ایمیوتبل اکس
ایمیوتبل اکس(imx)

خرید و فروش ارز ایمیوتبل اکس (Immutable X) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال IMX

آخرین قیمت به ریال

1,878,584IRR

آخرین قیمت به تتر

3.17USDT

تغییر قیمت

0.33 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

ایمیوتبل اکس

ایمیوتبل اکس

بازارهای معاملاتی ایمیوتبل اکس

 • ایمیوتبل اکس

  ایمیوتبل اکس

  (imx)

  1,878,584 irr

  0.33 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز ایمیوتبل اکس (immutablex)

راهکارهای لایه ۲ روی اتریوم به خاطر مزیت‌های سرعت بالا و هزینه تراکنش پایین روز به روز محبوب‌تر می‌شوند. یکی از این راهکارها که با تمرکز روی NFT و دنیای بازی‌های بلاکچینی توسعه پیدا کرده است، ایمیوتبل اکس یا ایمیوتبل ایکس نام دارد. این شبکه مزیت‌های بسیار زیادی نسبت به رقبا دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به هزینه پایین مینت کردن و خرید و فروش NFT اشاره کرد. مزیتی که خصوصا در دنیای بازی‌های غیر متمرکز طرفداران زیادی دارد. ارز دیجیتال IMX در شبکه Immutable X کاربردهای متنوعی را در اختیار فعالان شبکه قرار می‌دهد. قیمت ارز دیجیتال IMX بسته به محبوبیت همین کاربردها و همچنین شرایط بازار، نوسان‌هایی را در ماه‌ها و سال‌های گذشته تجربه کرده است.

ایمیوتبل اکس (Immutable X) چیست؟

اتریوم با وجود همه قابلیت‌هایی که به دنیای بلاکچین معرفی کرد، در مقیاس‌پذیری و خصوصا هزینه تراکنش‌ها چالش‌های زیادی دارد. به همین دلیل راهکارهای لایه ۲ با استفاده از زیرساخت امن اتریوم، کاربری‌های با بازدهی بیشتری را به فعالان دنیای بلاکچین ارائه می‌کنند. ایمیوتبل اکس با نام لاتین Immutable X یک راهکار لایه ۲ روی شبکه اتریوم است که با تمرکز روی خرید و فروش NFT توسعه یافت. ارز دیجیتال IMX به‌عنوان توکن حاکمیتی و کاربردی این شبکه شناخته می‌شود که مزیت‌های متعدد برای کاربران و سرمایه‌گذاران دارد.

از مزیت‌های ایمیوتبل اکس نسبت به رقبا و همچنین اتریوم می‌توان به تایید بسیار سریع تراکنش‌ها و همچنین هزینه بسیار پایین گس (Gas) در آن اشاره کرد. همچنین به خاطر استفاده از زیرساخت امن اتریوم، خیال کاربران از امنیت دارایی‌های دیجیتال راحت است.

زیرساخت شبکه Immutable X برای تایید تراکنش‌ها از موتوری به نام Zero-knowledge Rollup استفاده کرده که مقیاس‌پذیری سریع و پربازده را در آن ممکن می‌کند. با استفاده از این زیرساخت، سرعت تایید تراکنش‌ها به ۹ هزار تراکنش در ثانیه می‌رسد. همین زیرساخت سریع باعث می‌شود در ایمیوتبل اکس یک بازارچه امن و پربازده از NFT در دسترس کاربران باشد که نسبت به رقبا امنیت و راحتی بیشتری ارائه می‌کند. توسعه‌دهنده‌ها با استفاده از زیرساخت شبکه ایمیوتبل اکس می‌توانند انواع مارکت‌پلیس‌های خرید و فروش NFT را راه‌اندازی کنند.

