کوین ‌۹۸
کوین ‌۹۸(c98)

خرید و فروش ارز کوین 98 (C98) - معرفی پروژه Coin98 و قیمت Coin98

آخرین قیمت به ریال

97,049IRR

آخرین قیمت به تتر

0.16USDT

تغییر قیمت

-0.87 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

کوین ‌۹۸

کوین ‌۹۸

بازارهای معاملاتی کوین ‌۹۸

 • کوین ‌۹۸

  کوین ‌۹۸

  (c98)

  97,049 irr

  0.87 %
  arrow_drop_down
 • کوین ‌۹۸

  کوین ‌۹۸

  (c98)

  0.191 usdt

  0 %

معرفی ارز کوین ‌۹۸ (coin98)

کوین ۹۸ با نام لاتین Coin98 و ارز دیجیتال C98 یکی از پروژه‌های مالی غیر متمرکز یا همان DeFi است که سرویس‌ها و قابلیت‌های متنوعی را به کاربران ارائه می‌کند. اکوسیستم این پروژه بلاکچینی شامل چند سرویس و اپلیکیشن می‌شود که برای پاسخ به انواع نیازهای کاربران در دنیای دیفای طراحی شده‌اند. از سرویس‌های متنوع Coin98 می‌توان به امکان سواپ کردن دارایی‌ها بین بلاکچین‌های مختلف، استیک کردن و ییلد فارمینگ اشاره کرد. ارز دیجیتال این پلتفرم با اسم کوین ۹۸ و نماد C98 عرضه شده است که کاربردهای متنوعی در سرویس‌های دیفای Coin98 دارد.

کوین ۹۸ (Coin98) چیست؟

نماد ارز کوین ۹۸ (Coin98) و صرافی رمزینکس

کوین ۹۸ یک پروتکل بلاکچینی بوده که با ارائه اکوسیستمی از خدمات و اپلیکیشن‌های دیفای (DeFi) برای برطرف کردن نیازهای کاربران در دنیای سرویس‌های مالی غیر متمرکز طراحی شده است. از پروژه‌هایی که در این اکوسیستم توسعه داده شده‌اند می‌توان به صرافی غیر متمرکز (DEX)، سیستم حاکمیت غیر متمرکز روی بلاکچین، بازی‌های بلاکچینی و سوپر اپلیکیشن‌های مالی اشاره کرد.

یکی از قابلیت‌های مهم کوین ۹۸ ارائه خدمات مالی به‌صورت بین بلاکچینی یا multi-chain است. تیم پروژه Coin98 ادعا می‌کند خدمات این اکوسیستم با تمرکز کامل روی راحتی استفاده طراحی شده‌اند و کاربران بدون نیاز به دانش عمیق از دنیای بلاکچین می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

