سولار
سولار(sxp)

خرید و فروش سولار با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای سولار SXP

آخرین قیمت به ریال

149,847IRR

آخرین قیمت به تتر

0.25USDT

تغییر قیمت

-0.04 %
نمودار و تحلیل سولار

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

سولار

سولار

بازارهای معاملاتی سولار

 • سولار

  سولار

  (sxp)

  149,847 irr

  0.04 %
  arrow_drop_down
 • سولار/تتر

  سولار/تتر

  (sxp)

  0.251 usdt

  0 %

معرفی ارز سولار (solar)

ترکیب سیستم‌های پرداخت با فناوری بلاکچین همیشه کارایی‌های متعددی در بین فعالان دنیای فناوری دارد. یکی از کارآمدترین سرویس‌ها در این بخش به نام سوایپ (Swipe) شناخته می‌شد. بایننس یکی از اولین شرکت‌هایی بود که از سوایپ برای مدیریت پرداخت‌ها استفاده کرد. بعد از خرید این شرکت در سال ۲۰۲۰ توسط بایننس، بلاکچین سولار به‌عنوان یک بلاکچین متمرکز بر سیستم‌های پرداختی معرفی شد. این بلاکچین با تمرکز روی بهینه‌سازی مصرف انرژی در شبکه، کامیونیتی فعالی هم دارد و یکی از بلاکچین‌های مرجع برای سرویس‌های پرداختی شناخته می‌شود. سولار را می‌توان یک بلاکچین لایه ۱ با مدیریت غیر متمرکز یا همان DAO دانست که امکان توسعه و اجرای پروژه‌های غیر متمرکز را هم به توسعه‌دهنده‌ها می‌دهد. ارز دیجیتال SXP به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی این پلتفرم، کاربردهای متنوعی دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

شبکه سولار (Solar Network) چیست؟

لوگوی ارز دیجیتال سولار در وسط همراه با نمودار قیمتی و لوگوی صرافی دیجیتال رمزینکس

مدیریت پرداخت‌ها با استفاده از زیرساخت غیر متمرکز بلاکچینی کاربردهای متنوعی دارد. بلاکچین سولار نتورک با نام لاتین Solar Network یکی از شبکه‌های متمرکز بر پرداخت بلاکچینی است که در دسته لایه ۱ قرار می‌گیرد. سولار نتورک یک بلاکچین متن‌باز محسوب می‌شود. زیرساخت این شبکه از مکانیزم اثبات سهام یا همان PoS بهره می‌برد. یکی از قابلیت‌های جانبی سولار نتورک، یک پروتکل دفتر کل توزیع‌شده جانبی است که توسعه و پیاده‌سازی توکن‌های غیر مثلی (NFT) و همچنین اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApps) را ممکن می‌کند. حتی توسعه‌دهنده‌های تازه‌کار هم می‌توانند به‌راحتی از قابلیت‌های برنامه‌نویسی در سولار نتورک استفاده کنند.

تیم توسعه‌دهنده سولار بعد از ریبرند شدن از سوایپ، برنامه‌های پیشرفت و بهینه‌سازی بلاکچین را با سرعت بالایی پیش برد. این بلاکچین که توسط کاربران یا همان کامیونیتی در ساختار DAO مدیریت می‌شود، برنامه‌های توسعه‌ای و معرفی سرویس‌های جدید را به‌صورت جدی دنبال می‌کند. از سرویس‌های مهمی که در سولار نتورک توسعه پیدا کردند می‌توان به متاورس سولار و همچنین لانچپد اشاره کرد. سولار لانچپد به پروژه‌های جدید امکان می‌دهد که با استفاده از زیرساخت و منابع این بلاکچین، سرویس‌های خود را معرفی کنند. بسیاری از فرایندهای بازاریابی و جذب کاربران توسط لانچپد مدیریت می‌شود.

سیستم اجماع و تولید بلوک‌ها در سولار نتورک وابسته به کاربرانی موسوم به Delegates است. این کاربران از ارز دیجیتال SXP برای حفظ امنیت و کارایی شبکه استفاده می‌کنند. فرایند انتخاب کاربران برتر در یک رای‌گیری غیر متمرکز انجام می‌شود. در این رای‌گیری ۵۳ کاربر انتخاب می‌شوند تا به‌عنوان نودهای عملیاتی شبکه فعالیت کنند. آن‌ها به خاطر حفظ زیرساخت غیر متمرکز و تامین امنیت شبکه، پاداش‌هایی را هم از کارمزد پرداخت‌ها در سولار نتورک دریافت خواهند کرد. مقدار پاداشی که هر نود عملیاتی دریافت می‌کند، وابسته به رتبه آن در بین نودها است.

