زمان مطالعه : ۸ دقیقه

اتریوم از ارزهای دیجیتال محبوب است که به روش‌های مختلفی می‌توان آن را به صورت رایگان استخراج و دریافت کرد. روش‌هایی که شامل سایت‌ها، ایردراپ‌ها و برنامه‌هایی در کامپیوتر و آندروید می‌شود. هر یک از این روش‌های استخراج رایگان اتریوم یک سری مزایا و معایب دارند. در ادامه این مقاله از رمزینکس به معرفی ۵ روش برای دریافت اتریوم رایگان در سال ۲۰۲۱ خواهیم پرداخت.

اتریوم چیست؟

اتریوم یک ارز دیجیتالی منبع باز، مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین و پلت فرم محاسبات توزیع شده است. این ارز دارای ویژگی قراردادهای هوشمند است که امکان پردازش قراردادها به صورت آنلاین را فراهم می کند.

قراردادهای هوشمند می تواند برای پردازش انتقال دارایی هایی نظیر سهام و پول مورد استفاده قرار گیرد. اتریوم یک بلاکچین عمومی توزیع شده نظیر بیت کوین است که می تواند در انواع اپلیکیشن های غیر متمرکز استفاده شود. در مقاله «اتریوم چیست و چگونه کار می کند؟ بلاک چین اتریوم چیست؟» به طور مفصل به رمزارز اتریوم پرداخته شده است.

استخراج رایگان اتریوم چیست؟

استخراج رایگان به شیوه اصولی، همانطور که در مقاله «راهنمای جامع استخراج اتریوم ، بهترین روش استخراج اتریوم کدام است؟» به آن پرداخته شده است، یک رویکرد زمان بر و نیازند هزینه است که صد البته تحت شرایط مشخصی بسیار سوددهی خوبی خواهد داشت. از طرفی هم چند روش برای استخراج اتریوم رایگان با استفاده از گوشی و کامپیوتر وجود دارد که هزینه آن صرفا زمانی است که صرف می کنید. در ادامه به بهترین این روش ها و سایت های استخراج رایگان اتریوم پرداخته شده است.

روش اول؛ فاسِت‌های دریافت اتریوم

شاید با خودتان فکر کنید فاست چیست؟ فاست در زبان انگلیسی به معنی «شیر آب» و «وسیله‌ای که جریان مایع، عمدتاً آب، خروجی از لوله را کنترل می‌کند.»

فاست در دنیای ارزهای دیجیتال به این معناست که مقدار بسیار ناچیزی از یک رمزارز خاص با سرعت ثابت به کیف پول شما اضافه می‌شود. این روش از رایج ترین رویکردهای برای استخراج اتریوم رایگان است.

فرض کنید شما هر روز مقدار ۰/۰۰۰۱ ارز مونرو در کیف پولتان دریافت می‌کنید. هرچند این مقدار ارز شاید ناچیز به نظر برسد اما چه کسی دوست ندارد رمزارز رایگان دریافت کند؟

در دوران ابتدایی ظهور بیت‌کوین این مفهوم به سرعت محبوب شد. ساتوشی ناکاموتو و سایر توسعه‌دهندگان بیت‌کوین در آن روزها برای ایجاد آگاهی عمومی در مورد برند خود از فاست‌ها و جوایز دیگر استفاده می‌کردند تا رمزارز خود را با سرعت بیشتری در میان مردم رواج دهند.

همه‌ی ما شایعاتی را مبنی بر دریافت بیت‌کوین واقعی در مقابل ایجاد کردن حساب کاربری در انجمن بیت‌کوین‌تاک شنیده‌ایم. اما حالا با وجود بیش از ۲/۵ میلیون حساب در این انجمن شاید به سختی بتوان باور کرد که ده سال پیش افراد با ایجاد حساب بیت‌کوین رایگان دریافت می‌کردند.

۵ سایت فاست برتر استخراج رایگان اتریوم

فاست‌ها از بهترین روش‌ها به منظور دریافت رایگان اتریوم هستند. در ادامه به معرفی ۵ سایت رایگان فاست پرداخته‌ایم.

سایت اتریوم فاست برای استخراج رایگان

سایت اتریوم فاست یکی از بهترین  سایت‌ها به منظور کسب رایگان اتریوم است. از این سایت می‌توانید در کامپیوتر و در همه گوشی‌ها از جمله اندروید استفاده کنید.