اگرچه مینت کردن و عرضه NFT ابتدا روی شبکه اتریوم معنا پیدا کرد، امروزه شبکه‌های جدید و خصوصا راهکارهای لایه ۲ روی همین شبکه، محبوبیت زیادی برای خرید و فروش توکن‌ها پیدا کرده‌اند. چالش‌های اتریوم مثل سرعت پایین در مینت یا خرید و فروش NFT و هزینه بالای گس برای این کار، کاربران را به راهکارهای جایگزین هدایت کرده است. به همین دلیل بوده که با استقبال از ایمیوتبل ایکس برای کار با NFTها، قیمت ارز دیجیتال IMX هم از زمان عرضه رشد قابل قبولی را تجربه کرده است. خرید ارز ایمیوتبل اکس برای کاربرانی که قصد استفاده از پلتفرم‌های متنوع این شبکه را دارند، قدم اول ورود به دنیای غیر متمرکز محسوب می‌شود.

شبکه ایمیوتبل اکس در سال ۲۰۱۸ توسط جیمز فرگوسون (James Ferguson)، رابی فرگوسون (Robbie Ferguson) و الکس کانلی (Alex Connolly) راه‌اندازی شد. این شبکه از زمان توسعه تغییرات زیادی را تجربه کرد تا به بلوغ کافی رسید. ایمیوتبل اکس امروز به سرعت بسیار بالا و تایید تقریبا آنی و تقریبا رایگان تراکنش‌ها رسیده است. کاربران به راحتی می‌توانند در ایمیوتبل اکس انواع توکن‌های ERC-20 و ERC-721 را توسعه دهند.

ایمیوتبل اکس چطور کار می‌کند؟

همان‌طور که گفته شد، بلاکچین لایه ۲ ایمیوتبل اکس برای مقیاس‌پذیری سریع‌تر از راهکاری به نام Zero-Knowledge Rollup یا ZK-Rollup استفاده می‌کند. این راهکار لایه ۲ برای تایید تراکنش‌ها روی شبکه اتریوم استفاده می‌شود. بسیاری از رقبای Immutable X هم از همین راهکار استفاده می‌کنند.

در  ZK-Rollup، صدها تراکنش بلاکچینی در یک دسته به نام zk-STARK جمع‌آوری می‌شود. این دسته‌ها نوعی تاییدیه تراکنش‌ها هستند که به‌صورت شفاف در بلاکچین استفاده می‌شوند. به بیان ساده راهکارهای زیرو نالج درست بودن تراکنش‌ها و رخدادها در شبکه تایید می‌شود، اما اطلاعات بیشتری از آن به اشتراک گذاشته نمی‌شود. با استفاده از این روش، تراکنش‌ها با سطح بالاتری از شفافیت و حریم خصوصی بررسی و تایید می‌شوند.

در بلاکچین لایه دوم ایمیوتبل اکس، بعد از دسته‌بندی تراکنش‌ها، تاییدیه آن‌ها روی بلاکچین اصلی ثبت و تایید می‌شود. تاییدیه مجموعه تراکنش‌ها هم در یک قرارداد هوشمند انجام خواهد شد. این قرارداد هوشمند، تمامی جزئیات تراکنش‌ها را روی لایه ۲ ذخیره می‌کند. با پیاده‌سازی این روش، تاییدیه‌ها به خاطر اینکه نیازی به بررسی کل اطلاعات تراکنش ندارند، زودتر انجام می‌شوند. درنتیجه قدرت و حافظه ذخیره‌سازی مورد نیاز برای تایید تراکنش‌ها هم آن‌چنان زیاد نخواهد بود. به همین خاطر Immutable X می‌تواند تا ۹ هزار تراکنش را در یک ثانیه پردازش و تایید کند.

نکته مهم دیگر درباره ایمیوتبل اکس در مقایسه با اتریوم اینکه پردازش تراکنش‌ها در این شبکه مصرف انرژی بسیار پایین‌تری دارد. البته این مقایسه مربوط به زمانی بود که اتریوم با روش PoW کار می‌کرد، اما هنوز هم مصرف انرژی در آن شبکه بالا است. به هر حال ایمیوتبل اکس ادعا می‌کند که پردازش تراکنش‌ها یا مینت کردن NFT در آن، تقریبا هیچ مصرف کربنی ندارد.

