بلاکچینی هوش مصنوعی باشد.

از کاربردهای اصلی ارز دیجیتال FET می‌توان به نقش آن در سیستم حاکمیت غیر متمرکز یا همان DAO پلتفرم فچ ای آی اشاره کرد. هولدرهای ارز فچ ای آی می‌توانند در رای‌گیری‌های مرتبط با پلتفرم نقش داشته باشند. این رای‌گیری‌ها شامل پیشنهادهایی می‌شود که مسیر توسعه یا حتی روش هزینه کردن درآمدهای پروژه را مشخص می‌کنند. آن‌ها همچنین با قفل کردن ارز فچ ای آی می‌توانند پیشنهادهایی برای بهبود مسیر توسعه ارائه دهند.

استیک کردن ارز دیجیتال FET از امکانات دیگری است که پلتفرم فچ ای آی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. آن‌ها با استیک کردن ارز فچ ای آی می‌توانند به حفظ امنیت شبکه کمک کنند. مانند هر پلتفرم اثبات سهام (PoS) دیگر، فچ ای آی هم پاداش‌هایی را به استیک کننده‌ها پرداخت می‌کند.

همان‌‌طور که گفته شد، خرید ارز دیجیتال FET را می‌توان قدم اصلی در ورود به دنیای Fetch.ai دانست. چرا که هزینه همه کارمزدهای استفاده از خدمات شبکه با این توکن پرداخت می‌شود. انواع سرویس‌ها از ساختن ایجنت‌ها، دسترسی به داده‌ها و اجرای قراردادهای هوشمند با FET پرداخت می‌شود. همین کاربرد یکی از عوامل مهم تاثیرگذار روی قیمت ارز فچ ای آی محسوب می‌شود. هرچه سرویس‌های بیشتری به کاربران ارائه شده و نیاز به استفاده از پلتفرم بیشتر شود، می‌توان انتظار افزایش قیمت بیشتری برای ارز دیجیتال FET داشت.

ارز دیجیتال FET نقش انگیزه دهی به کاربران را هم در فچ ای آی دارد. توسعه‌دهنده‌ها و کاربران با کمک به رشد و نوآوری در پلتفرم، پاداش‌هایی از جنس ارز FET دریافت می‌کنند. به‌عنوان مثال ارائه کردن داده یا نقدینگی به پلتفرم، با پاداش ارز دیجیتال FET همراه می‌شود.

چطور ارز دیجیتال فچ ای آی FET بخریم؟

ارز فچ ای آی به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال FET می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی مثل بایننس، کوین‌بیس، کوکوین، گیت و بسیاری از صرافی‌های دیگر استفاده کنید. این صرافی‌ها، امکان ترید FET را با ارزهای معروف مثل BTC و USDT و ارزهای مشابه را به شما می‌دهند. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند.

برای خرید ارز FET در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز فچ ای آی بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال FET خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در صرافی ارز دیجیتال رمزینکس صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است. همچنین شما می‌‌توانید قیمت اتریوم به تومان، قیمت چین لینک،‌  سند باکس و سایر ارزهای دیجیتال را در این صرافی ببینید.

برای خرید FET در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید FET یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

کارمزد خرید و فروش فچ ای آی

کارمزد معاملات خرید فچ ای آی در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول فچ ای آی

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال فچ ای آی به کیف پول، 40 فچ ای آی می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

فچ ای آی یک پلتفرم هوش مصنوعی بلاکچینی است که امکان ایجاد ایجنت‌های هوشمند برای انجام کارهای متنوع و ساختن سیستم غیر متمرکز یادگیری ماشین را فراهم می‌کند.

ایجنت یا عامل دیجیتالی به برنامه‌‌های هوشمندی گفته می‌شود که امکان انجام وظایف گوناگون و ارتباط با یکدیگر و کمک به هوشمند شدن شبکه را دارند.

ارز دیجیتال FET توکن نیتیو و حاکمیتی پلتفرم Fetch.ai است که به‌عنوان ابزار پرداخت، ابزار انگیزه‌دهی و ابزار مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز کاربرد دارد.

فچ ای آی ترکیبی از هوش مصنوعی و بلاکچین را ارائه می‌کند و درصورت بلوغ بیشتر و ادامه یافتن پیشرفت هوش مصنوعی، احتمال رشد زیادی خواهد داشت.

برای خرید ارز دیجیتال FET از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را با کارمزد پایین در این صرافی بخرید و بفروشید.