صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
بلاگ
سوالی دارید؟

فروش و خرید کوزاما

kusama

کوزاما

ksm

9,225,534IRR
0.23 %
18.36USDT
کمترین قیمت9,215,229IRR
بیشترین قیمت9,262,941IRR

پرداخت میکنم

IRR

IRR


دریافت میکنم

کوزاما

کوزاما


تغییرات قیمت کوزاما

 • روزانه

  3.7 %
 • هفتگی

  0.76 %
 • ماهانه

  6.01 %
 • سالانه

  51.03 %

اطلاعات کوزاما

قیمت جهانی

$24.8

قیمت در رمزینکس

9,225,534 IRR

حجم جهانی

6.65 M

حجم رمزینکس

5,323,841 IRR

تغییر قیمت

0.23 %

دامیننس

0.2 %

ارزش کل بازار

$239,088,230.3

مرتبه

147

بازارهای معاملاتی کوزاما

نمايش همه بازارها
بازارآخرین قیمتتغييرات (24h)حجم معاملات (24h)
kusama/rial
KSM/IRRکوزاما/ریال
9,225,534
0.23 %
5,323,841 IRRمعامله
kusama/tether
KSM/USDTکوزاما/تتر
18.39
0 %
38.1 USDTمعامله

درباره کوزاما

ارز دیجیتال کوزاما شبکه آزمایشی پلتفرم پولکادات (Polkadot) است. در اصل کوزاما به عنوان بستری برای آزمایش ویژگی‌های جدید پولکادات طراحی شده است.

کوزاما نسبت به پولکادات امنیت و سرعت بیشتری دارد و علاوه بر امنیت و سرعت بیشتر موفق شده است برخی مشکلات و ایرادات پولکادات را نیز برطرف کند.

از توکن کوزاما می‌توانید مانند ارز فیات در خریدوفروش استفاده کرده یا آن را در شبکه پولکادات با توکن‌های دات (dot) مبادله کنید. شبکه کوزاما در ابتدا از الگوریتم اثبات کار (Proof of Work) پیروی می‌کرد اما به مرور مشکلاتی برای این پلتفرم به وجود آمد که توسعه‌دهندگان برای حل آن‌ها، الگوریتم اجماع را به اثبات سهام نامزد شده (nominated proof-of-stake) تغییر دادند.

عرضه کل توکن‌های کوزاما 9651217 توکن است که از این تعداد 8470098 توکن در گردش است. عرضه کل توکن‌های کوزاما نسبت به اغلب ارز‌های دیجیتال کمتر و به همین دلیل در یک سال اخیر قیمت این ارز دیجیتال رشد زیادی داشته است.

پلتفرم کوزاما شبکه مقیاس‌پذیری متشکل از بلاکچین‌های مختلف است که در طراحی آن از کد‌های مشابه پولکادات و همچنین از تکنولوژی سابستریت (Substrate) استفاده شده است. این پلتفرم بستر مناسبی برای افرادی است که قصد دارند نقشی در توسعه و پیشرفت پولکادات ایفا کنند.

پلتفرم کوزاما محیطی انعطاف‌پذیر و سریع را طراحی کرده است که استارتاپ‌ها و توسعه‌دهندگان از طریق آن بتوانند با استفاده از این پلتفرم پاراچین‌ها (Parachain) را که ساختار‌های اطلاعاتی بلاکچین مانند هستند، استفاده کنند. کاربران شبکه کوزاما، با اظهار نظر و پیشنهادات خود به تکامل و توسعه شبکه کمک می‌کنند و پیشنهادات آن‌ها پس از رأی‌گیری با توجه به نظری که بیشترین رأی را آورده است اجرا می‌شود.

ارز دیجیتال کوزاما در تاریخ 20 سپتامبر 2019 ایجاد و به بازار منتشر شد. این پلتفرم توسط بنیان‌گذاران پولکادات، گوین وود (Gavin Wood)، رابرت هابرمایز (Robert Habermeier) و پیتر چازبان (Peter Czaban) ایجاد شد.

در نهایت، کوزاما و پولکادات به‌عنوان شبکه‌های مستقل و یکه به همراه جوامع، حاکمیت و کاربردهای مکمل خود به بقا ادامه خواهند داد، اما ارتباط نزدیک خود با یکدیگر را نیز حفظ خواهند کرد و بسیاری از تیم‌ها احتمالا به استقرار اپلیکیشن‌ها روی هر دوی این شبکه‌ها ادامه خواهند داد. در آینده، احتمالا شاهد ایجاد پلی بین کوزاما و پولکادات با هدف تعامل متقابل شبکه‌ای باشیم. بنیاد وب3 به پیشرفت هر دوی این شبکه‌های پایبند است و راهنمایی و پشتیبانی لازم برای تیم‌های سازنده در این اکوسیستم را فراهم خواهد کرد.


تاریخچه قیمت کوزاما

ارز دیجیتال کوزاما در ابتدا در تاریخ 13 دسامبر 2019 با 1/74 دلار به بازار عرضه شد. این ارز دیجیتال تا چندین ماه اگرچه روند نسبتاً صعودی داشت اما نسبت به پیشرفتی که در سال 2021 تجربه کرد، می‌توان گفت که روند ثابتی داشت.

اولین افزایش چشمگیر قیمتی که این رمز ارز تجربه کرد در اوایل سپتامبر 2020 با رسیدن به قیمت 57 دلار روی داد. این رشد قیمت جرقه‌ای برای پیشرفت و افزایش قیمت روز افزون ارز دیجیتال کوزاما بود.

