آدیوس
آدیوس(audio)

خرید و فروش آدیوس با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای آدیوس AUDIO

آخرین قیمت به ریال

124,000IRR

آخرین قیمت به تتر

0.19USDT

تغییر قیمت

3.81 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

آدیوس

آدیوس

بازارهای معاملاتی آدیوس

 • آدیوس

  آدیوس

  (audio)

  124,000 irr

  3.81 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز آدیوس (audius)

تبدیل سرویس‌های مرسوم دنیای فناوری به پلتفرم‌های غیر متمرکز و از بین بردن واسطه‌ها، یکی از اهداف و مسئولیت‌های بلاکچین است. آدیوس یکی از سرویس‌هایی محسوب می‌شود که با تمرکز روی صنعت موسیقی، بسیاری از فرایندها را در ساختار غیر متمرکز به کاربران ارائه می‌کند. این سرویس بلاکچینی استریم موسیقی، کنترل کامل تولیدات موسیقی را به دست کاربران و تولیدکننده‌ها می‌دهد. یک شبکه غیر متمرکز از نودها، کنترل کامل تولیدات و فایل‌های موسیقی را به کاربران می‌دهد که تا حد زیادی زیرساخت اقتصادی و درآمدی صنعت موسیقی را هم متحول می‌کند. خرید آدیوس یکی از گزینه‌های جذابی بود که از زمان عرضه بسیاری از کاربران و طرفداران موسیقی دیجیتال را به دنیای بلاکچین آورد. به همین دلیل قیمت ارز دیجیتال AUDIO هم از زمان عرضه رشدهای قابل توجهی را تجربه کرد.

آدیوس (Audius) چیست؟

ظهور سرویس‌های استریم موسیقی در دنیای فناوری، دسترسی به موسیقی را بیش از همیشه به یک فرایند در دسترس اغلب کاربران تبدیل کرد. در این میان درآمد تولیدکننده‌های موسیقی همیشه چالش‌هایی داشته است و عدم شفافیت در ساختار مالی و توزیع آثار هنری، جذابیت‌های استریم را برای هنرمندان کمتر می‌کرد. آدیوس با نام لاتین Audius بک پلتفرم استریم موسیقی غیر متمرکز است که امکان حمایت از هنرمندان به‌صورت مستقیم را به کاربران و علاقه‌مندان می‌دهد. حمایت هم با استفاده از ارز دیجیتال AUDIO یعنی توکن اصلی پلتفرم انجام می‌شود. از زمان عرضه، میلیون‌ها کاربر و هنرمند از این پلتفرم استقبال کرده‌اند و مسیر رو به رشدی در صنعت استریم برای آن پیش‌بینی می‌شود.

فارست براونینگ و رونیل رامبورگ در سال ۲۰۱۸ پلتفرم آدیوس را راه‌اندازی کردند. این پلتفرم با از بین بردن واسطه‌ها در صنعت موسیقی و همچنین موانع برای درآمد بیشتر هنرمندان، انقلابی را در این صنعت ایجاد کرد. در پلتفرم آدیوس، برخلاف پلتفرم‌های سنتی استریم، درآمد هنرمندان وابسته به تعداد پخش قطعه‌های موسیقی نیست. درواقع هنرمندان مالکیت کامل آثار خود را در اختیار دارند و درباره روش درآمدزایی از آن‌ها تصمیم‌گیری می‌کنند. سیستم درآمدزایی در آدیوس به گونه‌ای است که هنرمندان بیشترین سهم درآمد را داشته باشند. طبق چارچوب رسمی پلتفرم، ۹۰ درصد از درآمد پلتفرم به‌صورت ارز آدیوس به هنرمندان طراحی می‌شود. دراین‌میان نودها که با استیک کردن ارز دیجیتال AUDIO زیرساخت متمرکز و امن شبکه را تامین می‌کنند هم ۱۰ درصد از درآمد را به‌صورت همین ارز دیجیتال دریافت می‌کنند.

تیم توسعه‌دهنده آدیوس برای رسیدن به سرعت بالا و هزینه پایین در تراکنش‌های ارز دیجیتال، از راهکارهای لایه دوم به عنوان زیرساخت پلتفرم استفاده کرده‌اند. آدیوس روی راهکار لایه دوم اتریوم موسوم به POA Network توسعه یافت. البته پس از مدتی، این راهکار هم پاسخگویی لازم را برای تقاضای بسیار زیاد استفاده از آدیوس نداشت. به همین دلیل آدیوس در سال ۲۰۲۰ به بلاکچین سولانا مهاجرت کرد. نکته مهم اینکه ارز دیجیتال AUDIO هنوز هم به‌صورت یک توکن ERC-20 روی اتریوم در دسترس قرار دارد.

آدیوس چطور کار می‌کند؟

همان‌طور که گفته شد، حل کردن چالش‌های مرسوم در صنعت موسیقی، هدف اصلی توسعه و راه‌اندازی آدیوس بوده و هست. چالش‌هایی همچون درآمد، مالکیت آثار هنری و دریافت سهم از فروش آثار، همیشه هنرمندان حوزه موسیقی را آزار می‌داده‌اند. آدیوس با حذف واسطه‌ها از فرایند توزیع و درآمدزایی موسیقی، بسیاری از این چالش‌ها را برطرف کرده است. هنرمندان با استفاده از Audius به‌صورت مستقیم با طرفداران خود ارتباط برقرار می‌کنند.

برای ایجاد ساختارشکنی کامل در صنعت موسیقی، تمرکز روی سیستم درآمدزایی باید اولویت یک پلتفرم جدید باشد. در آدیوس، هنرمندان راه‌های متعددی برای درآمد دارند. درآمد آن‌ها برخلاف سرویس‌های سنتی فقط از تعداد پخش موسیقی‌ها نیست. فعالیت هنرمندان در پلتفرم و تعامل با طرفداران هم روی درآمد آن‌ها تاثیر می‌گذارد. تعامل کاربران با هنرمندان و شیوه ارتباطی که بین آن‌ها شکل می‌گیرد، از فاکتورهای موثر دیگر روی درآمد خواهد بود.

هنرمندانی که در آدیوس کار می‌کنند، امکان بارگذاری و توزیع موسیقی‌ها با استفاده از نودهای شبکه را دارند. آن‌ها با حفظ کامل مالکیت روی آثار، امکان کسب درآمد را دارند. هنرمندانی که آثار هنری‌شان در بین ۵ قطعه برتر هفته و ۵ پلی‌لیست برتر هفته امکان کسب درآمد به‌صورت ارز دیجیتال AUDIO را دارند. همچنین ۱۰ API برتر اپلیکیشن هم این پاداش‌ها را دریافت می‌کنند. هنرمندان با تایید حساب شبکه‌های اجتماعی خود در آدیوس هم بعد از بارگذاری اولین قطعه موسیقی، ارز آدیوس دریافت می‌کنند.

از امکانات دیگری که آدیوس برای افزایش تعامل کاربران و هنرمندان ارائه می‌کند، می‌توان به توکن‌های مخصوص هنرمندان اشاره کرد. آن‌ها می‌توانند توکن‌ها را بین طرفداران خود پخش کنند که مزیت‌هایی برای طرفداران خواهد داشت. مثلا هولدرهای توکن یک هنرمند به محتوای اختصاصی مثل قطعه‌های پخش نشده و مسابقه‌های ریمیکس موسیقی دسترسی پیدا می‌کنند. درنهایت هنرمندانی که تعامل بیشتری با طرفداران خود داشته باشند، ارز دیجیتال AUDIO را هم به‌صورت ایردراپ دریافت می‌کنند.

آشنایی با سیستم غیر متمرکز نودها در آدیوس

همان‌طور که گفته شد، پلتفرم آدیوس با تکیه بر شبکه‌ای غیر متمرکز از نودها فعالیت می‌کند. هر کاربری با خرید آدیوس و استیک کردن آن می‌تواند به یک نود عملیاتی تبدیل شود. هرچه میزان ارز دیجیتال AUDIO استیک شده بیشتر باشد، امکان استفاده از نود توسط کاربران و هنرمندان بیشتر می‌شود. درنتیجه نودها امکان دریافت پاداش بیشتری خواهند داشت. نودها با کمک کردن به حفظ امنیت و ساختار غیر متمرکز شبکه، ارز دیجیتال AUDIO را از برنامه‌های توزیع جدید و تجمیع کارمزدهای شبکه دریافت می‌کنند.

در زیرساخت غیر متمرکز آدیوس، دو نوع نود عملیاتی فعالیت می‌کنند. یک دسته از آن‌ها به نام نودهای محتوا (content nodes) و دسته دیگر به نام نودهای اکتشاف (discovery nodes) شناخته می‌شوند. نودهای محتوا وظیفه میزبانی، حفظ امنیت و مدیریت محتوا را به جای هنرمندان برعهده می‌گیرند. البته خود هنرمندان هم می‌توانند به نودهای محتوایی تبدیل شوند که میزبانی محتوای خود را برعهده دارند. نودهای اکتشاف، متادیتا و موسیقی‌های بارگذاری شده در دفتر کل توزیع‌شده محتوایی آدیوس را اسکن می‌کنند. درواقع این نودها پیدا کردن قطعات موسیقی توسط کاربران را آسان‌تر می‌کنند.

ارز دیجیتال AUDIO چیست؟

ایجاد زیرساخت مالی مناسب برای یک پلتفرم غیر متمرکز، همیشه نیاز به توسعه یک ارز دیجیتال را توجیه می‌کند. ارز دیجیتال AUDIO ارز دیجیتال اصلی پلتفرم آدیوس است که کاربردهای متنوعی از حفظ امنیت، مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز و دسترسی به محتوای اختصاصی دارد. ارز دیجیتال AUDIO با حداکثر میزان توزیع یک میلیارد توکن به‌صورت یک توکن ERC-20 توسعه داده شد.

کاربرد حاکمیتی ارز دیجیتال AUDIOS به هولدرها مجوز مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز یا همان DAO را می‌دهد. درنتیجه هر کاربر با خرید آدیوس و هولد کردن آن می‌تواند در سیستم حاکمیت غیر متمرکز شبکه مشارکت داشته باشد. این مشارکت به‌صورت رای دادن به پیشنهادهایی است که برای بهبود و توسعه شبکه مطرح می‌شود. همچنین هولدرها می‌توانند پیشنهادهایی را هم با خرید ارز دیجیتال AUDIO و هولد کردن آن برای بهبود ساختار شبکه مطرح کنند.

نکته مهم درباره سیستم حاکمیت غیر متمرکز آدیوس این است که برای این مشارکت نیازی به اجرای نود عملیاتی نیست. کاربران تنها با خرید ارز آدیوس و هولد کردن آن امتیاز رای‌گیری را پیدا می‌کنند. هر یک توکن ارز دیجیتال AUDIO برابر با یک حق رای خواهد بود.

دسترسی به قابلیت‌های ویژه در پلتفرم هم از مزایایی است که با خرید ارز دیجیتال AUDIO و استفاده از آن در آدیوس به دست می‌آورید. مثلا هنرمندان می‌توانند با استیک کردن ارز آدیوس به ابزارهای ویژه‌تر برای توزیع موسیقی دسترسی پیدا کنند. یکی از این ابزارها توکن طرفدارای است که بین کاربران توزیع می‌شود. همچنین هولد کردن مقدار بیشتر ارز دیجیتال AUDIOS، کاربر را به سطوح VIP بالاتر در پلتفرم می‌رساند که امکانات بیشتری را برای کاربر به‌همراه دارد.

قابلیت‌ها و مزیت‌هایی که آدیوس به خریداران ارز AUDIO ارائه می‌کند، در مجموع روی تقاضا برای خرید تاثیر دارد. البته تقاضا برای خرید آدیوس تنها عامل موثر روی قیمت ارز دیجیتال AUDIO نیست. رقابت از سوی پلتفرم‌های سنتی و حتی پلتفرم‌های مشابه در دنیای بلاکچین، از فاکتورهای مهم تاثیرگذار روی قیمت خواهد بود. همچنین پیش از خرید آدیوس و سرمایه‌گذاری در آن باید شرایط بازار و روند قیمتی شاخص‌های اصلی را هم بررسی و مطالعه کرد.

چطور ارز آدیوس AUDIO بخریم؟

ارز آدیوس به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال AUDIO می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی معتبر استفاده کنید. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند.

برای خرید ارز AUDIO در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز آدیوس بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال AUDIO خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید AUDIO در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید ارز دیجیتال AUDIO یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

کارمزد خرید و فروش آدیوس

کارمزد معاملات خرید آدیوس در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول آدیوس

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال آدیوس به کیف پول، 100000 آدیوس می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

آدیوس یک پلتفرم غیر متمرکز مبتنی بر بلاکچین برای استریم موسیقی است که کنترل کامل آثار هنری و درآمدها را به کاربران و هنرمندان می‌دهد.

هنرمندان در آدیوس به‌صورت مستقیم با کاربران در ارتباط هستند و فرصت‌های درآمدی متنوعی به جز دریافت درآمد به خاطر تعداد پخش، در اختیار دارند.

هنرمندان با بارگذاری محتوا در آدیوس و کاربران هم با استیک کردن ارز دیجیتال AUDIO و مشارکت در سیستم غیر متمرکز به‌عنوان نود عملیاتی، از آدیوس درآمد کسب می‌کنند.

ارز دیجیتال AUDIO ارز دیجیتال اصلی پلتفرم آدیوس است که برای مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز، پرداخت پاداش و استیک کردن استفاده می‌شود

برای خرید ارز دیجیتال AUDIO از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این صرافی با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت آدیوس

بیشترین قیمت

111,120irr

کمترین قیمت

124,294irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال آدیوس

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال آدیوس در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال آدیوس همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط آدیوس برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.