شما در وب‌سایت اتریوم فاست می‌توانید با حل کردن کپچا و مشارکت در یک لاتاری اتر رایگان دریافت کنید. این فاست اتر رایگان بیش از ۱۰۰۰۰ کاربر و تا به حال نزدیک به ۶۰۰۰ دلار پرداختی داشته است.

شما می‌توانید هر ۲۴۰ دقیقه یک بار درخواست‌هایی تا ۴۸۹ جی‌وِی خود را ثبت کنید. در هر درخواستی که ثبت می‌کنید یک بلیت رایگان لاتاری برنده می‌شویدو کاربران می‌توانند با شرکت در لاتاری روزانه ۰/۰۰۵ تا ۰/۰۱۵ اتر به دست بیاورند. این سایت تا به حال به بیش از ۶ میلیون درخواست را رسیدگی کرده است.

ویژگی‌های دیگر عبارت‌اند از:

 • پرداخت‌های آنی به ریزکیف‌های فاست‌هاب
 • حداقل موجودی برای برداشت ۰/۰۰۰۰۰۰۰۱ اتر است
 • پشتیبانی مشتریان

نتیجه: اگر می‌خواهید از فاست اتریوم به سادگی استفاده کنید و در کنار آن از لاتاری درون‌پلتفرمی برخوردار شوید می‌توانید وب‌سایت Ethereum-Faucet.org را امتحان کنید.

فاست اتریوم جهت دریافت اتریوم رایگان

فاست اتریوم به شما این امکان را می‌دهد تا با حل کردن کپچا در وب‌سایت اتر رایگان به دست بیاورید. شما می‌توانید هر ۶۰ دقیقه یک بار درخواست خود را ثبت کنید.

به گفته‌ی این وب‌سایت، پرداخت‌ها بر اساس یک سیستم سطح‌بندی شده انجام می‌شوند و از ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰۰ جی‌وِی متغییر هستند.

ویژگی‌های دیگر عبارت‌اند از:

 • حداقل موجودی قابل برداشت ۰/۰۰۲۵ اتر است

نتیجه: یک فاست مناسب برای دریافت اتر رایگان در مقابل به اشتراک گذاشتن قدرت پردازشگری کامپیوتر و به دست آوردن رمزارز رایگان در فاست اتریوم

وب سایت آل کوینز جهت استخراج اتریوم رایگان

آل‌کوینز یک فاست به منظور دریافت و استخراج اتریوم رایگان است که در کنار ماینر و قابلیت‌های فاست خودکار مجموعه‌ی متنوعی از بازی‌ها را به کاربران ارائه می‌کند. امکانات این فاست کاملاً رایگان است اما در صورت تمایل می‌توانید برای انجام بازی‌ها رمزارزهای خودتان را در حساب این وب‌سایت وارد کنید.

آل‌کوینز از بیش از ۲۹ دارایی دیجیتال شامل اتر پشتیبانی می‌کند و هر پنج دقیقه تا ۷۴۳۰ جی‌وی به کاربران پرداخت می‌کند. شما همچنین در این وب‌سایت می‌توانید از امکانات چندگانه‌ی موجود برای اجرای فاست خودکار بر روی حداکثر سه رمزارز به صورت رایگان استفاده کنید. به علاوه، می‌توانید با استفاده از ماینر cmd یا قابلیت‌های ماینینگ وب به صورت مستقیم رمزارز کسب کنید.

پرداخت‌ها را می‌توانید هم در کیف پول شخصی اتریوم یا یک ریزکیف فاست‌هاب دریافت کنید.

ویژگی‌های دیگر عبارت‌اند از:

 • بدون محدودیت حداقل موجودی لازم برای برداشت
 • خدمات مبادله‌ی رمزارزها
 • قابلیت چت آنلاین
 • بخش پشتیبانی مشتریان
 • تایمر پنج دقیقه‌ای

نتیجه: شما در آل‌کوینز با طیف گسترده‌ای از انتخاب‌ها و امکانات فاست و بازی‌ها روبرو هستید، به علاوه می‌توانید اتر رایگان‌تان را با رمزارزهای دیگر موجود در این وب‌سایت مبادله کنید.

فاست دریافت اتریوم رایگان اتریوم داچی کورپ

داچی کورپ یکی دیگر از فاست‌های دریافت و استخراج اتریوم رایگان است که در آن می‌توانید با حل کردن کپچا یا انجام بازی اتر رایگان به دست بیاورید. این فاست دارای رابط کاربری آسان بوده و از ارزهای دیجیتال متنوعی برخوردار است.

