آرپا(arpa)

خرید و فروش ارز آرپا ARPA + قیمت لحظه ای

آخرین قیمت به ریال

41,200IRR

آخرین قیمت به تتر

0.07USDT

تغییر قیمت

6.12 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

آرپا

بازارهای معاملاتی آرپا

 • آرپا

  (arpa)

  41,200 irr

  6.12 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز آرپا (arpa)

معرفی ارز دیجیتال ARPA Network

آرپا نتورک نوعی شبکه محاسباتی لایه ۲ و غیر‌متمرکز بوده که با هدف بهبود عدالت، امنیت و حفظ حریم خصوصی بلاک چین‌ها، بر بستر اتریوم، ساخته شده است. این شبکه پیش از این به عنوان نوعی شبکه محاسباتی چند‌جانبه (MPC)، با نام ARPA Chain شناخته می‌شد. 

طی سال‌های گذشته، شبکه اصلی آن بیش از ۲۲۴،۰۰۰ تسک محاسباتی را انجام داد و تجربه آن در MPC و دیگر بخش‌های رمز‌نگاری، پایه و اساس امضای BLS را بنا و آن را به سمت شبکه آرپای امروزی هدایت کرد. 

Randcast نوعی تولید‌کننده اعداد تصادفی، از‌جمله اولین برنامه‌های کاربردی است که این شبکه در زیر‌ساخت خود استفاده می‌کند. Randcast در مقایسه با سایر نمونه‌ها، از امنیت بالا‌تر و هزینه پایین‌تری برخوردار است. تمامی بخش‌هایی مانند بازی‌ها، متاورس‌ها، قرعه‌کشی‌ها و… می‌توانند از ویژگی ضد دستکاری بودن این سیستم بهره‌مند شوند. با این اوصاف، هدف این زنجیره محافظت از حریم خصوصی داده‌ها با استفاده از قراردادهای هوشمند است. 

همچنین این شبکه برای ایجاد زیر‌ساختی مقیاس‌پذیر، از شاردینگ محاسباتی استفاده می‌کند؛ در‌واقع شاردینگ نوعی تکنیک پارتیشن‌بندی پایگاه داده است که برای افزایش مقیاس‌پذیری و انجام تراکنش‌های بیشتر در ثانیه، انجام می‌شود. 

تاریخچه و بنیان گذاران ARPA

نماد ارز دیجیتال آرپا با پس زمینه نمودارهای قیمتی و لوگوی صرافی رمزینکس 

Derek Zhang، Felix Xu، Jiang Chen و Yemu Xu از‌جمله بنیان‌گذاران این پروژه هستند. Felix Xu مدیر‌عامل شبکه آرپا و پروتکل BELLA مدرک خود در زمینه سیستم های اطلاعاتی و مالی را از دانشگاه نیویورک دریافت کرده است. Yemu Xu نیز مدیر CGO و یکی دیگر از بنیان‌گذاران این شبکه بوده و وایت‌پیپر آن نیز در سال ۲۰۱۸ ارائه گردید. 

از لحاظ روند قیمتی، قیمت ارز ARPA در ۳ نوامبر ۲۰۲۱ به بالا‌ترین حد خود یعنی ۰/۲۷۴۱۳۴ USDT و در ۱۲ می ۲۰۲۲، به پایین‌ترین سطح، یعنی ۰/۲۳۹۵۸ USDT رسید.

ویژگی های آرپا نتورک ARPA Network

لوکوی آرپا نتورک ARPA Network در وسط و لوگوی صرافی دیجیتال رمزینکس

زنجیره ARPA به محاسبات چند جانبه ایمن (SPMC) خود معروف است که از اعتبار‌سنجی تراکنش‌ها محافظت کرده و تراکنش‌ها را در بازه زمانی کوتاه‌تری انجام می‌دهد. برخی ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد شبکه عبارتند از: 

 • مقیاس‌پذیری: یکی از اهداف اصلی این شبکه، اطمینان از مصرف نکردن تمام گاز توسط شبکه‌های درون زنجیره‌ای است. این موضوع باعث می‌شود که سرعت تراکنش‌های لایه ۱ بلاک‌چین، به طور قابل توجهی افزایش پیدا کنند. 
 • امنیت: ساختار این شبکه به گونه‌ای است که گره‌ها، داده‌هایی که مجوز دسترسی ندارند را دریافت نکنند. همچنین این مورد باعث کاهش زمان پردازش و افزایش مقیاس‌پذیری شبکه می‌‌گردد. علاوه بر آن امکان محاسبه یک تابع به طور مشترک توسط طرفین و در عین حال خصوصی نگه داشتن آن، وجود دارد.
 • استقلال: محاسبات پیچیده به صورت برون زنجیره‌ای انجام می‌شوند. این امر باعث می شود که در هر شبکه بلاک چین مستقل، امکان استقرار SMPC به طور قابل اجرایی، وجود داشته باشد. 

