رندر توکن
رندر توکن(rndr)

خرید و فروش رندر توکن (RNDR) - معرفی رندر نتورک و قیمت Render Token

آخرین قیمت به ریال

4,078,000IRR

آخرین قیمت به تتر

7.040USDT

تغییر قیمت

4.88 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

رندر توکن

رندر توکن

بازارهای معاملاتی رندر توکن

 • رندر توکن

  رندر توکن

  (rndr)

  4,078,000 irr

  4.88 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز رندر توکن (render token)

رندر نتورک با نام لاتین Render Network و ارز دیجیتال رندر توکن با نماد RNDR یک شبکه غیر متمرکز رندر دیجیتال است که زیرساخت پردازش گرافیکی را برای کاربران نیازمند به رندرهای سه‌بعدی فراهم می‌کند. رندر نتورک کاربرانی که برای رندر کردن طرح‌های خود به پردازنده‌های گرافیکی قوی (GPU) نیاز دارند را به کاربرانی متصل می‌کند که این قدرت پردازشی را در اختیار دارند. سیستم رندر این شبکه بیشتر در کاربردهای مرتبط با هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و تولید محتوای حرفه‌ای استفاده می‌شود. خرید ارز دیجیتال RNDR یا همان رندر توکن به‌عنوان ابزار اصلی پرداخت در شبکه استفاده می‌شود.

رندر نتورک (Render Network) چیست؟

لوگوی ارز دیجیتال رندر با پس زمینه نمودار و لوگوی صرافی رمزینکس

رندر نتورک که با ارز دیجیتال RNDR شناخته می‌شود، یک پلتفرم جهانی غیر متمرکز است که برای پاسخ به نیازهای روزافزون پردازش گرافیکی و رندر کردن طر‌ح‌های دیجیتالی توسعه یافت. این شبکه غیر متمرکز، قدرت پردازشی بلااستفاده در پردازنده‌های گرافیکی کاربران را وارد چرخه کاربردی می‌کند. 

تولیدکننده‌های محتوایی که نیاز به GPU قوی برای رندر طرح‌های خود دارند، ازطریق رندر نتورک به کاربرانی متصل می‌شوند که در پردازنده‌های خود، قدرت پردازشی اضافه و بلااستفاده دارند. این شبکه به کمک ارز دیجیتال RNDR یک چرخه مالی را هم ایجاد می‌کند. چرخه‌ای که انگیزه لازم برای به اشتراک‌گذاری GPU اضافه را به کاربران می‌دهد.

تولیدکننده‌های محتوا با استفاده از رندر نتورک به قدرت پردازشی گرافیکی لازم برای رندر کردن طرح‌های خود دسترسی پیدا می‌کنند. با استفاده از این شبکه، هزینه‌های رندر هم برای آن‌ها کمتر می‌شود. درنتیجه تولیدکننده‌های بیشتری می‌توانند از فرصت طراحی‌های جدید و حرفه‌ای و دسترسی به منابع پردازشی قوی بهره ببرند.

در معرفی ارز دیجیتال RNDR این طور گفته می‌شود که سرویس Render Network از یک شبکه همتا به همتا (P2P) برای توزیع کارهای رندر گرافیکی استفاده می‌کند. در این شبکه، کاربرانی که محتوای گرافیکی تخصصی تولید می‌کنند و نیاز به رندر کردن دارند، مستقیما به کاربران دارنده پردازنده‌های گرافیکی قوی وصل می‌شوند. با از بین رفتن واسطه‌ها، فرصت برای ورود به دنیای جذاب طراحی سه‌بعدی و مدل‌سازی حرفه‌ای برای کاربران بیشتری فراهم می‌شود. در این میان ارز دیجیتال RNDR هم انگیزه مالی لازم را برای نودهای پردازنده فراهم می‌کند.