به‌عنوان مثال برای مینت کردن ۸ میلیون کارت NFT بازی Gods Unchained در اتریوم، به ۴۹۰ میلیون کیلووات‌ساعت انرژی نیاز است. با پیاده‌سازی ساختار zk-Rollup و جمع کردن تراکنش‌ها در دسته‌های پردازشی، تنها هزار کیلووات ساعت انرژی مصرف می‌شود.

از دیگر قابلیت‌های منحصربه‌فرد ایمیوتبل اکس که آن را نسبت به رقبا متمایز می‌کند، می‌توان به مجموعه‌ای REST API ها اشاره کرد که ارتباط‌های بلاکچینی پیچیده را ساده می‌کند. کاربران می‌توانند با استفاده از ارتباط‌ها با API و بدون نیاز به ارتباط مستقیم با قراردادهای هوشمند، NFT ها را آسان‌تر جابه‌جا کنند.

توسعه‌دهنده‌ها هم در بلاکچین ایمیوتبل اکس ابزارهای کاربردی متعددی برای پیاده‌سازی اپلیکیشن‌ها و سرویس‌ها دارند. آن‌ها با استفاده از کیت‌های توسعه نرم‌افزار می‌توانند سرویس‌های از پیش آماده را به آسانی به اپلیکیشن‌های غیر متمرکز خود اضافه کنند. به‌عنوان مثال می‌توان API و Wallet را به‌راحتی به اپلیکیشن اجرا شده روی Immutable X اضافه کرد. درنتیجه تیم‌های کوچک و بزرگ می‌توانند پروژه‌های NFT متنوع مثل بازی‌های بلاکچینی را توسعه دهند.

از راهکارهای دیگر ایمیوتبل اکس که آن را به یکی از بهترین گزینه‌های خرید و فروش NFT تبدیل می‌کند، می‌توان به مارکت‌پلیس جامع NFT اشاره کرد. در این سرویس کاربران می‌توانند NFT مینت شده روی همه مارکت‌پلیس‌هایی که از ایمیوتبل اکس استفاده می‌کنند را به‌راحتی در هر پلتفرمی خرید و فروش کنند. به بیان ساده، سفارش‌های خریدی که روی یکی از بازارچه‌ها ثبت می‌شود را می‌توان در بازارچه دیگری خریداری کرد.

ارز دیجیتال IMX چیست؟

همه راهکارهای لایه دومی که روی اتریوم توسعه پیدا کرده‌اند، باوجود پشتیبانی از توکن‌های ERC-20 متنوع، برای مدیریت و حاکمیت اکوسیستم به یک ارز دیجیتال نیاز دارند. ارز دیجیتال IMX توکن اصلی یا نیتیو شبکه ایمیوتبل اکس بوده که به‌عنوان یک توکن ERC-20 کاربردهای متنوعی در این بلاکچین دارد.  این ارز دیجیتال هم توکن کاربردی و هم توکن حاکمیتی محسوب می‌شود. خرید ارز دیجیتال IMX برای کاربرانی که قصد استفاده از سرویس‌های Immutable X دارند، قدم اول محسوب می‌شود، چون برای بسیاری از فعالیت‌ها و کارها در شبکه، به آن نیاز پیدا می‌کنند.

توسعه‌دهنده‌های ایمیوتبل اکس تعداد حداکثر توزیع ارز دیجیتال IMX را دو میلیارد توکن در نظر گرفته‌اند. یکی از فاکتورهای موثر قیمت ارز ایمیوتبل اکس همین محدودیت توزیع ارز دیجیتال است. البته پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال IMX تنها محدود به این فاکتور نیست و شرایط بازار هم روی آن تاثیر خواهد داشت.