همچنین شما در این فاست اتریوم می‌توانید روزانه تا ۴۰ بار درخواست ثبت کنید و با استفاده از قابلیت فاست رایگان ۹۰۰ تا ۱۸۰۰ جی‌وی کسب کنید. تمام پرداخت‌ها به صورت رمزارز به ریزکیف فاست‌هاب کاربران منتقل می‌شود. این وب‌سایت همچنین یک پاداش هفتگی برای فاست‌های مشخصی دارد و کاربران می‌توانند با استفاده از قابلیت فاست خودکار چند فاست را اجرا کرده و درخواست اتر کنند.

نکته جالب اینجاست که داچی کور به شما امکان دسترسی به برخی از بهترین ایردراپ‌های (airdrops) موجود در بازار را می‌دهد. اما شایان ذکر است که این وب‌سایت هنوز در حال توسعه است و در صورت بروز هر گونه مشکل می‌توانید به صورت مستقیم با تیم توسعه تماس بگیرید.

ویژگی‌های دیگر عبارت‌اند از:

 • نبود تایمر
 • قابلیت چت زنده
 • بخش پشتیبانی از مشتریان
 • پشتیبانی از چندین دارایی دیجیتال

نتیجه: اگر به دنبال وب‌سایتی هستید که بتوانید با استفاده از تنها یک رمزارز چندین فاست را درخواست کنید داچی کور بهترین گزینه برای شماست.

فاست دریافت رایگان اتر اسپیداپ فست

اسپیداپ فاست یک فاست اتر است که در آن می‌توانید با حل کردن کپچا یا انجام بازی‌های تاسی اتریوم رایگان استخراج کنید. شما می‌توانید هر ده دقیقه یک بار تا ۳۴۰۲ جی‌وی درخواست کنید. رابط کاربری این فاست بسیار جذاب است و برای آغاز فعالیت در آن تنها کافی است آدرس کیف پول اتریوم‌تان را وارد کنید.

این سایت هر هفته به ده درخواست‌کننده برتر درصدی از درخواست‌های کل در طول هفته را اعطا می‌کند. اسپیداپ فاست در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده و از طیفی از دارایی‌های دیجیتال شامل اتر (ETH)، بیت‌کوین (BTC)، داج‌کوین (DOGE)، لایت‌کوین (LTC) و … پشتیبانی می‌کند.

ویژگی‌های دیگر عبارت‌اند از:

 • عدم امکان درخواست از چندین آدرس اتر
 • پاداش اضافی برای هر ۱۵ درخواست
 • پرداخت‌های آنی به پردازنده‌ی پرداخت فاست‌هاب
 • حضور فعال در انجمن‌ها
 • تایمر ده دقیقه‌ای

آیا فاست اتریوم ارزش دارد؟

مسلما برنده­­ های واقعی در بازی فاست و استخراج رایگان اتریوم کسانی هستند که به دنبال پول نیستند. حتی اگر به صورت قانونی نیز پاداش دریافت کنید، احتمالا ۱ دلار در ساعت بیشتر نخواهید داشت.

علاوه بر این، اگر هنوز هم اصرار به دریافت اتریوم بدون هیچ کاری یا سرمایه گذاری دارید، ممکن است با هکرها یا کلاهبرداران حرفه­ای مواجه شوید. آنها به شما پیشنهاد می کنند که به صورت رایگان اتریوم دریافت خواهید کرد یا در برابر مقدار کمی از دیگر ارزهای دیجیتالی، حجم زیادی از اتریوم به دست می آورید.

روش دوم؛ اپلیکیشن‌های اندروید موبایل

یکی دیگر از روش‌های دستیابی به استخراج اتریوم رایگان، استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف موبایل است. در این روش از دریافت رایگان اتریوم می‌توانید به راحتی با زدن دکمه پوش (push)، اتریوم دریافت کنید، بیشتر این اپلیکیشن‌ها مرتبط با بازی‌هایی همانند لاتاری یا بخت آزمایی می‌باشند.

از جمله اپلیکیشن‌های مختلف برای دریافت اتریوم رایگان می‌توان به برنامه‌های زیر اشاره کرد.

 • اتریوم فاست (Ethereum Faucet)
 • فاست ران (Faucet Run)
 • فری اتریوم اسپاینر (Free Ethereum Spinner)

روش سوم؛ ایردراپ‌های اتریوم

در حال حاضر اتریوم محبوب‌ترین پلتفرم ایردراپ‌های رایگان رمزارزهاست، به گونه‌ای که بیش از ۸۰ درصد توکن‌های توزیع شده بر روی این شبکه ثبت شده است. خود بنیاد اتریوم هرگز ایردراپ نداشته است. اما چندین هارد فورک وجود داشته‌اند که خود را ایردراپ‌های اتر نامیده‌اند.