پس از این، کوزاما هر چند وقت یک بار رکورد جدیدی را از آن خود می‌کرد. به عنوان نمونه در اواخر فوریه 2021 به قیمت بالای 273 دلار، در اواخر مارس به 573 دلار رسید و بالاترین قیمتی که این رمز ارز تا کنون موفق به رسیدن به آن شده است 594 دلار است که در 14 می‌2021 رخ داد.

با این حال این قیمت بالا دوام چندانی نداشت و پس از آن ارز دیجیتال کوزاما شروع به افت کرد و در اواخر جولای به قیمت 148 دلار کاهش یافت.

در حال حاضر این ارز دیجیتال مدتی است که روند صعودی خود را باز یافته است و در تاریخ نوشتن این مقاله با قیمت 228 دلار در بازار جهانی معامله می‌شود.


کارمزد کوزاما

کارمزد معاملات خرید کوزاما در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)
کمتر از 100 میلیون تومان% 0.2% 0.25
100 تا 500 میلیون تومان% 0.18% 0.225
500 میلیون تا 1 میلیارد تومان% 0.16% 0.2
1 تا 4 میلیارد تومان% 0.14% 0.18
4 تا 10 میلیارد تومان% 0.125% 0.17
10 تا 20 میلیارد تومان% 0.12% 0.15
20 تا 100 میلیارد تومان% 0.1% 0.135
100 تا 500 میلیارد تومان% 0.075% 0.12
500 میلیون تومان و بیشتر% 0.07% 0.12

کامزد انتقال به کیف پول کوزاما

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال کوزاما به کیف پول، 100 کوزاما می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.


نحوه خرید و فروش کوزاما

خرید کوزاما از صرافی ارز دیجیتال ایرانی روند ساده‌ای دارد. صرافی‌ها اغلب یا فروشگاهی هستند یا بازار معاملاتی دارند. کوزاما در بازار ارزهای دیجیتال، جایگاه ویژه‌ای برای خود دست و پا کرده است. از تمامی صرافی‌های خارجی و صرافی ارز دیجیتال ایرانی رمزینکس قادر به خرید ارز دیجیتال کوزاما هستید. مهم رعایت امنیت و احتیاط برای دوری از هر گونه تحریم و کلاهبرداری است.

 • ابتدا باید در سایت ثبت‌نام کنید
 • مدارک هویتی خواسته شده را ارسال کنید
 • با ارسال مدارک سطح برنزی برای شما فعال خواهد شد
 • تکمیل فرایند احراز هویت
 • فعال شدن سطح طلایی برای شما
 • واریز ریال به حساب
 • خرید ارز دیجیتال مورد نظر
 • فروش ارز دیجیتال مورد نظر
 • برداشت ریالی از حساب

به محض ثبت‌نام اولیه و بارگذاری مدارک خواسته شده، می‌توانید در سطح برنزی به خرید ارز دیجیتال کوزاما مشغول شوید. حین اینکه شما مشغول به خرید کوزاما هستید، فرایند احراز هویت شما بعد از چند روز تکمیل خواهد شد و قادر به فعالیت در سطح طلایی بدون محدودیت خواهید بود.

خرید کوزاما

برای خرید کوزاما در صرافی رمزینکس دو راه پیش رو دارید. روش اول این است که مقدار کوزاما مورد نظر خود را به طور مستقیم از رمزینکس خریداری کنید. روش دوم هم ورود به رمزینکس تریدر است. رمزینکس تریدر یک بازار معاملاتی همتا به همتا است که شما در آن به طور مستقیم با کاربران وارد معامله خرید و فروش رمز ارز کوزاما می‌شوید.

در بازار معاملاتی یا همان رمزینکس تریدر سفارش خرید کوزاما خود را به دو صورت سفارش خرید محدود سفارش خرید سریع ثبت کنید. سفارش‌گذاری با قیمت مدنظر خود در بازار، سفارش محدود و ثبت سفارش بر اساس قیمت تعیین شده توسط فروشندگان، سفارش سریع است.

در خرید سریع کوزاما سفارش شما در سریع‌ترین زمان ممکن و حتماً صورت خواهد گرفت اما در سفارش محدود خرید کوزاما تکمیل سفارش به تطابق قیمت سفارش خرید شما با قیمت سفارش فروش دیگر کاربران بستگی دارد.

فروش کوزاما

فرایند فروش ارز دیجیتال کوزاما در صرافی رمزینکس به مانند خرید آن، به دو صورت ثبت سفارش فروش محدود و سریع خواهد بود و چگونگی آن دقیقاً مشابه با سفارش‌های خرید است که در بالا توضیح داده شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید و فروش کوزاما و سایر ارزهای دیجیتال از رمزینکس وارد صفحه ی راهنمای استفاده از رمزینکس شوید.

سوالات متداول

ارز دیجیتال کوزاما (Telcoin) یک رمزارز مبتنی بر اتریوم است و هدف از طراحی آن این است که پلی بین ارزهای دیجیتال، بلاکچین و صنعت ارتباطات باشد.

صرافی رمزینکس امکان خرید و یا فروش ارز دیجیتال کوزاما را به پلتفرم معاملاتی همتا به همتای خود اضافه کرده است. در صرافی رمزینکس می‌توانید با حضور در بازار معاملاتی همتا به همتا به خرید و فروش ارز دیجیتال کوزاما بپردازید

اخیراً در صرافی رمزینکس این امکان اضافه شده است که کاربران به‌محض ثبت‌نام می‌توانند ارز کوزاما بخرند و بدون محدودیت واریز ریالی داشته باشند. بعد از مدتی فرایند احراز هویت کامل و قادر به فعالیت در سطح طلایی خواهند بود

عضو رمزینکس نیستید؟

از طریق دکمه زیر ثبت نام کنید

ثبت نام
become-a-member