علاوه بر موارد ذکر شده، باید بگوییم که این ارز دیجیتال با طیف وسیعی از موارد سازگار است و در حوزه‌های مالی، بیمه، هوش مصنوعی، تبلیغات دیجیتال و… می‌توان از آن استفاده کرد. همچنین در حال حاضر قیمت ارز ARPA بسیار مناسب بوده که خود باعث جذب سرمایه‌گذاران می‌گردد.

 

خرید و فروش ارز ARPA در صرافی رمزینکس 

نماد ارز ARPA و صرافی ارز دیجیتال رمزینکس

یکی از مسائل کاربران، خرید ارز دیجیتال ARPA و سایر ارز‌های دیجیتال به روشی امن و مورد اعتماد است. در همین راستا صرافی‌های معتبر ایرانی مانند رمزینکس، گزینه‌های کاربردی محسوب می‌شوند. کاربران پس از ثبت نام و تکمیل مرحله احراز هویت، می‌توانند به طور نامحدود به فعالیت بپردازند. رمزینکس روش‌های معاملاتی مختلفی را پیش روی کاربران قرار داده است که در این بخش به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

 • روش حد زیان: در خرید ارز آرپا به روش حد زیان، امکان تعیین قیمت فعال‌سازی وجود دارد؛ بدین ترتیب کاربران می‌توانند به دلخواه قیمت ارز ARPA را تعیین کنند و بابت تکمیل سفارش در آن قیمت مطمئن شوند. 
 • روش سفارش بازار: یکی دیگر از روش‌های رایج معامله، سفارش بازار نام دارد. در این روش، سفارش کاربر در سریع‌ترین زمان ممکن تکمیل می‌گردد. 
 • روش سفارش محدود: تکمیل سفارش به روش سفارش محدود زمانی انجام می‌شود قیمت‌های سفارش خرید و فروش با یکدیگر تطابق پیدا کنند. 
 • روش OCO: با خرید ARPA به این روش، معامله‌گران می‌توانند به طور همزمان دو نوع سفارش محدود و حد زیان ثبت کنند. با انجام شدن یکی از این دو سفارش، دیگری به طور خودکار لغو می‌گردد. 

لازم به ذکر است که روش‌های فروش ارز دیجیتال در این صرافی، مشابه روش‌های خرید است که پیش از این توضیح دادیم. همچنین کاربران برای آگاهی از بهترین قیمت ارز ARPA، می‌توانند به بخش قیمت لحظه‌ای ارز‌های دیجیتال در سایت رمزینکس مراجعه کنند. 

رمزینکس قیمت انواع ارزهای دیجیتال را در به صورت جدول و لیست به کاربران خود ارائه داده است. با استفاده از این جدول راحت‌تر می‌توانید برای خرید اتریوم، دات کوین، خرید ارز کوزاما و سایر ارزهای دیجیتال دیگر اقدام کنید.

کیف پول هایی که ARPA Network را پشتیبانی می‌کنند

آرپا نوعی توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم است و به همین خاطر توسط طیف وسیعی از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پشتیبانی می‌شود. کاربران پس از خرید ARPA و انجام معاملات، می‌توانند توکن‌های خود را در کیف‌پول‌های مختلفی ذخیره کنند. در این قسمت به چند نمونه از رایج‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

 • Ledger - سخت افزاری
 • Trezor - سخت‌افزاری
 • Trust Wallet - موبایل
 • Atomic Wallet - چند پلتفرمی
 • MyEtherWallet - مبتنی بر وب

 

گزینه‌های ذکر شده این امکان را در اختیار کاربران قرار داده‌اند که بتوانند به شیوه‌ای امن و قابل اعتماد، دارایی‌های خود را ذخیره کنند. 

کارمزد خرید و فروش آرپا

کارمزد معاملات خرید آرپا در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول آرپا

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال آرپا به کیف پول، 300 آرپا می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

این توکن بر بستر اتریوم قرار داشته و حداکثر تعداد توکن‌های آن ۲،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ واحد اعلام شده‌ است.

ممکن است که چندین سال طول بکشد تا قیمت این ارز دیجیتال به ۱ دلار برسد؛ اما بر‌اساس روندی که در پیش‌ گرفته است، این موضوع دور از ذهن نیست.

تغییرات قیمت آرپا

بیشترین قیمت

38,002irr

کمترین قیمت

41,800irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال آرپا

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال آرپا در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال آرپا همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط آرپا برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.