مهم‌ترین نکته‌ی این پلتفرم این است که بیشتر کوین‌های توزیع‌شده‌ی رایگان آن توکن‌های ERC20 هستند. این به این معناست که این ایردراپ‌ها را می‌توان در کیف پول اتریوم‌تان جمع‌آوری کنید.

برخی از این ایردراپ‌ها را شاید تنها برای نگه‌داری اتریوم در کیف پول‌تان دریافت کنید. تعدادی از ۳۰ کوین برتر، مانند اومیس‌گو (OmiseGo) یا ترون (Tron) جامعه‌ی طرفداران خود را به این روش گسترش داده‌اند.

راهبرد مورد علاقه‌ی ما این است که تمام ایردراپ‌های موجود را جمع‌آوری کرده و بعداً آنها را با اتریوم یا بیت‌کوین مبادله کنیم. این ایردراپ‌ها را ترجیحاً زمانی می‌فروشیم که ارزش‌شان بالا رفته باشد. به نظر می‌رسد این بهترین روش برای به دست آوردن اتریوم باشد. تقریباً مانند شرکت در یک بخت‌آزمایی اتریوم است که در آن امیدوارید قیمت‌ها رشد کنند. افراد زیادی از سراسر جهان ایردراپ‌های اتریوم را جمع‌آوری می‌کنند، شما هم می‌توانید این کار را بکنید.

در کنار این روش شما می‌توانید از طریق چندین برنامه‌ی ارجاع دوستان و همکاری به راحتی اتریوم به دست آورید. آیا می‌دانستید با معرفی هر کدام از دوستانتان به طرح حرفه‌ای ایردراپ آلرت (Airdrop Alert) مقداری اتر به ارزش ۲ یورو کسب کنید؟

روش چهارم؛ هارد فورک‌ها

به هارد فورک‌های اتر معمولاً ایردراپ گفته می‌شود، اما این دو کاملاً یکی نیستند و تفاوت‌هایی میان آنها وجود دارد. در ایردراپ شما معمولاً برنامه‌ها و مناسبات اجتماعی ارائه می‌کنید اما در هارد فورک تنها در زمان ایجاد فورک (انشعاب) کوین مورد نظر را نگه‌داری می‌کنید.

«در حوزه‌ی فناوری بلاک‌چین، هارد فورک به معنی ایجاد تغییرات اساسی در پروتکل است که به موجب آن بلاک‌ها/تراکنش‌هایی که قبلاً نامعتبر بودند معتبر می‌شوند (یا برعکس). این کار مستلزم این است که تمام کاربران یا نودها نرم‌افزار خود را به آخرین نسخه‌ی نرم‌افزار پروتکل ارتقا دهند.»

به عبارت دیگر، اگر در زمان یک هارد فورک یک اتر داشته باشید، پس از هارد فورک یک کپی از کوین جدید دریافت می‌کنید. به زبان ساده، تنها با نگه‌داری کردن اتریوم می‌توانید کوین اتر جدید به دست بیاورید.

معروف‌ترین هارد فورک اتر در جولای ۲۰۱۶ اتفاق افتاد. پس از هک شدن شبکه که حدود ۵۰ میلیون دلار خسارت به دنبال داشت، شبکه‌ی اتریوم به دو زنجیره منشعب شد و در نتیجه‌ی آن اتریوم کلاسیک به وجود آمد.

در تصویر بالا فهرستی از سایر فورک‌های اتر را می‌بینید که نتوانسته‌اند تا به حال یک زنجیره‌ی پایدار ایجاد کنند. اما این بدان معنا نیست که تمام هارد فورک‌ها بی‌ارزش باشند.

روش پنجم؛ اتریوم به دست بیاورید و سود روزانه کسب کنید

پس از آن که پورتفولیوی کوین‌های دیجیتال‌تان را تشکیل دادید می‌توانید از آنها سود کسب کنید. این شاید سریع‌ترین روش برای به دست آوردن پول رایگان به صورت آنلاین در حال حاضر باشد.

اگر از مشترکان ایردراپ آلرت هستید چند ماه قبل ایمیلی دریافت کردید که شما را از شروع پروژه‌ی نکسو (Nexo) مطلع می‌کرد. اگر این ایمیل را باز کرده باشید احتمالاً همین حالا دارید از طریق این پروژه اتر به دست می‌آورید.

