بیکونومی(bico)

خرید و فروش بیکونومی با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای بیکونومی BICO

آخرین قیمت به ریال

324,827IRR

آخرین قیمت به تتر

0.56USDT

تغییر قیمت

11.26 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

بیکونومی

بازارهای معاملاتی بیکونومی

  • بیکونومی

    (bico)

    324,827 irr

    11.26 %
    arrow_drop_up

معرفی ارز بیکونومی (biconomy)

در دنیای بلاکچین ترکیب مقیاس‌پذیری، امنیت و عدم تمرکز اهمیت زیاد دارد. توسعه‌دهنده‌ها در پروژه‌های متنوع تلاش می‌کنند که بهترین تجربه را با ترکیب این سه المان ارائه کنند. بیوکونومی یکی از پروژه‌هایی بوده که در این مسیر موفقیت‌های قابل توجهی کسب کرده است. این پروژه یک زیرساخت بلاکچینی ارائه کرده که تعامل کاربران با سرویس‌های دیفای و تبادل تراکنش‌ها با هزینه پایین و سرعت بالا را ممکن می‌کند. بیوکونومی با قابلیت‌های متنوع ازجمله تراکنش‌هایی با هزینه گس نزدیک به صفر، به سرعت موفق به جذب کاربران بسیار زیاد شد. این قابلیت‌ها روز‌به‌روز بیشتر هم می‌شوند و قطعا روی پیشرفت پروژه تاثیر دارند. ارز دیجیتال BICO به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی پلتفرم بیکونومی کاربردهای بسیار زیادی دارد و همین کاربردها یکی از عوامل افزایش تقاضا برای خرید هستند.

بیکونومی (Biconomy) چیست؟

پروژه‌های بلاکچینی که با هدف بهبود تجربه کاربران و کاهش هزینه‌ها توسعه پیدا می‌کنند، همیشه جذاب هستند. بیکونومی با نام لاتین Biconomy توسط تیمی از توسعه‌دهنده‌های امارات متحده در سال ۲۰۱۹ معرفی شد و هدف اصلی خود را بهبود تعامل کاربران با سرویس‌های مالی بلاکچینی بیان می‌کند. این پروژه پس از رونمایی موفق به جذب ۹ میلیون دلار سرمایه شد و بخش عظیمی از آن را صرف توسعه زیرساختی برای آسان‌تر کردن تبادل‌های بلاکچینی کرد. یک سال بعد آن‌ها قابلیت جدیدی به‌صورت Relay-as-a-Service معرفی کردند که تعامل با قراردادهای هوشمند را آسان‌تر کرد. همین قابلیت‌های جدید منجر به رشد سریع بیکونومی و جذب کاربران فعال بسیار زیاد شد.

مسیر توسعه در بیکونومی باز هم ادامه پیدا کرد و در میانه سال ۲۰۲۱، سرویس Meta Transactions معرفی شد. این سرویس هزینه گس (gas) تراکنش‌ها را به میزان قابل‌توجهی کاهش داد که درنهایت به بهود کلی تجربه کاربری کاربران منجر شد. از برنامه‌های مهم دیگر پروژه در آن سال می‌توان به افزایش مشارکت با پروژه‌های بلاکچینی دیگر و ارائه سرویس به آن‌ها اشاره کرد. به مرور زمان بیکونومی به یکی از ابزارهای پرکاربرد برای توسعه سرویس‌های دیفای تبدیل شد که در صدها پروژه از زیرساخت آن استفاده شده بود.

بیکونومی چطور کار می‌کند؟

چالش هزینه کارمزد یا همان گس در تراکنش‌ها همیشه یکی از مشکلات مهم کاربران با دنیای بلاکچین بوده است. این هزینه‌ها در مواقع گوناگون تغییر می‌کنند و در بسیاری موارد، به خاطر بالا بودن هزینه گس، کاربر از تعامل با سرویس دیفای یا هر تراکنش دیگر منصرف می‌شود. همچنین پیچیدگی در محاسبه آن‌ها و مدیریت پرداخت هزینه‌ها باعث کاهش مشارکت کاربران در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApp) می‌شود. بیکونومی با ارائه زیرساخت‌های کارآمد برای کاهش هزینه گس، به یکی از انتخاب‌های عالی برای توسعه‌دهنده‌های اپلیکیشن غیر متمرکز تبدیل شده است.

تراکنش‌های با هزینه گس نزدیک به صفر موسوم به Gasless Transactions یکی از قابلیت‌های مهم بیکونومی هستند. این قابلیت با از بین بردن چالش‌ها و پیچیدگی‌های محاسبه هزینه کارمزد، هم توسعه‌دهنده‌ها و هم کاربران نهایی را با یک تجربه عالی روبه‌رو می‌کند. درواقع توسعه‌دهنده‌ها علاقه بیشتری به این قابلیت دارند. چون ساده کردن فرایند محاسبه گس منجر به جذب کاربران بیشتر به اپلیکیشن غیر متمرکز می‌شود.

راهکار نوآورانه‌ای که بیکونومی تحت عنوان gasless به توسعه‌دهنده‌ها ارائه می‌کند، بسیاری از مشکلات آن‌ها را حل خواهد کرد. این راهکار به‌صورت یک مجموعه ابزار توسعه‌ای یا همان کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) در دسترس توسعه‌دهنده‌ها قرار دارد تا مدیریت گس در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز خود را بهینه کنند. همچنین رابط‌های API متعددی هم در بیکونومی توسعه پیدا کرده‌اند که ارتباط اپلیکیشن‌ها با منابع کاربردی برای مدیریت گس را آسان می‌کنند.

با پیاده‌سازی قابلیت Gasless بیکونومی در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز، تراکنش‌ها به‌صورت بهینه‌تری مدیریت می‌شوند. بیکونومی از عبارت meta transactions برای تکنیک مدیریت تراکنش‌ها استفاده می‌کند. این تکنیک به توسعه‌دهنده‌ها امکان می‌دهد که هزینه‌های گس را در بک‌اند اپلیکیشن مدیریت کنند. درنتیجه کاربران به آسانی با رابط فرانت‌اند اپلیکیشن ارتباط برقرار می‌کنند و نیازی به مدیریت گس ندارند. همچنین موانع دیگر مثل استفاده از کیف پول ارز دیجیتال یا بریج کردن دارایی‌ها هم از سر راه آن‌ها برداشته می‌شود.

یکی از بخش‌های مهمی که در هسته بیکونومی به توسعه‌دهنده‌ها و کاربران کمک می‌کند، Mexa نام دارد. این کامپوننت حیاتی برای رسیدن به مفهوم تراکنش‌های بدون هزینه گس، بسیار مهم است. Mexa گزینه‌های متنوعی برای پیاده‌سازی ساختار مدیریت تراکنش‌ها ارائه می‌کند. این گزینه‌ها شامل EIP 2771 Standard Implementation یا Custom Implementation می‌شوند که پیاده‌سازی ساختار مدیریت گس را برای توسعه‌دهنده‌ها آسان می‌کنند. بیوکونومی برای رسیدن به این هدف، نودهای عملیاتی در شبکه relayer خود را به دو دسته تقسیم می‌کند. نودهای Executor وظیفه اجرای تراکنش‌های متا را برعهده دارند و نودهای Validator هم آن‌ها را بررسی و تایید می‌کنند.

تیم توسعه‌دهنده بیکونومی کیت توسعه نرم‌افزار Mexa را با زبان جاوااسکریپت توسعه داده است. استفاده از این زبان باعث شده تا توسعه‌دهنده‌های بسیاری به راحتی مکسا را در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز خود پیاده کنند. اپلیکیشن‌های غیر متمرکز زیادی اکنون این کیت را در زیرساخت خود دارند. از مهم‌ترین‌ها می‌توان به صرافی غیر متمرکز Curve Fi و بازی بلاکچینی Decentral Games در شبکه پولیگون اشاره کرد.

بیکونومی چه کاربردهایی دارد؟

زیرساخت بهینه‌ای که با کاهش هزینه گس توسط بیوکونومی ارائه می‌شود، در بسیاری از بخش‌های دنیای بلاکچین کاربرد دارد. مهم‌ترین کاربرد در سرویس‌های دیفای دیده می‌شود که با کم کردن و نزدیک کردن گس به صفر، جذب کاربران و بهبود تجربه کاربری آن‌ها را ممکن می‌کند. صدها توکن ERC-20 قابلیت پیاده کردن این زیرساخت را دارند و روز‌به‌روز هم تعداد آن‌ها بیشتر می‌شود.

انتقال دارایی بین بلاکچین‌ها با هزینه مناسب از کاربردهای دیگر بیکونومی است. جابه‌جایی توکن‌ها بین بلاکچین‌ها که با اصطلاح بریج شناخته می‌شود، برخی اوقات هزینه‌های بالایی دارد. بیکونومی این هزینه‌ها را تا حد بسیار زیادی کم می‌کند و به‌نوعی فاصله بین بلاکچین‌ها در همه لایه‌ها را از بین می‌برد. این قابلیت با استفاده از کامپوننت Hyphen به توسعه‌دهنده‌ها ارائه می‌شود.

در صنعت بازی‌های بلاکچینی هم کاربردهای متنوعی برای بیکونومی وجود دارد. این زیرساخت به توسعه‌دهنده‌های بازی امکان می‌دهد تبادل دارایی‌های بازی را با سرعت بالا و هزینه پایین برای گیمرها فراهم کنند. درنتیجه خبری از تاخیر در عملکرد بازی دیده نمی‌شود و تجربه‌ای نسبتا عالی از بازی‌های بلاکچینی خواهید داشت. همچنین در بازارچه‌های یا همان مارکت‌پلیس‌های NFT هم می‌توان از زیرساخت بیکونومی استفاده کرد. کاهش هزینه گس در مارکت‌پلیس منجر به افزایش استفاده کاربران و افزایش حجم تراکنش‌های خرید و فروش NFT می‌شود.

موارد بالا تنها چند نمونه از کاربردهای بیکونومی در صنعت بلاکچین است. قطعا با پیشرفت بیشتر پروژه و جذب همکاران جدید، می‌توان از این زیرساخت در بخش‌های بیشتری بهره برد. همین کاربردها تقاضا برای خرید بیکونومی را هم افزایش می‌دهند که یکی از فاکتورهای مهم موثر روی قیمت است.

ارز دیجیتال BICO چیست؟

زیرساخت‌های بلاکچینی هم مانند اپلیکیشن‌ها برای آسان‌تر کردن فرایندها نیاز به یک ارز دیجیتال دارند. ارز دیجیتال BICO به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی بیکونومی یک توکن کاربردی محسوب می‌شود که با حداکثر توزیع یک میلیارد توکن، کاربری‌های متنوعی دارد. حجم عمده‌ای از توزیع ارز بیکونومی به توسعه کامیونیتی اختصاص دارد و بنیاد بیکونومی هم بخش مهم دیگری را برای سرمایه‌گذاری‌ها و رشد ادامه‌دار کنترل می‌کند.

از کاربردهای مهم ارز دیجیتال BICO می‌توان به پرداخت هزینه شبکه یا به بیان بهتر تایید تراکنش‌ها اشاره کرد. نودهای بیکونومی برای تایید تراکنش‌ها در شبکه ارز دیجیتال BICO پرداخت کرده و به ازای پاداش، همین ارز را دریافت می‌کنند. کاربرد دیگر هم در مشارکت سیستم حاکمیت غیر متمرکز (DAO) دیده می‌شود. با خرید بیکونومی و هولد کردن آن، امکان رای‌دهی به پیشنهادهای بهینه‌سازی پلتفرم را پیدا می‌کنید. خرید ارز دیجیتال BICO همچنین برای نودهای عملیاتی شبکه الزامی است. آن‌ها برای مشارکت در زیرساخت تایید تراکنش‌ها باید مقداری از این ارز را بخرند و استیک کنند.

کاربردهای متنوع ارز دیجیتال BICO از عوامل موثر بر تقاضای خرید هستند. البته تقاضای خرید بیکونومی تنها عامل تاثیرگذار روی قیمت نیست. قیمت ارز دیجیتال BICO به عوامل دیگر مثل رقابت ازسوی پلتفرم‌های مشابه و شرایط بازار هم وابسته خواهد بود.

از کجا ارز بیکونومی (BICO) بخریم؟

ارز دیجیتال بیکونومی با نماد BICO در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز BICO در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال BICO با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش بیکونومی

کارمزد معاملات خرید بیکونومی در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول بیکونومی

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال بیکونومی به کیف پول، 300 بیکونومی می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

بیکونومی یک زیرساخت بلاکچینی است که مدیریت تراکنش‌ها و کاهش هزینه آن‌ها را برای توسعه‌دهنده‌ها انجام می‌دهد.

بیکونومی به توسعه‌دهنده‌ها امکان می‌دهد با مدیریت بهینه تراکنش‌ها، هزینه گس را به صفر نزدیک کنند و سرعت را هم افزایش دهند.

کاهش هزینه گس تراکنش‌ها با بیکونومی در بسیاری از صنایع بلاکچین از دیفای و بازی‌های بلاکچینی تا خرید و فروش NFT کاربرد دارد.

ارز دیجیتال BICO ارز دیجیتال اصلی پلتفرم بیکونومی است که برای مدیریت تراکنش‌ها و مشارکت در DAO استفاده می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال BICO از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این صرافی با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت بیکونومی

بیشترین قیمت

274,175irr

کمترین قیمت

329,669irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال بیکونومی

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال بیکونومی در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال بیکونومی همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط بیکونومی برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.