اجزای اصلی اکوسیستم Coin98

اکوسیستم کوین ۹۸ شامل انواع سرویس‌های مالی می‌شود که هر کدام برای پاسخ به یکی از نیازهای مهم کاربران DeFi طراحی شده‌اند. از کاربردی‌ترین سرویس‌های این اکوسیستم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرافی کوین ۹۸ (Coin98 Exchange): این صرافی با ساختار تجمیع‌کننده دارایی (Liquidity Aggregator) طراحی شده است که از دارایی‌های متنوع و بلاکچین‌های مختف پشتیبانی می‌کند. از بلاکچین‌های تحت پشتیبانی می‌توان به اتریوم، بایننس اسمارت چین، سولانا و ترون اشاره کرد. البته تیم و کامیونیتی توسعه‌دهنده تصمیم دارند تا به مرور بلاکچین‌ها و ارزهای دیجیتال بیشتری را هم به صرافی اضافه کنند. هدف اصلی این است که کاربران به آسان‌ترین روش بتوانند تبادل یا سواپ کردن انواع ارز دیجیتال را انجام دهند. با استفاده از صرافی کوین ۹۸ دیگر نیازی به بریج کردن یا همان انتقال دارایی از یک بلاکچین به بلاکچین دیگر ندارید. تمامی فعالیت‌ها در یک صرافی و با یک بار پرداخت کارمزد انجام می‌شود.
 • سوپر اپلیکیشن کوین ۹۸ (Coin98 Super App): هر چیزی که برای فعالیت در دنیای دیفای نیاز داشته باشید در سوپر اپلیکیشن کوین ۹۸ در دسترس قرار دارد. از کیفپول چند بلاکچینی، سواپ کردن داخل اپلیکیشن و بریج کردن دارایی‌ها تا مرورگری برای پیدا کردن اپلیکیشن‌های غیر متمرکز در این اپلیکیشن در دسترس قرار دارد. اپلیکیشن Coin98 برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS در دسترس قرار دارد.
 • پورتفولیو کوین ۹۸ (Coin98 Portfolio): این پورتفولیو به کاربران امکان می‌دهد که کنترل کاملی روی دارایی‌های بلاکچینی خود داشته باشند. پورتفولیو در اپلیکیشن‌های مالی بلاکچین یکی از بخش‌های مهم محسوب می‌شود که مدیریت و کنترل دارایی‌های دیجیتال را برای کاربران آسان می‌کند. در Coin98 Portfolio می‌توانید مدیریت کاملی روی همه دارایی‌های خود در بلاکچین‌های مختلف داشته باشید.
 • پلتفرم آنالیز بازار کوین ۹۸ (Coin98 Markets): این پلتفرم داده محور به کاربران امکان آنالیز کامل داده‌های آن‌چین را می‌دهد.
 • سرویس استیک کوین ۹۸ (Coin98 Staking): ابزار استیک کردن و کسب درآمد با انواع ارزهای دیجیتال مختلف.
 • ترمینال کوین ۹۸ (Coin98 Terminal): همه ابزارها و خدمات مورد نیاز برای سرویس‌های مالی غیر متمرکز (DeFi) در این پلتفرم جمع‌آوری شده‌اند.

اکوسیستم کوین ۹۸ علاوه بر سرویس‌های بالا، برنامه توسعه اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های مختلف دیگری را هم دارد. از بین آن‌ها می‌توان به لانچ‌پد (Coin98 Launchpad) یا همان ابزار توسعه و عرضه اپلیکیشن‌های غیر متمرکز اشاره کرد. مارکت‌پلیس NFT و ابزار ترید مارجین و فیوچرز هم از دیگر سرویس‌های در دست توسعه هستند.

ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) چیست؟

نماد ارز دیجیتال کوین ۹۸ C98 و صرافی ارز دیجیتال رمزینکس

ارز دیجیتال کوین ۹۸ با نماد C98 توکن اصلی و کاربردی پلتفرم دیفای Coin98 است. این توکن به‌عنوان زیرساخت اجرایی اصلی در اکوسیستم کوین ۹۸ استفاده می‌شود. ارز C98 روی اتریوم، بایننس اسمارت چین، سولانا، پالیگان و ویکشن توسعه داده شده است.

توکن C98 نقش مهمی در عملیات و فرایندهای اجرایی اکوسیستم کوین ۹۸ دارد. برای اغلب فعالیت‌هایی که در Coin98 انجام می‌شود، شما نیاز به خرید C98 و استفاده از آن به‌عنوان ابزار اصلی دارید. همچنین ارز C98 برای کاربران مزایی را به‌همراه دارد و در بلندمدت، مزیت‌های جدیدی هم به آن استفاده می‌شود.

در استفاده از صرافی کوین ۹۸ (Coin98 Exchange) کاربران برای ترید کردن باید کارمزد پرداخت کنند. این کارمزد با توکن C98 انجام می‌شود. درنتیجه خرید رمز ارز C98 و نگهداری آن در والت متصل به صرافی، اولین قدم برای ترید و سواپ کردن در کوین ۹۸ است.

از دیگر کاربردهای ارز C98 می‌توان به انگیزه‌های مالی برای هولدرها اشاره کرد. صرافی‌های غیر متمرکز (DEX) همیشه نیاز به نقدینگی دارند. این نقدینگی توسط کاربران تامین می‌شود. نقدینگی در استخرها نگهداری می‌شود تا در زمان نیاز به سواپ کردن توکن‌ها با هم، ارز دیجیتال کافی برای تبدیل وجود داشته باشد. صرافی‌های مختلف مثل Coin98 تلاش می‌کنند تا انگیزه‌های لازم را برای کاربران ایجاد کنند. درنتیجه آن‌ها به استیک کردن یا تزریق نقدینگی به استخرها تشویق می‌شوند.

کاربران با فعالیت‌های مختلف در پلتفرم کوین ۹۸ می‌توانند درآمد کسب کنند. آن‌ها می‌توانند در بخش‌های مختلف پلتفرم ارز دیجیتال خود را استیک کرده و پاداشی به صورت توکن C98 دریافت کنند. سپس می‌توان توکن دریافت شده را مجددا استیک کرد. همچنین با فروش و تبدیل آن به ارزهای دیگر هم یک فرصت درآمدزایی ایجاد می‌شود.

تقریبا همه ارزهای دیجیتال که در پلتفرم‌های مالی غیر متمرکز (DeFi) امروزی عرضه می‌شوند، خاصیت توکن حاکمیتی هم دارند. در پلتفرم‌های مدرن، حاکمیت و مدیریت پلتفرم در دست کاربران و هولدرها است. آن‌ها با نگهداری توکن‌های حاکمیتی در پلتفرم حق رای پیدا می‌کنند. خرید C98 و هولد کردن آن در پلتفرم هم به شما امکان رای دهی در تصمیم‌های آتی اکوسیستم کوین ۹۸ را می‌دهد. این تصمیم‌ها می‌تواند شامل موارد مختلف از قابلیت‌های جدید تا تغییر پارامترهای اجرایی پلتفرم باشد. همچنین هولدرهای C98 می‌توانند پیشنهادهای جدید برای بهبود مسیر توسعه پلتفرم را به سیستم حاکمیت غیر متمرکز ارائه کنند.

کوین ۹۸ در اسناد رسمی اعلام می‌کند که هولد کردن C98 به معنای تصمیم‌گیری در ساختار شرکت پشتیبان پلتفرم نیست. درواقع هولدرها تنها در توسعه و ارائه قابلیت‌های جدید حق رای دارند. آن‌ها نمی‌توانند سیستم مدیریت Coin98 Labs و ساختارهای مختلف را با رای‌دهی تغییر دهند.

اکوسیستم کوین ۹۸ یک مزیت دیگر هم برای هولدرهای C98 ارائه می‌کند. آن‌ها در یک سیستم امتیازدهی عضو می‌شوند که با افزایش مقدار ارز C98 خود می‌توانند عضویت ویژه بالاتری داشته باشند. اعضای ویژه به برخی قابلیت‌های خاص و امتیازهای منحصر به فرد دسترسی پیدا می‌کنند. مثلا در لانچپد کوین ۹۸، اعضا با سطح بالاتر دسترسی زودتری به امکان سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها پیدا می‌کنند. همچنین در رویدادهای مختلف اکوسیستم هم آن‌ها مزیت و اولویت بالاتری نسبت به دیگران دارند.

ارز دیجیتال C98 با سقف عرضه یک میلیارد توکن در چند استاندارد توسعه یافته است. این ارز با استانداردهای ERC20, BEP20, SPL, PRC20 و VRC25 در بلاکچین‌های مختلف در دسترس کاربران قرار دارد. همین سبک توسعه توکن نشان می‌دهد که تیم کوین ۹۸ برنامه‌هایی جدی برای بزرگ‌تر کردن اکوسیستم و پوشش دادن بازارهای جدید دارد.

در مقاله «معرفی دلار کوین ۹۸» اطلاعات مرتبط بیشتری را مطالعه می‌‌کنید.

کسب درآمد با استیک کردن در Coin98

همان‌طور که گفته شد، استیک کردن و کسب درآمد ثابت از پلتفرم، یکی از قابلیت‌های مهم کوین ۹۸ است. این قابلیت همچنین به انگیزه‌ای برای خرید C98 و استفاده از آن هم تبدیل می‌شود. شرکت Coin98 Labs برای افزایش انگیزه کاربران برای تعامل با پلتفرم‌ها، این قابلیت را ارائه کرد.

استیک کردن C98 به کاربران امکان می‌دهد که درآمد ثابتی از نرخ سود صرافی داشته باشند. سرمایه‌گذارهایی که به‌دنبال درآمد با ریسک پایین‌تر هستند، از این قابلیت به خوبی استفاده می‌کنند. آن‌ها می‌توانند از سه پکیج سرمایه‌گذاری برای استیک کردت C98 استفاده کنند که همگی در اپلیکیشن‌های اکوسیستم در دسترس قرار دارند.

برای استیک کردن C98 در کوین ۹۸ باید حداقل ۱۵ روز دارایی‌های خود را در پلتفرم قفل کنید. بعد از آن هم بهتر است طبق پکیج انتخابی، مثلا ۱۲ ماه، توکن‌های خود را از سیستم خارج نکنید. بعد از تمام شدن دوره استیک، تمامی درآمد و پاداش به‌همراه کوین‌های اصلی قابل برداشت هستند.

علاوه بر نرخ سود ثابت، کاربران استیک کننده در Coin98 یک پاداش NFT هم دریافت می‌کنند. این توکن‌ها با طراحی کارت‌های اعتباری ساخته شده‌اند و در ۹ کلاس به سرمایه‌گذارها ارائه می‌شوند. این کارت‌ها را می‌توان با پرداخت C98 شخصی‌سازی هم کرد. البته کاربرد زیادی برای کارت‌ها به نظر نمی‌رسد و بیشتر نوعی نماد استیک کردن در Coin98 هستند.

از کجا ارز دیجیتال کوین ۹۸ C98 بخریم؟

نماد ارز دیجیتال کوین ۹۸ C98 و صرافی دیجیتال رمزینکس

ارز دیجیتال کوین ۹۸ با نماد C98 در بسیاری از صرافی‌های بزرگ متمرکز و غیر متمرکز بین‌المللی پشتیبانی می‌شود. بایننس، بای‌بیت، بیت‌هامب گیت و کوکوین تعدادی از این صرافی‌ها هستند. البته برای خرید و فروش C98 در این پلتفرم‌ها باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید.

برای خرید C98 و سایر رمز‌ارزها مانند خرید بیت کوین کش یا ارز چیلیز (CHZ) در ایران می‌توانید از صرافی معتبر رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید C98 با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را مانند کوین ۹۸ یا ارز لاتزیو (LAZIO) با پرداخت ریال یا ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

برای اطلاع از قیمت ارز های دیجیتال نیز می‌توانید از لیست رمز‌ارزهای رمزینکس استفاده کنید.

کارمزد خرید و فروش کوین ‌۹۸

کارمزد معاملات خرید کوین ‌۹۸ در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول کوین ‌۹۸

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال کوین ‌۹۸ به کیف پول، 100000 کوین ‌۹۸ می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

کوین ۹۸ با نام لاتین Coin98 یک اکوسیستم جامع از خدمات مالی غیر متمرکز است که انواع خدمات از صرافی غیر متمرکز تا استیک کردن و کسب درآمد از سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال را به کاربران می‌دهد.

ارز دیجیتال C98 توکن اصلی و حاکمیتی پلتفرم کوین ۹۸ است که قابلیت‌های متنوع از پرداخت کارمزد تا شرکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز و پاداش استیک دارد.

برای خرید ارز C98 می‌توانید از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی با ثبت‌نام و احراز هویت سریع می‌توانید صدها ارز دیجیتال را با کارمزد بسیار پایین مبادله کنید.