سود سالانه نکسو ۶/۵ درصد است که به صورت روزانه پرداخت می‌شود. پس از آن که کوین رایگان کافی جمع‌آوری کردید می‌توانید سود نگهداری آنها را نیز دریافت کنید.

از کجا ارز دیجیتال بخریم؟

صرافی رمزینکس با پشتیبانی کردن از بهترین ارزهای دیجیتال از جمله اتریوم و کارمزد معاملاتی مناسب به ارائه خدمات به کاربران می پردازد. با طی کردن چند مرحله ساده از جمله ثبت و نام و احراز هویت می توانید به طور مستقیم یا با وارد شدن به بازار معاملاتی همتا به همتا به خرید و فروش اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال بپردازید.

بعد از ثبت نام و احراز هویت هم می توانید با مراجعه به وب سایت صرافی رمزینکس و هم با دانلود و نصب برنامه و اپلیکیشن رمزینکس در گوشی های هوشمند خود به خرید و فروش ارز دیجیتال مشغول شوید. برای رصد قیمت لحظه ای انواع ارزهای دیجیتال به صفحه قیمت لحظه ای ارز دیجیتال مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص قوانین و مقررات خرید و فروش ارزهای دیجیتال در رمزینکس می توانید به صفحه سوالات متداول درباره رمزینکس مراجعه کنید.

سخن آخر

این روزها کاربران زیادی به دنبال استخراج رایگان اتریوم با استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها گوشی‌های موبایل هستند. هر یک از این سایت‌ها و برنامه‌های اندرویدی مزایا و معایب خود را دارند.

شما هم اگر روش دیگری می‌شناسید خوشحال خواهیم شد با ما در میان بگذارید؟

16 دیدگاه‌ها

 1. دوستان بهتر است در سایت ایرانی خرید و فروش ارز دیجتال ثبت نام کنید و بعد از احراز هویت شروع به خرید و فروش ارز دیجتال کنید.
  در صرافی های خارجی احتمال بسته شده حساب ایرانی ها زیاد می باشد ولی در صرافی ایرانی زیر این امکان وجود ندارد و محیط کاملا فارسی دارد و شما می توانید به راحتی به ترید ارزهای دیجیتال بپردازید.

 2. سلام
  استخراج رایگان ۶ ارز دیجیتال
  شامل : BTC . BCH . LTC. DOGE . TRX . XMR
  که فقط میتونی یکی از این ارزها رو ماینینگ کنید
  خیلی راحت با ایمیلت ثبت نام میکنی
  ولی باید قندشکن وصل بشید
  آموزش:
  ثبت نام با این لینگ
  https://cryptoplace.cloud/?ref=radinyek
  بعد ثبت نام در قسمت
  Mining
  هر کدام از ارزها رو خواستید ماینگ کنید استارت میکنید
  و در قسمت
  Bonuses
  دکمه
  Get a Bonus
  که بزنید هر سی دقیقه نسبت به شانس شما به سرعت استخراج افزوده میشه

 3. یک سایت عالیه دیگه که در این سایت می توانید با کلایم روزانه، کلایم مقطعی هر نیم ساعت یک بار و همچنین یک سری کارها ازقبیل تماشای تبلیغات و … به درآمد رسید. واریز بصورت تقریبا آنی به کیف پول شما انجام می گردد. همچنین از حدود ۲۰ ارز دیجیتال رایج جهت واریز و انتقال پشتیبانی می کند. و همون روز اول میتوانید به حداقل برداشت برسید و ارز دیجیتال مورد نظرتون رو برداشت کنید:

  https://faucetcrypto.com/ref/424798

 4. دوستان این سایت هم پرداختی داره ولی باید خودت استخراج کنی این سایت شما رو به استخر وصل می‌کنه هم اتریوم داره هم بیت کوین به نظرم بیت کوین بصرفه تر بخاطر وقتی که میزاریم وارد سایت شدی گزینه آخر لیست سکه ها رو بزن پرو ماینینگ بیت کوین شروع کن…یادتون نره هر بیست دقیقه باید مقدار برداشت رو سیو کنید…درضمن مقدار پرداخت برای بیت کوین حداقل ۰.۰۵هست برای اتریوم ۰.۵پرداختی ها هم از اول هر ماه میلادی شروع میشه یک الی سه هفته طول می‌کشه تا به آدرس کیف پولتان بیاد…تادتون نره مبلغ برداشت به این عددی که گفتم رسید باید درخواست پرداخت بزنید…
  https://www.coinwetalk.com/cpucap/bitcoin/ref/591399

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید