بیت‌کوین‌کش
بیت‌کوین‌کش(bch)

خرید و فروش بیت کوین کش BCH + قیمت لحظه ای

آخرین قیمت به ریال

238,000,001IRR

آخرین قیمت به تتر

401.01USDT

تغییر قیمت

29.13 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

بیت‌کوین‌کش

بیت‌کوین‌کش

بازارهای معاملاتی بیت کوین کش

 • بیت‌کوین‌کش

  بیت‌کوین‌کش

  (bch)

  238,000,001 irr

  29.13 %
  arrow_drop_up
 • بیت کوین کش/تتر

  بیت کوین کش/تتر

  (bch)

  400.5 usdt

  28.65 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز بیت کوین کش (bitcash)

معرفی ارز دیجیتال بیت کوین کش 

BCH نوعی ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۷ به عنوان جایگزینی برای بیت‌کوین معرفی شد. این ارز دیجیتال غیر‌متمرکز، مانند بیت‌کوین، بر یک شبکه همتا به همتا فعالیت می‌کند. 

شبکه بیت‌کوین از برخی محدودیت‌هایی مانند سرعت پایین تراکنش‌ها و کارمزد بالا برخوردار است؛ بیت‌کوین کش نیز برای حل این نوع چالش‌ها پا به میدان گذاشت و همین امر باعث شد که شاهد تراکنش‌هایی سریع‌تر با کارمزد کم‌تر باشیم. بیت‌کوین کش توسط جامعه‌ای فعال از توسعه دهندگان ایجاد و نگه‌داری شده است و توسعه دهندگان BCH را به عنوان جایگزینی برای BTC می‌بینند. 

یکی از مهم‌ترین تغییرات ایجاد شده برای ایجاد BCH، افزایش محدودیت بلاک از ۱ مگابایت به ۸ مگابایت است. با وجود این تغییر، تراکنش‌های بیشتری در هر بلاک پردازش می‌شوند و در نتیجه سرعت تراکنش‌ها افزایش و کارمزد آن‌ها کاهش می‌یابد. 

یکی دیگر از عواملی که بر سرعت تراکنش‌ها تاثیر‌گذار است، استفاده از الگوریتم SHA-256 است که استخراج توسط سخت‌افزار تخصصی ASIC انجام می‌شود. با این وجود، نسبت به سیستم‌های استخراج سنتی CPU یا GPU، استخراج با سرعت بالا‌تری صورت می‌گیرد. 

از لحاظ پذیرش، BCH به طور گسترده‌ای مورد پذیرش مشاغل و بازرگانان در سراسر جهان قرار گرفته است. بسیاری از خرده فروشان و ارائه دهندگان خدمات، این ارز دیجیتال را به عنوان نوعی روش پرداخت پذیرفته‌اند. در‌مجموع بیت‌کوین کش از مزایای متعددی برخوردار است؛ در ادامه نگاهی به تاریخچه و ویژگی‌های منحصر به فرد این شبکه می‌اندازیم.

تاریخچه و بنیان گذاران ارز بیت کوین کش 

پروژه بیت‌کوین کش توسط چهره‌های با نفوذی در حوزه ارز دیجیتال به نام‌های Roger Ver، Jihan Wu و Craig Wright ایجاد شد. راجر ور از‌جمله سرمایه‌گذاران اولیه بیت‌کوین و از مدافعان سر‌سخت پذیرش آن بوده است. جیهان وو از‌جمله بنیان‌گذاران Bitmain بوده و یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان تجهیزات استخراج بیت‌کوین است. از طرف دیگر کریگ رایت شخصیتی بحث بر‌انگیز در این حوزه بوده و ادعا می‌کند هویت واقعی پشت ساتوشی ناکاموتو است. لازم به ذکر است که این ادعا توسط بسیاری از افراد جامعه ارز دیجیتال با شک و تردید روبه‌رو شده است.

فورکی که بیت‌کوین کش را ایجاد کرد در ۱ آگوست ۲۰۱۷ رخ داد و تمامی دارندگان BTC، به مقدار مساوی BCH دریافت کردند.  این ارز دیجیتال به سرعت محبوبیت پیدا کرد و در میان بر‌ترین ارز‌های دیجیتال قرار گرفت. 

جامعه بیت‌کوین کش از زمان شکل گیری این ارز دیجیتال تا‌کنون، به بهبود شبکه ادامه داده است. در نوامبر ۲۰۱۸، هارد‌فورک بیت کوین کش موجب ایجاد دو ارز دیجیتال به نام‌های Bitcoin SV و  Bitcoin ABC گردید. 

ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین کش 

همانطور که گفتیم بیت‌کوین کش برای حل برخی محدودیت‌های شبکه بیت‌کوین ایجاد شد و برای رسیدن به اهداف خود، از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • افزایش محدودیت اندازه بلاک‌: یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های BCH، افزایش محدودیت اندازه بلاک‌ها نسبت به شبکه اصلی بیت‌کوین است. بدین ترتیب تراکنش‌های بیشتری در هر بلاک پردازش خواهند شد. 
 • کارمزد تراکنش‌های کمتر: هزینه کمتر تراکنش‌ها، یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های شبکه بیت‌کوین کش است. همانطور که گفتیم با افزایش محدودیت اندازه بلاک‌ها، امکان انجام تراکنش‌های بیشتری در هر بلاک وجود داشته و در نتیجه کارمزد تراکنش‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند. 
 • امنیت بهبود یافته: اصول رمز‌نگاری بیت‌کوین و بیت‌کوین کش مشابه یکدیگرند؛ بدین ترتیب این شبکه از امنیت بسیار خوبی بهره می‌برد. اقدامات امنیتی این شبکه، به جلوگیری از انجام تراکنش‌های مخرب و تصادفی در شبکه کمک می‌کنند. 
 • توسعه غیر‌متمرکز: مدل توسعه شبکه BCH غیر‌متمرکز بوده و هر‌کسی می‌تواند در توسعه آن مشارکت داشته باشد. در‌ حالی‌که بیت‌کوین توسط گروه کوچکی از توسعه دهندگان اصلی توسعه می‌یابد، تعداد بیشتری از افراد برای بهبود شبکه بیت‌کوین کش با یکدیگر همکاری می‌کنند.
 • سازگاری با کیف‌پول‌ها و خدمات متنوع: بیت‌کوین کش با کیف‌پول‌ها و خدمات بیت‌کوین سازگاری کامل دارد. بدین‌ترتیب کاربران می‌توانند به راحتی از این شبکه استفاده کنند. همچنین بسیاری از مشاغل و خدمات آنلاین، بیت‌کوین کش را به عنوان نوعی روش پرداخت پذیرفته‌اند و سرمایه گذاران می‌توانند سکه‌های خود را در دنیای واقعی خرج کنند. 

خرید و فروش بیت کوین کش BCH در رمزینکس 

در بازار ارز دیجیتال یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران، چگونگی خرید و فروش توکن مورد نظر‌شان است. در همین راستا استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر داخلی، گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود. صرافی ارز دیجیتال رمزینکس راه‌های مختلفی را برای خرید بیت کوین کش و فروش آن در اختیار کاربران قرار داده است. کاربران پس از تکمیل مراحل ثبت نام و احراز هویت می‌توانند به طور نا‌محدود به فعالیت بپردازند. در ادامه به بررسی راه‌های خرید و فروش ارز دیجیتال در این صرافی می‌پردازیم.

 • روش OCO: کاربران با خرید ارز بیت کوین کش به روش OCO، می‌توانند به طور همزمان دو نوع سفارش محدود و حد زیان را ثبت کنند. زمانی‌که یکی از این دو سفارش تکمیل شود، دیگری به طور خودکار لغو می‌گردد.
 • روش حد زیان: در خرید بیت کوین کش به روش حد زیان، امکان درج قیمت فعال سازی وجود دارد؛ با این اوصاف معامله گران بابت انجام شدن سفارش‌شان در قیمت مورد نظر مطمئن می‌شوند.
 • روش سفارش بازار: با خرید ارز بیت کوین کش به روش سفارش بازار، سفارش کاربر در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.
 • روش سفارش محدود: زمانی که قیمت سفارش خرید هر کاربر با قیمت سفارش فروش کاربران دیگر تطابق داشته باشد، خرید بیت کوین کش به روش سفارش محدود تکمیل می‌گردد.

به طور کلی روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس مشابه یکدیگر انجام می‌شوند و کاربران راه‌های مختلفی برای فروش ارز دیجیتال در اختیار دارند. همچنین قیمت ارز بیت کوین کش و قیمت لحظه‌ای بسیاری از ارز‌های دیجیتال در صرافی رمزینکس قابل مشاهده‌اند.

کیف پول هایی که بیت کوین کش را پشتیبانی میکنند 

در حال حاضر کیف‌پول‌های ارز دیجیتال از‌جمله راه‌های مناسب برای نگه‌داری توکن هستند. کیف‌پول‌های متعددی از ارز دیجیتال BCH پشتیبانی می‌کنند که در ادامه به چند مورد از رایج‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • Ledger Nano S
 • Electron Cash
 • Coinomi
 • Exodus
 • Trezor

کارمزد خرید و فروش بیت کوین کش

کارمزد معاملات خرید بیت کوین کش در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول بیت کوین کش

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال بیت کوین کش به کیف پول، 0.001 بیت کوین کش می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

در چند وقت اخیر این ارز دیجیتال پتانسیل رشد بسیار خوبی از خود نشان داده است و به همین خاطر گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

بله پس از تکمیل مراحل ثبت نام و احراز هویت کاربران می‌توانند به خرید بیت کوین کش و فروش آن با استفاده از ارز ریال بپردازند.

تغییرات قیمت بیت کوین کش

بیشترین قیمت

182,004,666irr

کمترین قیمت

240,592,627irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال بیت کوین کش

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال بیت کوین کش در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال بیت کوین کش همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط بیت کوین کش برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

عضو رمزینکس نیستید؟

از طریق دکمه زیر ثبت نام کنید

ثبت‌نام
Become Member