سولار نتورک چه قابلیت‌هایی دارد؟

لوگوی ارز دیجیتال SXP و صرافی دیجیتال رمزینکس

شبکه‌های بلاکچینی نسل اول مثل بیت‌کوین و اتریوم، با معرفی قابلیت‌های جدید، دنیای غیر متمرکز را ایجاد کردند. ازطرفی این شبکه‌ها برای توسعه محصولات جدیدتر و کارآمدتر همیشه چالش‌هایی داشته‌اند. به‌عنوان مثال توسعه توکن‌ها و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز همیشه با دشواری‌های فنی یا هزینه بالای تراکنش‌ها روبه‌رو بوده است. درنتیجه جذب کاربران برای پروژه‌ها دشوار بود. سولار نتورک با بررسی این چالش‌ها، راهکارهایی را برای بهینه‌سازی فعالیت در دنیای بلاکچین معرفی کرد. راهکارهایی که علاوه بر توسعه قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز، پیاده‌سازی سیستم‌های پرداخت بلاکچینی را هم آسان می‌کند.

قابلیت‌هایی که یک بلاکچین در اختیار توسعه‌دهنده‌ها و کاربران قرار می‌دهد، اهمیت زیادی در رشد و گسترش آن دارند. سولار نتورک تعدادی قابلیت کاربردی دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید. یکی از قابلیت‌های حیاتی در این بلاکچین پرداختی، کیف پول ارز دیجیتال سولار والت (Solar Wallet) است. این کیف پول ابتدا با هدف ارائه زیرساختی برای خرید و نگهداری ارز دیجیتال SXP معرفی شد و به مرور قابلیت‌های رای‌دهی در سیستم حاکمیت غیر متمرکز هم به آن اضافه شدند. از قابلیت‌های کاربردی سولار والت می‌توان به کیت توسعه نرم‌افزار یا همان SDK اشاره کرد که امکان توسعه توکن‌های غیر متمرکز و ارتباط آن‌ها با شبکه‌های دیگر را آسان می‌کند. کیف پول ارز دیجیتال سولار والت در سیستم‌های عامل موبایل و دسکتاپ در دسترس کاربران قرار دارد.

همان‌طور که گفته شد، متاورس یکی دیگر از حوزه‌های جذابی بوده که کامیونیتی سولار به سمت آن حرکت کرده است. متاورس یا همان دنیای مجازی سولار به کاربران امکان می‌دهد که تجربه جذاب‌تری از فعالیت در دنیای ارز دیجیتال داشته باشند. از قابلیت‌های متاورس سولار می‌توان به مینت کردن NFT از المان‌های گوناگون دنیای مجازی و مارکت‌پلیس خرید و فروش این توکن‌ها اشاره کرد.

پروژه‌های جدید بلاکچینی یکی از بازارهای هدف سولار محسوب می‌شوند. به همین دلیل سولار لانچپد راه‌اندازی شد تا تیم‌های جوان برای توسعه و معرفی پروژه‌های خود به ابزارهای اولیه کاربردی دسترسی داشته باشند. در این سرویس، پروژه‌ها با پرداخت هزینه پایین می‌توانند فرایند معرفی سرویس‌های خود را معرفی کنند. همچنین تنظیمات اختصاصی مثل تایید کاربران و احراز هویت هم توسط سولار لانچپد مدیریت می‌شود.

پروتکل دفتر کل توزیع‌شده‌ای که سولار تحت عنوان Solar Side Ledger Protocol برای توسعه توکن‌های غیر متمرکز استفاده می‌شود. این پروتکل امکان توسعه سریع و آسان توکن‌های ERC-20 را به توسعه‌دهنده‌ها می‌دهد. توکن‌هایی که می‌توانند در شبکه سولار استفاده شوند و برای توسعه اپلیکیشن‌های غیر متمرکز کاربردی هستند.

هسته اصلی سولار نتورک موسوم به Solar Core مدیریت اصلی فعالیت‌های شبکه را برعهده دارد. این هسته با استفاده از مکانیزم اجماع اثبات سهام و به‌عنوان بخشی از بلاکچین ARK توسعه پیدا کرده است. مانند بلاکچین آرک، هسته سولار هم ماژولار، غیر متمرکز، سریع و با قابلیت‌های نگهداری آسان است. البته سولار کور با استفاده از کلیدهای امضای Schnorr امنیت و حریم خصوصی بهینه‌تری نسبت به آرک ارائه می‌کند.

در مجوع با بررسی قابلیت‌های سولار نتورک به این نتیجه می‌رسیم که این بلاکچین لایه ۱، فرایندهای آسان و سریع غیر متمرکز و همچنین توسعه پایدار و با بازدهی بالا را ممکن می‌کند. قابلیت‌های مدیریت تراکنش‌ها با هزینه پایین هم از جذابیت‌های دیگر شبکه محسوب می‌شود. مجموع این قابلیت‌ها، تمایل برای خرید سولار و سرمایه‌گذاری در این بلاکچین را بیشتر می‌کند. البته سولار کمبودهایی هم دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به زمان بالای ثبت بلوک‌ها اشاره کرد.

ارز دیجیتال SXP چیست؟

نماد ارز دیجیتال SXP و صرافی رمزینکس

شبکه‌های بلاکچینی چه لایه ۱ و چه لایه‌های دیگر، برای مدیریت تراکنش‌ها اغلب به یک ارز دیجیتال نیاز پیدا می‌کنند. ارز دیجیتال SXP به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی بلاکچین سولار نتورک شناخته می‌شود که قابلیت‌های متنوعی را به کاربران ارائه می‌کند. ارز سولار یک توکن حاکمیتی هم محسوب می‌شود. به بیان ساده، کاربران با خرید ارز دیجیتال SXP و هولد کردن آن می‌توانند در سیستم حاکمیت غیر متمرکز مشارکت داشته باشند. سیستم حاکمیت غیر متمرکز یا DAO این امکان را به کاربران می‌دهد تا پیشنهادهایی برای بهبود و توسعه پلتفرم مطرح کنند. همچنین با خرید سولار می‌توانند در رای‌گیری‌های مرتبط با پیشنهادها هم مشارکت داشته باشند. رای‌گیری‌ها اغلب پیرامون پیشنهادهایی مثل نرخ کارمزدها یا حتی تغییرات ظاهری در پلتفرم‌ها انجام می‌شود.

از کاربردهای مهم دیگر ارز دیجیتال SXP می‌توان به پرداخت هزینه‌های شبکه اشاره کرد. کارمزد همه تراکنش‌هایی که در سولار نتورک انجام می‌شود، نیاز به ارز دیجیتال SXP دارد. درنتیجه خرید ارز دیجیتال سولار برای همه انواع کاربرانی که قصد استفاده از سولار نتورک دارند (از توسعه‌دهنده‌ها تا کاربران نهایی) الزامی محسوب می‌شود. به‌عنوان مثال برای مینت کردن توکن‌های جدید یا مشارکت در لانچپد، باید ارز دیجیتال SXP پرداخت کنید.

باتوجه به قابلیت‌های متنوعی که تیم توسعه‌دهنده و کامیونیتی سولار نتورک برای ارز SXP در نظر گرفته‌اند، می‌توان تاحدی آینده آن را روشن دانست. البته این پلتفرم برای رقابت جدی‌تر باید قابلیت‌های جدید را هرچه زودتر به مجموعه سرویس‌های خود اضافه کند. قابلیت‌هایی که منجر به افزایش تمایل برای خرید سولار می‌شود. البته افزایش تقاضا تنها عامل موثر بر نرخ ارز دیجیتال SXP نیست. برای پیش‌بینی آینده این ارز، باید مانند پروژه‌های بلاکچینی دیگر مطالعه کاملی روی مسیر رشد پلتفرم و همچنین شرایط بازار داشت.

چطور ارز سولار SXP بخریم؟

ارز سولار به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال SXP می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی معتبر استفاده کنید. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند.

برای خرید ارز SXP در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز سولار بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال SXP خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید SXP در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید ارز دیجیتال SXP یا هر ارز دیجیتال دیگر مانند ارز bnb یا ارز dot را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

همین حالا می‌توانید با مراجعه به جدول رمز‌ارزهای رمزینکس قیمت تتر، سولار، پولکادات و سایر ارزهای دیجیتال را ببینید.

کارمزد خرید و فروش سولار

کارمزد معاملات خرید سولار در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول سولار

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال سولار به کیف پول، 20 سولار می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

سولار نتورک یک بلاکچین لایه ۱ است که از ریبرند سرویس سوایپ توسط بایننس ساخته شد و از بلاکچین ARK فورک شده است.

سولار نتورک ابتدا با تمرکز روی قابلیت‌های پرداخت غیر متمرکز توسعه یافت، اما بعدا قابلیت‌های توسعه اپلیکیشن غیر متمرکز هم به آن افزوده شد.

کیف پول ارز دیجیتال سولار والت برای نگهداری ارز دیجیتال SXP و مشارکت در DAO سولار و همچنین لانچپد کارایی دارد.

ارز دیجیتال SXP ارز دیجیتال اصلی سولار نتورک است که برای مشارکت در DAO و همچنین پرداخت هزینه تراکنش‌ها در شبکه کاربرد دارد.

برای خرید ارز دیجیتال SXP از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را با کمترین کارمزد در این صرافی خرید و فروش کنید.