انواع تولیدکننده‌های محتوا و طراحان می‌توانند از رندر نتورک برای نهایی کردن طرح‌های دیجیتالی خود استفاده کنند. برخی از فرایندهایی که با این شبکه آسان‌تر می‌شوند عبارتند از:

 • افکت‌های بصری
 • موشن گرافیک
 • آیتم‌های مجازی
 • توکن‌های غیر مثلی (NFT)
 • طراحی محصول
 • معماری
 • شبیه‌سازی
 • بازی‌سازی
 • واقعیت افزوده
 • هوش مصنوعی

تاریخچه و بنیان‌گذاران رندر نتورک

نماد ارز دیجیتال رندر با پس زمینه نمودارهای میله‌ای و لوگوی صرافی دیجیتال رمزینکس

تیم توسعه‌دهنده رندر نتورک شامل اعضایی با سابقه‌های حرفه‌ای در حوزه‌های طراحی سه‌بعدی و بلاکچین می‌شود. بنیان‌گذار و مدیرعامل این پلتفرم، Jules Urbach نام دارد که شرکت OTOY را هم راه‌انداری کرده است. شرکت قبلی او، یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات ابری رندر است که با هنرمندان و استودیوهای هالیوودی همکاری می‌کند.

دیگر اعضای تیم رندر نتورک، در تیم‌های بلاکچینی مختلفی مشغول به کار بوده‌اند. آن‌ها تجربه چندین ساله خود را برای توسعه زیرساخت غیر متمرکز رندر نتورک به کار گرفته‌اند. برخی از فعالان صنعت سرگرمی و طراحی دیجیتال هم جزو سرمایه‌گذارها و پشتیبان‌های این پروژه هستند.

رندر نتورک چطور کار می‌کند؟

رندر نتورک روی بلاکچین اتریوم و با استفاده از اپلیکیشن OctaneRender توسعه یافته است. این اپلیکیشن از محصولات شرکت OTOY محسوب می‌شود که قبلا، پردازش ابری گرافیکی را به بازار ارائه کرده بود. تایید داده‌ها و پردازش پرداخت‌ها روی بلاکچین اتریوم انجام می‌شود و رندر سه‌بعدی با استفاده از نرم‌افزار OctaneRender پیش می‌رود. البته از فریمورک اوپن سورس ORBX هم برای بهبود بازدهی رندرها استفاده می‌شود.

شبکه غیر متمرکز رندر نتورک با تمرکز روی ارتباط مستقیم کاربران از دو سمت درخواست رندر و انجام رندر، ارتباط بدون واسطه و سریع را فراهم می‌کند. در این شبکه، درخواست‌های رندر مستقیما به کاربران دارنده GPU ارسال شده و فایل‌های نهایی دریافت می‌شوند. فرایند ارسال و دریافت و مدیریت درخواست‌ها شامل چند بخش می‌شود که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

ثبت درخواست رندر

سکه رمز ارز رندر با پس زمینه نارنجی ونمودار قیمتی همراه با لوگوی صرافی رمزینکس در پایین آن

در قدم اول توزیع درخواست‌های رندر، تولیدکننده‌های محتوا درخواست‌های خود را در Render Network ثبت می‌کنند. آن‌ها باید داده‌های اضافی و توضیحات لازم برای رندر را هم با درخواست ارسال کنند. درخواست‌ها (Jobs) می‌تواند شامل طراحی‌های سه‌بعدی پیچیده، تصاویر و ویدیوهای با کیفیت بالا، شبیه‌سازی یا هر فرایندی باشد که به GPU قوی نیاز دارد.

مکانیزم قیمت رندر نتورک

قیمت گذاشتن روی درخواست‌های رندر توسط Render Network انجام می‌شود. مکانیزم قیمت‌دهی ترکیبی از متغیرهای مختلف از پیچیدگی درخواست رندر، اولویت و اورژانسی بودن آن و منابع در دسترس را مد نظر قرار می‌دهد. سیستم قیمت‌گذاری به گونه‌ای طراحی شده است که تولیدکننده‌های محتوا قیمتی مناسب را نسبت به سرویس‌ها و راهکارهای دیگر دریافت کنند. درمقابل، نودهای پردازشگر هم قیمتی مشاهده می‌کنند که از بلااستفاده بودن پردازنده گرافیکی برای آن‌ها بهتر است.