از کاربردهای متنوع ارز دیجیتال IMX می‌توان به پرداخت هزینه تراکنش‌ها و انگیزه دادن به کاربران و توسعه‌دهنده‌ها روی شبکه ایمیوتبل اکس اشاره کرد. این انگیزه‌های مالی با روش‌های متنوعی به کاربران ارائه می‌شود. به‌عنوان مثال کاربرانی که در رشد شبکه فعال هستند و در آن مشارکت دارند، پاداش‌هایی برای این مشارکت دریافت می‌کنند. حتی ترید کردن NFT و ساخت اپلیکیشن و بازی روی ایمیوتبل اکس هم برای کاربران پاداش‌هایی از جنس ارز دیجیتال IMX دارد.

همان‌طور که گفته شد، ارز دیجیتال IMX توکن کاربردی ایمیوتبل اکس هم هست. هولدرهای ارز ایمیوتبل اکس با استیک کردن توکن در استخرهای نقدینگی پاداش دریافت می‌کنند. در سیستم حاکمیت غیر متمرکز ایمیوتبل اکس هم ارز IMX امتیاز و حق رای شرکت در پروپوزال‌های پیشرفت و توسعه پلتفرم را به هولدرها می‌دهد. آن‌ها می‌توانند با شرکت در رای‌گیری‌ها، درباره تصمیم‌هایی همچون روش هزینه کردن درآمد شبکه، قوانین و چارچوب‌ها و موارد این‌چنینی مشارکت داشته باشند. همچنین هولدرها امکان ارائه پیشنهاد برای تغییرات جدید را هم مطرح کنند. همه این کاربردها باعث می‌شود قیمت ارز ایمیوتبل اکس در دوره‌های مختلف دچار نوسان باشد.

چطور ارز دیجیتال IMX بخریم؟

ارز ایمیوتبل اکس به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال IMX می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی مثل بایننس، کوکوین، کوین‌بیس و بسیاری از صرافی‌های دیگر استفاده کنید. این صرافی‌ها، امکان ترید ارز دیجیتال IMX را با ارزهای معروف مثل BTC, USDT, EUR, ETH و ارزهای مشابه را به شما می‌دهند. البته همه آن‌ها چالش‌های تحریم و KYC دارند.

برای خرید ارز دیجیتال IMX در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز ایمیوتبل اکس بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال IMX خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید ارز دیجیتال IMX در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید IMX یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

کارمزد خرید و فروش ایمیوتبل اکس

کارمزد معاملات خرید ایمیوتبل اکس در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول ایمیوتبل اکس

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال ایمیوتبل اکس به کیف پول، 40 ایمیوتبل اکس می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

بلاکچین ایمیوتبل اکس یک راهکار لایه ۲ روی شبکه اتریوم است که با استفاده از فناوری‌های نوین، مقیاس‌پذیری و سرعت بالا را در مینت کردن و خرید و فروش NFT فراهم می‌کند.

ایمیوتبل اکس با استفاده از فناوری zk-Rollup سرعت پردازش تراکنش‌ها را به ۹ هزار تراکنش در ثانیه رسانده است.

بلاکچین ایمیوتبل اکس برای پردازش تراکنش‌ها از فناوری zk-Rollup برای دسته‌بندی تراکنش‌ها و تایید دسته‌ای استفاده می‌کند که سرعت را افزایش می‌دهد.

ارز دیجیتال IMX توکن اصلی کاربردی و حاکمیتی بلاکچین ایمیوتبل اکس است که برای پرداخت پاداش و مشارکت در DAO استفاده می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال IMX از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را با کارمزد پایین می‌توانید در این صرافی خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت ایمیوتبل اکس

بیشترین قیمت

1,849,744irr

کمترین قیمت

1,894,775irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال ایمیوتبل اکس

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال ایمیوتبل اکس در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال ایمیوتبل اکس همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط ایمیوتبل اکس برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

عضو رمزینکس نیستید؟

از طریق دکمه زیر ثبت نام کنید

ثبت‌نام
Become Member