توزیع درخواست‌ها

رندر نتورک درخواست‌ها را بعد از قیمت‌گذاری بین رندر کننده‌ها توزیع می‌کند. انتخاب نود پردازشی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. نوع پردازنده گرافیکی، ظرفیت پردازش، موقعیت جغرافیایی و اعتبار پردازنده، برخی از این فاکتورها هستند. یک الگوریتم پیچیده هماهنگی در اینجا وارد عمل می‌شود تا هر درخواست، به پردازشگر مناسب ارسال شود و خروجی، قابل قبول باشد.

پردازش و تایید

بعد از انتخاب نود پردازشگر، فرایند رندر کردن طرح انجام شده و خروجی‌ها آماده ارسال می‌شوند. یک سیستم تایید طرح در اینجا وارد عمل می‌شود که دقت و انجام کامل درخواست پردازشی را بررسی می‌کند. این سیستم اطمینان کسب می‌کند که تولیدکننده‌ها، رندر مناسب و کامل خود را دریافت کنند. الگوریتمی که صحت رندرها را بررسی می‌کند، Proof of Render نام دارد.

پرداخت و پاداش

تولیدکننده‌ها محتوا بعد از تایید شدن رندر، باید هزینه نودهای پردازشگر را پرداخت کنند. این هزینه با رندر توکن یا همان RNDR پرداخت می‌شود. نودهای پردازشگر بسته به پیچیدگی درخواست رندر و منابعی که مصرف کرده‌اند، پاداش دریافت می‌کنند. سیستم پاداش‌دهی به گونه‌ای طراحی شده است که نودها، انگیزه مالی کافی برای ارائه GPU به کاربران را داشته باشند.

رندر نتورک سیستم پرداخت RNDR Credits را هم معرفی کرده است. این سرویس به تولیدکننده‌های محتوا امکان می‌دهد هزینه درخواست‌های گرافیکی را با ابزارهای پرداخت فیات مثل کارت‌های اعتباری پرداخت کنند. سرویس RNDR Credits امکان پرداخت با Stripe و PayPal را به کاربران می‌دهد.

ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چیست؟

رندر توکن با نماد RNDR توکن اصلی رندر نتورک است که کاربردهای متنوعی در این شبکه دارد. این ار زدیجیتال با سقف تولید و عرضه ۵۳۶٬۸۷۰٬۹۱۲ توکن طراحی و توسعه داده شد. ۴۰ درصد از توکن‌های عرضه اولیه برای توسعه شبکه کنار گذاشته شدند. ۲۵ درصد برای رشد شبکه و ۲۰ درصد هم برای مدیریت فرایندها اختصاص یافت. ۱۰ درصد از توکن‌ها به‌عنوان ذخیره در رندر نتورک نگهداری می‌شود و ۵ درصد باقیمانده هم مخصوص نتورک جنسیس است.

از کاربردهای اصلی رندر توکن می‌توان به پرداخت هزنه انجام درخواست‌ها اشاره کرد. این توکن کاربردی توسط درخواست‌دهنده‌ها به نودهای پردازشگر پرداخت می‌شود. توکن RNDR یک توکن ERC-20 است، پس کاربران در پرداخت آن باید کارمزدهای گس اتریوم را هم در نظر داشته باشند.

برای پرداخت هزینه رندر، دسته‌بندی و گروه نود پردازشگر اهمیت زیادی دارد. نودها در رندر نتورک در سه دسته‌بندی (Tier) تقسیم می‌شوند. دسته‌های دوم و سوم برای کارهای سبک‌تر و اقتصادی و دسته اول مخصوص پردازش‌های فوق سنگین هستند.

همان‌طور که گفته شد، هزینه نودهای پردازشگر با RNDR پرداخت می‌شود. پس سیستم انگیزه مالی رندر نتورک هم بر مبنای این توکن شکل می‌گیرد. نودهای پردازشگر با پردازش کارهای گرافیکی درخواست‌دهنده‌ها، تعدادی توکن RNDR را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند. همان‌طور که گفته شد، مقدار RNDR دریافتی به اولویت و سرعت درخواست، پیچیدگی و مقدار قدرت پردازشی اختصاص داده شده به هر درخواست، تعیین می‌شود. نودهای پردازشگر همچنین می‌توانند توکن‌های RNDR خود را استیک کنند تا اعتبارشان در شبکه بیشتر شود و درخواست‌های گرافیکی بیشتری دریافت کنند.

رندر توکن به‌عنوان توکن حاکمیتی Render Network هم شناخته می‌شود. هولدرهای این توکن می‌توانند در رای‌گیری‌های مرتبط با توسعه اکوسیستم شرکت کنند. آن‌ها با هولد کردن RNDR امتیاز رای دادن به پیشنهادهایی را پیدا می‌کنند که برای توسعه و بهبود رندر نتورک مطرح می‌شود. برای ارائه پیشنهادهای مرتبط با توسعه رندر نتورک هم باید توکن RNDR هولد کنید.

چطور ارز دیجیتال رندر توکن RNDR بخریم؟

ارز دیجیتال رندر توکن توسط اغلب صرافی‌ها مثل بایننس، کوین‌بیس، گیت و کوکوین پشتیبانی می‌شود. البته برای خرید RNDR در صرافی‌های خارجی باید محدودیت‌های تحریم و دسترسی به آن‌ها را در نظر داشته باشید. برای بررسی قیمت رمز ارز دیجیتال RNDR و خرید آن در ایران صرافی رمزینکس بهترین گزینه است.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به سرعت و با کمترین کارمزد امکان‌پذیر است. صرافی رمزینکس از صدها ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند که می‌توانید با پرداخت ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر آن‌ها را مبادله کنید.

برای خرید RNDR در صرافی رمزینکس ابتدا باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. ثبت‌نام در رمزینکس به سرعت و فقط با یک آدرس ایمیل یا شماره موبایل امکان‌پذیر است. پس از ثبت‌نام و تایید شماره موبایل یا ایمیل، می‌توانید وارد حساب کاربری شوید و هویت خود را تایید کنید.

برای احراز هویت وارد پروفایل کاربری می‌شوید و با بارگذاری مدارک هویتی، اطلاعات شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. پس از انجام این مراحل می‌توانید به راحتی ارز دیجیتال RNDR و صدها ارز دیگر را خرید و فروش کنید.

برای خرید RNDR با ریال فقط باید کیف پول ریالی خود را با کارت‌های عضو شبکه شتاب شارژ کنید. سپس می‌توانید ارز دیجیتال را با قیمت بازار (در خرید و فروش عادی) یا قیمت مورد نظر خودتان (در خرید و فروش حرفه‌ای) مبادله کنید. همین مراحل هم برای فروش RNDR انجام می‌شود و فقط باید ارز دیجیتال را به کیف پول خود در رمزینکس واریز کنید. سپس وارد صفحه خرید و فروش RNDR شوید و با قیمت مورد نظر، ارز دیجیتال رندر توکن را بفروشید.

شما می‌توانید نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال را در صرافی دیجیتال رمزینکس بررسی کنید. اطلاعات این جدول خرید  RNDR، خرید اتریوم، دات کوین، کوزاما و سایر ارزهای دیجیتال به شما کمک می‌کند.

کارمزد خرید و فروش رندر توکن

کارمزد معاملات خرید رندر توکن در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول رندر توکن

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال رندر توکن به کیف پول، 40 رندر توکن می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

رندر نتورک یک پلتفرم غیر متمرکز پردازش گرافیکی است که قدرت پردازشی لازم را از نودهای پردازشگر با GPU قوی به تولیدکننده‌های محتوای حرفه‌ای ارائه می‌کند.

رندر توکن با نماد RNDR توکن اصلی رندر نتورک است که روی شبکه اتریوم قرار دارد و برای پرداخت هزینه پردازش‌های گرافیکی و همچنین به‌عنوان توکن حاکمیتی استفاده می‌شود.

برای خرید رندر توکن از صرافی معتبر رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی می‌توانید با ثبت‌نام و احراز هویت سریع، صدها ارز دیجیتال را با کارمزد پایین بخرید و بفروشید.